sound system שאלה

• פותח הנושא mb13
  • פורסם בתאריך

mb13

New member
sound system שאלה

איך אני משיג את כול האפקטים של הסאונד סיסטם? הכוונה מה אני צריך לרשום בחיפוש? אמרו לי משהו עם STONE LOVE יכול להיות? לא בטוח בכול מקרה מי שיעזור זה היה נחמד תודה!

DuBsYs

New member
אפקטים

אם אתה מתכוון לכל הצופרים והמכונות ירייה חפש בסול סיק reggae sound effects ותוכל להוריד הכל. אם אתה שואל אותי כל האפקטים האללה נדושים וטחנו להם את הצורה. במקור רגאיי מתקלטים ללא מיקסר תקלוט רגיל אלא דרך פרה אמפ יעודי (בארץ יש כזה רק לראס קונגו). לפרה אמפ יש שליטה טובה יותר על הEQ מאשר למיקסר רגיל ויש בו גם אפקט דיליי מובנה. אם אתה לא מתכוון לרכוש בקרוב פרה אמפ אתה יכול לחבר מכ' אפקטים וסמפלאר למיקסר ולהשתמש בהם בזמן התקלוט. רצויי וכדאי להשיג סירנה, זה מוסיף המון. פרוט לגבי הציוד של הסאונד סיסטמז אתה יכול למצוא באתר של Jah Tubbys

smadicris

New member
FX

אם אתה מתקלט רוטס ודאב, אז מה שדאב סיס כתב יתאים לך יותר. מדובר באפקטים אנלוגיים פשוטים, ציפצופים וסירנות עם פוטנציומטורים. אתה יכול להזמין מכשיר כזה דרך jah tubbys. אבל אם אתה מתקלט דאנסהול ורגאיי מכל מיני סגנונות וזמנים, אז סאמפלר עם סירנות, יריות, צעקות, דיבורים וכו' זה מה שמשתמשים בו - ולא זה לא נדוש. אתה יכול למצוא את האפקטים האלה גם בסולסיק (sound fx, reggae sound fx או כל מיני קומבינציות דומות) אך ברגע שיש לך סאמפלר, אתה יכול ליצור לעצמך את האפקטים ולסמפל את מה שאתה רוצה כך שהם יהיו ייחודיים ולא "נדושים" לאוזניו העייפות של דאב סיס.

reality i

New member
תגיד לא התעייפת

מהמלחמה שלך כנגד הסאונדסיסטים ותרבות הדאנסהול , כל כך מפריע לך שאנשים מתעניינים ? אוהבים ? סובלנים ? "במקור מתקלטים רגאיי ללא מיקסר" ........נו ובמקור האדם נעזר בחמור/גמל להגיע מנקודה אחת לשנייה......אז ? אם אתה מכוון את הבחור שיקח השראה מצורת התיקלוט של סאונדים שקימים באנגליה ואירופה זה מעולה אבל למה תמיד השליליות כלפי מה שיש כיום מעבר למה שהיה אז...........?

smadicris

New member
הגזמת עם החמור והגמל, הוא בסה"כ דיבר על

פרה. פרה אמפ, זה זן מיוחד. לא רואה את החמור ממטר, תאמין לי.

DuBsYs

New member
אתה לא התעייפת מלשמוע את אותו הצופר בכל דאנס?

ברצינות, חלק מהעסק של הסאונד סיסטמז הוא בניית אפקטים יחודיים לסאונד תקשיב לדאנסים של ג'ק רובי הי-פי מתחילת ה-80S תבין למה אני מתכוון, האפקטים ש כ ו ל ם מורידים בסולסיק ודוחפים כמעט בכל להיט דאנסהול מודרני משעממים ונדושים. תביא אפקטים חדשים ומעניינים ואני אגיד לך כל הכבוד. ואני ממש לא נלחם נגד תרבות הדאנסהול, פשוט הדאנסהול המודרני כ"כ לא מעניין ככה שאני מעדיף להתרכז בדאנסהול איכותי. תקופת הזהב של הדאנסהול הייתה לדעתי מסוף שנות ה-60 ועד אמצע שנות ה80. זה מה שאני אוהב ועל זה אני אשמח להמליץ לכל מי שמעונין לשמוע מוזיקה טובה. ואם כבר מדברים, השליליות נוטפת מחלק גדול מהמוזיקה שבאה היום מג'מייקה, כל הגנגסטרים והבאד מאנים מביאים וייב מאוד שלילי למוזיקה, וייב שלא הייה שם בעבר. אם אתה מעדיף להתעלם מזה, תהנה, אל תצפה שכולם יתחברו לזה.

smadicris

New member
אתה מצחיק אותי אסף

"תקשיב לג'ק רובי ותבין מה זה אפקטים ייחודיים" על מי אתה מנסה פה לעבוד?
) אני לא יודע כמה אתה מכיר ושומע סאונדים ישנים אבל אני הקשבתי ומקשיב הרבה. אין שום דבר ייחודי ברוב האפקטים שהיו בשימוש באותן שנים... אותן סירנות אותם פיצוצים ויריות... מי שמכיר יודע על מה אני מדבר. הסאונדים האלה היו בשימוש עד אמצע שנות ה-90 - שם נכנס הסמפלר הדיגיטלי לתמונה. כיום אתה יכול לשמוע לא רק סירנה אחת ("לא התעייפת מלשמוע את אותה סירנה") אלא 10, ולנגן סאונדים של אקדחים לפי קוטר. שלא לדבר על קולות, סימפולים של צלילים וכל הבא ליד. איך אתה יודע שסירנה מסוימת מעייפת אותך הרי אתה בכלל לא יוצא לדאנסים ולא מקשיב לסאונדים עכשוויים!!!??? "כל הגאנגסטרים והבאדמאנים מביאים וייב שלילי למוזיקה" - אם היית חי בשנות ה60 היית אומר את אותו הדבר על דיוק ריד שהיה אחושרמוטה באדמאן. זאת היא ג'מייקה, לטוב ולרע. אתה לא מתחבר לסאונד של היום, אתה לא מבין מילה ממה שהם שרים, אתה לא סובל את מה שיוצא מג'מיקה בעשרים שנה האחרונות - זו זכותך המלאה! אבל אל תיכנס בכל פוסט ותתן קטנות על מה שאתה לא אוהב. תן לאנשים, ובמיוחד לחבר'ה הצעירים, לפתח את הטעם שלהם מבלי שתזריק להם את הוייב השלילי שלך כלפי הרגאיי העכשווי. כל פוסט אתה דוחף את ה"אני מאמין" המרדני חתרני מהפכני שלך כאילו מישהו ביקש... תרפה... תנשום... אף אחד לא אמר מעולם מילה רעה על הרוטס אנד קולצ'ה, על המוזיקה שאתה אוהב או מנגן. אל תשכח שאתה מדבר עם אנשים שיודעים דבר או שניים על התקופות שאתה נלחם כדי להנציח ולהשיב לחיים. איך שנו חכמנו? FAWAD EVA BACKWAD NEVA BLESS

DuBsYs

New member
זה ממש לא מדוייק!

בעבר כאשר כל סאונד הייה בונה לעצמו את האפקטים שלו הייה יחוד בין האפקטים של הסאונדים השונים. בגדול אלה היו אותם האפקטים, אבל הייו שינויים ובטח שלא כולם היו משתמשים באותו סט של דגימות כמו שקורה היום ב 90% מהסאונדים שמשתמשים באותו צופר (לצערי המחשב לא מחובר כרגע למערכת, אחרת הייתי שם לכם פה דגימה שתבינו בדיוק על מה אני מדבר), זה שכולם מורידים באינטרנט ודוגמים על הסאמפלר, ואל תנסו להגיד לי שזה לא נכון. "איך אתה יודע שסירנה מסוימת מעייפת אותך הרי אתה בכלל לא יוצא לדאנסים ולא מקשיב לסאונדים עכשוויים!!!???" בוא נגיד שאני לא יוצא לכל מסיבת דאנסהול בעיר, אבל יצא לי לשמוע בשנה האחרונה את כל הסאונדים בארץ שמנגנים דאנסהול לפחות פעם אחת, ותאמין לי זה הספיק לי בשביל לקלוט את עניין הסימפולים, מה גם שיש היום אינטרנט ואפשר לשמוע מיקסטייפים גם בלי לצאת מהבית! "אם היית חי בשנות ה60 היית אומר את אותו הדבר על דיוק ריד שהיה אחושרמוטה באדמאן." תראה חלאות הייו תמיד ובכל מקום, מעולם לא אמרתי שלפני 40 שנה כולם הייו ראסטות עם לב של זהב, אבל מה שבטוח זה שעד שנות ה-80 לא הייתה כ"כ הרבה אלימות בתוך המוסיקה, גם לא בהפקות של דיוק ריד" חוץ מזה אני אגיד את מה שיש לי להגיד מתי וכמה שאני אמצא לנכון, כל העניין פה התחיל משאלה של בחור ששאל שאלה על אפקטים בתקלוטי רגאיי. עניתי לו תשובה שמציגה גם את הרוטס סטייל וגם את הסטייל החדש. להגיד את האמת שהסימפול של הצופר אוויר הוא טחון ובאנאלי זה ממש לא להזריק לאף אחד וייב שלילי על כלום, בסה"כ לציין עובדה נכונה.

reality i

New member
כמה אתה מעייף....

"האמת שהסימפול של הצופר אוויר הוא טחון ובאנאלי זה ממש לא להזריק לאף אחד וייב שלילי על כלום" תגיד רגע אסף....זבולון דאב זו להקה שמנגנת מקצבים וביטים בצורת הגשה שהומצאה לפני 40 שנה ונעשתה ע"י ג'מייקנים,בריטים,אמריקאים,גרמנים,צרפתים,שוויצרים,יפנים,דנים,שבדים,אוסטרים,מכסיכנים,קובנים,ישראלים,הולנדים,אפריקאים ועוד......מישהו פעם אמר לך שמה שאתם עושים נטחן כל כך הרבה פעמים ע"י כל כך הרבה אנשים בכמעט אותם אזורים בישראל ומחוץ לה ? מישהו פעם אמר לך שאין כמעט שום מקוריות בלהישען אך ורק על גבי העבר ? מישהו פעם העיז לפרסם הופעה שלו בשירשורים לא קשורים ? מישהו פעם כתב ודאג שכל גולשי הרגאיי בישראל ידעו שהוא לא אוהב דבר מסויים ? יש הבדל בין לא לאהוב ולא לתרום לקידום העניין לבין להלחם כנגד העניין.....הרי מדובר במוזיקה......כולם כבר די הבינו שמבחינתך הג'מייקנים הם בני אדם עד לגבול מסויים,כולם כבר הבינו שמבחינתך רוטס רגאיי מ1977 הוא הדבר הכי אמיתי ונכון לנגן שיצא מהאי הזה , כולם כבר הבינו שההרכב שלך מנגן בכל חור אפשרי (עקב הצפה מטורפת שלך ב3 פורומים ותאי דואר)...... הבנו....אתה יכול לשבת.....הסצינה הזו חוותה לא מעט דברים.... אף אחד כאן מעולם לא דיבר כנגד סטייל מסויים כפי שאתה ממשיך לעשות.......אתה יודע מה....אם החלטת להילחם בסגנון מסויים שכן מדבר כאן לאנשים תיתכונן גם לקבל הודעות מהסוג שקיבלת.....ותעשה טובה אישית.....אל תסביר ותיתן מידע כוזב על נושא שגדול עליך. תגיע הערב לדאנס יש לי אפקט אקסלוסיבי בשבילך !

DuBsYs

New member
אורן, כמה אתה לא מבין על מה אתה מדבר...

בוא אני אתקן אותך, "זבולון דאב זו להקה שמנגנת מקצבים וביטים בצורת הגשה שהומצאה לפני 40 שנה ונעשתה ע"י ג'מייקנים,בריטים,אמריקאים,גרמנים,צרפתים... מישהו פעם אמר לך שמה שאתם עושים נטחן כל כך הרבה פעמים ע"י כל כך הרבה אנשים בכמעט אותם אזורים בישראל ומחוץ לה ? מישהו פעם אמר לך שאין כמעט שום מקוריות בלהישען אך ורק על גבי העבר ? " זבולון דאב זו להקה שמנגנת בעיקר חומר מקורי, מוזיקה חדשה שממשיכה את הרוח והמסורת של הרוטס והפאונדיישן. המוסיקה שלנו נכתבת היום והיא רלוונטית ועדכנית לא פחות מכול מוסיקה אחרת שנכתבת ומנוגנת בכל מקום אחר בעולם. אנחנו מושפעים מהמון מקורות חוץ מרגאיי, סגנונות מוסיקלים שונים ומגוונים, מג'אז ועד מוסיקה תיימנית, מFאנק ועד מוסיקה אפריקאית. בגלל שאנחנו גדלנו בישראל אנחנו עושים את המוסיקה אחרת מאיך שעושים אותה ג'מייקנים,בריטים,אמריקאים,גרמנים,צרפתים,שוויצרים,יפנים,דנים,שבדים,אוסטרים,מכסיכנים,קובנים,הולנדים,אפריקאים וכל מי שתרצה. אם אתה לא מבין שמה שאנחנו עושים הוא יחודי וחדש אתה בבעיה... "מישהו פעם העיז לפרסם הופעה שלו בשירשורים לא קשורים?" כן, אתה מפרסם מידי פעם דאנסים של איימר בשירשורים לא קשורים. "כולם כבר די הבינו שמבחינתך הג'מייקנים הם בני אדם עד לגבול מסויים" מהו הגבול? אני לא הבנתי את המשפט הזה "כולם כבר הבינו שההרכב שלך מנגן בכל חור אפשרי (עקב הצפה מטורפת שלך ב3 פורומים ותאי דואר)......" ההרכב שלי מנגן ב"כל חור אפשרי" בגלל שאנשים באים להופעות של זבולון דאב ונהנים, הם חוזרים שוב ושוב כי זה עושה להם טוב. ובטוח שזה שכמעט כל מי שיודע לעשות משהו עם מיקרופון בארץ עולה איתנו בהופעות זה רק בגלל העניים היפות שלנו (ואגב מתי שתרצה לפתוח איתנו מיק' אתה מוזמן). זה שאנחנו משקיעים בפרומושן זה לא דבר פסול, להפך, זה משהוא שדוחף את כל הסצינה למעלה. אם אתה (או כל מישהו אחר) לא רוצה לקבל מאיתנו מיילים פשוט תשלח לנו הודעה באימייל ותרד מהרשימות שלנו לתמיד. לגבי הצפות בפורומים, אני חושב שכל הפרומוטרים פה בארץ מקפיצים הודעות על ימין ועל שמאל, אנחנו לא חידשנו שום דבר בתחום הזה... ".ותעשה טובה אישית.....אל תסביר ותיתן מידע כוזב על נושא שגדול עליך" נראה לי שמי שדיבר לא לעניין בשרשור הזה זה היית אתה... אם יש לך עוד מה להגיד שלח לי מייל [email protected]

reality i

New member
הסבר

שמעתי את הדיסק שלכם וראיתי אותכם בהופעה......אתם בהחלט להקה שיושבת מעולה.....אני אגיד לך ששמעתי את הסיגנון וההגשה הזו בעבר בשלל וריאציות בהרבה מקומות בעולם ואתה בהחלט צודק זה עובד על קהל הרבה יותר רחב......אין לי שום בעייה עם הדבר...הרי לא שמעת ממני מעולם איזשהיא תלונה או ביקורת על מה שאתם עושים והסטייל שאתם מייצגים....להבדיל ממך , אתה יכול לחזור לפורום וואלה ולבדוק את כל ההודעות שלי מ2002 וגם כאן וגם בפורטל הרגאיי מעולם לא פירסמתי דאנס שבו איימר סאונד מופיעים בשירשורים שלא קשורים לכך,מעולם ! נקודה. אני להבדיל ממך מברך על כל הופעה שלכם הרי כך אתם מכניסים עוד ועוד אנשים לז'אנר וזהו ניצחון לכולם כאן בסצינה.....אבל בו ותבדוק את רמת ההצפה בהודעות שלך בכל הפורומים ותיאה על מה אני מדבר......ישנם לא מעט "מציפים" שזוכים כבר לפחות התייחסות עקב האטימות שמאפיינת אותם. אני בהחלט מעריך את הפרומושן האדיר שאתם משקיעים בו מאז התחלקם לפעול בסצינה , כל מה שחרה לי זה לראות את ההודעות שלך עם המסר של האנטי בנושאי הדאנסהול......הרי לקבל דברים כאלו מלא מעט אנשים שנמצאים מחוץ לסצינה זה פחות או יותר ניסבל אבל לקבל את זה מאדם שחי נושם ומנגן רגאיי זה מקומם,ואתה יודע אסף במשך השנים היו כמה אנשים מתוך הסצינה שהראו רק זילזול ואנטי לזרם הדאנסהול שהוא חלק בילתי נפרד מהרגאיי.....כולם היו מושבעים של ז'אנר הרוטס והם תמיד דאגו להזכיר לקהל שפוקד את הפורומים ברשת כמה ז'אנר אחד מעולה והשני פשוט לא שווה יריקה......אני מתאר לעצמי שאתה מבין שזה לא קל להיתמודד עם אנשים בתוך הקהילה לעומת אנשים מחוץ לקהילה שכתבו דברים מזעזעים ולא נכונים כשנושא הדאנסהול הגיע לכותרות באינטרנט בענייני קפלטון,בוג'ו ואחרים. מעולם לא פגשתי בכזו גישה מאנשי הדאנסהול בישראל......ההפך אנשי הדאנסהול אוהבים,מכבדים ומעריכים את העבר והפאונדשיין ואם הם לא מתחברים או לא אוהבים הם משתדלים לא "לקדם" את אי אהבתם לזרם,סטייל או טיון מסויים. everyone talking bout peace we want justice

DuBsYs

New member
תגובה

דבר ראשון, הדיסק ששמעת וההופעה שראית (בגרוב רפיוג' בברבי אם אני זוכר נכון?) כבר לא ממש מייצגות את מה שקורה איתנו היום. בדברים מתקדמים ומשתנים אצלנו כל הזמן. אני בשמחה אתן לך דיסק של דברים יותר חדשים שהקלטנו, אנחנו תמיד שמחים לקבל ביקורת והערות מאנשים שמבינים רגאיי מיוזיק. אבל בוא נעזוב את זבולון דאב. אני לא אלך עכשיו לחפור באינטרנט ולמצוא לך הודעות שלך כאלה ואחרות, בוא נגיד שאני זוכר את הדברים קצת אחרת ממך, אבל זה גם לא ממש מעניין. תתפלא, גם אני מברך על כל הפעילות שלכם, אני מסכים שכל מי שעושה פה משהו ברצינות מקדם את הסצינה כולה. את הפלאייר של הדאנס של היום שמתי בעמוד שלנו במייספייס, בגלל שחבר ביקש ואנחנו באמת שמחים לעזור ולקדם דברים, גם אם חלק מהמסרים של המוסיקה שתתנגן בערב לא מקובלת עלינו. אם תבדוק את כמות ההקפצות של האירועים האחרונים שלנו אל מול כמות ההקפצות של הדאנס שלכם היום בערב (ואני מדבר רק על חבר'ה מההפקה, לא על תגובות של המאסיב) תראה שיש פרומוטרים שמקפיצים יותר. ולגבי הדעות שלי ודרך ההתבטאות שלי, יש כמה דברים בדאנסהול שאני מאוד לא אוהב, כשיש דיון בנושא כזה זה לגיטימי שאני אגיד את מה שאני חושב בדיוק כמו כל אחד אחר. ותקבלו את זה שבדאנסהול (בניגוד לרוטס) יש גם מסרים בעיתים שמי שלא סוגד לתרבות הג'מייקנית על כל הגוונים שלה לא מקבל אותם יפה. חוצמזה יש מצב שזה יהייה יותר לעניין לעדן חלק מהביקורת שלי.

K C

New member
הרשו לי לנצל את השרשור למטרה טובה

למרות שאני לא מכיר אף טיון שנוגן אתמול, אהבתי את הסט של איימר אתמול. יש מצב לקבל רשימה?

reality i

New member
רשימה ?

4 בבוקר....בהיי רציני......לך תיזכור......ניגנו רידמים חמים לצד רידמים + דאבפלייט חדשים.....חייב להיות ספציפי ואולי אוכל להיזכר במשהו...

reality i

New member
או קיי

movado - dying tarius riely - beware tremor riddim power cut riddim sean paul & davile - on my mind lukie d - it's so easy munga - bad from me born היה סט מפוצץ בדברים,אחרי שאני אקבל את ההקלטה (עניין של יום יומיים) אני אוכל לפרט כאן יותר.... blessed

eviaman

New member
איזה כייף זה לאהוב רגאיי ( במלוא מובן המילה)

איזה כייף זה לאהוב רגאיי, לאהוב פאונדיישן רוטס ראב א דאב ארלי דאנסהול ניו רוטס דאנסהול הארד קור פשוט לאהוב רגאיי.... לאהוב את כל מיכלול המילה והמוסיקה והשפה והמסרים... לדעת שאתה יכול ללכת לכל דאנס גם של איימר סאונד וגם של זבולון דאב סיסטם ולדעת שאתה יכול להנות משתי העולמות... ! איזה כייף שאני לא מרגיש צורך להתערב בכל השירשור הזה..... ולסיום יש לי חזון... : פסטיבל אביב: יום שישי 23:00 בלילה... זבולון דאב סיסטם מופיעים על הבמה.... בערך אחרי שעה נגינה פאפא ג'יבלי עוצר את המוסיקה . ומזמין למיקרופון את ריאלטי.... ( שלפני זה ניגן עם איימר סאונד סט של רוטס משובח... , כן יש דבר כזה) ריאלטי עולה לבמה נותן ספיץ' ומרביץ פאונדיישן! BLESS אביה

reality i

New member
אביה

מבחינתי אני שם !!!! יחד עם זבולון נעשה משהו שצאלים עוד לא ראו !!!!

למעלה