PGD

מצב
הנושא נעול.

לילית7

New member
PGD

PGD
האם משהי שמעה על השיטה החדשה PRE IMPLANTATION DIAGOSE הבנתי שהיא טובה לאתר מחלות גנטיות לפני הכנסת העוברים או לבדוק את ה עוברים במקרה של ביציות "חלשות" ואז להחזיר רק את העוברים שנראים בסדר. שמעתי שיש את זה ברמב"ם בחיפה ובהדסה בירושלים? משהו יודע עלויות? אחוזי הצלחה? ובהזדמנות זו אני רוצה לברך את שיר וסביון על פתיחת הפורום המעולה והלוואי שהמאבק יצליח!

vif

New member
קודם כל וואו על השכמת הבוקר../images/Emo42.gif

PGD
האם משהי שמעה על השיטה החדשה PRE IMPLANTATION DIAGOSE הבנתי שהיא טובה לאתר מחלות גנטיות לפני הכנסת העוברים או לבדוק את ה עוברים במקרה של ביציות "חלשות" ואז להחזיר רק את העוברים שנראים בסדר. שמעתי שיש את זה ברמב"ם בחיפה ובהדסה בירושלים? משהו יודע עלויות? אחוזי הצלחה? ובהזדמנות זו אני רוצה לברך את שיר וסביון על פתיחת הפורום המעולה והלוואי שהמאבק יצליח!
קודם כל וואו על השכמת הבוקר

אני יודעת שזה קיים בקליניקה בקפריסין שם יש את הבדיקות הללו שכוללות כמובן גם את בירור מין העובר ואם הוא נושא מחלות גנטיות אני שקלתי לעשות זאת רק כדי להיות בטוחה לגמרי אבל העלות היא 2000 דולר ולא מבטיחים לך שעובר שהוא לגמרי בריא גנטית אומנם יקלט ברחם ויתפתח להריון בריא ושלם .. אין לי מושג מה יש בארץ בהצלחה ויום טוב לכולם....אני מקפידה לומר כולם ולא כולן

ayoosh

New member
לענות אני לא יודעת

PGD
לענות אני לא יודעת
אבל אשמח ל"שמוע" את התשובות (כמה דברים לומדים בפורום הזה...!!!) אבל נראה לי שאת חדשה כאן... אז ברוכה הבאה
שבוע מצויין והריון בריא מלא וקרוב...!

a17

New member
גם אני שמעתי על כך

PGD
גם אני שמעתי על כך
בזמנו נאמר לי ע"י מנהלת המח' הגנטית באחד מבתי החולים בארץ, שעושים את זה כאמור ברמב"ם ובהדסה י-ם ושהבדיקה הזו לא ב"סל" ועושים אותה רק במקרים של מחלות ו/או פיגורים קשים במשפחה...

שיר5520

New member
לא שמעתי על זה, אבל

PGD
לא שמעתי על זה, אבל
שיהיה לך המון בהצלחה. נשמח לשמוע עלייך יותר, מכיוון שנראה לי שעוד לא פגשנו אותך כאן.

רועיבת

New member
אני שמעתי

PGD
אני שמעתי
אבל שמעתי שעושים את זה רק בתל השומר (או אולי אני טועה...). בעיקרון זו בדיקה שאמורה אכן לבדוק את מצב העוברים מבחינה כרומוזומלית. היא מאוד יקרה, ולכן קופות החולים ממנות אותה רק לאחר מספר הפלות. מכירה מישהי בפורום אחר שעברה אותה. אם את לא מצליחה לגייס עוד פרטים, תגידי לי ואנסה לקשר בינכן. נסי גם בפורום פוריות - אני חושבת שיוכלו לעזור לך שם. בהצלחה!

שרון גל

New member
גם אני מכירה מישהי מפוריות שעשתה

אני שמעתי
אבל שמעתי שעושים את זה רק בתל השומר (או אולי אני טועה...). בעיקרון זו בדיקה שאמורה אכן לבדוק את מצב העוברים מבחינה כרומוזומלית. היא מאוד יקרה, ולכן קופות החולים ממנות אותה רק לאחר מספר הפלות. מכירה מישהי בפורום אחר שעברה אותה. אם את לא מצליחה לגייס עוד פרטים, תגידי לי ואנסה לקשר בינכן. נסי גם בפורום פוריות - אני חושבת שיוכלו לעזור לך שם. בהצלחה!
גם אני מכירה מישהי מפוריות שעשתה
את הבדיקה הזו,שמשרד הבריאות מימן אותה. הבדיקה יקרה,ולא מבטיחה את שלמות העובר(תרתי משמע) לפי מה שאני יודעת,משרד הבריאות כבר לא מממן אותה. בהצלחה אגב,זה היה בתל השומר,וזה בית החולים היחידי בארץ ששם מבצעים את הבדיקה. מצרפת טלפון ותוכלי לברר שם:03-5302882 בהצלחה!

סביון1

New member
שלום לילית וברוכה הבאה

PGD
שלום לילית וברוכה הבאה
שיטת PGD לא כל כך חדשה למיטב ידיעתי. אני התענינתי גם בזמנו ונאמר לי שעושים אותה במספר בתי חולים בארץ. אני לא זוכרת שמות בתי"ח מלבד תל השומר. נאמר לי שבתל השומר, אם יש צורך, עושים את הבדיקה למטופלות IVF של תל השומר, אפילו בלי לדרוש טופס 17, אני חושבת. אבל זה רק למטופלות תל השומר. הבדיקה בודקת מספר מוגבל של כרומוזומים. הבנתי שבמכון ש-VIF הזכירה, מכון זיגי בקפריסין, יש ציוד יותר מתקדם ולכן בודקים שם יותר כרומוזומים מה שעושה את הבדיקה ליותר יסודית. בכל מקרה אי אפשר לבדוק הכל ולכן אין שום הבטחה שהבדיקה הזאת תישא פירות. כמו כן, כדי לבצע את הבדיקה צריך לגדל עוברים בני שבוע בערך. אז אצלנו למשל, העוברים שהיו מתפתחים עם הביציות שלי לעולם לא החזיקו מעמד כל כך הרבה זמן. אז ממילא אי אפשר היה לעשות את הבדיקה. עכשיו לאור ההפלה הנוספת שלי אנחנו שוקלים לעשות את התרומה הבאה ב"זיגי" ולו רק על מנת לבצע את הבדיקה הגנטית הזאת. בכל מקרה נשמח לשמוע פרטים אם תמצאי עוד מידע על הבדיקה. סביון

ברוכים הבאים ../images/Emo24.gif

PGD
ברוכים הבאים

לילית, ברוכים הבאים לשכונה שלנו, בנוסף לאיחולים למעבר מהיר לפורום "הריון" אנחנו מבקשים שתשרו איתנו גם במהלך ההריון ולאחר מכן. זה נותן לנו אור ולתקווה לכל מי שפה. וכדי ששיר לא תתלונן שהפסקתי לתפקד
במסגרת הפורום הזה אנחנו מנהלים מאבק לשינוי החוק הקשור לתורמת ביציות ולקדם את "חוק הביציות" הנמצא תקועה אצל שר הבריאות. החוק המוצא עשוי לאפשר לנשים שלא עוברות טיפולים להיות תורמות. ע"י כך להגדיל את מאגר הביציות הנתרמות בארץ וכך לחסוך לנו את כל עלויות בתהליך תרומת ביציות בחו"ל ולבצע את התהליך בארץ במסגרת טיפולי IVF. בנוסף, הכרה של טיפולי תרומה בחו"ל במסגרת סל הבראיות ולקבל החזרים מהקופ"ח. אנא שלחו מייל ל- [email protected] ותצטרפו עלינו למאבק חשוב זה
מלח של פלפל

לילית7

New member
עוד מידע

PGD
עוד מידע
שלום לכולם ותודה על קבלת פנים החמה. אז לא התעצלתי והתקשרתי לשני מרכזים שהיועץ הגנטי אמר לי (לא יודעת לגבי תל השומר), הטלפון של המעבדות: רמבם - 048543236 ומטפלת בזה חנה שגיא (היא אחראית על בדיקת PGD) הדסה - 026776016 ומטפלת בזה נעמי (עושה את הבדיקה) או אפשר לפנות ליועצת הגנטית שלהם מיכל שגיא בגלל שמשרד הבריאות לא תמיד משתתף בהוצאות PGD (הם יותר משתתפים כשיש בעית פריון ופחות כאשר מדובר על איתור מחלות גנטיות), כל בי"ח מתמחר איך שהוא רוצה והעלות בין 3000-5000 ש"ח. ויש גם את העלות של הIVF שלא תמיד הקופות משתתפות, אם יש בעית פריון אז כן ואם מדובר באיתור מחלות גנטיות אז לא...קשה להבין את ההגיון של הקופ"ח כמובן שהטיפול כולל שאיבת ביציות, הפרייה וגידול עוברים ל8 תאים ואז לקוחים תא אחד ועושים עליו PGD, בודקים ובודקים, ומחזירים רק את העוברים שעברו את הבדיקה בהצלחה. הייתי מעוניינת לשמוע אם משהי עברה את זה בארץ, ומה סיכויי ההצלחה ובכלל כמה שיותר פרטים על השיטה הזו. שבוע טוב לכולם.

שרון123

New member
אני לא מומחית

PGD
אני לא מומחית
אבל יש לי חברה שהיא ובעלה נשאים של מחלה קשה, ולכן לפני כל החזרה צריכים לעשות PGD(לא תרומת בייציות כמובן). הם עושים את זה באיכילוב. זו שיטה שהיא כבר מאד נפוצה. וכניראה גם מאד יקרה. אם לזוג אין בעיות פריון, קופת החולים לא מאשרת PGD, אלא מעדיפה שהזוג יכנס להריון, ואחרי בדיקת מי שפיר או סיסי שיליה, יחליטו אם להפיל. רק במיקרה שממילא צריך IVF, מאשרים גם PGD. עושים את זה בבתי חולים רבים בארץ. מעבר לזה אני לא יודעת הרבה.

סביון1

New member
נשמע לי ממש אכזרי השיטה הזאת

אני לא מומחית
אבל יש לי חברה שהיא ובעלה נשאים של מחלה קשה, ולכן לפני כל החזרה צריכים לעשות PGD(לא תרומת בייציות כמובן). הם עושים את זה באיכילוב. זו שיטה שהיא כבר מאד נפוצה. וכניראה גם מאד יקרה. אם לזוג אין בעיות פריון, קופת החולים לא מאשרת PGD, אלא מעדיפה שהזוג יכנס להריון, ואחרי בדיקת מי שפיר או סיסי שיליה, יחליטו אם להפיל. רק במיקרה שממילא צריך IVF, מאשרים גם PGD. עושים את זה בבתי חולים רבים בארץ. מעבר לזה אני לא יודעת הרבה.
שקודם תכנסו להריון ואחר כך נראה, אולי נעשה הפלה. אכזרי גם להורים וגם לעובר המסכן, שגם אם הוא פגוע הוא עדיין בן אנוש. לי אישית ממש כואבת המחשבה שהורגים אותם במקום פשוט לא לתת להם להווצר.

לילית7

New member
גם לי

שקודם תכנסו להריון ואחר כך נראה, אולי נעשה הפלה. אכזרי גם להורים וגם לעובר המסכן, שגם אם הוא פגוע הוא עדיין בן אנוש. לי אישית ממש כואבת המחשבה שהורגים אותם במקום פשוט לא לתת להם להווצר.
גם לי
ונגיד שהזוג מחליט לא לעשות הפלה ומוליד ילד עם מחלה, זה יעלה למדינה או קופ"ח הרבה הרבה יותר מאשר בדיקת PGD שיכולה לחסוך את הסבל לכולם. אבל הגיון לחוד וסבסוד לחוד... מה שכן, היה לי מאוד קשה לקבל מידע לגבי אחוזי ההצלחה של הטיפול, והבנתי שזה משתנה.

סביון1

New member
אחוזי הצלחה

גם לי
ונגיד שהזוג מחליט לא לעשות הפלה ומוליד ילד עם מחלה, זה יעלה למדינה או קופ"ח הרבה הרבה יותר מאשר בדיקת PGD שיכולה לחסוך את הסבל לכולם. אבל הגיון לחוד וסבסוד לחוד... מה שכן, היה לי מאוד קשה לקבל מידע לגבי אחוזי ההצלחה של הטיפול, והבנתי שזה משתנה.
אחוזי הצלחה
אני חשבתי שאם צפויות בעיות גנטיות, אז מן הסתם יודעים בדיוק מה הבעיה הצפויה ואז, או שאפשר לבדוק אותה או שאי אפשר. חשבתי שהצלחה חלקית תיתכן רק במקרה שלא יודעים על בעיה גנטית מסוימת אלא רק חושדים, כמו אצלנו למשל (בעצם אצלנו אף אחד עוד לא חושד בכלום חוץ ממני שיושבת בבית ומפתחת חשדות מרוב שמשעמם לי...)

שרון123

New member
בקשר לאחוזי ההצלחה

גם לי
בקשר לאחוזי ההצלחה
שוב, אני לא מומחית, אבל כמובן שאחוזי ההצלחה תלויים בסטטיסטיקה של המחלה. אם זו מחלה בה יש סיכוי של 50% לעובר חולה, אז כניראה שיהיו רק חצי מהעוברים שיהיה אפשר להחזיר. זה גם תלוי במיומנות של הטכנאים במעבדה. אני מניחה שזה לא פשוט להפריד תא מהעובר, ועדיין לשמור אותו כשיר להחזרה.

לילית7

New member
שרון את צודקת

בקשר לאחוזי ההצלחה
שוב, אני לא מומחית, אבל כמובן שאחוזי ההצלחה תלויים בסטטיסטיקה של המחלה. אם זו מחלה בה יש סיכוי של 50% לעובר חולה, אז כניראה שיהיו רק חצי מהעוברים שיהיה אפשר להחזיר. זה גם תלוי במיומנות של הטכנאים במעבדה. אני מניחה שזה לא פשוט להפריד תא מהעובר, ועדיין לשמור אותו כשיר להחזרה.
שרון את צודקת
יוצא שמתוך מחזור של כמה ביציות -> כמה עוברים ->בדיקה PGD-> ונשארים הרבה פחות עוברים להחזרה אחרי הבדיקה כי חלק מהם לא בסדר. אבל מספיק אחד או שניים טובים שיקלטו ולא צריך יותר מזה
סביון, הייתי בהחלט ממליצה לך לברר על השיטה כי זה בעצם כמו לעשות מי שפיר אבל היתרון האדיר שזה לפני החזרת העוברים, ויכול להיות שהם יאתרו משהו ואז ידעו להחזיר רק את העוברים היותר בריאים. תתעודדי והלוואי בפעם הבאה זה יצליח.

רועיבת

New member
האמת שזה באמת נורא

האמת שזה באמת נורא
זוג צריך לעבור X הפלות ע"מ שיחשב "כשיר" להיות ממומן PGD. מדוע אתם חושבים על PGD? בלי קשר לתרומת ביציות? בכל מקרה שיהיה בהצלחה!

סביון1

New member
MUA?

האמת שזה באמת נורא
זוג צריך לעבור X הפלות ע"מ שיחשב "כשיר" להיות ממומן PGD. מדוע אתם חושבים על PGD? בלי קשר לתרומת ביציות? בכל מקרה שיהיה בהצלחה!
MUA?
רק עכשיו שמתי לב שאת שואלת אותי למה PGD. אז בעקרון, זאת כבר הפלה מספר 4 שלי, אם סופרים גם את שני ההריונות הכימים. וחשש כבד מתגנב לליבי שלא מדובר בסתם מזל רע אלא במשהו שיטתי יותר. מכיון שרוב ההפלות המוקדמות מיוחסות לבעיות כרומוזומליות בעובר, ומכיון שאת רוב הסיבות האחרות להפלות מוקדמות כבר שללתי, אז אני חושדת שאולי מדובר בבעיה כרומוזומלית שחוזרת על עצמה ומקורה בזרע. אז מעבר לבדיקת דם לכרומוזומים (קריוטיפ) שבעלי כבר עשה, ובדיקת זרע לכרומוזומים, שאני מקוה שיתנו לו לעשות, נשארה בדיקת PGD. אני ממש לא מבינה גדולה בדברים האלה ויתכן שאני טועה בגדול. עוד לא התייעצתי עם רופא בענין אבל ללא ספק אנחנו נעלה את הרעיון כשנתכנן את הפעם הבאה שלנו.

tanit1

New member
../images/Emo24.gifלסביון

MUA?
רק עכשיו שמתי לב שאת שואלת אותי למה PGD. אז בעקרון, זאת כבר הפלה מספר 4 שלי, אם סופרים גם את שני ההריונות הכימים. וחשש כבד מתגנב לליבי שלא מדובר בסתם מזל רע אלא במשהו שיטתי יותר. מכיון שרוב ההפלות המוקדמות מיוחסות לבעיות כרומוזומליות בעובר, ומכיון שאת רוב הסיבות האחרות להפלות מוקדמות כבר שללתי, אז אני חושדת שאולי מדובר בבעיה כרומוזומלית שחוזרת על עצמה ומקורה בזרע. אז מעבר לבדיקת דם לכרומוזומים (קריוטיפ) שבעלי כבר עשה, ובדיקת זרע לכרומוזומים, שאני מקוה שיתנו לו לעשות, נשארה בדיקת PGD. אני ממש לא מבינה גדולה בדברים האלה ויתכן שאני טועה בגדול. עוד לא התייעצתי עם רופא בענין אבל ללא ספק אנחנו נעלה את הרעיון כשנתכנן את הפעם הבאה שלנו.
לסביון
אני גם לאחר ארבע הפלות ממליצה כי בעלך יעשה בדיקת DNA לזרע. בהצלחה

שרון123

New member
זה באמת נורא נורא אכזרי

זה באמת נורא נורא אכזרי
מכירה מאד מקרוב, אמהות לילדים שחולים במחלה גנטית, וצריכות לעבור פעם אחר פעם בדיקת מי שפיר, ואחריה הפלה במיקרה שהבדיקה יצאה חיובית. הכאב הוא איום ונורא. ומצד שני משפחות שיש להן כבר ילד אחד חולה, בד"כ לא יכולות לעמוד בגידול של ילד חולה נוסף, ולכן נאלצות להפיל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה