חג אסיף שמח
חג סכות הוא גם

Tal_Ya_Tal

New member
../images/Emo75.gifחג אסיף שמח../images/Emo140.gif../images/Emo171.gif../images/Emo45.gifחג סכות הוא גם

חג האסיף. רובינו לא זוכרים זאת. אך ב
דברים בפרק ט"ז פס' יג' כתוב: חַג הַסֻּכֹּת תַּעֲשֶׂה לְךָ שִׁבְעַת יָמִים בְּאָסְפְּךָ מִגָּרְנְךָ וּמִיִּקְבֶךָ. יד וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ אַתָּה וּבִנְךָ וּבִתֶּךָ וְעַבְדְּךָ וַאֲמָתֶךָ וְהַלֵּוִי וְהַגֵּר וְהַיָּתוֹם וְהָאַלְמָנָה אֲשֶׁר בִּשְׁעָרֶיךָ. טו שִׁבְעַת יָמִים תָּחֹג לַיהוָה אֱלֹהֶיךָ בַּמָּקוֹם אֲשֶׁר-יִבְחַר יְהוָה כִּי יְבָרֶכְךָ יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בְּכֹל תְּבוּאָתְךָ וּבְכֹל מַעֲשֵׂה יָדֶיךָ וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ. בדיוק נזכרתי בגעגועים בריח של סכה.כן, סכה כזאת, עם סכך אמיתי מכפות תמרים. אני תוהה כמה ילדים כיום, גם אלו שהוריהם בונים להם סכה, (מוכנה) יכולים לחוות את אותו ניחוח של גג-סכך מעלי דקל, כפות תמרים כמו שאנחנו בנינו במו ידינו בילדותינו. וכשישבנו (כל ילדי השכונה) בסכה והכינונו קישוטים מניר צבעוני ודבק שנבחש מקמח ומיים, היה ריח מיוחד באוויר. אותו ריח מלווה אותי גם כיום כשאני חושבת בגעגועים על הסכה. הארומה הזו, של סכך ירוק, מעורב בריח של גשם ראשון, נחרת בזכרוני מימי חלדי. חקשמייח רבותיי L&L TALYA

לפי השיר הזה, נותר לנו להתרפק../images/Emo24.gif

ולהודות על שזכינו לחוות את הישיבה בסוכה אמיתית, שבנינו במו ידינו, גזרנו וציירנו. יצרנו והדבקנו, נהנינו וחווינו על אמת. היום לעומת זאת, קבלי/ו
שיר לכתה א' מהדורת 2010:
א' אייפון, ב' זה בלוטוס', ג' גוגל (אח גדול) מהו ד' זהו דיויקס שפותח את הכול ה' זה הוטמייל ו' זה וירוס שחדר לי למחשב ז' זיפּ וח' זה חלונות שאפח'ד לא אוהב
בני השש ובני השבע, אלף בית אלף בית אתרים פורצים ברגע, אלף בית אלף בית כל היום גולשים בצ'טים, אלף אלף בית והופכים אנאלפביתים, אלף בית
ט' זה טֶלְנֵט י' זה יוטיוב כ' כבלים, ול' לייב מ' ונ' זה מולטי-נטוורק כך נוריד שירים לדרייב
ס' סקריפט עכבר בע' פ' זה פייסבוק ופרטי צ' צ'יפ וק' זה קֶרְנֵל ר' זה ראוטר אלחוטי
בני השש ובני השבע, אלף בית אלף בית אתרים פורצים ברגע, אלף בית אלף בית כל היום גולשים בצ'טים, אלף אלף בית והופכים אנאלפביתים, אלף בית
מה צריך לבוא עכשיו? איפה ש' ואיפה ת'?
ש' שגיאה ו ת' תוכנה, יצא שיר משהו בן זונה איכותי ממש כמו נייק, אז יאללה תעשו לי לייק
בני השש ובני השבע,...

דגנית

New member
סוכה מכפות תמרים ../images/Emo99.gif

בילדות היינו שמים כפות תמרים גם כקירות הסוכה, ולא רק סכך. אחחח חוץ מהריח, והתמרים, והקישוטים אני זוכרת גם את הדקירות מהתמרים האלו
אין ספק שיש קסם בסוכות האמיתיות האלו
חג שמח

דגנית

New member
שווה ../images/Emo6.gif

השנה יש סוכה עם מפות לבנות, וסכך של רשת
וקישוטים יפים והרבה עלים ורימונים מהעץ
איזה יופי שיש נכדים

Tal_Ya_Tal

New member
כן, שסבא וסבתא שלהם גרים במושב../images/Emo13.gif

ממממממוווואה L&L TALYA