tcu6

New member
קומולוס יצאת נימבוס - במקום הנכון עם מצלמה!

מאט 2

New member
נו, ראית מה זה? ככה דילגו העננים

מקו רוחב 33 ל-31 בלי למצמץ
...

haimb100

New member
../images/Emo46.gifמזכיר לי כמה אירועי אי"ס אלימים

מאוד בחודשי אוקטובר-נובמבר במס' שנים. למשל ב94/5 המפורסם בסוף אוקטובר- תחילת נובמבר (בשבוע של הסופה הגדולה של הרוח האדירה, אבל יום-יומיים אחרי) היה ברד אדיר ושטפונות חבל"ז בדרום, עקפו את המרכז ויצרו שטפון באיזור הגלבוע עד כדי סחיפת אישה באזור גם בברד הגדול של ירושלים (2004 ? 2005 ?) במקביל לסחיפת הכביש בירידה לבקעה מכיוון ערד (שלקח שבועיים לתקן) היו ס"ר אדירות וברד בגליל המערבי (משהו נפגע מברק בנחל כזיב) והכל בכביש עוקף מרכז אני זוכר לפחות עוד 3-4 מקרים דומים.

מאט 2

New member
זה מזכיר לי דווקא את אפריל שנה

שעברה (המלקוש)... שבכל עמק החולה ואצבע הגליל ירדו כמויות אדירות (במטולה 100 מ"מ?) ובחוף באותה שעה (וקו רוחב) נאדה...

haimb100

New member
ב-1 באפריל אשתקד בשלב ראשון החלו

בשבת אחה"צ דיווחים על מבול באיזור עמק החולה וצפון מזרח הארץ ובמקביל על גשם בדרום, אח"כ בשעות הערב החלו גשמים לאורף החוף ואז זה הפך למבול הידוע בקו כפר סבא- ירושלים (עד שעבר לאיזור של מגידו- ואדי ערה אחה"צ) אבל אתה בטח מתכוון לאירוע של סוף אפריל באיזור הגליל המזרחי-אצבע הגליל-עמק החולה, רמת הגולן

barnea1

New member
../images/Emo45.gif24-25 לאפריל 2006. קו ס"ר מדהים

שהחל להתפתח מלבנון תוך כדי ירידה דרומה לעמק החולה ואזור הכינרת, עוצמות רציניות מאוד וסיום נהדר לעונת גשם מקרטעת משהו (למרות שב-27 באפריל נדמה לי ירד שוב גשם מפעילות חמה בתפרוסת נרחבת).

haimb100

New member
באירוע הזה ירדו במטולה מעל 100 מ"מ

תוך שעות ספורות. היו 4 אירועים באפריל אשתקד: 1-2 לאפריל (140 במבשרת לדוגמא...) 4-5 באפריל (ב-4 טורדנו בגליל המערבי, ברד כבד באיזור נהריה, ב-5 לחודש בבוקר 30 מ"מ תוך שעה וחצי ברחובות, עם כלום ורבע בגדרה) בסביבות ה-11-12 לחודש (לא זוכר תאריך מדוייק אבל חוה"מ פסח) ממטרים פזורים ברב הארץ (10-20 מ"מ, נד מים נצפה מאיזור רחובות- מזכרת בתיה) 24-25 באפריל - (בהתחלה עמק נטופה, ולמחרת מזרח הגליל-עמק החולה-רמת הגולן, מעל 100 במטולה, כ-80 במצפה ימים) ב-27 לחודש ? לא זוכר אירוע, אבל אולי... היה משהו מקומי קל נדמה לי בתחילת מאי, אולי בסוף אפריל

barnea1

New member
האירוע באמצע החודש היה ב-16, אצלי

ירדו 25 מ"מ בשעות הלילה בלבד. אגב, ראוי להזכיר את ההצפות בהרצליה והעוצמות המטורפות שעברו את השרון הדרומי ב-24 לחודש אשתקד, לפני שגם בצפון חטף יופי של כמויות.

haimb100

New member
../images/Emo45.gifצודק. השרון "חטף" פעמיים

מניין שהשרון "לקה" אחת בפברואר ושתיים באפריל. שנאמר ב-2 לאפריל וירד גשם כבד בשרון, ויהי ב-24 לחודש ויך שוב הגשם בעוז... השרון שיחק אותה בשנתיים האחרונות באירועים יפיפיים.

מאט 2

New member
אכן התכוונתי לאירוע של סוף החודש

ולגבי ה 1 באפריל... גם כאן בחלקים המערביים של הצפון ירדו כמויות יפות אבל מה זה 40 מ"מ לעומת 120 מ"מ בי-ם או בשרון

haimb100

New member
ולחשוב שבגדרה אפילו ל-40 לא הגיעו

בכל אותו החודש (מול כ-75 ברחובות)

haimb100

New member
מצב הרוח, רואים את הגושים מאצליך?

לכיוון דרום מזרח ? דרום ?

כן רואים זה נראה לי אפילו סי בי אבל פה אני לא

אני לא בטוח.בכול מקרה בבוקר היה גם מולי משהו נחמד אבל התפרק. נקווה שעוד נקבל משהו לפני ששתחיל העונה המשעממת

למעלה