|*|VPN בהנחה ל Black Friday ... חבילת Lifetime ב 10.20$ "לכל החיים" ...

rafid1

Active member
מנהל
בבקשה:

עם קוד BF15 ירדו עוד 15% במבצעי נובמבר.

מול ספקית קטנה , ולא בין ה10 הראשונים בהשוואות השונות. אפליקציות פשוטות לתפעול לכל מערכות ההפעלה, ותוספים לכרום ופיירפוקס.

הדיל הזה הוא ל 5 מכשירים מול הספקית הזאת: https://fastestvpn.com/lifetime-special-deal

באתר של הספקית עצמה, הדיל הוא ל15 מכשירים ב40$ (ותשלום אפשרי גם עם PAYPAL)

אמנם רק לכ40 מדינות, אבל הן השימושיות יותר... Streaming נתמך "רשמית" אף לפחות מדינות. החזר כספי עד 15 (או 30 ? ) יום .

רכשתי, בדקתי, ומתקבלים 40-60Mbps , שדי מספק לרוב השימושים. תמיכה - בצאט ומייל בלבד (ניסיתי, לא רעה...)

במחיר הזה, לא נראה לי שיש מה לחשוב פעמיים, ושווה את הסיכון. אפילו אם יפשטו רגל אחרי שנה בשיטה הזו... בינתים, אני לא מחדש את שלי - VPN.AC ...

נערך לאחרונה ב:
אני חדש בעניינים.
האם אני יכול להתחבר לVPN הזה דרך המחשב שלי בלבד מבלי לנגוע בראוטר?
אני על לינוקס והלכתי לפי ההוראות שבאתר וכרגע הטרמינל שלי מחובר לשרת VPN בפורטוגל.
אבל כשאני גולש באינטרנט כתובת הIP שלי היא מישראל, אז מה פה קורה פה?

יש כאן כמובן עוד מחשבים ברשת ובהם אני לא רוצה VPN ולכן בכלל לא התעסקתי עם הראוטר.
אבל לפי מה שקורה עכשיו אצלי ניראה שזה חסר משמעות בכל מקרה כי כאמור הכתובת שלי בדפדפן נשארה בישראל ולא השתנתה לפורטוגל.
מכאן אני מניח שגם אם אוריד טורנט כלשהו, הכתובת שלי גם תשאר בישראל, אז שוב, מה אני עושה לא נכון?

rafid1

Active member
מנהל
לא מכיר את החייגן שלהם בלינוקס, אבל לאחר ההתחברות, הכתובת גם שמוצגת באפליקציה והעיקר באתר הזה אמורה להיות בארץ השרת שלהם... יש מפה ..
https://whatismyipaddress.com/

החייגן שלהם בלינוקס זה openvpn.
ההסבר למערכת שלי נמצא כאן:
לכאורה אני מחובר.
אני מקבל בדיוק את הפלט שהם רוצים שאקבל בסוף: Initialization sequence completed
ושוב, כשאני בודק IP (גם לפי האתר שקישרת כאן) הIP שלי נמצא בישראל ולא במדינה שהשרת אליו התחברתי נמצא בה (ניסיתי פורטוגל וגם UK).

rafid1

Active member
מנהל
אז זה לא טוב... לא מכיר את לינוקס, אבל חייב שה דיפולט / route /gateway לא ישאר הנתב שלך. יש מצב ששני אינטרפייסים קיימים במקביל בלינוקס.

אני עם התמיכה שלהם ולבחור אין מושג.
הוא ביקש ממני לעבור שוב על המדריך הזה מהתחלה (הורדת הקבצים ואז חילוץ שלהם וכו) ולנסות שוב, אבל הבעיה נשארת.
אז כרגע הוא העביר את זה הלאה ואני ממתין.

rafid1

Active member
מנהל
לדעתי זו בעיה של קינפוג לינוקס )ראה בלינק הקודם) . חפש בגוגל. למה תמיד בלינוקס הכל מסובך יותר...

אמנם התמיכה שלהם ב צ'אט מאוד זמינה וחביבה, אבל לא הייתי מצפה למומחיות בלינוקס, כש90% מהמשתמשים שלהם וודאי בחלונות...

יכול להיות שזו בעיה בקינפוג שלי רק שאין לי מושג מהי.
בעיקרון במערכת שלי (archlinux) אין יותר מדי מה לקנפג עם openvpn לפי הויקי שלהם.
זה פשוט אמור לעבור מהקופסה (וזה אגב אכן עובד כי אני מחובר, רק שהחיבור לא כמו שצריך או שלא כל התעבורה כניראה עוברת דרכו).
אני מצפה למומחיות כי בכל זאת המדריך היה ממש מפורט (אפילו להדיוטות שלא יודעים איך להתקין תוכנה שמתאימה להפצה שלהם).
בכל אופן אמרו שיחזרו אלי מתישהו במייל ואני ממתין.

שמע יכול להיות שטעיתי.
הבעיה שלי (בין השאר) היא שתמיד כשבדקתי מה הכתובת שלי אחרי שאני מתחבר ל VPN (ותמיד עשיתי זאת בעזרת האתר הזה: https://whatismyipaddress.com/), הוא זיהה את הISP שלי (בזק) וגם ידע שאני מישראל בנוסף לכתובת IP שהוא הראה לי.
לכן חשבתי כל הזמן שאני לא מחובר כי הוא הרי יודע מי הספק שלי (האמיתי) ומהיכן אני ולכאורה אם הבנתי נכון, VPN אמור לגרום לכל התעבורה שלי לעבור דרך מקום אחר כך שגם האתר שבודק את הIP שלי אמור להראות לי שאני מהמקום אליו אני מחובר ולא מהמקום האמיתי שלי.
בכל אופן, כשאני מתחבר אכן הכתובת IP שלי משתנה לכתובת אחרת.
עוד משהו שהיה לי מוזר הוא iPlayer של ה BBC.
חשבתי שאם אני מתחבר לשרת בבריטניה אני אוכל לצפות בתכנים שם.
מסתבר שלא ואם נכנסים לבדוק אצלם (כאן) רואים שהם כביכול יודעים לזהות שרתי VPN ומבינים שאני לא באמת מבריטניה.
בהתחלה לא ידעתי את זה, דבר שבלבל אותי ולכן חשבתי שאני לא מחובר...
אז אם גם אתה (rafid1) לא יכול לצפות ב iplayer בעזרת ה VPN הנ"ל, ניראה לי שהעניין פתור ובעצם הבעיה שהייתה לי, לא הייתה בעיה, אלא טעות בהבנה אצלי.

נערך לאחרונה ב:
אוקיי אז ניראה לי שהכל טוב.
גם iplayer עובד, רק צריך לבחור שרת מסויים ב- UK שנקרא streaming ושיהיה udp ולא tcp ואז זה עובד.

rafid1

Active member
מנהל
סבבה. אכן, לiPLAYER ובכלל שירותי סטרימינג, הם (התמיכה) מנחים לבחור אצלם בשרתים עם שמות בסיומת "streaming". את הרשימה הזו, כמובן, הם לא ממש מפרסמים כאן (רק בתוכנה, כנראה חשש מעין הרע ...) .. ;)

אגב, לדעתי אלו מין חבילות/מבצעי קידום שלהם בזמנים שגם המתחרים נותנים הנחות משלהם (למשל ב"חגי" נובמבר)... והמודל העסקי מבוסס על מינויים *רגילים* בד"כ, במחירים זולים יחסית כי כמות השרתים לא גדולה באמת.

מצד שני, לדעתי הם גם מנסים להגביל מהירות בשרתים, ל"חסכון" בתעבורה. בד"כ כ 50Mbps שאני מודד, או לפעמים גם כ-100M בשרתים מסויימים, שאמורים להספיק לרוב הצרכים, לפחות שלי, כך שלי שזה מספק אותו - שווה לנסות. תמיד אפשר לבטל/להחליף/להוסיף ספק אם ממש צריך פריסה של יותר שרתים או יותר מהירות.

האמת היא שאני לא ממש צריך את זה אבל המחיר היה כל כך נמוך וחד פעמי ו"לתמיד" (הצלחתי לקבל ב12 דולרים ולא ב10.20 (לא ראיתי כזו אפשרות)), אז אמרתי לעצמי שזה שווה בכל מקרה בשביל להתנסות (מעולם לא היה לי VPN) ואולי מדי פעם להשתמש... :).

rafid1

Active member
מנהל
האפשרות/קוד מוצגת בראש הדף.. נסה לבקש מהם החזר... :)

1669639385315.png

אם כבר עובד לך, בוא נסה לבדוק בspedtest.net עם UK1 UDP מול הסרוור הזה:

תראה אם גם אתה מקבל 50M ... (שלדעתי מוכתב/מוגבל על ידם לפחות בשימוש באפליקציה שלהם בחלונות) ?

האפשרות/קוד מוצגת בראש הדף.. נסה לבקש מהם החזר... :)

צפה בקובץ המצורף 67887

אם כבר עובד לך, בוא נסה לבדוק בspedtest.net עם UK1 UDP מול הסרוור הזה:

תראה אם גם אתה מקבל 50M ... (שלדעתי מוכתב/מוגבל על ידם לפחות בשימוש באפליקציה שלהם בחלונות) ?
עברתי לפני שעה לטלזר (019) בחבילה 100/10.
בארץ אני מקבל כמו שקיבלתי לפני כן (בזק ספק ותשתית) שזה אומר 61 הורדה ו10 העלאה.
אבל עכשיו כשאני מתחבר ל uk1 udp המצב כבר לא טוב כמו שהיה.
פעם אחת קיבלתי 37 הורדה (ו-10 העלאה), פעם אחרת זה היה פחות בהורדה (בהעלאה זה נשמר על 10 פחות או יותר, כל הזמן), אני כבר לא זוכר כמה, ועכשיו קיבלתי את הזוועה הזו:
מה שכן, זה לא מפריע לצפייה ב iPlyaer שזורמת די חלק (לעיתים יש buffering אבל זה קרה לי עוד לפני שעברתי לטלזר וזה היה לעיתים נדירות, עד כה...).

ראוי גם לציין שהבדיקה הקודמת (כאן בשרשור) נעשה לפני 4 בצהריים ועכשיו הבדיקות נעשו בסביבות 6 בערב אז אולי זה גם קשור בזה.
נשתדל לבדוק מחר או מתישהו באותן שעות כמו בתגובה קודמת שלי כאן.

אגב דבר נוסף שמוזר כשאני אצל טלזר הוא שכשאני לוחץ על GO בתוך speed test בבדיקת המהירות, אני ממתין בערך עוד חצי דקה עד שהוא מתחיל בה בפועל, כשלפני כן, כשהייתי אצל בזק, בדיקת המהירות התחילה כמעט מייד לאחר שלחצתי על GO.

נערך לאחרונה ב:
הנתונים לחו"ל זה עם VPN כמובן.
בלי VPN אני מקבל תוצאות זהות כמו פעם (לפני עברתי לטלזר).

rafid1

Active member
מנהל
לפי בדיקות שלי, לא לכל השרתים שלהם יש אותם הביצועים... השרת בפרנקפורט למשל (ואולי גם UK2) מהיר יותר פי שניים מזה בלונדון1

דרך ואל לונדון:

דרך גרמניה (אך לא אוטומיטי, אלא לאותו שרת בבריטניה מהבדיקה הקודמת!):

וכנראה הספקית שלך לא נותנת ניתוב טוב ללונדון כמו בזק...

נערך לאחרונה ב:
לפי בדיקות שלי, לא לכל השרתים שלהם יש אותם הביצועים... השרת בפרנקפורט למשל (ואולי גם UK2) מהיר יותר פי שניים מזה בלונדון1

דרך ואל לונדון:

דרך גרמניה (אך לא אוטומיטי, אלא לאותו שרת בבריטניה מהבדיקה הקודמת!):

וכנראה הספקית שלך לא נותנת ניתוב טוב ללונדון כמו בזק...
תוכל לומר לאלו שרתי VPN בדיוק התחברת שאבדוק גם?
בגרמניה אני רואה שיש 4 שרתים שונים.
asd.png
בבריטניה יש 6:
ZX.png

כמו כן, איך אתה בוחר ידנית שרת ב speedtest?

למעלה