to call or not to call

b e c k y

New member
אני מבינה את הגישה שלך.

את מתנהלת ע"פ חוקים מאד ברורים וחד משמעיים. אבל יש אנשים אחרים שמתנהלים קצת אחרת. ויש גברים שלא מרגישים בנח להתקשר אחרי דייט מכל מיני סיבות. מה את מציעה? שישארו רווקים לנצח? הם בלתי ראויים לקשר רק בגלל שהם לא קראו את אותו ספר שאת קראת? לדעתי, אם היא היתה אומרת משהו כזה, הוא היה מגיב בקביעה של דייט שני במעמד השיחה. מותר להתגמש קצת. לא קורה כלום. לא כולנו יצאנו מאותה יציקה.

רויטל150

New member
תשמעי, אני מכבדת כל דעה.

אני פשוט חושבת שגבר שבאמת רוצה, לא יחכה שהבחורה תתקשר. זה הטבע שלהם. מה אני מציעה את שואלת? אני מציעה את כל מה שאת הצעת, רק בלי הסעיף ההוא. כלומר, להראות עניין, לתת לבחור להבין שאת רוצה להמשיך, להגיד שהיה לך כיף וכו'. ואם אותו בחור היה מסוגל לחייג לפני הדייט כדי לקבוע פגישה, ודיברתם קודם, איזו סיבה יש לו בדיוק לא להיות מסוגל להתקשר אחרי הדייט - אם הוא כל כך רוצה? לגבי קביעה של דייט שני באותו מעמד - סבבה. אבל אני עדיין לא חושבת שהבחורה צריכה להתקשר ביום למחרת. אבל שוב, שכל אחד יעשה כרצונו, ואין לי ספק שיש קשרים שבהם הבחורה חיזרה ויצאה מזה חתונה. אבל זה ממש מיעוט. ממש כמו שיש סיפורי אהבה שהתחילו מסטוץ בשירותים של איזה מועדון. אז הם הפכו לסיפור אהבה למרות איך שהם התחילו, ולא בגלל....

b e c k y

New member
ממש פה, בפורום הזה.

יש מס' גברים שטוענים שקשה להם או שלא נח להם או שהם מעדיפים שלא להיות אלו שמתקשרים ראשונים אחרי דייט ראשון. וכולם גם טוענים, שאחר כך, בהמשך הקשר, דווקא אין להם בעיה להיות היוזמים. זו רק ההתחלה היא שבעייתית. ואני חושבת שאולי כדאי להתנות פחות תנאים בהתחלה, ולאפשר לדברים לקרות. לא להחליף תפקידים, אבל לא נורא אם אשה תהיה קצת יותר פעילה בהתחלה. היא לא חייבת להתקשר אליו ולנהל "שיחה גברית". היא יכולה להתקשר אליו למחרת ולומר לו "זוכר מה דיברנו אתמול? בדיוק היום, פתחתי את העיתון וראיתי שם ... (פה צריכה לבוא התיחסות למשהו מהשיחה אתמול). הרגשתי חייבת לשתף אותך". מהנקודה הזו, אפילו הביישן שבגברים, כבר ירגיש בנח להמשיך. בקשר הנוכחי שלי, מעולם לא הצעתי בילוי או מסעדה. ואף על פי כן, תמיד הולכים בדיוק לסרט שרציתי או למסעדה שאני מעדיפה
זה לא קסם, זו אמנות הפלירטוט. זו הדרך הנשית לגרום לדברים לקרות לשביעות רצוננו, תןך כדי חיזוק בן הזוג שלנו. כשהיה לי כלב, כשהיינו הולכים לטייל הוא תמיד היה "עוקב לפני". תמיד הלך מקדימה, זנבו מונף אל-על. אבל בכל זאת תמיד הלכנו בנתיב שאני בחרתי. לא שאני משווה גברים לכלבים..

rc

New member
איזה מזל ../images/Emo8.gif

לגבי המשפט האחרון... למרות שבטח יש כמה גברים שיכולים ללמוד משהו מכלבים, למשל מהכלב הזה לא היית רוצה כזה
מחונך?

b e c k y

New member
../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

אף פעם לא הבנתי את הקטע עם המושב של האסלה. אם גבר מספיק אינטליגנטי להרים את מושב האסלה כשהו משתין... למה אשה לא מסוגלת להוריד את המושב, כשהיא באה לעשות אותה פעולה? יש לי שני בנים, ובן זוג. כשאני ניגשת לשרותים, התנועה האוטומטית שלי היא הורדה של מושב האסלה. ואגב.. כאקט של פינוק, אני תמיד קונה מושבי אסלה מרופדים
גם לי וגם לגברים שלי שמתנחלים בשירותים עד-דלא-ידע.

רויטל150

New member
חחחח....

אוי....כלבים.... תני לי כלב מתוק ואני מוכנה לחזר אחריו בלי סוף
....

רויטל150

New member
ודרך אגב, אני מדברת בתור אחת

שבמשך שנים היתה בגישה של "אין חוקים" "מותר לי להתקשר בדיוק כמו שמותר לו" וכו'.... כמה שזו היתה טעות.

b e c k y

New member
שום קיצוניות היא לא טובה.

קיראי מה שאני מציעה, ותראי שמדובר פה בהעצמה של העמדה הנשית, לא בויתור עליה.

רויטל150

New member
בואי נגיד שיצא לי פעם פעמיים בעבר

לצאת לדייט שהיה נחמד מאוד, ובסוף הדייט הבחור (שהיה ברור שהוא מעוניין) אמר לי משפט כמו "טוב, דברי איתי". חייכתי, אמרתי לו שהיה ממש כיף, ולילה טוב. או משהו כמו "אני אשמח לדבר"... והוא כמובן התקשר למחרת. לא צריך ליפול (במלכודת) בגלל המשפט הזה. זה משפט שאומרים לפעמים כי ככה יוצא...או כי הוא בעצם מתכוון "אני אשמח שנדבר" (ולא "אני מצפה שאת תתקשרי אליי, ואני לא מתכוון להתקשר בעצמי"....) ככה שאני מבינה מה את אומרת, אבל חושבת שזאת טעות להתקשר לבחור. תקראי לזה קיצוני, אבל זה מה שהנסיון לימד אותי. לא צריך לקחת מהם בפועל את תפקיד החיזור. חוץ מזה, אהבתי את שאר ההצעות שלך.

אין דרך אחת נכונה :)

כל אחד פועל ומיעץ על סמך ניסיונו, החיים מלאים סיפורים על אנשים שהכירו בכל כך הרבה דרכים שונות ומשונות. וכל אחד בוחר את הדרך שהכי מתאימה לו (גם אם היא לא תמיד "המקובלת").

b e c k y

New member
ברמה האישית שלי אני מסכימה איתך.

לא הייתי רוצה לצאת עם גבר שמתקשה ליזום. אני אוהבת את הגבר שלי: גבר-גבר. ומקווה מאד שהוא אוהב את האשה שלו נשית מאד (כי ככה אני). אבל לא פעם אני רואה זוגות שהיחסיות בינהם שונה. האשה היא הדומיננטית ביחסים, הגבר הוא הפחות דומיננטי. והם מאושרים. כל אחד מהם קיבל מה שחיפש. גם אני יזמתי בעבר, והאמת היא שזה הפריע לי, להיות הדומיננטית. אבל יש נשים וגברים שמרגישים אחרת. אני זוכרת את התיאורים של פרינסי ושל פנוי היחיד. מדובר בנוהל שונה מאד.

רויטל150

New member
בואי נגיד ככה בקי.

ותסלחי לי על ההכללה - אני אעשה אותה בכל זאת: חוץ מגברים מאוד מאוד חלשים, או מאוד מאוד פאסיביים וחסרי ביטחון, וחוץ מלא נסיך :) (שלדעתי גם הוא, כשבאמת ירצה מישהי אין מצב שלא יתקשר - בעצם הוא כתב בעצמו שהוא תמיד יזם....רק יצא לו לפגוש כאלה שבמקרה הוא מאוד רצה אותן וגם, בכ"ז, הן התקשרו...) - אז חוץ מהקבוצה הזאת, בתכלס, גבר רוצה הוא גבר עושה, נראה לי שעל כך אין לנו מחלוקת.

../images/Emo13.gifרויטל היקרה

הבנתי כבר שמה שלא יהיה, אני לא אשכנע אותך וכנראה שגם את לא תצליחי לשכנע אותי. כל אחד מאיתנו רואה את הדברים בצורה שונה, את בטוחה שיש הרבה הגיון מאחורי התאוריה שלך ואני יכול לתת דוגמאות הפוכות על מנת לשכנע שהתאוריה שלי נכונה יותר. גבר שמתקשר למחרת הדייט הוא לא בהכרח גבר מעוניין! הטלפון המזורגג יכול להגיע מכמה סיבות כמו: 1. שיעמום. 2. פנוי כרגע ולא אכפת לו להעביר את הזמן. 3. חרמנות. כמובן שיש עוד. אני אתן את עצמי כדוגמא, אם בחורה מתקשרת אלי אחרי היכרות כדי "לבדוק" לאן נושבת הרוח, אין סיכוי שאני אהיה מניאק ואתן לה להבין דברים לא נכונים רק בגלל העובדה שאני מכבד ומעריך את שיחת הטלפון שעשתה לכבודי, אני יודע שהיא רצינית ואני לא אעשה "תרגיל מסריח" לבחורה כזאת. אם הגבר הוא זה שמתקשר אינך יודעת מה כוונתו, הרי הוא יגיד לך בדיוק את המילים שאת רוצה לשמוע כדי להגיע לאינטרסים שלו. דיברת על גברים חלשים וחסרי ביטחון, גם כאן אפשר לראות את הדברים בצורה הפוכה לגמרי: גבר חזק עם ביטחון עצמי גבוה לא יתקשר לבחורה, אם היא רוצה שהיא תרדוף אחריו ותתחנף, החיזור בכלל לא מראה על כוח וביטחון אלא על סמרטוטיות והרי אתן לא רוצות את הגבר שלכן סמרטוט. לכן גבר שלא מתקשר הוא גבר חזק עם ביטחון עצמי. דווקא המשחק הקטן הזה שלכן שאתן לא מתקשרות מראה על חולשה, חוסר אונים, חלקכן יושבות וקופצות בכל פעם שהטלפון מצלצל (ממש גבורה גדולה והוכחת הכוח הנשי), לכן אותו גבר שלא מתקשר הוא גבר גבר. כמובן שלקחתי את הדברים בכוונה לקיצון הכי רחוק שאפשר רק כדי להמחיש לך שאפשר לקרוא את אותו טקסט ולתת לו כמה פרשנויות. לכן לפני שאת מניחה ומסיקה שגבר הוא חלש, פאסיבי וחסר ביטחון תדעי שישנה אפשרות שאותו אדם הוא ההיפך הגמור ממה שאת חושבת ואותן נשים עלולות לפספס בגלל התנהגות כזאת או אחרת שלא תוביל אותן לגבר המיוחל.

רויטל150

New member
היי פנוי...

קודם כל - לא אמרתי שאם גבר מתקשר, הוא מעוניין! אמרתי שמי שמעוניין - מתקשר. מי שלא מתקשר - סימן שהוא לא מספיק מעוניין, אין טעם לבזבז עליו אנרגיה ובטח שלא ליצור איתו קשר. עכשיו נעשה היקש לוגי: לא מתקשר = לא מעוניין, מתקשר = רוב הסיכויים שמעוניין במשהו. ה"משהו" הזה יכול להיות גם דבר אחר, למשל: הוא רוצה לשמור על קשר כי יש לו איזה אינטרס (נגיד סיפרתי לו על קשרים שיש לי שיכולים לעניין אותו או כל אינטרס אחר). ויכול גם להיות שהוא מתקשר כי הוא מעוניין בסטוץ. ויכולות להיות עוד סיבות. אני לא אומרת שאם גבר מתקשר אחרי דייט, סימן שהוא כבר כולו מאוהב ורוצה קשר רציני עם אותה בחורה. כדי לדעת לאן זה מתפתח צריך להמשיך לצאת, ולראות איך הדברים מתקדמים. אחרי הכל, דייט ראשון הוא רק דייט ראשון. כל מה שאני אומרת זה שגבר שלא מתקשר אחרי דייט ראשון, לא שווה מחשבה נוספת. הוא לא מעוניין, וזה לא מעניין למה. את שאר הדברים שכתבת - אני לא חושבת. הלאה: אתה מאוד טועה לגבי הראייה של גבר חזק / חלש. גבר שמשחק משחקי אגו ולא מתקשר, או חושב שאם הוא מתקשר זו תהיה "התחנפות" לדבריך, למרות שהוא מעוניין, הוא בפירוש לא גבר חזק או עם ביטחון. להיפך. הוא גבר שכנראה לא מרגיש מספיק בטוח בעצמו ולא מסוגל לעשות צעד. אז הוא משחק משחקים, מה שכמובן מעיד על חולשה. ודאי שאנחנו לא רוצות גבר סמרטוט. אנחנו רוצות גבר שיהיה גבר. שיידע ליזום, לחזר, וכמובן שיתקשר. אתה הרי רוצה להשיג משהו - אותנו - ברור שאתה תתקשר. ואין שום סיבה שתפחד להתקשר או שתשב ותחכה (כמו בחורה?) שאנחנו נתקשר אליך. זה בערך הדבר הכי פחות מושך בעולם, והכי מסווג אותך כלא רציני. (ושוב, אני לא אומרת שמי שכן מתקשר הוא בהכרח רציני - אבל מי שלא מספיק חשוב לו כדי להתקשר, הוא בהכרח לא רציני). מן הסתם, אם אותו גבר יתקשר והבחורה תסנן אותו שוב ושוב, או תגיד לו שהוא יכול ללכת לחפש, או שהיא מעדיפה להתראות עם נסראללה מאשר להיפגש איתו שוב, הוא לא יתחנן ולא יוריד מכבודו העצמי כי הוא יודע מה הוא שווה. אבל כן, גבר אמיתי פועל כדי להשיג את מה שהוא רוצה ובטח שלא מתנהג בצורה ילדותית שאין בה שום הגיון, כמו - לחכות לטלפון מהבחורה, למרות שהוא מעוניין... ודבר אחרון - אנחנו לא נמנעות מלהתקשר כי אנחנו משחקות. אני לפחות, ממש לא משחקת. אני מראה לגבר שאני מעוניינת ונותנת לו להתקשר. כי אני יודעת שאם הוא רוצה, הוא יתקשר. כשהוא מחייג אליי אני שמחה על הטלפון ממנו, שואלת לשלומו, ואם יש לי עניין, נפגשת איתו שוב. אם אני לא רוצה לראות אותו יותר, אני אגיד לו את זה. שום משחקים. כמובן שבהמשך, גם אני אתקשר אליו - הרי לא מדובר במשהו חד צדדי. אבל הטבע של גברים הוא לחזר, וכאשר בחור באמת מעוניין הוא יחזר. ככה זה. אם הוא בכל זאת מאוד מעוניין אבל בוחר לשחק כל מיני משחקים, בחיי שהוא לא מעניין אותי. וכן, אני יודעת שיש גם הרבה נשים שמשחקות כל מיני משחקים, מפחדות להראות שהן מעוניינות (למשל כאלה שקראו את "למה גברים אוהבים ביצ'יות), הפכפכות וכו'. ואני מאוד מתנגדת לזה.

אם לך זה עבד

זה מה שקובע, הנסיון האישי שלך וה"אני מאמין" הפרטי שלך. אני עדיין חושב שכשבחורה מקבלת טלפון למחרת הדייט מהבחור, אין לה מושג אם הוא בעניין או לא, כל הפרשנויות יתבררו מאוחר יותר. לגבי הגבר החלש וחסר הביטחון, את זאת שהכנסת את ההקשר הזה בהתכתבות שלך עם בקי. גבר חלש הוא חלש וחזק הוא חזק בלי קשר אם הוא מתקשר ומחזר

רויטל150

New member
זה בדיוק מה שכתבתי

שכאשר הבחורה מקבלת טלפון, זה לא guarantee לשומדבר. רוב הסיכויים שהוא מעוניין לשמור על קשר. לפעמים הוא רוצה סתם סטוץ ולפעמים הוא מתקשר מתוך נימוס ולפעמים כי הוא חושב שצריך.... אין לנו מחלוקת על הנושא הזה :) צריך לראות איך השיחה מתנהלת, אם הוא מציע להיפגש שוב, וכמובן איך הכל ממשיך אם בכלל. הנקודה היחידה שלי היא - ועל כך אני חוזרת שוב ושוב - אם הוא לא התקשר, אז הוא לא התקשר והבחורה לא אמורה לחפור על זה או להתקשר בעצמה. ונכון, הכנסתי את העניין של חזק / חלש בעיקר כי הגבתי לבקי על זה. בתכלס, לכולנו יש רגעים של חולשה ורגעים של חוזק וזה לא הכל שחור או לבן. ככה שבעניין של דייטים אני מעדיפה להיות מעשית, ולסווג אתכם ל"מעוניין או לא מעוניין"
. ואם מישהו לא הבין עד עכשיו את העמדה שלי, אז "לא מעוניין" ו"לא מעוניין מספיק" הם מבחינתי היינו הך

rc

New member
../images/Emo45.gif

זו את, ואני גם חושב שהוא פשוט התכוון להגיד שהיה לו נחמד והוא ישמח להשאר בקשר, בלי שום משמעות נסתרת ומשחקי אגו הבעיה של האופטימית שפה היא התחילה לשחק משחקים, ועכשיו היא לא יודעת איך לנהוג וחושבת שאם היא תתקשר זה יוריד מכבודה או משהו. לדעתי כגבר הבחור לא כ"כ הבין אותה וחשב שהיא מתחילה פה משחקי כבוד והוא לא יודע מה לעשות, או שמתוך איזה פרינציפ הוא מחכה שהיא תתקשר, או שזה פשוט הוציא לו את החשק...

רויטל150

New member
יכול להיות, אבל בתכלס...

היא אמרה לו "תדבר איתי אתה", אז אולי זו לא התשובה הכי מוצלחת אבל מי שבאמת מעוניין לא יירתע מתשובה כזאת.... ויתקשר.

rc

New member
לא בטוח

תלוי גם בהקשר ובטון הדיבור שלה אל תשכחי שהיא אומרת שהיה לה נחמד, לא את ולא יודעים מה הבחור חושב. אולי מלכתחילה הוא לא התלהב ממנה, ואולי היא דווקא מוצאת חן בעיניו אבל התשובה שלה הרתיעה אותו כי הוא הבין ממנה שהיא לא מעוניינת/אחת שמשחקת משחקים/לא יודע מה

rc צודק

זאת היתה התחושה שלי... אני יודעת שמצאתי חן בעיניו, אבל כשדיברנו הוא סיפר על על בחורות עם פוזה שרוצות שגברים ירדפו אחריהן ושזה מה שהוא מצא באינטרנט אז הוא בכלל רצה לוותר על הכרויות כאלו. גם בתחושה שלי התשובה הזאת היתה לא לעניין באותו רגע בעיקר בגלל איך שאמרתי את זה, זאת הסיבה היחידה שאני מתלבטת אם כן או לא ליצור קשר.

למעלה