היום יום שישי

ailag

New member
../images/Emo79.gifהיום יום שישי

והיום תור הארוחה המשפחתית הגדולה, יתכן שכולה ארוחה צמחונית ויתכן שבחלקה צמחונית ובחלקה לא. אז מה אכלתם לארוחת שישי? (או שבת, מתי שהארוחה הגדולה של הסופ"ש) אצלנו רק אני צמחונית, אבל לשמחתי המשפחה התרגלה ובד"כ יש מנה עיקרית צמחונית (במקביל לבשרית). אבל הפעם אנחנו הולכים לאכול פסטה במסעדה בצהרי שבת

אצלי

אני גרה עם החבר, ואין לנו תרבות של "ארוחת יום שישי". מחחמים משהו במיקרו ואוכלים מול הטלוויזיה
ביום שבת הזה הייתי עם חברה אצל דודים שלהף ולי בדרך כלל יש אכזבה כפולה - גם צמחונית, וגם עם צליאק. כבר ציפיתי לארוחה שלא יהיה לי מה לאכול, אבל הופתעתי מאוד מאוד לטובה! בתור התחלה, הכול היה בלי קמח. לא הייתה לי שום מגבלה בגלל הצליאק, שזה דבר נדיר. והאוכל עצמו - ברובו הגדול צמחוני. אפילו הממולאים היו רק עם אורז (טעים...) אבל ללא בשר. אכלתי כל כך הרבה, היה כל כך טעים, נהנתי מכל רגע. מזמן לא היה לי כח כל נחמד בארוחה, בדרך כלל זה מלווה אצלי בהרבה אכזבות והפעם ממש חוויה מתקנת

danielle23

New member
אממ..

בשישי אכלנו פיצה (גם אני וגם סבא שלי צמחונים) ובשבת הייתה ארוחה אצל חברים אז היה גם בשר אבל עשו בשבילי גם בורקסים

Lost Lullaby

New member
אין לנו ארוחת שישי גדולה, כמעט אף

פעם... לפעמים יש צהריים כשאחותי באה לביקור אבל אז אני פשוט מחממת לי איזה משהו משליD:

Shablup

New member
אצלי..

בד"כ פירה זו הארוחה העיקרית,ואם יש סלטים טעימים (סלט ירקות,סלט תפו"א במיונז,חומוס...) אז גם הם. עשית לי עכשיו חשק לחלה של שבת. שנים שלא אכלתי את זה.

Applebite

New member
בשישי הזה, באופן יוצא דופן,

הייתי לבד בבית וגם הייתי קצת חולה
אבל בד"כ יש לנו ארוחת יום שישי שכוללת את סבא שלי, ההורים שלי, אחותי ואני. לצערי הרב הארוחות כמעט אף פעם לא צמחוניות לחלוטין מפני שאמא שלי תמיד מבשלת תרנגולת בצורה כלשהי, אבל חוץ מזה- הכל טבעוני. וזאת מפני שיש לה לא בת אחת כי אם שתי בנות טבעוניות! אז כמובן שיש מנות של תבשילי טופו, סויה, קטניות, פחמימות והרבה ירקות מבושלים בצורות מגוונות. בזמן האחרון גם מורידים את המנה הבשרית מהשולחן בזמן הארוחה (יוזמה ברוכה של ההורים שלי), מה שנותן לי ולאחותי הרגשה הרבה יותר טובה. אני לא יודעת מה איתכם, אבל לי פשוט לא נעים לאכול כשמולי מונחים חלקי גופו של בעל חיים מת... לקינוח בד"כ יש קפה ושוקולד שסבא שלי מביא באופן קבוע (מריר מעולה), ובזמן האחרון אמא שלי התחילה לאפות (מה שהיא בד"כ כמעט לא עושה) עוגות טבעוניות נחמדות. זהו, זה יום שישי בבית משפחתי. כאמור, לא יום שישי שהיה שלשום- אבל זה בטח יהיה ככה ביום שישי הבא עלינו לטובה בעוד פחות משבוע

ailag

New member
אגב, בסוף זה היה פסטה בבית

עם סלט ומשהו עם חצילים (לא אוהבת). ואז הלכתי לפסטיבל הקומיקס-אנימציה-קריקטורה .. והבנתי שזה היה טפשי לאכול פסטה, כי בפסטיבל שם אני עם חברים אוכלי בשר, מה שאומר שאם הולכים לאכול אח"כ ביחד כנראה שזה יהיה במקום שיש לי בו רק פסטה. אבל הסתדרתי, בסוף אכלנו בנפרד.

ailag

New member
נ.ב.

לא אכלנו בנפרד בגלל הצמחונות, סתם כי ככה יצא. ואכלתי בייגל, פגשתי שם מישהו שאני מכירה והוא הזמין בייגל טונה. ואז בטעות ערבבו את ההזמנות שלנו

habubnik

New member
לנו אישית אין מסורת של ימי שישי

כי זה רק אני ובנזוגי. אבל ארוחות שישי אצל ההורים שלו תמיד תמיד יכילו מנות צמחוניות. אין דבר כזה שלא.

dannabanana

New member
../images/Emo108.gifשבת אצל דודים

יותר נכון אצל אבא של האיש של דודה שלי. אז אכלתי פרוסה מחלה מחלה מלאה בארוחת ערב, ובבוקר שוב פרוסה כזאת+סלט חסה-עגבניות-נבטים. ובסעודה שלישית הגיוון הגדול- במקום סלט- עגבניות מגורדות

למעלה