מבקש מידע על ברית מילה

לימור111

New member
אני לא חושבת שהבעיה העיקרית

תהיה נעוצה בכך שהילד לא נימול. אני חושבת שיהיה הרבה יותר קשה (בהנחה שחיים בארץ) להתמודד עם עובדת היותו לא יהודי לפי חוקי מדינת ישראל.

אבא גאה

New member
אני לא בטוח

כיוון שכפי שאת יודעת הרבה מאוד גיירו בגיור רפורמי כשעל פי חוקי ישראל גיור רפורמי אינו נחשב. רק לא מזמן הוגש בג"צ. אין מה לעשות ככה זה, לא ניתן קודם להגיש בג"צ ורק אם הוא עובר לגייר את הילדים. יש מי שחייב להיות חלק מהשינוי - אני בחרתי להיות חלק מהשינוי. אני מאמין שעוד כמה שנים החוק כאן ישתנה בנושאי גיור וגם אם לא - אני לא אכאיב לבן שלי בשל השתייכות לדת. ירצה? יוכל לעשות ברית כשיעמוד על דעתו.

English

New member
ומצד שני - העמדה השמרנית

אני מודה - אני מאד קונפורמיסטית, אוהבת להשתלב בסביבה, ולכן מחפשת את אותו דבר עבור ילדי. מבחינת הדעות שלי על הנייר הן די קרובות לדעות של רוני. א ב ל ... בננו הגיע לארץ בגיל 7 חודשים, ונימול רק בגיל 1.4. בתקופה הזו חברות רצו להציץ בהחלפה כדי "לראות בולבול של גוי", וטוב שהוא היה צעיר מכדי להבין. אמרנו לרב אביאור במשפט שבגלל זה הוא לא בגן דתי - כי לא השתגענו להביא ילד לא נימול לגן דתי, ואביאור קיבל את זה... מסביבות גיל 4 הרבה מהביקורים אצל חברים וחברות כללו בריכות או מקלחות משותפות. לולא נימול אני מניחה שהייתי מוצאת את עצמי מסבירה כל הזמן את דעותי בנושא, וגם בני היה נדרש לזה. זה מזכיר לי הורים שנותנים שמות מאוד מיוחדים לילדים, והילדים צריכים להסביר לכל דכפין את הגחמות של ההורים. לי אישית נוח יותר להשאיר את המהפכות למישהו אחר...

אבא גאה

New member
גחמות של ההורים?

אולי שמות... ברית אינה גחמה שלי. אני הולך לאותם חברים בדר"כ... אני מסביר להם פעם אחת - בדר"כ באותה נשימה שאני מספר שהילד מאומץ - שאני הומו - שאני חילוני. אם לא עושים מזה סיפור גדול זה לא סיפור גדול הבן שלי בכלל לא יודע שיש לו משהו שונה בבולבול..... ויש הרבה שלא מלו - וישמחו לספר לך על ההתמודדות.... ============================================================ לי יש קרובי משפחה שמלו את ילדם כדת משה וישראל.. המוהל חתך "קצת" יותר מידי.....קטם את קצהו של איבר המין של הילד. הילד היום בן 14. היה צריך להסביר לכל דיכפין......ותאמיני לי שהיה מוכן להסביר למה הוא נימול הרבה יותר בשמחה. הוא דרך אגב שואל את הוריו :"למה". וכל תשובה שהם אומרים מתגמדת לנוכח כאבו והתמודדותו. הוא למשל היה שמח לו הוריו היו נוטלים חלק במהפכה. זה קורה יותר ממה שאתם יודעים!!!

לימור111

New member
ואני - ממש לא קונפורמיסטית ונוהגת

להלחם על דעותי ועמדותי. למזלנו, לא היה צורך לערוך ברית מילה, אבל היה ברור מראש שיהיה גיור, מכל הסיבות שכתבתי כבר. לדעתי, למי שרוצה לחיות בארץ זה חשוב מאוד. טובת הילדה (כפי שאני מבינה אותה) עולה מבחינתי על כל דבר אחר.

אבא גאה

New member
איבנגה - עוד משהו קטן

בפורום "ברית מילה בעד ונגד" הזמינו אתכם לבקר ולשאול את השאלות הללו... נפתח שרשור ונדבר על מילה בילד מאומץ....(אפשר גם לעשות זאת כאן כמובן) כי ישנם הבדלים....

ibenga

New member
ההתלבטויות ממשיכות

קוראים את כל מה שכתבתם, הדעות רבות וחלוקות ימים ספורים לפני ועדיין שוקלים לכאן ולכאן יחד עם זאת מתחזקת התחושה באמת שבארצנו רצוי לחתוך גם אם לא רוצים כל כך. כל דעה תורמת ומוסיפה נקודה למחשבה....

אבא גאה

New member
אינכם חייבים להגיע להחלטה

בדיוק התאריך זה. אם אתם עדיין מתלבטים ..דחו את העיניין עד שתקבלו החלטה סופית שאתם שלמים איתה כי כידוע לכם, אין דרך חזרה. כאמור - בכל מקרה.....בהצלחה.

התלבטות אחרת - אבל דומה

אני מצטרפת להצעה שאם אתם עדיין מתלבטים, אל תמולו. אין לחץ זמן. תמיד אפשר לעשות את זה. לי היתה התלבטות אחרת - בני נולד עם עורלה חלקית, והתלבטתי האם לעשות ניתוח להשלמתה, או להשאירה כך. החלטתי לבסוף להשאירה כך, אבל לעניינכם, היו כמה הבנות בתהליך ההתלבטות שלי: באמת אפשר לחכות עד שמבשילה ומתגבשת דעתכם וזה לא בוער. אם זה נעשה בניתוח, יש יתרונות לגיל שנה-שלוש (יותר בטחון בהורים, יותר הבנה לגבי הכאב, אבל עדיין עם פחות זכרון מאשר בגיל 6). הלחץ החברתי הוא יותר מיתוס ממציאות. כל חברינו שהתנגדו לרעיון להשאיר את בננו שלם, אמרו שהם מתנגדים כי אולי אחרים מתנגדים, אבל הם עצמם בעצם בעד, רק מפחדים מלחץ חברתי... יוצא שכולם חוששים שמישהו אחר לא יהיה שבע רצון מההחלטה שלנו. זה שווה את מחיר הכאב? ועוד חסרונות? בכל מקרה, שיהיה לכם בהצלחה, וקחו את הזמן שלכם.

למעלה