תפירה תעשייתית של חליפות-סרטון

../images/Emo91.gifתפירה תעשייתית של חליפות-סרטון../images/Emo39.gif

מעניין לראות איך הדברים נתפרים בתעשייה. את הסרטון הקלטתי והעלתי מערוץ דיסקברי, הוא מראה חלק מתהליך התפירה של חליפה בתעשייה, הכנה מלאה של כיס שפתיים ע"י מכונה בלבד ועוד. אותי זה עניין והנחתי שגם אתכם/ן צפייה מהנה

הדור

New member
תודה ענקית ../images/Emo140.gifעם חיוך ענקי.

היות ואני מכירה את כל תהליך העבודה במתפרות

אין בעד מה../images/Emo24.gif

אבל דווקא בכתוביות כתוב שמזינים את נתוני העיצוב למכונת החיתוך הממוחשבת...

שאלה-אולי מישהי תדע../images/Emo13.gif

הרי הם מראים שמניחים את כרית הכתף במקומה ומקבעים ע"י גיהוץ, בטרם השרוול מוכנס למקומו, אם כך השרוול נתפר למקומו כשהכרית כבר קבועה במקומה??? לא נראה נוח במיוחד לתפירה... בתפירה ביתית מחברים את הכרית רק לאחר חיבור השרוול נכון??

רות מלר

New member
כן זו הדרך

כיוון שאחרי הכנסת השרוול הרבה יותר קשה להביש את הכתף על הכרית וכיוון שבתהליך תעשייתי לכל אחד יש התמחות, אלו שתופרים שרוולים עושים את זה בעיניים עצומות

שש שבע

New member
אם תסכל על חליפה, תוכל לראות שהכקית מחוברת

לשרוול במכונה, מכיון שהמכונות שלהם לענין זה הן עם רגל חופשית, אז אין בעיה לתפור ככה, ואפילו עדיף, כי הכרית כבר מודבקת למקומה והיא לא זזה. אבל חיט שעושה את אותה עבודה, מכליב את הכרית בכל ההקף, ואחר כך מחבר את השרוולים, את ההכלבות הפנימיות הוא לא מתיר, (וזא מהתבוננות שלי כילדה- דרך חלון ראוה- בחיטים שתופרים חליפות) בכל אופן, זה אולי פחות קל, אבל התוצאה הרבה יותר יפה.

לי אישית במעיל האחרון שתפרתי הייתה לי בעיה עם

הכריות בכך שהן יצרו בגלל העובי שלהן מעין בליטה ופני שטח לא חלקים באזור הכתף. אז פשוט חתכתי מהכרית רק את חלקה העליון בצורת סהר שכזאת, קוראים לזה בננה אני חושב, רק שבננה עשויה מחומר אחר אאל"ט, בכל מקרה בער לי לסיים כבר, ויצא טוב לדעתי, עושה את עבודתה נאמנה
לך שש על התשובה

שש שבע

New member
יפה, ככה לפעמים עושים חיטים, אבל

אם אתה רוצה עבודה ממש מקצועית בג'קטים, תשתמש באקרילן ותיצור לעצמך את הכרית או תקניה כריות שחיטים קונים לחליפות ולא את כרית הספוג הפשוטה הזו שמוכרים בכל מקום.

mmi30

New member
את הכריות לחליפות גברים אתה יכול להשיג

אצל פינטשוק נחלת בנימין 29

תשובות

הכרית צריכה לבלוט מחוץ לתפר הכתף כ 1 סמ' שזה רוחב התוספת לתפר בתפרים עגולים כמו בית השרוול, אבל לא הראו בסרטון כמדומני, שגם לשרוול יש כרית קטנה בדמות פס כותנה או ספוג דק, שיוצר צורה לראש השרוול כעין ראש פטריה ושומר שהשרוול לא 'יפול' וזה מעין המשך של הכותפת.

שש שבע

New member
בדרך כלל זו לא כרית,

מדביקים פליזלין עבר בכל בקף ראש השרוול, זה נותן מראה יפה..

גם וגם

מדביקים דביקון בראשי השרוולים ובבית השחי, בצאוור, שכמות אמצע הגב המכפלות והפריפות, כפי שראיתם בסרט מדביקים גם על התפרים אחרי התפירה.

למעלה