maya100

New member
לנו יש תוכנה שנקראת NANNY

והיא טובה מאוד, אם כי לוקח טיפה זמן להתרגל אליה (בהתחלה היא סוגרת המון דפים שבכלל אין בהם תכנים בעייתיים). אפשר להכניס בה גם מילים בעברית ולהגדיר כל מיני הגבלות בגלישה (החל מתכנים ועד זמן גלישה פר משתמש, שעות גלישה ביום וכו') אפשר להוריד אותה כאן: http://www.salfeld.com/

gtali

New member
../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gifמסלול לטבע וסביבה

נפתח ברמת גן לעולים השנה לכיתות א', ב', ג'. ההרשמה פתוחה גם למי שאינם תושבי רמת גן. בית הספר נטעים פותח מגמה לטבע וסביבה. מדובר בהשקעה מאוד גדולה של גורמים שונים (גם מבחינת חניכת צוות המורים ע"י מומחים בפרוייקטים כאלה, גם מבחינת סביבת הלימודים, וכמובן גם מבחינה כספית). בפועל מדובר בתוספת שעות לימודים, המוקדשות ברובן לפעילויות בספארי, , בחווה החקלאית, במוזיאון החי והאדם, באתר חירייה ואתרים אחרים הקשורים לתחום הסביבה. גם הלימודים "הקונוונציונלים" נעשים תוך השקעה רבה של הגורמים הנ"ל, ובשילוב של התפיסה הסביבתית. לכיתות א´ נסגרה ההרשמה. לכיתות ב´ וג´ ההרשמה עדיין פתוחה. אשמח לענות על שאלות או להפנות למנהלת בית הספר לקבלת תשובות. ניתן לפנות במסרים ישירות אלי. טלי

R e n t

New member
פל קל בבתי הספר

שלום, שמי עומר, ואני כתב בקורס הכתבים של גל"צ. לאחרונה הגיע לידיי מסמך המאשר את העובדה כי מוסדות חינוך רבים בירושלים בנויים בשיטת פל קל ומהווים סכנה לציבור המורים והתלמידים. בהודעת דובר העירייה נכתבו שמות בתי הספר שבהם בוצעו שיפוצים בלבד. משמע- העירייה מנסה להסתיר את העובדה שבתי ספר רבים עדיין מסוכנים. אני מבקש בכל לשון של בקשה, בדחיפות, אם ידוע לכם פרט כלשהו שיכול לקדם את חקירת העניין וקידום הכתבה, אנא פנו אליי, אפילו במהלך השבת לאימייל [email protected], השאירו פרטים ומספר טלפון ואני אחזור אליכם בהקדם. חשוב לתקן את המבנים הללו ולהעלות את הנושא לסדר היום. כמו כן, הורים לתלמידים, או חברי ועדי ההורים של בתי הספר יעזרו לי מאוד אם יפנו אליי על מנת לראיין אותם לכתבה שאני מכין בנושא. תודה!

תּמר

New member
מדוע שלא תפנה למהנדס העיר?

אמורים להיות לו כל הנתונים, וראוי שהוא יתן אותם לציבור ללא כל בעיה.

meran3

New member
שתראו נחת מהילדים

איש לא יעדר שיחות ומאמרים מלוקטים מספרי רבינו הקדוש ותלמידיו הקדושים בגודל הענין להתאסף אצלו סמוך לקברו הקדוש בעיר אומן על ראש השנה כבר נודע מגודל האזהרה שהזהיר רבינו לבוא אליו לימי ראש השנה – בלשונות מיוחדים ומופלאים אשר גילה לפני מקורביו ובקשם לפרסמם. ואמר: "הראש השנה שלי עולה על הכל, והיה פלא אצלי, מאחר שהמקורבים אלי, שיהיו כולם על ראש השנה, איש לא יעדר, כי כל העניין שלי הוא רק ראש השנה, והזהיר לעשות כרוז שכל מי שסר למשמעתו ומקורב אליו יהיה על ראש השנה אצלו, לא יחסר איש". (חיי מוהר"ן ת"ג) עוד ענה ואמר "הראש השנה שלי הוא חידוש גדול, והשם יתברך יודע שאין הדבר הזה בירושה מאבותיי, רק השם יתברך נתן לי זאת במתנה, שאני יודע מהו ראש השנה, לא מבעיא אתם כולכם בוודאי תלויין בראש השנה שלי, אלא אפילו כל העולם כולו, תלוי בראש השנה שלי". (חיי מוהר"ן ת"ה) "אצלי העיקר הוא ראש השנה, ותיכף כשחולף ועובר ראש השנה, אני מטה אזני ושומע אם מכין בכותל לעורר לסליחות לשנה הבאה, כי אין שום זמן כלל כי השנה חולף ועובר כהרף עין" אולם כגודל רום העניין הנשגב הזה, והתיקון לנצח האצור והמובטח בזה, כך גם גודל המניעות ובפרט "מניעות המוח" אשר מנת חלקם של רבים מן הנוסעים לראש השנה, טרדת הלב, ספקות ובלבול מוח, וחלישות הדעת אשר הבעל דבר מסבך ומרפא את רוחו של האדם, בתואנות ובדמיונות שווא ממש, ולכל אחד זה מופיע בצורה שונה, ובאופן אחר. כנגד כל זה עומדים לנו דבריו של רבינו (בחיי מהור"ן ת"ד), אשר צפה זאת מראש, והקדים לנו בשיחתו אשר השיב לאחד שאמר לפניו, שהיה ניחא לו יותר להיות אצלו על שבת תשובה ולא על ראש השנה, כי אין לו מקום לעמוד שם בבית המדרש וגם אין לו אכסניה טובה לאכול וללון, ומחמת זה דעתו מבולבלת מאוד ואינו יכול להתפלל בכוונה. על כן היה טוב לפניו יותר להיות אצלו בזמן אחר ולא בראש השנה, השיב לו רבינו זכרונו לברכה בזו הלשון: "אם לאכול, אם שלא לאכול, אם לישון, אם שלא לישון. אם להתפלל, אם שלא להתפלל (רצונו לומר שלא להתפלל בכוונה כראוי) אך ורק שתהיו אצלי על ראש השנה, יהיה איך שיהיה". והוסיף על זה תלמידו רבי נתן. וזה לשונו: "ובאמת כל דברים אלו הנ"ל הם רק דמיונות ופיתויים של הבעל דבר. כי תהילה לאל נראה בחוש, שעל פי הרוב מתפללין יותר בכוונה בכלל הקיבוץ הקדוש על ראש השנה, ממה שהיה מתפלל בביתו". עד כמה תפס העניין של ראש השנה מקום מרכזי אצל רבינו הקדוש, תמחיש השיחה הבאה אשר שח ואמר: "אצלי העיקר הוא ראש השנה, ותיכף כשחולף ועובר ראש השנה, אני מטה אזני ושומע אם מכין בכותל לעורר לסליחות לשנה הבאה, כי אין שום זמן כלל כי השנה חולף ועובר כהרף עין". לאלו שזכו לבוא אליו לראש השנה אמר רבינו: "ראוי לכם לשמוח מאוד מאוד, אכלו מעדים ושתו ממתקים כי חדוות ה' היא מעוזכם". (הפסוק הזה נאמר על ראש השנה) כשנבצר מאחד מגדולי תלמידיו להיות אצלו בימי ראש השנה, אמר לו רבינו – "איני יכול לצייר לעצמי הצער הזה מה שאתה לא תהיה אצלי על ראש השנה". בהזדמנות אחרת הוסיף ואמר, בקול חזק מעומק הלב: "מה אומר לכם, אין דבר גדול מזה, היינו מלהיות אצלו על ראש השנה". ביותר התבטא רבינו הקדוש על ההכרח והחיוב להתאסף ולהיות אצלו על ראש השנה, בערב ראש השנה האחרון לימי חייו, כשבועיים לפני הסתלקותו, וכפי שמביא את הדברים רבי נתן (בחיי מוהר"ן ת"ו) וזה לשונו: "ומכלל דבריו הקדושים שדיבר אז עמנו, למדנו כמה דברים, למדנו עוד פעם עוצם גודל החיוב להיות אצלו על ראש השנה. כי אף על פי שידענו זאת מכבר, אף על פי כן מריבוי דבריו הקדושים בזה ומתנועותיו הנוראות אז, הבנו עוצם החיוב יותר ויותר, שאי אפשר לבטא זאת בכתב. וגם אז למדנו, שרצונו חזק להיות אצלו באומין על ראש השנה תמיד, גם לאחר הסתלקותו, ושאין דבר גדול מזה". לאחר עליית רבינו בסערה השמיימה, עסק רבי נתן ויגע הרבה מדי שנה בשנה לקבץ את כל התלמידים ולזרזם במכתביו מאד, אשר איש בל יעדר, ובל יפקד, מלבוא אל ציון רבינו, על ראש השנה, כאשר בעת חיים חיותו של רבינו. ברבות הימים אף בנה לשם כך את בניין "הקלוייז" המפורסם בעיר אומן אשר שם היו מתאספים יחד באהבה, ובהתקשרות להצדיק האמת. כל זה בא לידי ביטוי רב, בספר מכתביו "עלים לתרופה" אשר הותיר אחריו ברכה. באחד המכתבים הוא מזרז את בנו וכותב לו (מכתב ש"כ): "הזהר והזהר בני ותלמידי וחביבי, לבל יעלה עליך רעיון ח"ו שלא כרצון האמת, רק בוא תבוא ברנה עם אנשי שלומנו לפה על ראש השנה הבא עלינו לטובה וכן כל ימיך, עד יבוא מורה צדק למעט ייטיב לך לנצח, ובחסדו יתברך תחזיק לי טובה לנצח נצחים". גם לאורך כל השנה כשמצא לנחוץ לחזקו ולעודדו, היה תופס את הזכיה שזכה לבוא לראש השנה לדבר ראשון במעלה, כמובא במכתב (ר"נ): "ואל תשכח שתהילה לאל היית על ראש השנה הזה, בתוך עדה קדושה ונוראה כזאת, וכבר הזהירנו הוא ז"ל שמי שהוא אצלו על ראש השנה, צריך לשמוח בכל השנה...". "הראש השנה שלי חידוש גדול השם יתברך נתן לי זאת במתנה"

פלגיה

New member
אני אשמח מאוד לעלות לציון הרבי

כשהוא יהיה בארץ ישראל, ולא אצטרך ליסוע לחו"ל בשביל זה.

מירי 4

New member
יום אחד פגש ברסלבר את אחי בצפת

וניסה לכנע אותו לעלות לציון הרבי, נימוק המחץ היה: "ציון הרבי הוא בחינת ארץ ישראל"

sagievri

New member
דרושות בדחיפות 2 סייעות לכיתות א'

לבית הספר "אור" בכפר האורנים שליד העיר מודיעין דרושות בדחיפות סייעות לכיתות א' לשנת הלימודים הקרובה. דרישות התפקיד: ניסיון בעבודה עם ילדים תקשורת בין אישית גבוהה יכולת וניסיון עבודה בצוות יתרון לבעלות השכלה פורמאלית בתחום הפדגוגי (עדיפות לבוגרות סמינר להוראה) המלצות חובה. להגשת מועמדות נא לפנות לסיגלית בטלפון 052-4249931

05 מיכל

New member
בין הורים לילדים - עם כפיר הדר

כפיר מנחה קבוצות הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז ובעיות התנהגות בבית החולים שיבא תל השומר. הוא מדגיש בעבודתו את יכולת ההורים לתרום, לחזק ולהוות ציר משמעותי בקידום ילדיהם. בפורום שלנו הובעו חוויות טובות מן הסדנאות שלו, ולכן ביקשנו אותו להתארח כאן ולייעץ לנו בנושאים הבאים: )החוויה, האתגר, הקשיים וההתמודדות של ילד לקוי למידה 2)שיפור האווירה בבית – הפחתת המתח היום יומי 3)התמודדות ההורים עם קשיים אופייניים לילדים לקויי למידה: וכחנות, קושי בדחיית סיפוקים, התפרצויות זעם, חולמנות ובעיות התארגנות 4)שיפור הקשר הורה – ילד 5)תקשורת יעילה ובונה ביום יום וברגעי משבר זמן הארוח הרשמי של כפיר הדר הוא יום ג' 16/8/05, בשעות 21:00-22:30, אולם הוא יענה על שאלותינו גם לפני כן. אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם.

למעלה