🦊🦊🦊 באפי קוטלת הערפדים - צפיה משותפת - עונה 1 🦊 פרקים 6-7

Lhuna3

Well-known member
גם אני כבר לא בטוחה כי זה פשוט נראה לי הגיוני שתמיד ידעתי את הפרט הזה.
גם לי.
אגב, אני זוכרת שלפני שהתחלתי את הסדרה הלכתי לויקיפדיה לקרוא תקציר והתחלתי לקרוא על הדמויות והיו שם ספוילרים בלי התראה :-[
איכשהו במהלך הסדרה הצלחתי לספיילר לעצמי על הרבה דברים וזה באמת באשמתי אבל מה שקרה לי כשהסתכלתי על הדף בויקיפדיה ממש ביאס אותי
כי לא הולכים לוויקיפדיה או בכלל לחיפוש באינטרנט לפני שצופים בסדרה! |שוטר| משגעים אותי גם את וגם ניק בעניין הזה.
מקסימום את התקציר שגוגל נותן בחיפוש הראשי על הסדרה, בשביל לדעת על מה זה.
באפי שואלת את אנג'ל אם הוא נוחר ואנג'ל אומר שהוא לא היה בסביבת אנשים הרבה שנים כדי שמישהו יאמר לו, אבל אם אני לא טועה, ערפדים לא יכולים לנשום ולכן הם גם לא יכולים לנחור? האם אני צודקת או טועה? אני לא מצליחה להחליט ואני מפחדת לשאול את גוגל כי זה יגרום לי להרגיש לא חכמה :-D
חחח נראה לי שאת צודקת ומי שלא נושם גם לא נוחר :-D אבל זה שלב שהיא עוד לא יודעת שהוא ערפד, אז הוא בכל מקרה לא יכול להגיד לה את זה.
אנג'ל אומר לבאפי שהיא יפה לפני השינה ואז היא אמרה כשהיא מתעוררת זה סיפור אחר, yeah right :-D
:-D
המאסטר זועם על כך שדרלה מתה, אח שלי תהה איך הוא יודע שהיא מתה והאם הוא חש בכך אבל לפני לדעתי מישהו פשוט סיפר לו, מה דעתכם?
שאלה טובה!
זה הפרק שהכי אהבתי עד כה בסדרה, לא בטוחה שאהבתי אותו או שפשוט לא אהבתי את האחרים (כי לטעמי הסדרה התחילה קצת ככה ככה)
אני מסכימה איתך, וגם אומרת מראש שיהיו עוד פרקים "ככה ככה" (ומטה) בדרך... אבל אל תתיאשו כי זה יהיה שווה את זה.
אני כל כך שמחה שדרלה מתה כי היא היתה בלתי נסבלת (עוד מהסצנה הראשונה לפני שגילנו שהיא ערפד)
|כן| גם מבחינתי.
אני קצת כועסת על אמא של באפי, היא אמא די גרועה, איך את לא שמה לב שהבת שלך הכניסה לחדר שינה בן (והוא עוד היה שם כל היום).
אני לא כועסת עליה, אבל זה נכון שהיא לא שמה לב להרבה דברים שקורים עם באפי... אבל זה נוח לבאפי ככה להסתיר גם את כל עיסוקי הקטילה שלה :p
ג'ייל היה מותק, אני ממש אוהבת אותו
|לב| הוא מקסים.
אני רוצה לציין פה את האהבה שלי לשרה מישר גילר
היא פשוט ממש ממש מקסימה.
אני הכרתי אותה כמובן לפני ותמיד חיבבתי אותה, אבל אני בהחלט יכולה לראות למה אנשים ממש מעריצים אותה
היא לדעתי משתלבת בול על התפקיד של באפי
לחלוטין!! היא מהממת מכל בחינה.

It's Always Sunny

Well-known member
כי לא הולכים לוויקיפדיה או בכלל לחיפוש באינטרנט לפני שצופים בסדרה! |שוטר| משגעים אותי גם את וגם ניק בעניין הזה.
ייאמר להגנתי שהיום כנראה לא הייתי עושה את זה, פשוט בזמנו לא ממש חשבתי על זה ככה והייתי בטוחה שויקיפדיה היא המקור בשביל לדעת את התקציר את הסדרה :-D|פנים|

טוני החתול

Well-known member
מנהל
גם אני כבר לא בטוחה כי זה פשוט נראה לי הגיוני שתמיד ידעתי את הפרט הזה. אגב, אני זוכרת שלפני שהתחלתי את הסדרה הלכתי לויקיפדיה לקרוא תקציר והתחלתי לקרוא על הדמויות והיו שם ספוילרים בלי התראה :-[
איכשהו במהלך הסדרה הצלחתי לספיילר לעצמי על הרבה דברים וזה באמת באשמתי אבל מה שקרה לי כשהסתכלתי על הדף בויקיפדיה ממש ביאס אותי.
זה ידוע שאסור להסתכל על על דף ויקיפדיה של סדרה שעוד לא ראית את כל הפרקים שלה ששודרו.
במקרים רבים אסור להסתכל על דף הויקיפדיה של סדרה אפילו אם כן ראית כבר את כל הפרקים ששודרו כי אם זה מבוסס על משחק מחשב או ספר אז יכולים להיות שם ספוילרים לפי חומר המקור.
צודקת לחלוטין.
במקרה שלי זה קצת נסיבות מקלות כי אני הייתי up to date עם הפרקים ששודרו בארה"ב. אבל נכון שעדיף לא לעשות את זה אפילו אז. ובמיוחד כשזאת סדרה שמבוססת על משהו אחר ואז יש ספוילרים בגלל זה.
אז אני מבינה שאתה לא נגעל מג'וקים? כי אני חוטפת צמרמורת רק מהמילה.
לא ממש. לפעמים אני נבהל כשאחד פתאום צץ מאיפשהו, אבל הם לא מגעילים אותי.
רציתי לרשום משהו בהקשר של תיקים באפלה (שקשור לעונה 3 של הסדרה) אבל אני לא בטוחה כמה אתה זוכר או לא זוכר את עונה 3 ולא בא לי לעשות לך ספוילרים סתם ככה.
תכתבי בתיבת ספוילר עם שם הסדרה. לי לא יהיה אכפת לקרוא
בפרק הסבירו שערפד לא יכול להיכנס בלי הזמנה אבל אנחנו רואים שאחד מהשלושה מכניס את היד לתוך הבית, זו כנראה טעות של התסריט/בימוי/מה שזה לא יהיה?
זה לחלוטין טעות. הערפד לא היה אמור להצליח להכניס את היד שלו. ובאופן כללי לא היה בכלל צורך לסגור את הדלת אפילו.
אבל זה מוקדם בסדרה אז אני מניח שהבמאי טעה.
באפי שואלת את אנג'ל אם הוא נוחר ואנג'ל אומר שהוא לא היה בסביבת אנשים הרבה שנים כדי שמישהו יאמר לו, אבל אם אני לא טועה, ערפדים לא יכולים לנשום ולכן הם גם לא יכולים לנחור? האם אני צודקת או טועה? אני לא מצליחה להחליט ואני מפחדת לשאול את גוגל כי זה יגרום לי להרגיש לא חכמה :-D
נכון, גם אני חשבתי על זה שהוא בטח לא אמור לנחור בגלל שהוא לא נושם. אבל הרבה גם טועים בסדרה בעניין ורואים לפעמים את אנג'ל או ערפדים אחרים מתנשמים בכבדות למשל אחרי ריצה. בכל מקרה זה היה יותר יפה שהוא אמר לה שהוא לא יודע כי הוא כבר הרבה זמן לא היה מישהו שישן לידו שיוכל לומר לו. היא פשוט לא ידעה שכשהוא אומר הרבה זמן הוא מתכוון לממש ממש הרבה זמן.
אנג'ל אומר לבאפי שהיא יפה לפני השינה ואז היא אומרת כשהיא מתעוררת זה סיפור אחר, yeah right :-D
זה מזכיר לי שבפרק הראשון של הסדרה גברת מייזל המופלאה רואים שיש לה שיטה שהיא מתעוררת חצי שעה לפני בעלה, מסדרת את השיער שלה, שמה איפור ואז חוזרת למיטה בזמן כדי כאילו להתעורר לצידו כשהיא נראית מושלם.
בבוקר שלמחרת זאנדר מזדעזע מהעובדה שאנג'ל בילה את הלילה בחדר של באפי, ווילו מתלהבת עבור באפי ולג'יילס כרגיל לא אכפת :-D
מה שבעצם מוזר זה שלבאפי לא מוזר שאנג'ל עדיין שם כשהיא חוזרת מבית הספר אחר כך. הרי הגיוני היה שאנג'ל ינצל את זה שזה אור יום כדי לעזוב. בפועל הוא לא יכל כי הוא בעצמו ערפד, אבל באפי עדיין לא ידעה את זה.
ווילו שואלת את ג'יילס איך הוא מצליח למצוא את כל המידע שצריך וג'יילס עונה לה שהיא לא הייתה בספרייה בין חצות לשש בבוקר כשג'יילס עשה מחקר :-D אחד הדברים שתמיד הערכתי בסדרה הזו זה כמה ידע זה חשוב, לא פחות מהפן הפיזי של קטילת הערפדים וכו', זה ממש הקסים אותי בגיל 16.
אני אוהב את זה, אבל אני חושב שאף פעם לא ממש חשבתי על זה באופן שאת ניסחת.
וכן, אהבתי את הקטע הזה:
Willow: (to Giles) How is it you always know this stuff? You always know what's going on. I never know what's going on.
Giles: Well, you weren't here from midnight until six researching it.
Willow: No, I was sleeping.
ג'יילס מאמן את באפי והיא כמובן מכסחת אותו :-D
אוי, טוב שהזכרת את הקטע המצחיק הזה. הוא כל כך רציני לגבי המקל כאילו בגלל שיש לו ניסיון בכלי הזה אז הוא יוכל לגבור על באפי, והיא פשוט משכיבה אותו על הרצפה תוך רגע. ואז הוא מסכים שהם יעברו לחץ וקשת.
הרגע שבו דרלה הגיעה לבית של באפי ואז החליפה את הפנים שלה לפני שג'ויס פתחה את הדלת היה צפוי אבל בכל זאת עשה לי צמרמורת.
כן, ואז היא כזאת כאילו היא חברה של באפי ללימודים וג'ויס כמובן מזמינה אותה פנימה. ודרלה אומרת שהיא רעבה וברור לנו מה היא מתכוונת לעשות.
אנג'ל אומר לבאפי ישירות שהוא הרג את המשפחה שלו. לא זכרתי שהוא אמר את זה בפרק הזה.
וזה אחרי שמוקדם יותר בפרק הוא אמר לה שכל המשפחה שלו מתו ושזה היה ערפדים. ואז היא מניחה שהוא עוסק בערפדים מתוך יצר נקמה.
ואחר כך כשהוא אומר שהוא הרג את המשפחה שלו הוא מרחיב:
I killed mine. I killed their friends... and their friend's children... For a hundred years I offered ugly death to everyone I met, and I did it with a song in my heart.
אנג'ל הורג את דרלה, לא זוכרת איך הגבתי לזה לראשונה אבל זה בהחלט רגע של וואו.
נראה לי גם היה חשוב להראות שהוא הורג אותה כדי שיהיה ברור יותר לבאפי שהוא באמת טוב.
המאסטר זועם על כך שדרלה מתה, אח שלי תהה איך הוא יודע שהיא מתה והאם הוא חש בכך אבל לפי לדעתי מישהו פשוט סיפר לו, מה דעתכם?
זה באמת לא ברור. כלומר הוא יכול לדעת שדרלה מתה גם פשוט מעצם זה שהיא לא חוזרת. אבל הוא איכשהו גם ידע שאנג'ל הוא זה שהרג אותה ולא באפי. אולי היה לו איזה ערפד נסתר שריגל אחרי דרלה ודיווח חזרה למאסטר.
הנשיקה של אנג'ל ובאפי והסימן של הצלב זה רגע שאני אוהבת.
לחלוטין
לפעמים חבל לי שלא רשמתי לעצמי פעם איך הרגשתי לגבי דברים מסוימים בעונה הראשונה כשצפיתי בפעם הראשונה כי יש כל כך הרבה דברים שהיום הם מובנים מאליהם בשבילי וחבל לי שאני לא זוכרת האם הופתעתי בפעם הראשונה.
גם לי קצת חבל לגבי זה.

זה הפרק שהכי אהבתי עד כה בסדרה, לא בטוחה שאהבתי אותו או שפשוט לא אהבתי את האחרים (כי לטעמי הסדרה התחילה קצת ככה ככה)
אבל זה בהחלט היה פרק מהנה
הסדרה רק משתפרת ככל שהיא ממשיכה (לא בפרק 8, אבל בעיקרון בהמשך)
אז כמובן - אנג'ל|מאוהב|
זה היה כל כך ברור שהוא ערפד, אני רק מקווה שהוא ישאר טוב במשך הסדרה
הקטע שחתם מבחינתי את העובדה שהוא ערפד זה שבאפי אמרה לו תיכנס לבית שלי ושניה אחרי זה אנג'ל מציין שערפד לא יכול להכנס לבית בלי שהזמינו אותו
יפה ששמת לב לזה.
מפתיע אותי מאוד שלא נחשפת לזה שאנג'ל הוא ערפד לאורך השנים.
אני כל כך שמחה שדרלה מתה כי היא היתה בלתי נסבלת (עוד מהסצנה הראשונה לפני שגילנו שהיא ערפד)
אני די אוהב אתל השחקנית, אבל היא הייתה די בלתי כאן באמת.

*אגב, השחקנית שמשחקת את דרלה היא שיחקה בעוד המון סדרות מאז, הרבה פעמים בתפקידי משנה, אבל גם כמה פעמים בתפקידים ראשיים. אחד התפקידים היותר גדולים שלה הוא בסדרה דקסטר בתור ריטה, בת הזוג של דקסטר.
אני קצת כועסת על אמא של באפי, היא אמא די גרועה, איך את לא שמה לב שהבת שלך הכניסה לחדר שינה בן (והוא עוד היה שם כל היום).
מסכנה, היא אמא חד הורית ובאפי היא לא בת קלה.
אבל זה באמת מפתיע שהיא לא נשארה למטה לראות שאנג'ל באמת עוזב.
גם מוזר לי שבאפי נתנה לאנג'ל לישון ככה ליד המיטה שלה ולא חששה שאמא שלה תכנס לחדר שלה בלילה או בבוקר.
אהבתי את הנשיקה בסוף של באפי ואנג'ל ושהצלב השאיר עליו סימן אבל זה לא הזיז לו כי זו באפי|מאוהב|
זה קטע נהדר
אני רוצה לציין פה את האהבה שלי לשרה מישר גילר
היא פשוט ממש ממש מקסימה.
אני הכרתי אותה כמובן לפני ותמיד חיבבתי אותה, אבל אני בהחלט יכולה לראות למה אנשים ממש מעריצים אותה
היא לדעתי משתלבת בול על התפקיד של באפי
כן, היא מדהימה בתפקיד.
חבל לי שהיא לא מצאה מאז שום תפקיד לזרוח בו במידה קרובה.

It's Always Sunny

Well-known member
במקרה שלי זה קצת נסיבות מקלות כי אני הייתי up to date עם הפרקים ששודרו בארה"ב. אבל נכון שעדיף לא לעשות את זה אפילו אז.
על איזו סדרה אתה מדבר? (באפי?)

זה ידוע שאסור להסתכל על על דף ויקיפדיה של סדרה שעוד לא ראית את כל הפרקים שלה ששודרו.
הייתי טירונית בעניין של ספוילרים לפני עשור, צפיתי אז רק בדוקטור הו, HIMYM וחוק וסדר: SVU פה ושם, אני גם חושבת שבהתחלה התלבטתי אם אני רוצה לצפות בבאפי ובגלל נכנסתי לויקיפדיה. בכל מקרה, כמות הספוילרים שעשיתי לעצמי אחרי זה לא משתווה לספוילרים שנחשפתי אליהם בויקיפדיה :-D

תכתבי בתיבת ספוילר עם שם הסדרה. לי לא יהיה אכפת לקרוא
הג'וקים היו ה-monster of the week של הפרק, ידעתי שהולך להיות פרק כזה בסדרה.
הוא נפתח כמובן בג'וק וניסיתי להריץ אותו כדי לסיים אותו אבל באמצע נשברתי והספקתי לצפות בו כי היה יותר מדי מגעיל בשבילי.
למשל לגבי הג'וקים בפרק של באפי, זה לא כל כך הפריע לי כי ראינו אותם לשניונת.
אבל אם זה היה פרק שלם 8-{

אבל זה מוקדם בסדרה אז אני מניח שהבמאי טעה.
(y)(y)

היא פשוט לא ידעה שכשהוא אומר הרבה זמן הוא מתכוון לממש ממש הרבה זמן.

זה מזכיר לי שבפרק הראשון של הסדרה גברת מייזל המופלאה רואים שיש לה שיטה שהיא מתעוררת חצי שעה לפני בעלה, מסדרת את השיער שלה, שמה איפור ואז חוזרת למיטה בזמן כדי כאילו להתעורר לצידו כשהיא נראית מושלם.
לא ראיתי את גברת מייזל אבל כן ראיתי את הקטע הזה ואני שמחה שיש התייחסות לעניין הזה.

מה שבעצם מוזר זה שלבאפי לא מוזר שאנג'ל עדיין שם כשהיא חוזרת מבית הספר אחר כך. הרי הגיוני היה שאנג'ל ינצל את זה שזה אור יום כדי לעזוב. בפועל הוא לא יכל כי הוא בעצמו ערפד, אבל באפי עדיין לא ידעה את זה.
נכון, אני מסכימה איתך. מצד שני, אפשר לומר שבאפי כל כך התרגשה שאנג'ל אצלה בבית והוא לא נעלם כמו בפעמים הקודמות שלא היה אכפת לה שהוא נשאר בבית.

וכן, אהבתי את הקטע הזה:
Willow: (to Giles) How is it you always know this stuff? You always know what's going on. I never know what's going on.
Giles: Well, you weren't here from midnight until six researching it.
Willow: No, I was sleeping.
דבר נוסף לגבי הקטע הזה, אני זוכרת שתמיד תהיתי איך ג'יילס מצליח למצוא תשובות להכל בספרים, זה קצת עונה על התהייה שלי, זה לא בא לו בקלות, זה לוקח זמן ויוצא מצב שהוא ער כל הלילה כדי לעשות מחקר.
מה שגורם לי לעלות תהייה נוספת; למה הבית ספר שלהם פתוח בלילה? 🤔 אני מבינה שבניגוד לבתי ספר בארץ, בארה"ב יש חוגים אחרי הלימודים ובטוח יש חברי סגל שנשארים בבית הספר אחר הצהריים אבל זה לא מעניין אף אחד שג'יילס שם ב-12 בלילה?

כן, ואז היא כזאת כאילו היא חברה של באפי ללימודים וג'ויס כמובן מזמינה אותה פנימה. ודרלה אומרת שהיא רעבה וברור לנו מה היא מתכוונת לעשות.
ג'ויס בהחלט הייתה בהלם מכמות החברים שמוכנים לעזור לבאפי בשיעורי היסטוריה :-D
כמה הגיוני זה שהורים יכניסו לבית אנשים שטוענים שהם חברים של הילדים שלהם ויציעו להם משהו לאכול? מניחה שזה נימוס בסיסי אבל זה מצב שיכול היה לקרות? (לפחות בשנות ה-90)

נראה לי גם היה חשוב להראות שהוא הורג אותה כדי שיהיה ברור יותר לבאפי שהוא באמת טוב.
(y)לבאפי, לצופי הסדרה או גם וגם?

הסדרה רק משתפרת ככל שהיא ממשיכה (לא בפרק 8, אבל בעיקרון בהמשך)
(y)
אם כי לדעתי למרות שפרק 8 קצת צ'יזי הוא עדיין מצחיק.

אחד התפקידים היותר גדולים שלה הוא בסדרה דקסטר בתור ריטה, בת הזוג של דקסטר.
ראיתי את דקסטר הרבה אחרי שראיתי את באפי ולכן ג'ולי בנז תמיד תהיה בשבילי דרלה אבל אני גם מאוד אוהבת את ריטה :-):

אבל זה באמת מפתיע שהיא לא נשארה למטה לראות שאנג'ל באמת עוזב.
גם מוזר לי שבאפי נתנה לאנג'ל לישון ככה ליד המיטה שלה ולא חששה שאמא שלה תכנס לחדר שלה בלילה או בבוקר.
אולי אנחנו אמורים להסיק מכך שלמרות שג'ויס מנסה, היא עסוקה בהרבה דברים וחלק ממה שבאפי עושה מתפספס לג'ויס?

כן, היא מדהימה בתפקיד.
חבל לי שהיא לא מצאה מאז שום תפקיד לזרוח בו במידה קרובה.
מה דעתך עליה בתפקיד בסדרה החדשה שלה? Wolf Pack, ככה קוראים לסדרה?

didalf

Well-known member
8-{8-{8-{8-{8-{
איזה פרק דוחה, באמת שאם לא הייתם דוחפים אותי להמשיך את הסדרה הייתי מפסיקה אחרי הפרק הזה
באמת שלא מבינה איך אנשים המשיכו אחריו
כאילו זה היה פשוט :sick:
וואי ממש
אם זאת לא הייתה סדרה עם קבלות והייתי סתם מנסה אותה לא הייתי ממשיכה אחרי זה. [אם לא הייתי נשברת קודם בפרק עם הגמל שלמה שגם היה מגעיל]
אני הולכת עכשיו להתעודד עם צבועיים חמודים
:-D|מאוהב|
גם הם מוציאים שם רע לצבועים אבל לפחות הם מצחיקים. ולא דוחים.
  • אני אוהבת איך באפי מדברת על הנשיקה שלה ושל אנג'ל כאילו זה לא ביג דיל מול ג'יילס. הסיבה שאני מתעכבת על זה היא כי אני הייתי במקום באפי הייתי מתביישת לדבר על דבר כזה מול מספר אנשים.
חחח נכון? מילא חברים אבל איש מבוגר שהוא קצת דמות אבהית בשבילה? מביכוש. אבל לא לבאפי, גוד פור הר.

כנל|כן|

היא לא יכלה להיות קוטלת אם אמא שלה אשכרה הייתה שמה לב מה היא עושה|בוקס|

ווילו וזנדר די היו ברקע הפרק - ואני בסדר גמור עם זה.
|כן|
ג'ייל היה מותק, אני ממש אוהבת אותו
ממש|לב| טים אולד פיפול פור דה ווין:-D
אהבתי את הנשיקה בסוף של באפי ואנג'ל ושהצלב השאיר עליו סימן אבל זה לא הזיז לו כי זו באפי|מאוהב|
לא הבנתי את זה עד שכתבתם. יפה.
גם בסרט "מה המספר שלך" (עם כריס אוונס שהוא מהמם בו) יש קטע כזה.

חחח זה באמת נראה לי מוזר למה לא מוזר לה שהיא חזרה מבית ספר והוא עדיין שם, מתנחל.

(לא בפרק 8, אבל בעיקרון בהמשך)
:-D:-D

*אגב, השחקנית שמשחקת את דרלה היא שיחקה בעוד המון סדרות מאז, הרבה פעמים בתפקידי משנה, אבל גם כמה פעמים בתפקידים ראשיים. אחד התפקידים היותר גדולים שלה הוא בסדרה דקסטר בתור ריטה, בת הזוג של דקסטר.
לעעע|שפם|
אני כל הזמן מתאפקת לא לקרוא לה ריטה.

כמה הגיוני זה שהורים יכניסו לבית אנשים שטוענים שהם חברים של הילדים שלהם ויציעו להם משהו לאכול? מניחה שזה נימוס בסיסי אבל זה מצב שיכול היה לקרות? (לפחות בשנות ה-90)
לאדעת נשמע לי הגיוני8-* בהנחה שהחברים האלה נראים בגיל של הילד כן?

Aranel Nenharma

Well-known member
אנג'ל ערפד :
רק מעצם העובדה שהכותבים בחרו לקרוא לו אנג'ל הבנתי שזה ערפד
עצוב לי על ווילו שהיא מאוהבת בזאנדר, מגיע לה מישהו טוב יותר.
חחחח
נראה לי את ואני היחידות שלא סובלות את זאנדר, מעניין אם זה ישתנה לנו בהמשך כשנדע את מה שאחרים יודעים
אוי והקטע שהוא בלי חולצה... |מזיע|
אני מבואסת ממכם, אתם לא יכולים להזכיר את הקטע הזה ולא לשים תמונה
* אני לא יכולה כי אני פוחדת שאני אחשף לספויילרים
אם כבר מדברים על שיער, התסרוקת של באפי ממש יפה לדעתי.
אני רק לא מבינה מתי יש לה זמן לפני בית הספר לעשות כאלו תסרוקות ויותר חשוב, איך אחרי כל הריצות, קפיצות ומכות זה נשאר כזה מושלם
השאלה היא האם זה היה לך ברור כי כבר ידעת שהוא ערפד (זה נראה לי סוד כמעט באותה מידה שבאפי היא קוטלת)
או בגלל שזה הרגיש לך ברור מבחינת עלילת הסדרה.
אני ממש לא זוכר אם זה הפתיע אותי בזמנו.

יהיה מעניין לראות אם זה הפתיע את יעל, כי היא כתבה על דברים שהיא יודעת והיא לא ציינה את זה שהוא ערפד)
אני לא ידעתי מלפני שהוא ערפד, גילתי את זה בצפייה בפרק הזה, אבל זה לא היה כל כך שוק כי מבחינת הכתיבה של הדמות עד כה היה ברור שהוא הולך להיות ערפד

ואני חייבת לציין עוד משהו, שבשבילי זה היה די קל להתחמק מספויילרים עד עכשיו מעצם העובדה שהסדרה לא עניינה אותי עד עכשיו.
כאילו לא היה לי סיבה להחשף לספויילרים באינטרנט כי אני לא חיפשתי שום דבר שקושר לסדרה ואם זה היה סדרה עכשוית אז כנראה היו מדברים עליה אנשים סביבי, אבל היא ישנה ואין באמת סיבה שמישהו ידבר עליה סתם ככה וגם לא מדברים עליה בתקשורת או משהו.
גם נגיד האלגורתמים של יוטיוב לא מציע לי סרטונים שקושרים לסדרה (דבר שאני שונאת שהוא עושה כי לפעמים רק הכותרת של הסרטון מספיילרת) כי זה לא שיש עכשיו מלא צפיות חדשות לסרטון
אני חושב שגילויי ערפדות תמיד צריכים להיות מלווים בנשיקה
אני הבנתי את זה נכון?
אנג'ל נהפך לערפד בנשיקה כי הוא נשך את הלשון של באפי וטעם דם? או שזה משהו שאני הכנסתי לי לראש?
ומצחיק שזה דבר שגרתי שיש כל שנה מסיבה שבה הברונז כבר מלא ג'וקים ואז כל מי שתופס ג'וק מקבל משקה חינם.
לא הבנתי את הקטע העסקי של זה
כי אם יש מלא ג'וקים במועדון אז לא אמור להיות בעיה לתפוס כמה ולקבל משקאות חינם
נגיד היה נכנס נחש או עכבר אחד למועדון ומי שתופס אותו מקבל משקה הייתי מבינה
כן אני גם תוהה לגבי זה. זה נראה לי אחד הדברים הכי ידועים על הסדרה ממש מוזר לי שהיא לא יודעת. אני לא יודעת שאני לא דוגמה כי אני יודעת יותר מידי אבל עדיין.
באמת?! זה עד כדי כך ידוע, נשבעת שלא שמעתי על זה אף פעם
קצת מעניין אותי עכשיו מה עדי יודעת על הסדרה (אבל אל תגידי לי כי יש מצב זה דברים שאני לא יודעת)
ואני ממש שמחה שמישהו לא פלט פה לפני משהו על זה שאנג'ל הוא ערפד כי זה נראה לו דבר כל כך ידוע
אני שוב מזכירה, בבקשה תיהיו זהירים - יש פה אנשים בורים בעניין באפי
ג'יילס מאמן את באפי והיא כמובן מכסחת אותו :-D
אף אחד לא שואל למה יש בספרייה של בית הספר כלוב עם כלי נשק?
או שבגלל שהמנהל פאקינג נאכל אז אין מישהו שידאג
ואם כבר בנושא, אז למה יש בספריית בית ספר כל כך הרבה ספרים על ערפדים ונבואות?
ובמיוחד כשזאת סדרה שמבוססת על משהו אחר ואז יש ספוילרים בגלל זה.
רגע באפי מבוסס על חומר מקור אחר?
ממש|לב| טים אולד פיפול פור דה ווין:-D
מבאס אותי שאני לא יכולה לבדוק איפה עוד השחקן שיחק (חוששת לחפשת אותו)
גם בסרט "מה המספר שלך" (עם כריס אוונס שהוא מהמם בו) יש קטע כזה.

Lion_Heart

Well-known member
רק מעצם העובדה שהכותבים בחרו לקרוא לו אנג'ל הבנתי שזה ערפד

חחחח
נראה לי את ואני היחידות שלא סובלות את זאנדר, מעניין אם זה ישתנה לנו בהמשך כשנדע את מה שאחרים יודעים

אני רק לא מבינה מתי יש לה זמן לפני בית הספר לעשות כאלו תסרוקות ויותר חשוב, איך אחרי כל הריצות, קפיצות ומכות זה נשאר כזה מושלם

אני לא ידעתי מלפני שהוא ערפד, גילתי את זה בצפייה בפרק הזה, אבל זה לא היה כל כך שוק כי מבחינת הכתיבה של הדמות עד כה היה ברור שהוא הולך להיות ערפד

ואני חייבת לציין עוד משהו, שבשבילי זה היה די קל להתחמק מספויילרים עד עכשיו מעצם העובדה שהסדרה לא עניינה אותי עד עכשיו.
כאילו לא היה לי סיבה להחשף לספויילרים באינטרנט כי אני לא חיפשתי שום דבר שקושר לסדרה ואם זה היה סדרה עכשוית אז כנראה היו מדברים עליה אנשים סביבי, אבל היא ישנה ואין באמת סיבה שמישהו ידבר עליה סתם ככה וגם לא מדברים עליה בתקשורת או משהו.
גם נגיד האלגורתמים של יוטיוב לא מציע לי סרטונים שקושרים לסדרה (דבר שאני שונאת שהוא עושה כי לפעמים רק הכותרת של הסרטון מספיילרת) כי זה לא שיש עכשיו מלא צפיות חדשות לסרטון

אני הבנתי את זה נכון?
אנג'ל נהפך לערפד בנשיקה כי הוא נשך את הלשון של באפי וטעם דם? או שזה משהו שאני הכנסתי לי לראש?

לא הבנתי את הקטע העסקי של זה
כי אם יש מלא ג'וקים במועדון אז לא אמור להיות בעיה לתפוס כמה ולקבל משקאות חינם
נגיד היה נכנס נחש או עכבר אחד למועדון ומי שתופס אותו מקבל משקה הייתי מבינה

באמת?! זה עד כדי כך ידוע, נשבעת שלא שמעתי על זה אף פעם
קצת מעניין אותי עכשיו מה עדי יודעת על הסדרה (אבל אל תגידי לי כי יש מצב זה דברים שאני לא יודעת)
ואני ממש שמחה שמישהו לא פלט פה לפני משהו על זה שאנג'ל הוא ערפד כי זה נראה לו דבר כל כך ידוע
אני שוב מזכירה, בבקשה תיהיו זהירים - יש פה אנשים בורים בעניין באפי

אף אחד לא שואל למה יש בספרייה של בית הספר כלוב עם כלי נשק?
או שבגלל שהמנהל פאקינג נאכל אז אין מישהו שידאג
ואם כבר בנושא, אז למה יש בספריית בית ספר כל כך הרבה ספרים על ערפדים ונבואות?

אני הבנתי את זה נכון?
הוא בן 240...באפי לא הפכה אותו לערפד

כן,על סרט באותו השם

ואני אוהב את זנדר!

lemon lyman

Well-known member
שלא סובלות את זאנדר
אני לא צופה איתכם אבל שראיתי (ואני ראיתי רק את 3 עונות הראשונות)
אני ישר אהבתי אותו אבל מצד שני שאני קוראת מה שאתם כותבים אני שמה לב שהוא בעייתי אז מרגיש לי מוזר שאני כן אוהבת אותו
שלא לדבר שבכל 3 עונות אלו הוא דמות היחיד שאהבתי בכל הסדרה

Lhuna3

Well-known member
אני הבנתי את זה נכון?
הוא בן 240...באפי לא הפכה אותו לערפד

כן,על סרט באותו השם

ואני אוהב את זנדר!
יעל את יכולה לקרוא את זה כי אין פה באמת ספוילר להמשך.
כמו שליון כתב, זה לא קרה מהנשיקה עם באפי אלא הרבה לפני, ואת כנראה פשוט פספסת את זה בפרק: הוא מספר לה שהוא זה שרצח את כל המשפחה שלו ועוד אנשים רבים "במשך 100 שנה" (לדבריו). וג'יילס לפני כן מצא אזכורים אליו בספרים שלו על ערפדים, והוא אומר שהוא קיים ומוכר כבר מלפני כ- 240 שנה.

Aranel Nenharma

Well-known member
כמו שליון כתב, זה לא קרה מהנשיקה עם באפי אלא הרבה לפני, ואת כנראה פשוט פספסת את זה בפרק: הוא מספר לה שהוא זה שרצח את כל המשפחה שלו ועוד אנשים רבים "במשך 100 שנה" (לדבריו). וג'יילס לפני כן מצא אזכורים אליו בספרים שלו על ערפדים, והוא אומר שהוא קיים ומוכר כבר מלפני כ- 240 שנה.
חחח את זה הבנתי
לא התכוונתי שבאפי הפכה אותו מבן אדם לערפד, התכוונתי שהוא הראה את הפרצוף האמיתי שלו (תרתי משמע) של הערפד בגלל הנשיקה
כאילו הוא כל הזמן הסתיר מבאפי את היותו ערפד והנשיקה כאילו הורידה את הגננות שלו והוא הסיר את המסיכה של בן אדם שהוא לובש

didalf

Well-known member
שאלה טובה.
רציתי להגיד שזה כי אנחנו צופות בזה בשלב הרבה יותר מאוחר מכולם גם מבחינת מודעות, התפתחות הטלוויזיה, וגם הגיל שלנו. אבל לונה צפתה לא מזמן יחסית אז לאדעת🤷‍♀️ אולי הוא משתפר בהמשך. לונה את זוכרת מה חשבת עליו בשלב הזה של הסדרה?

היא הוכשרה בבית הספר של גל גדות לשמירה על שיער מושלם תוך כדי מלחמה.

לא נראה לי8-* נראה לי שניק סתם צחק.
נראה לי שהוא פשוט נורא התרגש ואז נלחץ אז הערפד קפץ לו החוצה? או שהדם זרם למקום אחר מהראש והוא לא יכל לשלוט בהסוואה יותר?:-P:
אני חושבת שהיא התכוונה מה גרם לו להחשף כערפד.
חחח את זה הבנתי
לא התכוונתי שבאפי הפכה אותו מבן אדם לערפד, התכוונתי שהוא הראה את הפרצוף האמיתי שלו (תרתי משמע) של הערפד בגלל הנשיקה
כאילו הוא כל הזמן הסתיר מבאפי את היותו ערפד והנשיקה כאילו הורידה את הגננות שלו והוא הסיר את המסיכה של בן אדם שהוא לובש
אה ענית בזמן שריפרשתי:-D

באינטרנט הכללי לא הרבה (למרות שכן ביחס לסדרות ישנות אחרות) אבל פה מדברים עליה המון.
חחחח יותר מידי, הם מדברים פה המון על הסדרה|בוקס| וקראתי כי אני אוהבת לקרוא הכל ולא היה לי כוונה לראות אותה.
גם לפעמים כאילו סתם מדברים פה דיונים כללים על סדרות למשל והרבה פעמים הם משתמשים בדוגמאות מבאפי כמו בדיונים ההם ששמתי בשרשור הקודם על טרופים בטלוויזיה. אני רוצה להיות חלק מהדיון אז אני קוראת הכל:-D לא הכל נשמר בזכרון כי בכל זאת סדרה שלא ראיתי אין לי למה לקשר אבל חלק כן.

|מאוהב||מזיע|

אני לא צופה איתכם אבל שראיתי (ואני ראיתי רק את 3 עונות הראשונות)
אני ישר אהבתי אותו אבל מצד שני שאני קוראת מה שאתם כותבים אני שמה לב שהוא בעייתי אז מרגיש לי מוזר שאני כן אוהבת אותו
שלא לדבר שבכל 3 עונות אלו הוא דמות היחיד שאהבתי בכל הסדרה
רואה שיש לך טעם מפוקפק?:-D

Lhuna3

Well-known member
חחח את זה הבנתי
אהההה אוקיי. עכשיו השאלה שלך הגיונית יותר :-D
בכל אופן אני לא חושבת שהוא טעם דם שלה בנשיקה, לא נרמז משהו כזה. אני חושבת שזה פחות או יותר כנראה מה שעדי|חזיר| ענתה.

Lhuna3

Well-known member
שאלה טובה.
רציתי להגיד שזה כי אנחנו צופות בזה בשלב הרבה יותר מאוחר מכולם גם מבחינת מודעות, התפתחות הטלוויזיה, וגם הגיל שלנו. אבל לונה צפתה לא מזמן יחסית אז לאדעת🤷‍♀️ אולי הוא משתפר בהמשך. לונה את זוכרת מה חשבת עליו בשלב הזה של הסדרה?
אני זוכרת שחיבבתי אותו.
היא הוכשרה בבית הספר של גל גדות לשמירה על שיער מושלם תוך כדי מלחמה.
רואה שיש לך טעם מפוקפק?:-D
:-D (אבל במקרה הזה (ועוד כמה) היא צודקת |שפם|)

Aranel Nenharma

Well-known member
אני יכולה להבין למה חיבבבו אותו בשנות ה-90 אבל בימינו הוא לא היה עובר מסך
האובססיה המוזרה ולא בריאה שלו לבאפי מעצבנת אותי (ובעיקר אחרי הכמעט אונס בפרק 6)
אני חושבת שהיא התכוונה מה גרם לו להחשף כערפד.
כפרה עליך, מישהו שמבינה אותי
חחחח יותר מידי, הם מדברים פה המון על הסדרה|בוקס| וקראתי כי אני אוהבת לקרוא הכל ולא היה לי כוונה לראות אותה.
זהו שאני לא קוראת דיונים שמדברים על סדרות שאני לא ראיתי (לפעמים אין לי כוח לקרוא על סדרות שאני כן ראיתי)
:-D (אבל במקרה הזה (ועוד כמה) היא צודקת |שפם|)
הפרק הקודם (6) גרם לי ממש לא לאוהב את ז'אנדר, כי מעצם זה שהוא ממש חשק בפאבי בזמן שהוא היה תחת ההשפעת הקללה ומזה שאנחנו יודעים שהוא חושק בבאפי אז אני הבנתי שהקללה גרמה לו להראות את הרגשות האמיתיות שלו (בצורה מגעילה) ולכן כל היחס שלו לווילו אני מניחה שזה מה שהוא עמוק בפנים מרגיש. זה מה שממש הגעיל אותי בפרק (לפני החזיר והמנהל)

didalf

Well-known member
אני יכולה להבין למה חיבבבו אותו בשנות ה-90 אבל בימינו הוא לא היה עובר מסך
האובססיה המוזרה ולא בריאה שלו לבאפי מעצבנת אותי (ובעיקר אחרי הכמעט אונס בפרק 6)
הפרק הקודם (6) גרם לי ממש לא לאוהב את ז'אנדר, כי מעצם זה שהוא ממש חשק בפאבי בזמן שהוא היה תחת ההשפעת הקללה ומזה שאנחנו יודעים שהוא חושק בבאפי אז אני הבנתי שהקללה גרמה לו להראות את הרגשות האמיתיות שלו (בצורה מגעילה) ולכן כל היחס שלו לווילו אני מניחה שזה מה שהוא עמוק בפנים מרגיש. זה מה שממש הגעיל אותי בפרק (לפני החזיר והמנהל)
טנקיווווווו! זה בדיוק מה שאמרתי!

כפרה עליך, מישהו שמבינה אותי
כנל|חיבוק|

Lhuna3

Well-known member
טוב אני בוחרת להסתכל על הצד החיובי:
אני שמחה שאת חושבת על זאנדר כמו עדי|חזיר| כדי שהיא לא תרגיש לבד פה בטעות שלה! :-D

טוני החתול

Well-known member
מנהל
תפוז החרא הזה מחק לי את רוב התגובה רק בגלל שהוספתי תמונה

אני מאוד מקווה שלא תהיו מקובעות מידי בדעה הזאת שלכן על זאנדר.
אבל באופן כללי זה לא נורא מפריע לי שאתן לא אוהבות אותו.
1678827798826.png

טוב אני בוחרת להסתכל על הצד החיובי:
אני שמחה שאת חושבת על זאנדר כמו עדי|חזיר| כדי שהיא לא תרגיש לבד פה בטעות שלה! :-D
בדיוק!

טוב, לראות שאת חכמה בנושא
אני התייחסתי לעניין שלי ושל לונה כי אני נחשפתי לספוילרים לגבי הסדרה The Last of Us מפני שנכנסתי לדף ויקיפדיה של הסדרה ושם היו ספוילרים קלים. הסיבה שהיו שם ספוילרים היא בעיקר בגלל שהסדרה ההיא מבוססת על משחק מחשב.
"באפי קוטלת הערפדים" הסדרה מבוססת על הסרט באותו שם מ1992, שגם אותו כתב ג'וס ווידון. אבל זה לא שהעלילה של הסרט ההוא היא ספוילרית לסדרה. הסרט הוא כאילו הקדמה לסדרה.
הרי בתחילת הסדרה באפי כבר יודעת על ערפדים ושהיא הקוטלת. ג'יילס אפילו מציין את זה שהיא כבר קיבלה את גורלה ונלחמה בערפדים. גם מתייחסים לזה שהיא הייתה בתיכון אחר והעיפו אותה ממנו אחרי שהיא שרפה את אולם ההתעמלות. כל זה קרה בעיקרון בסרט.

למעלה