Turbinectomy

chipmunks

New member
Turbinectomy

שלום, לאחר חצי שנה של עיטושים, נזלת וקשיי נשימה, הלכתי היום לרופא אא"ג והמסקנה היא שמחיצת האף שלי עקומה והקונכיות [?] התחתונות מוגדלות [וכן, הייתי אצל אלרגולוג שאישר שזו לא אלרגיה]. קיבלתי הפניה לבי"ח לניתוח Turbinectomy. אני מבוטחת במכבי זהב וכלל [ביטוח עו"ד]. לפי מה שהבנתי, במהלך הניתוח רק מיישרים את המחיצה וחותכים סחוס. האם אפשר לבקש מהמנתח שישנה גם את המראה החיצוני של האף במהלך הניתוח הנ"ל? זו בקשה שכיחה בניתוחים מסוג זה? האם יש סיבה שהמנתח יסרב? תודה מראש.

Turbinectomy

שלום צ'פמונק לשאלתך בסייפא , אם כוונת שאלתך לברר האם ניתן לשלב גם ניתוח קוסמטי בעת ניתוח תיקון מחיצה והצרת קונכיות הרי שהתשובה היא כן. האם אפשר לבקש זאת מהמנתח המיועד שלך גם כאן התשובה היא כן אך ראוי וצריך שתהיה סיבה אוביקטיבית לביצוע ניתוח כזה. הניתוח המקורי עליו המליצו לך נקרא: SMR + MUCOTOMY . SMR הינו קיצור של submucosal resection ותוכלי לקרא על כך באינטרנט. בקליפת אגוז, מטרת הניתוח לסלק את החלקים הסוטים של סחוס או עצם המחיצה תוך שמירה על החלק הישר והרירית העוטפת אותם. את הניתוח ניתן לבצע בבי"ח ציבורי כדוגמאת איכילוב או בבית חולים פרטי דרך ביטוחי הקופות או ביטוח פרטי כפי שציינת. ד"ר קורן אילן

chipmunks

New member
Turbinectomy

תודה רבה על התגובה המהירה :) כן, זו בדיוק הייתה השאלה שלי. תודה. האם זו בקשה נפוצה, והאם הביטוח הרפואי מכסה את זה, בהנחה שיש סיבה אוביקטיבית? האם הניתוח נעשה בהרדמה מלאה? יש אפשרות להרדמה מקומית בניתוח כזה? צינור בגרון נשמע קצת מלחיץ...

turbinectomy

זו לא שאלה של בקשה. זו התיחסות לגיטימית לבעיה שמטרידה אותך ( ללא קשר אם הנ"ל נפוץ או לא). ביטוח רפואי עשוי לכסות את הנ"ל במקרה שהנושא הצורני קשור גם לבעיה רפואית מובהקת. ניתוח הכולל גם ניתוח פלסטי יבוצע בהרדמה כללית. ד"ר קורן אילן

למעלה