pdd וטיפול IVF

yankale

New member
pdd וטיפול IVF

מתוך קריאה בקשר לסיבות הגורמות ללידת ילדי PDD, הייתי רוצה לדעת כמה מחברינו כאן הם לאחר טיפולי IVF

ריקי 04

New member
שלנו, אבל לא זה הקישור הנכון

היום הרי כבר יודעים שבדר"כ הרקע גנטי. הרבה מהילדים שאני מכירה הם ילדים שנולדו בהריונות יחידניים, ספונטניים, בשבוע 40... המקרה שלנו יוצא דופן, ובעקיפין כן קשור ל-IVF, כי בגלל/בזכות ה-IVF ההריון היה של תאומים, שזה כידוע כבר הריון בעייתי עם נטיה לקיצורים... הקיצורים אצלנו הגיעו לשבוע 30, ובגיל שבועיים וחצי הבן שלנו חטף זיהום בדם, שכל הרופאים מסכימים שכנראה עשה נזק נוירולוגי (כלומר את ה-PDD). אם הוא היה נולד בהריון יחידני (לדעתי מספיק היה שהייתי עושה מעקב הריון אצל רופא אחר...) - כנראה שהיינו היום במקום מאד שונה... אבל זה מה יש, ועם זה ננצח... ובכל יום אני מודה לאלוהים שיש לו אחות תאומה, שלא מתעייפת מלחזר אחריו ולדאוג לו... ושבחודשים האחרונים, אחרי שנתיים שבהן הוא פשוט לא ראה אותה - הוא סוף סוף מגלה אותה ומתחיל להנות... וזה פשוט מקסים... ואני כל כך אוהבת את שניהם... נ.ב: מאז אותו זיהום בדם, והרבה לפני שבכלל יכולנו לחשוד במשהו, טענו כל הזמן שבשבועיים וחצי הראשונים ראינו ילד אחר - שאף פעם לא ראינו שוב. באותו יום שלישי, כשיצאתי לחצי שעה, חזרתי ופשוט כאילו כיבו לי את הילד, מישהו העביר מ-ON ל-OFF ואף פעם לא החזיר... אחרי שלושה שבועות הוא יצא מזה - אז חשבנו שזהו - שזה מאחורנו, רק שנה וחצי אח"כ הבנו מה באמת קרה באותם ימים (כי זה קרה ביום שלישי, בפתאומיות, וביום חמישי היתה הידרדרות. רק למחרת הרופאים אמרו לנו שהם בכלל לא היו בטוחים שהוא יעבור את יום חמישי...). פגים לא נולדים עם תעודת אחריות, והיום אני יודעת שהסטטיסטיקה על פגים מתחת למשקל קילו (כמוהו) היא 40% פגועים קשה... וזה אולי ההקשר היחידי ל-IVF, יותר תאומים ושלישיות, יותר פגים ויותר מצבי סיכון...

למעלה