Say hallo to my little (NEW) Friend

9ball master

New member
5 דקות....

אחרי שרשמתי את ההודעה הנ"ל הגעתי למסקנה שהרביעיה הופכת לשמיניה (ואף יותר) בקלות.... בתווך מחירים שבין $600 ל $800 Mezz Pechauer Diveney Prather בתווך מחירים של $800 ל $1500 Ariel Carmeli Omen Chris Nitti Coker וגם עוד schon אחד ואולי במקום הקיים... אחרי שאני אזכה בלוטו (בינתיים רק להזיל ריר) Black Boar Southwest Paul Motty Tad Cognoscenti Bender Bill Schick Josswest Jerry Olivier Dennis Searing Paul Dayton PFD Samsara David Kikel והרשימה עוד ארוכה..... מכל השמות הנ"ל נראה לי שהמקל הבא יהיה אחד מהבאים (ולאו דווקא לפי הסדר): Mezz Pechauer Ariel Carmeli Omen

9ball master

New member
אני מתבייש מתבייש מתבייש....

איך שכחתי לרשימת מזילי הריר את: Richard Chudy Andy Gilbert Ginacue (Ernie Gutierrez) Joel Hercek Jerry McWorter Tim Scruggs Pete Tascarella Barry Szamboti Lambros Mike Capone Skip Weston Showman Phillippi Richard Black Ron Haley James White Mark Bear Jerry Rauenzahn ויש כמה יצרנים צעירים יחסית שרק מתחילים לבנות להם שם אבל הם בונים דברים מדהימים: joe callaluca Bryan Mordt Kevin Varney Jeff Olney Murray Tucker Kenny Murrell

shai Eisenberg

New member
טוב, חוץ מ...

Dale Perry (הבן זונה, יבדל לחיים קצרים במיוחד) רשמת את כולם (כמעט) החסרת אולי את Schuler שזה מוזר, אם אני זוכר נכון, אתה אוהב את העבודה שלו וגם Carolina עושים עבודות יפות במחיר סביר (יחסית)

9ball master

New member
ממש לא כולם....

יש עוד עשרות יצרנים מעולים וכל שנה מתווספים עוד יצרנים חדשים.... לא מופיעים ברשימה הזאת מקלות של יצרנים שכבר לא בין החיים... לכן אין את Schuler כמו שאין את בלבושקה או את גאס זאמבוטי ואחרים.... ניסיתי לשמור על רשימה של מקלות שניתן להזמין חדש מהיצרנים למרות שיש לפחות שם אחד שם שכבר לא מייצר מקלות אבל הוא בדרך לשיתוף פעולה מעניין שיניב מקלות מעניינים....

לגבי הרשימה של המקלת שנרשמת

זה נראה כמו שמות של אנשים ולא כמו חברות. האם המקלות סנוקר מיוצרים על ידי מישהו אחד שבעצם היצרן (החברה)זה אותו איש? וקראתי את כל הקישורים בפורום על מקלות סנוקר ולמדתי המון!! ועוד כמה דברים שרציתי לשאול שלא מצאתי שם 1.כמה מקסימום מקל סנוקר היום יכול לעלות? 2.כמה מילימטר הכי טוב שיהיה בטיפ?

9ball master

New member
אם קראת את....

כל ההודעות בעיניין מקלות ביליארד אז היית מבין שבגדול ניתן לחלק את מקלות הביליארד לשני סוגים: 1. ייצור תעשייתי המוני - כאן מדובר בייצור במפעלים גדולים עם הרבה עובדים. יש שימוש נרחב במכונות הנשלטות ע"י מחשב והרבה תהליכים הם אוטומטים, בקרת האיכות היא לרוב מדגמית. 2. ייצור "בוטיק" (custom) - כאן מדובר בייצור בסדר גודל קטן, לרוב מדובר בעסק של אדם אחד עד חמישה, לרוב בני משפחה. חלק גדול מהתהליכים מתבצע ידנית, הכל מבוקר ע"י אדם וכל מקל ומקל נבדק בקפידה לפני שנשלח ללקוח או לחנות. יצרנים אלו גם יכינו מקלות לפי הזמנה של לקוח. זה כמו ההבדל בין לקנות רהיט באיקאה או ללכת לנגר שיקח מידות מדויקות ישתמש בעצים שתבחר ובצבעים שתבחר ויתאים את הארון לצרכים המדוייקים שלך. חלק גדול מהמקלות שיצרני הבוטיק הנ"ל הולכים לאספנים וחלקם אף פעם לא רואים שולחן ביליארד.... כל היצרנים שרשמתי שייכים ליצרני הבוטיק, מקלות בייצור תעשייתי לא מעניינים אותי.... כל היצרנים שרשמתי הם יצרני מקלות פול ולא מקלות סנוקר. בתחום מקלות הפול, ענף הייצור של המקלות הרבה יותר מפותח ויש הרבה יותר יצרנים מאשר בענף הסנוקר. בטאגליינס יש רשימה של יצרני מקלות סנוקר איכותיים לשאלותיך: 1. אין גבול לעלות המקסימאלית של מקל (סנוקר או ביליארד). אמנם עוד לא נתקלתי במקל סנוקר שעולה יותר מ1000 ליס"ט אבל ראיתי הרבה מקלות פול שחצו את ה $20,000 קח בחשבון שלרוב המחיר הוא שיקלול של ערך האספנות של המקל בדיוק כמו של יצירות אמנות בלי קשר לביצועים שלו... 2. אין כזה דבר הכי טוב. יש מה שהכי מתאים לך אישית, מה שטוב לי לא בהכרח יהיה טוב לך. על מנת לדעת מה הכי טוב לך אתה צריך להתנסות עם מקלות בעלי קוטר שונה בטיפ. אישית לשחקן סנוקר מתחיל הייתי ממליץ על טיפ בקוטר של 10מ"מ ולשחקן מתקדם הייתי ממליץ ללכת על 9מ"מ.

למעלה