כל כך קשה לנהל משק בית תקין במדינה הזאת

gogo444444

New member
../images/Emo82.gifכל כך קשה לנהל משק בית תקין במדינה הזאת

אני אמא לשלושה קטנים... בחישוב כללי שבעלי ואני עשינו, הוצאות המחייה החודשיות שלנו לא נמוכות מ - 17000 ש"ח... אז בהתחשב בעובדה שאנחנו מרוויחים בערך 14000 במשותף, אנחנו בצרות..... נשמח לקבל עצות... פירוט לכל המעוניין: 4700 ש"ח גני ילדים, 3700 ש"ח שכר דירה, 4000 ש"ח סופר, 1500 ש"ח דלק, לזה יש להוסיף חשבונות של מים, חשמל, ארנונה, טלפון, ביטוחי רכבים, וכו' וכו', זה פשוט לא נגמר....

ariri

New member
בוקר טוב gogo

ברוכה הבאה לפורום כללית מצוקתך רווחת בקרב בתים רבים...וזה לא מנחם. הפתרון לניהול כלכלי נכון הוא לא להוציא יותר ממה שנכנס. א. לדעתי התחלת נכון , מיפוי של כל ההוצאות אני מציע לך בשלב ראשון למפות באופן מדוייק כלומר במקום 4000 שקל לסופר למצוא את המספר המדוייק ולא בערך... את עלולה להיות מופתעת מהתוצאה כי מה שאת חושבת שאת מוציאה אינו תואם את העובדות. ב. לאחר שתמפי את ההוצאות תוכלי לקבוע לעצמך תקציב התואם את הכנסתך, כלומר להתייעל ולחסוך במקומות הפחות חשובים ג. החלק הקשה וההכרחי יהיה לחיות בדיוק עפ"י התקציב החדש. בהצלחה

4000 שקל סופר????? רק לי זה צרם?

נכון שמעולם לא התנסיתי בניהול משק בית עם 3 ילדים קטנים ובכל זאת.. תעברי על הקבלות, שאני מקווה ששמרת. בטוח יש המון דברים שקנית "כי הם היו במבצע" "כי הילדים רצו" "כי עוד שבוע אצטרך וחבל לבוא שוב" בהחלט אפשר לוותר על הכמויות של החטיפים, שוקולדים, ממתקים למיניהם, משקאות מוגזים, וכל אותם דברים שאני רואה אמהות דוחופת לעגלות בסופר. אז מה אם לכולם יש. אפשר להסתפק בשני חטיפים בחודש, ובחבילת שוקולד. גם יחסוך את רופא השיניים אח"כ ואת בעיות הבריאות שנלוות לזה. לדעתי תוכלי לחסוך את ה1,000 שקל לחודש לפחות רק בסעיף הזה. בהצלחה.

Itzik RDVC

New member
גם לי זה נראה המון

אחרי שיודעים שזו ההוצאה, חייבים לבדוק בדיוק למה כל כך הרבה. כמה טיפים לקניה נכונה: ללכת עם רשימה ולא לקנות מעבר לה. לחפש באזור המגורים את הסופר הזול. ירקות ופרות, לשנות את הקנייה בהתאם לשינויי במחירים.

goldy

New member
תעברי ל../images/Emo82.gif משלך

"שכר דירה" הינה הוצאה זמנית לצעירים שרק עזבו את בית הוריהם והינה מיותרת למישפחה. עלייך לחסוך כל שקל כדי לגור בבית מישלך. עוד משהו: תפסיקי להוציא 'בערך': כל העיגולים האלה ירוששו אותך.

בית משלך זו עצה לא הכי טובה

בית משלך חונק אותך עם המשכנתא ל-20-40 שנה שרק בקושי אפשר לשלוט בהחזרים, לעומת מגורים בדירה שכורה, שגם מאפשרים, בתכנון הוצאות נכון, לשים קצת כסף בצד ובאותה תקופת זמן של המשכנתא לקנות בית בלי להיות חייבת לבנק. ואל תגידו לי שבסוף הבית שלך, כי הדרך כל כך ארוכה עד שהבית יהיה שלך שבסוף כבר צריכים למכור כדי לעמוד בתשלומי המשכנתא ושאר ההוצאות. ההבדל בין השניים מהותי. לגבי הבערך אני מסכימה בהחלט. צריך לקבוע תקציב מסודר ומדויק.

goldy

New member
דילגת על פרט מהותי

"עד שהבית יהיה שלך שבסוף כבר צריכים למכור כדי לעמוד בתשלומי המשכנתא" __את וודאי מיתכוונת ל"עמלת פרעון מוקדם". חובה לבטלה או להורידה למינימום. בכל מיקרה חובה להחזיר כמה שיכולים באותו הרגע ולא להיצמד להחזר מינימלי. ומה זה "רק בקושי אפשר לשלוט בהחזרים"? אפשר בסכום קבוע בימקום אחוז, קבוע ככל שיהיה. יש להציב את החזר המשכנתא בעדיפות ריאשונה.

לא

התכוונתי לאנשים שנוטלים משכנתאות גבוהות מידיי ואז ברגע הכמעט אחרון נאלצים למכור כי נגמר הכסף. רק בקושי אפשר לשלוט בהחזרים הכוונה שאי אפשר אחרי שנה להחליט שבא לי לשלם פחות, אלא אם אני מצליחה לעשות מחזור משכנתא, שהרבה יותר פשוט- לעבור דירה כשגרים בשכירות. וזה שצריך להציב בעדיפות ראשונה זה נכון, וזה בדיוק כמו שכירות, שאם לא תשלם חודש יעיפו אותך.. (במקרה הטוב יתנו ארכה).

שוני30

New member
לא הכי מסכימה..

"בית משלך חונק אותך עם המשכנתא ל-20-40 שנה"... ושכירות לא חונקת? אם לא תשלמי דמי שכירות יעיפו אותך החוצה ואז מה? אם אפשר למה לא לקחת משכנתא ובמקום לשלם שכירות למישהו ובכל שנה-שנתיים לשלם למוביל כדי לעבור דירה לשלם לבנק? הרי בקניית דירה אפשר לעשות מה שרוצים [במסגרת התקציב כמובן...] איתה-שיפוצים, ריהוט, הכל. בשכירות אי אפשר וההרגשה תמיד היא שזה לא שלך.. ואם לא עומדים בתשלומים גם אפשר למכור. אישית אני משווה דירה לרכב. הרי גם רכב אפשר להשכיר [100 ש"ח ליום אם אני לא טועה] ואז גם אין את ההוצאות של הביטוחים וכו'. אז למה לקנות? לגבי שאר העיצות שקיבלת פה אני מסכימה איתם לגמרי. הבנת שצריכים להעשות שינויים- יופי. החלק הכי חשוב זה הישום וההתמדה. בסופר תעשי השוואת מחירים, תעשי קנייה מרוכזת ותשתדלי לא לרדת למכולת "להשלמות" שעולות 100 ש"ח כל פעם כי זה לא נגמר וגם יקר יותר. סלולארי-להפחית בשיחות כי למה לשלם להם? למה לתת להם כסף שאת צריכה? תדחי את השיחות או לעבודה
או לבית, לדבר מטל' נייח הרבה יותר זול. גם אם השיחה היא לסלולארי.. זה היה ארוך
בהצלחה

שכירות יכולה לא לחנוק

את יכולה לבחור לגור עם שותפים, לגור באזור יותר זול, להתווכח עם המשכיר, לקבל הנחות שונות. משכנתא קבועה אלא אם עושים מחזור, תהליך שלוקח קצת יותר זמן מפשוט לעבור דירה. שלא לדבר על זה ששכירות נותנת לך אופציה להכיר אזורים שונים ולא מגבילה אותך למקום עבודה. יש המון אנשים שעובדים במקום מסויים רק כי הוא קרוב להם לבית. אם הם היו שוכרים, הם היו יכולים לעבוד בכל מקום. ולמה קניתי בית אם בסוף אני מוכרת אותו כדי לעמוד בתשלומים? עדיף כבר לשכור.

Itzik RDVC

New member
רכישת דירה לא כדאית כלכלית במרכז הארץ

כעיקרון חייבים לבדוק כל עסקה לגופה אבל כיום במרכז הארץ באופן עקרוני יותר יקר לרכוש דירה מאשר לשכור אותה.

שוני30

New member
../images/Emo70.gif חייבים לבדוק כל עסקה לגופה

זהו חוק בל יעבור שכל אדם חייב לעשות לפני כל צעד. רכישת דירה או כל רכישה אחרת. ובקניה עם לקיחת משכנתא מהבנק או הלוואה מהבנק תמיד יהיה יקר יותר מלשלם במזומן/תשלומים לבד אבל השאלה מה הכדאיות. פעם הייתי משכירה דירות עד שנמאס לי "לזרוק" כסף לבעלי הדירות,מובילים,ריצות בלחפש דירה חדשה ומתאימה,טלפונים וכו'. החלטתי על משכנתא שתתאים לי עם החזרים חודשיים שאני יעמוד בהם והלכתי על זה. ככה הדירה שלי, לא צריכה לעבור כל שנה-שנתיים, אם חס וחלילה יקרה לי משהו המשכנתא תפסיק ואז הדירה תעבור ליורשים.. דבר שלא היה קורה אם הייתי משכירה.. הם היו "נזרקים" לרחוב. זוהי דעתי...

Itzik RDVC

New member
כל מה שאמרת לא משנה עובדות מתמתיות

יש ברכישת דירה הרבה פסיכולוגיה ולא רק כלכלה. כל מה שאני טוען הוא דע בדיוק למה אתה נכנס. אם אני משלם 100$ יותר לחודש על הזכות לגור בבית שלי, OK מה אם 200$? ואולי 500$ באיזה מחיר כן נחייה בשכירות? כמו שציינת יפה יתרונות של בית שלך הנה גם כמה יתרונות של שכירות: 1. אפשר לחיות בבית גדול יותר ובשכונה טובה יותר מאשר כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות. 2. במקרה של רצון לעבור עקב מעבר עבודה לדוגמא, יותר קל להחליף דירות שכורות מאשר למכור ולקנות. 3. לפעמים אחרי קניה אנו מגלים בעיות כמו שכנים בעייתים שהבית לא שלך יותר פשוט לעבור. ויש עוד. שוב אני לא נגד לקנות ולא נגד לשלם יותר, אני בעד זה שאנשים ידעו את האמת.

שוני30

New member
עובדות מתמטיות=דבר משתנה

נכון שיש הרבה פסיכולוגיה בעניין של לקנות דירה-נכס, לחץ מהמשפחה ועוד אבל.. גם לגור בדירה גדולה יותר / שכונה גדולה יותר- אתה משלם על זה. מן הסתם דירה 3 חדרים תעלה יותר מדירת גן ודירה 3 חד' באיזור דרום ת"א תהיה זולה יותר ממרכז ת"א. גם להשכיר וגם לקנות. השאלה כמה יש לך להשקיע... גם מבחינת המיסוי בכל עיר זה דבר משתנה. במקרה של מעבר לעבודה בעיר אחרת..אני לא חושבת שזה כזה משנה אלא אם כן אתה מדבר על מעבר מהמרכז לצפון/דרום. גם מהסיבה שחוזה של שכירות בד"כ הוא לשנה ואם עזבת עבודה ומצאת חדשה בעיר אחרת לא תוכל להפר חוזה וגם אם כן זה בסייגים-למצוא דייר אחר במקומך שימצא חן בעיניי בעל הדירה וכו' וזה לא כזה פשוט מהיום למחר וגם מהסיבה שאם עבדת בר"ג ועברת לראשל"צ זה לא כזה נורא.. עוד 20-30 דק' יותר לכל כיוון זה לא מה שישנה. ועם שכנים בעייתיים אין הרבה מה לעשות. אתה יכול "ליפול" גם בשכירות ואז לסבול שנה... לכן האמת היא לא אבסולוטית ולכל אחד השיקולים שלו.

YULI9

New member
מבחינה כלכלית משתלם יותר לשכור מאשר לקנות

כשלוקחים משכנתא משלמים פי 2-3 מהסכום שלקחנו. בלי לערב נושאים רגשיים משתלם יותר לשכור. (הראו לי פעם את החישוב, אני לא זוכרת אותו אבל זה מאוד משכנע)

goldy

New member
מי הציג את החישוב? הבנק? איש-מכירות?

"כשלוקחים משכנתא משלמים פי 2-3 מהסכום שלקחנו." __משתי סיבות: 1) החזר המשכנתא הוא לא בעדיפות ריאשונה. 2) אנשים מפחדים מ"עמלת פרעון מוקדם". "בלי לערב נושאים רגשיים משתלם יותר לשכור." __אחרי שמסיימים לשלם ניפטרים מהתשלום הזה, בעוד שכששוכרים הוא נימשך לנצח ואף יכולעלות.

rsharon

New member
3 מיתוסים ברכישת דירה

לפני כמה חודשים התפתח דיון מעניין בעיתון THE MARKER של הארץ בעקבות כתבה שהתפרסמה בדיוק בנושא זה: "3 מיתוסים ברכישת דירה". ראו קישור למטה. יש באמת כל מיני מיתוסים בנושא שכדאי לבדוק היטב, ובכול מקרה כול מקרה לגופו. בואו נבחן כמה מהם: "כדאי שתקנו דירה, שיהיה לכם נכס" - רק שוכחים שבהרבה מקרים בעל הנכס העיקרי הוא הבנק.... "בית קונים רק פעם בחיים" - באמת? מרבית האנשים עוברים דירה 2-3 פעמים במהלך החיים. "חבל לזרוק כסף על שכירות" - ומה עם הריבית של המשכנתא? כאן אסייג ואומר שבאמת כל מקרה לגופו, אבל בהרבה מאוד מקרים, דווקא לזוגות צעירים ללא הון עצמי משמעותי כדאי לשקול לשכור דירה לכמה שנים ורק אז לבדוק אפשרות לקנות דירה.

hedvalib

New member
את מציינת כמה עובדות שסביר להניח שהן בדוקות

ולא כך מי אני שאתווכח איתך, אבל, ישנה בעייתיות רבה בסוגיה של כן או לא רכישת דירה. אם שוכרים דירה מבעל בית פרטי, תלויים בגחמות שלו. מדי שנה שכר הדירה עולה. והשירות שבעל בית פרטי נותן הוא מינימאלי. ואם....מתלוננים? מיד יש לו דייר חלופי שחפץ בידר הואינו מערים קשיים. נתקלת בהערות מהסוג הזה? ועכשיו בעניין שכר הדירה? לו היו דירות ציבוריות ואני כמובן לא מתכוונת לעמידר וכל החברות המשכנות הוותיקות שהדירות שלהן היו בגודל קליפת אגוז, אלא חברות שמסוגלות להעמיד לרשות הדיירים דירות באיכות גבוהה, והדיור היה הופך להוצאה מוכרת לצורכי מס, הרבה מאד אנשים לא היו מסתבכים ובמדינה לא היינו עדים למחוסרי הדיור החדשים או הדרים בגנים הציבוריים. תשלום שכר דירה , מטפלת/מעון לילדים קטנים, והוצאות נוספותהכרוכות באיכות מינימאלית חיי האזרח צריכות להיות מוכרות למס.

batid

New member
ערב טוב

בנוגע לשכירות/קניה יש צורך בהרבה בחינות לפני, קניה ואני לא מדבר על ריבית על משכנתא,ביטוח שלה וכן הלאה. אני רוצה להעלות את הסוגייה של השיקולים הבאים: 1.האם אני רוצה לגור באיזור בו אני קונה? 2.האם השכונה/שכנים נראים לי? 3.האם שכ"ד נמוך לעומת המשכנתא על אותה דירה דומה באותו איזור? 4.האם אנו זוג צעיר?(אולי אנחנו לא צריכים 4 חדרים מתחילת דרכינו) 5.האם אני יכול לשכור ולחסוך במקביל לשכירת הדירה? אחרי שעניתם על השאלות תעשו את כל השיקולים האחרים. שני סיפורים על זוגות שונים שטיפלתי בהם. הזוג הראשון- זוג שהתייעץ איתי על קניית דירה, לאחר שאולתיי הם החליטו שלא לקנות מהשיקולים הבאים. זה לא האיזור שראו בו את עתידם, הם לא מיצו את פוטנציאל השכר שלהם, במידה והייתה מגיעה הצעה מפתה, הם לא ידעו כמה זמן הדירה שנקנית תעמוד ריקה בנוסף לשכ"ד שהם צריכים לשלם למקום החדש. לאחר 5 שנים, הוא שילש את שכרו(בנוסף רכב ופלאפון), היא הכפילה את שכרה(פלאפון)+ שני ילדים שיהיו בריאים, חיסכוןגדוווול מאוד. הזוג השני- עשו טעות הפוכה. הם שכרו מלכתחילה דירה גדולה, שניהם מרוויחים יפה מאוד, הדברים שהעליתי לטיפולם הם(אני שם דגש על קנייה עתידית של דירה): 1. זוג אינו צריך דירה 4 חדרים ב-950$. 2. דירה בגודל זה משלמים עליה יותר ארנונה(הוצ' נוספות). 3.האם אתם תשאירו את החדרים שאינם בשימוש תדיר ריקים??(אני בספק) הם מתכננים ילד רק עוד 4 שנים. דירה 2.5 חדרים עולה 600$. ז"א רק שכ"ד 950-600=350$, שזה אומר ב5 שנים זה 21000$. הנני רוצה לציין כי אין אני ממליץ או לא לקנות כל מקרה לגופו. אני מקווה שהוספתי כמה שאלות נוקבות לשיח הם לשכור/לקנות.

לא הבנתי למי הופנתה השאלה

בכל מקרה שכר דירה לא חייב לעלות, ואם עולה, אפשר פשוט לעבור. זה היתרון המהותי מבחינתי בשכירת דירה. אם קנית בית ואחד השכנים מחליט להתעלל בך- את לא יכולה לעשות הרבה. והכוונה היא במקרים שזה מילה שלך מול מילה שלו. ובעלי בית מרושעים במיוחד תמיד אפשר לתבוע, מה שכמה נשים שאני מכירה הולכות לעשות עכשיו למיטב הבנתי. וגם אפשר להתעלל בהם בחזרה באמצעות התרעה בפני כל מי שעומד לגור שם. נכון לכרגע, אני פשוט אומרת לכל מי ששואל לא להתקרב לדירה ההיא, אחרי שאני מכירה אפילו לא את כל הסיפור, אלא רק את חלקו.

למעלה