בואו נעשיר את מילון המונחים

מ א י י ק

New member
יין - Yen

יין - Yen הוא הכסף היפני שמשתמשים בו כיום ביפן, שווי 100 יין בארץ הוא - 4 שקלים בערך. לקוח מויקיפדיה.

innocence

New member
יותר מדויק להשוות לדולר...

היין תמיד מאוד קרוב לדולר ולכן ההקבלה המתבקשת היא 100 יין= 1 דולר

מ א י י ק

New member
Yokohama

עיר נמל באי הונשו (Honshu), במחוז קאנאגאווה, יפן. יוקוהמה היא מרכז תעשייה ומסחר, ונכון לחודש יוני 2005 היו בה 3,573,588 תושבים. יוקוהמה נהרסה ברובה ברעידת אדמה בשנת 1923, ונפגעה קשה מאוד מהפצצות במלחמת העולם השניה.

מ א י י ק

New member
Yari

היא סוג של חנית יפנית בעלת להב ישר. אומנות הלחימה ביארי נקראת סוג'יטסו: ג'יטסו היא סיומת יפנית של אומנויות לחימה שונות, וסו היא דרך נוספת לקרוא את הסימן 槍. היארי הקצרים נקראים מוצ'י יארי או טאֵה יארי, והארוכים נקראים אומי נו יארי. את הגרסאות הארוכות ביותר נשאו רגלים, ואת הגרסאות הקצרות נשאו בדרך-כלל סמוראים ופרשים.

Wing Chan

New member
כול הנשקים האלה, המושגים מהתקופה

הפיאודלית של יפן...זה טוב ויפה שאתה יודע ללכת ולחפש בויקיפדיה עליהם אבל...טוב..הם לא ממש קשורים לנושא של מוזיקה יפנית. :X

Wing Chan

New member
אבל זה לא קשור אחד לשני.

כבר יש פורום יפן...זה פורום שמוקדש למוזיקה..

אם אני לא טועה

זה פורום מוזיקה יפנית ,לא יפן-שפה ותרבות. לכן אני חושבת שאורקל מתכוונת למושגים למוזיקה יפנית.

Nora Shu

New member
אמ.

למרות שיש פה הרבה מאוד מושגים נחמדים שקשורים ליפן, אני תוהה אם זה רלוונטי שOracle תוסיף אותם למילון מונחים של מוזיקה יפנית... :/ *מגרדת ראש*

oracle

New member
התייחסות אמצע הדרך... ^_^

קודם כל, המון תודה לכל מי שתרם מונחים למילון
עם זאת, אנחנו פורום מוזיקה יפנית, לכן לא נראה לי שנכון יהיה להכניס מונחים כלליים שקשורים ליפן, אלא אם הם מתקשרים ישירות למוזיקה... בנוסף, חלק מהמונחים שהצעתם קיימים כבר במילון, אבל אם בהצעות שלכם יש מידע נוסף על אותם מונחים הם יעודכנו. דבר אחרון, לא החלטתי עדיין אם כדאי להכניס להקות/אמנים כמונחים במילון, וכאן אני זקוקה לעזרתכם. מה דעתכם? אנחנו רוצים שהמילון יכיל להקות/אמנים כמונחים? כולם, או רק כאלה שמהווים/היוו אבן דרך במוזיקה היפנית? שוב תודה, והדרך עוד ארוכה עד שהמילון שלנו יושלם... :>

Nora Shu

New member
^_^

המ, אני חושבת שצריך לשלב אמנים: בעניין איזה כן ואיזה לא, אין לי דעה מגובשת XD אני חושבת שאמנים פופולרים ו/או אמנים שהיוו, כמו שאמרת, אבן דרך במוזיקה יפנית צריכים להיות מוזכרים איפשהו. אבל מלבד זה יש הרבה אנשים שרואים שם של להקה ואז פשוט שואלים כאן בנושא חדש מי הם, ונו, אם הם לא יסתכלו בגוגל שלפחות יסתכלו במילון מונחים @@ כי אין, לדוגמא, אתר עם ביקורות/תקצירים על להקות יפניות... אני חושבת >>;

מ א י י ק

New member
נממ...עוד משהו../images/Emo19.gif

אפשר לעשות במילון מונחים גם זמרים/ות ולהקות,זה יהיה טוב בשביל חדשים שנכנסים לנושא.

Emiko

New member
אני בעד שיהיו שמות

האומנים. כמו שכבר נאמר בהודעות- זה יעזור לחדשים. ואגב, מישהו אולי מקשיב ל: youhna, orange-rage ו- uverworld? אשמח אם מישהו יוסיף אותם, הייתי מוסיפה בעצמי אבל אני לא טובה בניסוח משפטים.

למעלה