לבד או עם בני זוג?

../images/Emo99.gifלבד או עם בני זוג?../images/Emo24.gif../images/Emo23.gif

אני שומעת לא מעט חברים שנמצאים איתי בטיפול, מדברים בסבב ההרגשה על בני הזוג שלהם, על הרגשות שעולים בעקבות שיחות והתנהגויות כאלה ואחרות. חלקם - כמוני - חיים עם מכורים נקיים, וחלקם עם מה שנקרא "נורמטיביים", כאלה שהקשר היחיד שלהם להתמכרויות הם בני הזוג. לעומתם, יש גם את אלה שחיים לבד, ללא בני זוג, שמדברים רק על מה עשו או איך הם מרגישים כרגע, בזמן הסבב. אני תוהה ומשתפת אתכם בשאלות שעולות בי: מה עדיף בעצם, לחיות לבד או עם בן זוג? כי חברה נוספת מהחדר יודעת לספר בכל שיחה כמעט, כמה היא מרוצה מהדרך שהיא עושה לבד, ובעצם שאין לה זמן או מקום בחיים לבן זוג כרגע. לטענת ההגיון שלה - קשה לעשות דרך אמיתית עם בן זוג משום שהדבר מסיח את דעתה מהדרך, וכל מעורבות רגשית לא ממש בריאה, לפחות בתחילת דרך. גם התכנית אומרת את הדברים האלה, אבל.. יש אנשים נשואים כאמור, או כאלה שחיים עם בני זוג הרבה לפני שחשבו על דרך, אז מה עושים במקרים כאלה? מדפדפים את בני הזוג רק למען הדרך? ומתי בעצם זה זמן נכון לזוגיות? הרי יש בחדר לא מעט אנשים שנקיים שנים ארוכות, שעשו לא מעט סיבובים של צעדים, ובהחלט מודעים לעצמם, אבל הם לבד, והכאב של הלבד הזה עולה כמעט בכל פגישה... לעומת אחרים שמביעים בכל פגישה את האסירות תודה שלהם לבני הזוג, מכורים או לא, על התמיכה וההבנה וכאלה... אז.. מה נכון לעשות? נמשיך לבוא

אז מה דעתכם, חברותא../images/Emo35.gif

מאד אשמח לקרוא תגובות, כל אחד מהמקום שלו והנסיון שלו כמובן... אתם יודעים איך זה... כל אחד אומר משהו, והאסימונים נופלים בסוף.... תודה מראש
ותמשיכו לבוא

אומרים ש...

בע"ה בשנת נקיון הראשונה לא מומלץ קשר זוגי ואהבות וכאלו כי האכזבה יכולה לגרום לנפילה אבל מי שמספיק חזק אפילו בתחילת דרך לדעתי צריך לשים את ההחלמה במקום הראשון. נכון שלא צריך קשר זוגי בשנה הראשונה.... אבל כל אחד ובחירתו.

צונו123

New member
מניסיו וכוחי אומר לך....

התוכנית אינה אומרת, התוכנית ממליצה לא להתחיל קשר חדש! הכוונה היא, שאם החלטת להחלים, תני לעצמך זמן איכות...בהחלמה! זה לא אומר שאם את נשואה (למשל) אז עלייך קודם להתגרש חלילה, לא! בעלי היה מטופל שלי, וכבר אחרי כמה חודשים של הטיפול שלו, הבנתי שהוא מאוהב עד מעל לראש ! בהתחלה מאוד הסתייגתי מעצם הרעיון, אפילו נבהלתי! וברוך ה',
אני יכולה להעיד בפה מלא שאני מאושרת !!! התחתנו אחרי שנתיים, כי רק מכור יכול להבין מכור...

מאחלת עוד שנים רבות של אושר../images/Emo24.gif

האמת היא שגם אני חיה מזה שנתיים וחצי עם מכור נקי 4 שנים. נדמה לי שיש לי הרבה לזקוף לזכותו, בעובדה שאני מגדירה את עצמי כמכורה, וגם האומץ להיות פה.. אני קוראת לזה "התעוררות" או "התאוררות" - לשון אור
לקח לו אמנם הרבה זמן להביא אותי למצב של הודאה, אבל הנני... לכן, אני חושבת שהתכנית בעצם ממליצה לא להתחילקשרים חדשים בתחילת דרך, משום שאז בעצם הקשר החדש הוא מעין מפלט, וברגע שהוא מתפוגג או מאכזב, נכנסים למצב סיכון גבוה מאד. מעבר לזה, אני מרגישה היום, שהזוגיות על נקי, היא חלק לא מבוטל בטיפול. היכולת לעמוד מול מישהו שמכיר אותי עם הדפוסים הישנים, ולהשתנות מול עיניו.. דורשת לא מעט אומץ מצידי, לא מעט מלחמות אגו, שוודאי הייתי נתקלת בהן לו הכרתי מישהו חדש עוד זמן רב אחרי הניקיון. אסירת תודה לאיש "שלי" על היותו מה שהוא... מכור נקי שלמד לאהוב ולהיות נאהב. ומלמד אותי את אותם דברים היום.

צונו123

New member
גם לך יקירתי, ולכל המכורים שזקוקים לאהבה../images/Emo23.gif

מי המציא את המילה אהבה? מילה קטנה עם משמעות כל כך גדולה..... בלי אהבה, זה כמו פרח בלי מים, בלי אהבה, זה כמו שמש בלי שמים.

תשובתי...

אצלנו ב'רטורנו' ראיתי מכל הסוגים. אבל מה שאותי הדהימה ביותר היא אחת מהקבוצה שאמרה בערך את המשפט הבא- 'בעלי שגם הוא מכור, לא מעוניין להתקרב לטיפול. ילדי הקטן רואה אותי וכבר מעצמו מבין שהג'וינט החביב מהר מאוד יוביל אותו לתהום. אבל מה שהכי שובר אותי הוא בני הגדול שרואה את אבא ואמא ומעדיף לעבור את הגיהנום של אבא מאשר את הקשיים של אמא' 'אני מתפללת שהשינוי יתחיל מהאבא כי רק כך הבן שלי יבין שאמא כמו תמיד צודקת' אותי זה הדהים ! בכיתי אחר כך כמו שלא ידעתי שאני מסוגל !

למעלה