Possession - Region 1

רומן ט

New member
Possession - Region 1

אני חייב להקדים בסיפור אישי: הסרט הוקרן בארץ בסינמטק בת"א לפני כמה שנים (בערך 10 שנים, אם אני לא טועה), בנוכחות הבמאי הפולני. כשהלכתי, לא ידעתי כלום על הסרט, אבל שמעתי שהוא מאוד מוזר, ויש גם איזה Alien, אז אמרתי לעצמי "למה לא? ננסה". הקיצר, הבמאי גם נשא נאום (באנגלית) קצר לפני ההקרנה, הוא אמר שהסרט מאוד אישי, ו"בא ישר מהלב", וכמעט אוטוביוגרפי. חשבתי לעצמי "או-או, לאן הגעתי? בטח זה דרמה מטופשת רגשנית ואני אסבול מכל רגע". לא יכולתי לטעות יותר! זהו אחד הסרטים המוזרים והמדהימים ביותר בהיסטוריה של הקולנוע. איזבל אדג´אני מביאה את משחק החיים שלה, וגם סאם ניל משחק נפלא. הסרט הוא שילוב בלתי אפשרי של סרט מתח, אימה, אוואנגארד, ואולי עוד סגנונות שהבמאי ז´ולאבסקי המציא בעצמו... הצילום מרהיב לפרקים, והסרט בו בזמן מרתק ומבחיל - קצת כמו מופע "פריקים" בקרקס, או תאונת דרכים - אי אפשר להסיט את המבט. אם אתם מסוגלים ליהנות מסרטים מוזרים כאלה - אתם חייבים לעצמכם לראות אותו. התמונה מוצגת בפורמט רחב ביחס של 1.66:1 אנאמורפי - ונראית נפלא. נקיה מאוד, ללא בעיות דחיסה, ורמת השחור מעולה. בחלק מהסצינות בחוץ ניכר התקציב המוגבל, אבל בפנים, ובעיקר בקטעים חשוכים - תאווה לעיניים. הסאונד הוא מונו, נקי וברור, אך כמובן לא ממש מלהיב. התוספת היחידה המשמעותית היא ערוץ שמע עם הערות הבמאי - מאוד אינפורמטיבי ומעניין. סרט - 9 וידאו - 8 אודיו - 6 תוספות - 5

למעלה