עזבו את כללל מה ששמעתם עד עכשיו

bachner1

New member
וואו, מעניין מאוד.

(אני מגיב ל2 הלינקים) זה סאונד שונה ממה שהיה להם עד עכשיו... משהו שמשלב את הסגנונות מהאלבומים הקודמים, את נייטוויש של האלבומים האחרונים, את השימוש בגיטרות של ת'יריון, ואיזשהו ספיד-פופ שאני כל הזמן חושב שמוכר לי, אבל לא מוצא מאיפה. העניין הוא שאותו סאונד נשמר לאורך כמעט כל האלבום ואין יותר מדי גיוון, ומהאורך של השירים וממה ששמעתי לא נראה לי שעומד להיות שיר שישבור את מתכונת הבית-פזמון-בית-פזמון-גשר-סולו-פזמון... הסאמפלים שהכי בלטו לי הם הסמי-בלדות Lost וStairway to the Skies. לסיכום, משהו ברמה של ME זה בהחלט לא הולך להיות, אבל זה נשמע לי יותר טוב מTHOE.

אני דווקא חושב שזה יכול להיות גם האלבום הכי

חזק שלהם.. הוא בהחלט מסתמן כאלבום הכי טכני שלהם, וגם הכי כבד. ובניגוד ל-THOE אין שיר אחד שאני יכול להצביע עליו כממש מכוער
ושם היו איזה 2-3
וחוץ מזה, הסמפלים האלה נשמעים פשוט טו-אווווב. יש הרבה יותר תזמורת ממה שחשבתי שיהיה, הלחנים נשמעים גם מושקעים יותר משני האלבומים האחרונים שלהם, ובאמת זה נשמע מין שילוב בין אפיקה לנייטוויש לפעמים. וחוץ מזה, מתי וויט'ין שברו את מתכונת הבית פזמון בית...... מאז אנטר?

bachner1

New member
הוא נשמע לי קצת שגרתי מדי בשביל לעקוף את ME..

"טכני" זה לא התכונה הראשונה שאני מחפש
ולגבי כבד, לא נראה לי שזה מתקרב לכבדות של אנטר... בME יש שירים ששוברים את המבנה כמו TP וDOF, ויש להם עוד שירים שיש בהם "אקסטרא" כמו TTE, JD וTTBTR. עזוב, פשוט יש לי כרגע פוביות מדברים כאלה אחרי האלבום החדש של סירניה, שרוב השירים בו נשמעים כמו גרסאות שונות של אותו שיר עם בדיוק אותו מבנה
לגבי מה שכתבת בתגובה לנעם- אני אמנם חושב שזה טוב, אבל אני ממש לא מסכים שזה "אוסף ממש את כל מה שמתישהו קיווינו כאן בפורום שוויט'ין יעשו"... זה אוסף אלמנט אחד שקיווינו שיהיה, וחוזר עליו לאורך רוב הסאמפלים, מה שאומר שהאלבום עומד להיות טוב, אבל די חדגוני. זה כמובן לא אומר שזה יהיה חדגוני מהזן המשעמם, זה בהחלט יכול להיות אלבום חדגוני אבל מצוין (כמו TSF), אבל גם יצירת מופת זה לא עומד להיות לדעתי. ועוד סיבה- כמו שאני לא מאלה שממהרים לקבור ולהתאבל כשיוצא סאמפל או שיר לא משהו, כך גם אני לא ממהר לקשור כתרים לפני שאני שומע את הדבר האמיתי ומתעמק בו :)

אני חושב דווקא

שזה כבד יותר מאנטר. התופים הרבה יותר בפרונט עם הרבה יותר שימוש בדאבל בס, הריפים הרבה יותר כבדים ממה שהם עשו עד עכשיו (אהמ ITMOTN שאחרי הפזמון.. מזכיר את דימו בורגיר אפילו).. אנטר לא כזה אלבום כבד לא צריך להגזים
רק יש שם גראולים אבל מבחינה מוזיקלית הוא לא כזה נותן בראש בכלל. DOF?.. TTBTR?.. שובר את המבנה?
איך?... זה בדיוק אותו מבנה של בית פזמון בית סולו גשר וכו' וכו'.. דווקא נראה לי שבאלבום הזה יהיו כמה שירים שישברו את זה. ועוד פעם- ITMOTN ממה ששמענו, נראה כי הוא מאוד דינמי. ולגבי החדגוניות, איך ואיפה אתם שומעים אותה?????
יש פה חלקים שונים מאותם שירים שחוזרים על עצמם הרבה פעמים, אבל בין שיר לשיר יש הבדלים עצומים! אתם גם שוכחים שהם אמרו בערך ב-234 ראיונות שזה אולי האלבום הכי מגוון שלהם.. איך FASTER או WITE דומים ביניהם, או למה שיש בסמפלים האלה?
אני אמרתי את זה ואני אמשיך להגיד, אני מאוד, מאוד אופטימי
אה ומה אתה משווה את סירניה מאז האלבום השני שלהם הם פשוט זבל
(מי האמיץ שיגיד עכשיו שזה אותו דבר עם WT???
)

bachner1

New member
...

אני לא מגדיר "כבד" לפי כמה המוזיקה רועשת/נותנת בראש אלא לפי האווירה. באנטר כל צליל הוא קודר, אפל וכבד, ואפילו ב"בלדה" שלו יש אווירה אפלה וכבדה (מה גם שזה סוג שונה של כבד- אני לא מת על הדום מטאל האיטי של אנטר). ובוא נגיד שאם באלבום החדש יהיו שירים שמתחילים אחרי 2 דקות של אופרה או עם גשר שפשוט לוקח אותך לעולם אחר (DOF), או עם איזה 5 גשרים שונים ומגוונים (TTBTR)- אני אהיה מאוד מרוצה
לגבי החדגוניות- אמרתי את זה לא בהסתמך על חלקי השירים שמשתנים כל שנייה, אלא לפי הסאמפלים המסודרים של כל שיר. אז נכון, WITE שונה מכולם (ודומה לכל מה שהם עשו באלבומים האחרונים), FASTER קצת יותר קליט מכולם (אבל לדעתי עדיין באותו סגנון), ו3 הבלדות כמובן שונות מהשאר. אבל חוץ מהם יש 6 שירים שכולם מהירים, עם הרבה גיטרות מהירות ועם פזמונים מהירים שלדעתי, דומים אחד לשני. לגבי מה שWT אמרו בראיונות- הם לא התכוונו שזה האלבום הכי מגוון מבחינת זה שהשירים לא דומים אחד לשני, אלא שזה האלבום הכי מגוון מבחינת כמות ההשפעות והסגנונות שהוא מערב (מטאל, רוק ופופ של סוף שנות ה80, הסימפוניות הרגילה שלהם, "סאונדטרק"יות...) ועשיתי את ההשוואה לסירניה דווקא בתור מישהו שבהחלט אוהב את האלבומים הרביעי והחמישי שלהם (השלישי באמת לא משהו), ושהבעיה שלו איתם זה שהם לא מגוונים בכלל וכל שיר נשמע כמו כמעט כל השאר (מה גם שהאלבום החדש לא נשמע כמו אלבום חדש אלא כמו הארכה של הקודם ל22 שירים במקום 9
). וזה ויכוח קצת מאוד מטומטם
מה שקורה פה זה שאתה שואל אותי למה אני לא קופץ ומתלהב מזה כמוך, אני עונה מה מונע ממני לחשוב ככה, ואז אנחנו חופרים על זה וזה נראה כאילו אני שונא את זה או משהו

למה ויכוח? מדברים זה נחמד../images/Emo3.gif

חדגוניות- וויט'ין אמרו באמת שיש המון השפעות לאלבום, אבל שגם כל שיר באלבום שונה, ואני גם חושב שאפשר לשמוע את זה בסמפלים.. מקצב דומה לא הופך את השירים לדומים
לא בעיני לפחות. כי אם כן אז מאז ME ועד THOE כל השירים שלהם דומים
אני ממש לא חושב שהולך להיות באלבום הזה את מה שתיארת לגבי סירניה.. למרות שלא שמעתי את האלבום אלא רק את הסינגל הראשון
זה הספיק לי בשביל להחליט לא לגעת בו
יאק.

bachner1

New member
דיברתי על המנגינה והרעיון הכללי, לא המקצב ../images/Emo3.gif

ואם אתה שופט אלבומים של סירניה לפי הסינגלים, אין לך זכות לומר שהאלבום זבל
זה כמו לשפוט את THOE לפי WHYD... תשמע שירים כמו The Enigma of Life, Fading Star, וגם Sirens of the Seven Seas מהאלבום הקודם ותראה שגם אם השירים שלהם דומים מדי וחסרים מקוריות, הם עדיין בהחלט טובים ושווים שמיעה לדעתי :) ותכלס, אם סוף סוף יש דיונים בפורום זה אמור להיות מבורך

אני לא שופט, ממש לא

אבל פשוט אחרי האלבום האחרון שלהם (וזה שלפניו), ומהסינגל שהם עכשיו הוציאו לא כזה דחוף לי לשמוע את האלבום כולו
אני אתן לזה שמיעה מתישהו אני מניח.. כן, בוא נראה לכמה הודעות נגיע
(ותגיבו גם אתם
זה לא חוכמה שרק מיכאל ואני חופרים ואתם שותקים
)

תמיד במטאל השירים נשמעים אותו דבר בשמיעה

ראשונה ושנייה... כשמתרגלים לשירים פתאום מגלים את הקסם השונה בכל אחד מהם (איזה קיטש יצא לי
)

bachner1

New member
לא נראה לי שזה עניין של מטאל או לא מטאל...

בכל ז'אנר יש את האלבומים שנשמעים מגוונים יותר או פחות, ולפעמים (אצלי לעתים די רחוקות) אלבום שנשמע בהתחלה לא מגוון מתגלה בעצם כמגוון אחרי הרבה שמיעות. לדוגמא- The Human Equation של איריון, מבול של אורפנד ואושנבורן של נייטוויש מעולם לא נשמעו לי לא מגוונים, ואולי זה לא מקרה שאלה בין האלבומים האהובים עליי

Brombit

New member
חמוד קצת יותר ../images/Emo3.gif ../images/Emo115.gif

(הערבוביה בקישור הראשון) מהסמפלים המסודרים- נראה לי שאני אוהב (will love
) את Lost אחרי הרבה "מאמצים", כי הוא איכשהו כמו Forgiven

וואי איזו נאחסית את../images/Emo3.gif

באמת אני היחידי שחושב שזה נשמע טוב? כאילו, ממש טוב?
אתם ממש מפתיעים אותי
גם אם האלבום בסופו של דבר יהיה מחורבן ואלה בדיוק ה-4 דקות וחצי היחידות באלבום שבאמת טובות, זה אוסף ממש את כל מה שמתישהו קיווינו כאן בפורום שוויט'ין יעשו
איך זה שאתם לא מתלהבים מהסמפלים יותר????

Brombit

New member
נו, זה לא מחדש לי כלום ../images/Emo3.gif ../images/Emo115.gif

אני מזמן גיבשתי התרשמות לגבי האלבום, והבנתי שהוא לא יהיה מי-יודע-מה בשבילי, וכל סינגל/סמפל שיצא התאים להתרשמות הזאת... וחכה, בינתיים רק שני אנשים הגיבו
(למרות שגם קודם אתה התלהבת יותר מהאחרים...)

Brombit

New member
אגב, התאמצתי לכתוב דברים חיוביים ../images/Emo11.gif ../images/Emo115.gif

Endogenisis

New member
../images/Emo45.gif.

רק שיש לי חשש שענט קצת תוריד את ההתלהבות. ושלא תבין אותי לא נכון, אני לא שונא אותה או משהו אבל משום מה בזמן האחרון אני לא מסוגל לשמוע שירים מDPP.

נכון,

ואני גם רוצה להזכיר לך שהיה סרטון מאוד מאוד (מאוד) דומה לפני DPP, והתוצאה לפניך
(לא שזה אלבום רע לדעתי, הוא מקבל הרבה יותר מדי אש ממה שמגיע לו, אבל יש לו המון פאקים. לדעתי
)

bachner1

New member
אבל בDPP זה לא בא עם קונספט כ"כ גדול

כמו עם האלבום החדש (הקטע של הסרט), ועם פחות דברים מוזרים כמו התופים האלה ומקהלות ילדים וכו'... בקיצור זה נראה יותר טוב
וחוץ מזה- אולי מלבד עודף קל של שירים בנוסח Bye Bye Beautiful או Cadence of Her Last Breath, אני לא רואה שום דבר רע בDPP והוא אלבום מצוין לדעתי

למעלה