כבדהו ובדקהו

אני מאלו שתמיד בודק מה מותר ומה אסור לגבות כתשלומים (תפריט: הוראות ונהלים/תשלומי הורים) מההורים. תמיד יש גביית יתר, את חלקה אני משלם ואת חלקה אני דוחה. כתבה מ YNET

לאה_מ

New member
הרצאה בנושא יחסי אחים

בשיתוף עם תל"מ, ולבקשתם של גולשים רבים בפורומי הורות, מתארגנת סדרת הרצאות בנושא יחסי אחים לגולשי
. המדובר בשני מפגשים, שישלבו הרצאות ופעילות סדנאית. ההרצאות יועברו ע"י הפסיכולוגית עדנה רשף, ויתקיימו בתל"מ, במתחם סמינר הקיבוצים בת"א. עלות שני המפגשים - 60 ש"ח למשתתף. פרטים נוספים בקובץ המצורף. אני אשתדל להשיג פרטים נוספים לקראת ספטמבר. למעוניינים - יש להרשם בטלפון שבקובץ המצורף. ו
לפלגיה על האישור לפרסם כאן בפורום

פלגיה

New member
אני לא עושה את זה

אבל שמחה שתמיד יימצא ההורה שכן יבדוק, ויתריע בפני בית הספר.

פלגיה

New member
אירוח בנושא קשיים בויסות תחושה

ביום רביעי הבא, 17.8.05, החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד 19:00, יתקיים בפורום להיות הורים אירוח בנושא: SPD- SENSORY PROCESSING DISORDER - קשיי עיבוד וויסות חושי. עיבוד חושי הוא תהליך נוירולוגי התפתחותי נורמלי, בו מערכת העצבים שלנו קולטת מידע חושי מקולטנים בעור ובגוף והמוח מארגן את המידע ומפרש אותו לכדי פעולה. יכולות העיבוד החושי שלנו עוזרות לנו בתקשורת חברתית, התפתחות הכישורים המוטוריים שלנו, וכן ריכוז וקשב ללמידה. קושי בעיבוד וויסות חושי הוא למעשה הפרעה בתגובות לגירוי חושי מסוים, כיצד הגירוי נקלט, מאורגן, מעובד, גורם לגוף להיות מוכן ללמידה, לתזוזה ולויסות דרגות עוצמה ורגשות. הפרעה זו פוגעת בהתפתחות לימודית, פיזית, נפשית ואפילו התנהגותית. ההפרעה מוכרת גם בשמות "רגישות יתר/תת רגישות חושית" . על שאלותיכם בנושא ישמחו לענות מירב, מנהלת קומונת הורים לילדים עם קשיי ויסות חושי בתפוז, אמא של מייה, כמעט בת שנתיים, ועדיה (אם חד גורית), אמא של יובל בן 5.5.

פלגיה

New member
../images/Emo87.gif../images/Emo86.gif../images/Emo180.gif../images/Emo179.gif../images/Emo87.gif../images/Emo180.gif

wildcat6

New member
האם בפורום הזה יש שיוכלו לעזור

בפורום למען הקהילה קיימות משפחות שאין להם כסף להצטייד לבית הספר ידעתם שבכיתה י' מחייבים להביא מחברות ספירלה, יש משפחות שמתקשות ברכישת הספרים המחברות ושאר ציוד בית הספר ולפרטים יש צורך גדול מחברות חשבון, מחברות שורה אחת ומחברות ספרלה לחטיבה ותיכון יש צורך מחקים עפרונות מחדדים עפרונות צבעוניים. מי שמוכן לעזור וכל תרומה מבורכת מעיפרון ועד ספר צרו קשר במסר תודה מכל הלב

נעמי של

New member
בתי סיימה השנה כתה י'

לא נאמר להם בשום מקצוע שחובה מחברת ספירלה. מאד תמוהה בעיני האינפורמציה הזו? (בני סיים את התיכון וכתב רק במחברות חומות רגילות - ולא ביקש מעולם מחברות ספירלה. האם תרומת בגדים ונעלים משומשים יכולה לעזור?

תּמר

New member
אני מניחה שזאת דרישה של תיכון מסוים

לדעתי זאת דרישה לא נכונה - מכיוון שמחברות ספירלה נגמרות מתי-שהוא וצריך להחליף אותן. עדיף להשתמש בדפדפות. למה לא לדבר עם בית הספר הזה? נשמעת לי הוצאה מיותרת לחלוטין.

פלגיה

New member
דפדפות וקלסר, גם לא נוחות

לדעתי צריך לאפשר לתלמידים לבחור את הדרך הנוחה להם. עדין לאחר שרכשתי ציוד לימודי בעלות של 1500 שקל, אני מבינה שיש משפחות שלא עומדות בהוצאה.

מירי 4

New member
האם אתם מיידעים אותם על האפשרות

לפנות לביטוח לאומי (לזכאים), לקבל מענק לימודים ? מדובר על למעלה מאלף ש"ח (כ-1200 אאל"ט).

לורליי43

New member
הם לא אוהבים

(בפורום ההוא) שנותנים להם עצות. מניסיון, יכולים להתנפל עלייך רק על הרעיון לפנות לגוף מסייע ממלכתי. מבחינתם, את רוצה לתרום - תתרמי, אל תנסי להתערב ב"מומחיות" שלהם. לי ברור מאוד שאני לא מתקרבת לפורום הזה (עם כל הכבוד).

פשוש

New member
חסימת תכנים באינטרנט

שלום לכולם, יתכן והשאלה שלי מתאימה יותר לפורום תמיכה טכנית אבל אנסה לשאול ראשית כאן כיוון שיתכן ואמצא כאן תשובה טובה יותר. ביתה בת ה-8 של אחותי גולשת באינטרנט [כמובן..] ומידי פעם מגיעה לתכנים שאינם הולמים את גילה כגון אתרי היכרויות, צ'אטים שונים, אתרי הימורים וכו'. ישנן תוכנות רבות לחסימת תכנים באינטרנט, חלקן פועלות ע"פ רשימת אתרים "אסורים" ורשימת אתרים "מותרים" והבעיה שלהן היא כמובן הדינאמיות של הרשת. ישנן תוכנות הפועלות בשיטה של ניתוח התוכן וקבלת החלטה לגבי סינון או אישור צפיה. תוכנות אלו טובות יותר כיוון שהן אינן דורשות מההורים לבצע החלטות מוקדמות. הבעיה עם סוג זה של תוכנות היא היכולת שלהן לסנן תוכן בלתי הולם בשפה העברית. שאלתי: האם מישהו כאן ניסה לבצע סינון תוכן מסוג כלשהו? אם כן, באיזו תוכנה ובאיזו שיטה וכמובן - מה מידת ההצלחה? אשמח לקבל את עזרתכם. תודה וסופ"ש מהנה לכולם. גילוי נאות: ההודעה פורסמה בעוד פורום או שניים

הפרי האסור מאוד מפתה

לעומת זאת, מה שלא לגילה ולא אסור הוא ככל הנראה ממש לא מעניין, ואם היא דווקא כן סקרנית לגבי נושא מסויים (מה שלא נראה לי שכך בגיל 8) נראה לי שאם יש טעות פתאלית לעשות זה להפוך אותו ל"אסור". אבל, בכלל, גם אם כן דוגלים בגישת האסור, נראה לי שצורך בדבר כזה זה בדיוק מה שמוכיח אותה כנכשלת (שהרי היא לא מצייתת לאיסורים) ומונע יצירת מצב שבו היא תפנים את האיסור. לא עדיף פשוט להוציא מהבלון את האוויר ולא להתייחס לאתרים כאלה כמשהו שראוי לתשומת לב? באשר לשאלה עצמה על תוכנות כאלה - מצטערת, אין לי מושג...

פשוש

New member
האינטרנט לא משאיר מקום לסקרנות

היי, תודה על תשובתך. האינטרנט אינו משאיר מקום לסקרנות אלא "דוחף" את התכנים האסורים לעיניהם של הילדים. אם הילדה סקרנית לגבי משהו מסויים אזי כנראה שאין דרך לחסום אותו מפניה. אם הוא יהיה חסום בבית אז הוא יהיה נגיש מהמחשב אצל החברה שלה ואם גם שם הוא יהיה חסום אז המחשב בספריית בית הספר יכול להציג אותו. המטרה אינה למנוע ממנה להגיע לתכנים שאליהם היא מנסה להגיע. המטרה היא למנוע מתכנים לא ראויים "לקפוץ" לנגד עיניה. גלישה תמימה באתר "נענע" לדוגמה חושפת את הילדים לשלל "אטרקציות" כגון אתרי היכרויות, בלוגים בנושאי מין וכו'. אני סמוך ובטוח שאם זה לא היה שם על המסך, לא היה בה צורך להקליק על זה. [יתכן והגישה שלי תמימה]. המטרה אינה למנוע ממנה להגיע לתכנים בהם היא מעוניינת אלא למנוע מהאינטרנט "לדחוף" אליה תכנים אלו. תודה על תשובתך,

תרצה לפרט במה מדובר?

ייתכן שאת מה שקופץ לנגד עיניה אפשר לחסום פשוט באמצעות הגדרות של הדפדפן (ואפילו לאו דווקא בגלל התכנים, אלא סתם כי זה מעצבן שדברים "קופצים"). אבל לא הבנתי, המטרה היא לחסום אותה מאתרים כמו נענע אשר בהם דברים "קופצים" (ולא ראיתי שם משהו מיוחד שקופץ, יש שם רק באנר אחד) או שפשוט מדובר בקישורים בגודל זה או אחר לאתרים בהם יש חומר "לא ראוי" אשר ממנו המטרה לחסום, כלומר, מה שיקרה הוא שהיא תלחץ על הקישור והוא לא ייפתח כי האתר ייחסם?

תּמר

New member
מסכימה איתך לגמרי,

וזאת הסיבה שהתקנו כל מיני תוכנות - כמו adblock, פרוקסי עם DansGuardian וכדומה. במקביל, גם אמרתי לבן שלי שאם יש תמונות לא יפות או תכנים עם מילים לא יפות - שיסגור, כמו שגם אני עושה.

פשוש

New member
מחשב XP בודד - אין הרבה אפשרויות

היי תמר, נחמד לפגוש בך גם כאן. המחשב בבית אחותי הוא מחשב בודד עם WinXP. לרשת קטנה הייתי מציב להם ראוטר עם Proxy ובכך פותר חלק ניכר מהבעיה. בשיטוטי ברשת בליל אמש מצאתי שלכל ספקי האינטרנט בארץ יש שירות סינון תכנים ע"י תוכנה אחת אחידה לכולם. מה שמפריע לי הוא שהתוכנה נמכרת באתר היצרן ב- 40$ ואילו בארץ הספקיות מאפשרות שימוש בה במחיר של 10 ש"ח לחודש. היתרון בתוכנה הוא "ניתוח התכנים" כך שאין צורך להגדיר רשימות חסומים ומורשים וכו'. [האם פרסומות פלאש שאינן ראויות מסוננות? מסופקני.] פניתי ליצרן התוכנה ואם אקבל ממנו תשובה חיובית לגבי רכישה חד פעמית ואפשרויות השימוש בעברית אז אלך לכיוון זה. אם לא, בוודאי אנסה את המדריך של ידידיה להתקנת Squid [יהיה מוזר להתקין את זה בחלונות...] ואכתוב כאן את מסקנותי. תודה שוב ושבת שלום,

למעלה