Load Balancing לכבלים

רשתן

New member
Load Balancing לכבלים

יש לי ברשת המקומית שני מחשבים שמוגדרים כ GATEWAY ולכל אחד מהם יש חיבור עצמאי לכבלים, איך אני יכול לאחד את המהירות של שניהם לעשות מעיין LOAD BALANCE לשני הקווים - שתהייה לי מהירות כפולה. בתודה מראש, רשתן.

antidot

New member
אם יש לך כח

תתקין W2K ADVANCED SERVER מישהו מכיר פתרון יותר פשוט ? Antid0t

antidot

New member
יש לו אופציה

של LOAD BALANCING שרצה כסרוויס. כעיקרון האפשרות של LOAD BALANCING מיועדת לשרתים קצת יותר גדולים משלך: www.microsoft.com למשל משתמש בזה. אם אני לא טועה יש להם 8 קלאסטרים שמחזיקים את האתר ואתה מגיע להכי פנוי. אופס... עכשיו שכתבתי את זה נזכרתי שבשביל זה צריך CLUSTER. רוצה לבנות אחד בבית ? בקיצור אל תתיחס לתשובה שלי. הפתרון שהצעתי לא מתאים לך. אולי מישהו אחר מכיר. Antid0t

kitt

New member
load balance לא מחייב cluster, אילו

שני דברים שונים. דבר נוסף אתרים גדולים לא זומכים על load balance בתוכנה אלא קונים balancer חומרתי כגון של cisco או radware.

antidot

New member
של מייקרוסופט כן מחייב

אני מצטט מתוך Technet: "Network Load Balancing, which serves to balance incoming IP traffic among multi-node clusters" אתה יכול לקרוא על זה פה מה שכן, המושג בד"כ תקף לגבי incoming traffic ולא כאמצעי לאיזון התנועה היוצאת של מידע. Antid0t

kitt

New member
אני לא מוצא מאמר שמדבר על NWLB

שהוא לא על cluster אבל מצאתי הרבה מאמרים שלא מחייבים clusterץ במקום הקודם שעבדתי בו כשהגעתי היו שלושה מחשבי NT4 לא בcluster שהיו תחת load balance של NT, ובמעבר ל2000 רצינו להמשיך עם load balance תוכנה, ומצאנו מאמר איך לעשות את זה בלי cluster כך שאני בטוח שלא צריך cluster. בסוף השתמשנו בload balancer של radware שיצא הרבה יותר זול מ5 windows 2000 advanced server.

antidot

New member
סביר להניח שאני טועה

אבל עדיין נראה לי שהמטרה של LOAD BALANCING זה איזון של INCOMING TRAFFIC ולא OUTGOING. אולי אלה בחומרה עושים את זה אבל עשיתי מחקר קטן משלי ולא מצאתי משהו שמאזן תנועה יוצאת. Antid0t

philips

New member
אכן בעייה

שאלה בעייתית... נתקלתי בכמה רעיונות דומים ל UNIX ודומיה...אך לא דבר וחצי דבר ל MS... אם הבעייה קריטית...ניתן להעזר בסט כלים לכתיבת אפליקציות רשת ולכתוב LOAD BALANCER עפ"י צרכים מאוד ספציפיים..... זה יעבוד...... אבל יהיה מאוד מוגבל ביכולותיו - תפור בדיוק לצרכיך. התכנות עצמו אינו מורכב....
יתכן וניתן להיעזר /לבנות על תוכניות ROUTING כלשהן... אם אינך מעוניין במידע נוסף....בקש

philips

New member
במחשבה שנייה

יש סיבה מדוע LOAD BALANCING נעשה בד"כ בחומרה..
והיא שביצוע כזה בתוכנה..יעמיס על המחשב ויאיט את התקשורת.... עדיף לך במקום LOADBALANCING...ל"שחק" עם טבלאות הניתוב ולבנות כך שחלק מהתנועה ילך לקו אחד וחלק לאחר..... לדעתי אם תעשה זאת בתבונה...תסבול מפחות עיכוב... יש שיגידו שמדובר כאן בסוג של LOAD BALANCING והם צודקים חלקית.. שינוי טבלאות הניתוב פחות מאיט את הסיפור ויוצר LOAD BALANCE חלקי... מצד שני...גם רעיוני הקודם הוא בר ביצוע...

אמיר ט

New member
אבל בעצם

מה שאני רוצה זה לאחד את המהירויות של שני החיבורים כלומר נגיד כל חיבור נותן לי 100 קיי לשניה - שיהיה לי 200. אמיר.

philips

New member
....

לאחד- LOAD BALANCING מבוצע בד"כ בחומרה... או באמצעות תוכנה שתכתוב לעצמך.. ערכתי בדיקה קטנה ולא מצאתי משהו שיעזור לך...מצטער

antidot

New member
רעיון קצת אחר....

בין הרשת ל2 מודמים אפשר לשים מחשב לינוקס עם IP FORWARDING שינתב למודם לפי פורטים. למשל אפשר להפנות את כל HTTP למודם אחד ואת כל השאר למודם אחר. אפשרות ? Antid0t

philips

New member
רעיון מצויין...

אכן אכן לכך התכוונתי בכותבי חלוקת עומס לא מלאה... ב LINUX ו UNIX למיניהם קיימות מס´ תוכנות לביצוע דבר זה והרבה יותר כלים ותמיכה במטלות אלו....

למעלה