אאוגניקה

AdonAsda

New member
אאוגניקה הייתה "שיטת המחשבה" המקובלת

בשנים שקדמו למלחמת העולם השניה ויושמה במספר מדינות כמו ארה"ב, למעשה היא הייתה כל כך מקובלת שלא לתמוך בה היה נחשב "רע" כמעט כמו להיות גזען היום...

כך נראה טרום עידן ה- Political Correctness

באותם ימים היה מקובל להתייחס למין האנושי כאל חדר ישיבות בחברת Startup, שאפשר לבצע בו ניסויים מחשבתיים ומעשיים מבלי להיות כפופים לשום מסגרת מחשבתית. זה הכל. התוצאות המהירות וההרסניות של הסיפור, הכניסו את ה- Political Correctness לתמונה, והיום נראה שהמזרח התיכון יהיה אחראי לסוף העידן הזה.. לגופו של עניין, אותי רוב הדברים כלל לא מפתיעים (אעפ"י שלא הכרתי את המושג הזה "אאוגניקה"). הרי הסיפור הזה טבוע ברובו כמעט בכל אדם ואדם. מדוע בעלי מוגבלויות שונות מתקשים יותר למצוא בן/בת זוג לחיים, בהשוואה למי שאינם סובלים ממוגבלויות ברורות? מדוע מקובל כל כך לבצע בדיקות גנטיות? מדוע, גם בשיא עידן ה- Political Correctness, רוב האנשים מגלים העדפה ברורה לבן זוג "טוב/ת מראה"? מהיכן נובע הצורך למצוא תרופה לכל מחלה? היום נשמע מפלצתי לדבר על עיקור בכפייה, אפילו לנשאי איידס. מסתבר שנמצא פתרון הרבה יותר הומני, והוא להכניס "הדבקה ביודעין" לרשימת הפשעים החמורים. רק חתולי רחוב מותר לעקר, כי זה עדיין עדיף על השמדתם..

אני בעד התערבות המדינה

"מדינה שכיום מיישמת אאוגניקה היא סינגפור שמעודדת בעלי השכלה גבוהה להינשא אחד לשני, ואף נותנת תמריצים כספיים על כל ילד שנולד להורים אקדמאים." אני מכיר משפחות שאמרו להם בבדיקות שהעבור בעל מום אך התעקשו להמשיך בהריון, או קרובי משפחה נשואים שכל פעם שמתכננים בה ילד הילד יוצא בעל מום, במקרים כאלה אני חושב המדינה צריך לחוקק חוק שימנע מדברים כאלה לקרות.

הויכוח העיקרי הוא היכן עובר הגבול

בין אחריות המדינה לאחריותו האישית של כל פרט ופרט..... ומה חלוקת התפקידים האופטימלית בין המדינה המודרנית למוסדות חברתיים ישנים יותר כמו דת ומסורת. מה שאמרתי קודם הוא שכפרטים, האאוגניקה טבועה בכולנו, מי יותר ומי פחות.. אין ספק שהיום, בתור הזהב של עידן ה- Political Correctness, הדרישה להעביר אל המדינה את האחריות על מניעת הולדת ילדים פגומים גנטית - נחשבת רעיון דוחה. יש גם מי שיתרעמו על עצם השמוש במונח "פגומים גנטית". כנראה שזה נובע מפחד, להעניק יותר מדי סמכויות בידי השלטונות. זה עלול לאפשר להם לפתח אומה של רובוטים, כמו שעשה היטלר בגרמניה ואפילו גרוע יותר.

המדינה צריכה להתערב ? מה עוד ?

וואו, זו תהיה חגיגה לכל יורשיו של חג' אמין אל חוסייני, ואיזה מטעמים יעשו מכך חג' אמין אלזחאלקה, חג' אמין אל טיבי, חג' אמין אל בארכה, חג' אמין אל סרסור, השיח' האידיוט שו אסמו (אל אקצה ביח'אטר) וראש הועד הערבי העליון ח'טיב או משהו כזה, ממלא המקום של אמין אל חוסייני. ילכו לצעוק בכל מקום אפשרי כמה היהודים קזענים ואפילו מתערבים לערבים בנעשה בין סדיניהם. הם כהרגלם לא יספרו את האמת, הם לא יספרו לאף אחד על מומים מולדים אצל ילדים, כי נולדו מנישואי קרובי משפחה, מה שהם כמובן יספרו, מעל כל במה אפשרית וליד כל מיקרופון, שהיהודים גזענים ולא מאפשרים לקרובי משפחה להינשא. אז אם הערפים רוצים להמשיך להביא לעולם ילדים אינוולידים, שיעשו את זה בלי שום התערבות של המימסד הציוני, שיתבשלו לבד במיץ של עצמם. הרי גם כאשר יהודים מארה"ב באו ותרמו כספים להקים מסגרות חינוכיות לילדים ערבים קמו כל "המנהיגים" האלה והקימו כל צעקה מה פתאום לקחת תרומה מיהודים, ואלה עוד יהודים פרטיים לא הממשלה הציונית

מוחמד5

New member
מעניין מאוד

אני מבין את רצונה של חברה צעירה להיות חברה בריאה יותר. במיוחד חברה שהולכת לקראת אתגרים קשים. קשה לפעמים לסחוב על הגב בעלי מוגבליות .

החברה הצעירה הזו לא המציאה כלום בנושא הזה

את הכל ייבאו מתוכנית לימודי הרפואה באירופה הנאורה.

מוחמד5

New member
האמת עופר

שאני בעד המתות חסד, בעד הפלת עוברים "חולים ". בעד אי טיפול בפגים. עם כל הכאב ,הם אתגר רפואי אך מצד שני מעמסה כלכלית ומוסרית.

אי טיפול בפגים??

הסבר, פרט ונמק. לפחות עפ"י מה שידוע לי כרגע, רוב הפגים עוברים תקופה קצרה של טיפול בפגייה, ואח"כ גדלים להיות תינוקות נורמליים לכל דבר. אני טועה? אז למה להרוג את המסכנים אם אפשר לטפל בהם?

מוחמד5

New member
WOW נושא די רחב

אין ספג שלרפואה של ימינו יש יכולות כמעת על אינושיות . כמו בנושא הפריות המבחנה .שמירת הריון,משיכת זמן היריון. יש הרבה ויכוחים מתי צריך לטפל בפג ומתי לא ,הגישה שונה ממקום למקום ,והכל תלוי באגו של הבוס, כל הצלחה נכתבת בעיתונים,וכל כשלון נעלם כאילו לא היה . פגים שנולדים למשל בשבוע 23 , במקומות מסוימים כן מטפלים עד הסוף,ובחלק מהמקומות טיפול "מרוכך " ,והנטיה היא לא לעשות "הכל", מיותר לציין שפג כזה ,הסיכוי שלו להיות בריא ב 100% ולשרוד הם קלושים,אז למה להשקיע ולהתאמץ ? לא מדובר בהרג ,מדובר כאן על אי הארכת חיים. האישפוז בפגיות ,למי שנולד פג ,הוא לא קצר בדר"כ.

כלומר, התכוונת לפגים שסיכוייהם לשרוד קלושים?

ובהנחה שכן יישארו בחיים, מה הסיכוי שיהיו מוגבלים? ואיזה מוגבלויות נפוצות אצל פגים?

מוחמד5

New member
../images/Emo10.gif אתה בוחן אותי?

בין השורדים (ואלה שנולדו גדולים יחסית ) כמעט ואין סיבוכים . אבל בקרב הקטנים יותר,ואלה שמתאשפזים לתקופה ארוכה ,אז יש יתכנו לא מעט פגיעות , הכי חמורה מבניהן היא פגיעה מוחית ,בגלל דימומים במוח (כתוצאה מהלידה,הנשמה,החיאה ), סיבוכים נשימתיים,ראיה,שמיעה,אכילה.. וכמובן שאני לא מדבר על פגים עם תסמונות ,שהטיפול בהם תוך\אחרי\ובהמשך , הוא טיפול מורכב ויקר .

mike00

New member
אני לא מבין גדול בנושא מוחה אבל...

אחותי נולדה פג,לקראת סוף החודש השביעי.... היא סיימה לפני 3 שנים את התואר השני שלה באוניברסיטת קיימברידג' באנגליה,היום היא עובדת בתפקיד בכיר בבורסה לניירות ערך. קשה לי להבין את מה שאתה אומר מכיוון שאחותי יצאה מוצלחת מהרבה מאוד תינוקות "רגילים"...

ינשוף4

New member
גם אני

55 שנה לאחר תום "פג תוקף" לפי התחזיות המדוברות. ואני תומך ב"התנהלות בהתאם לסטטיסטיקה" (לפחות במה שנוגע אלי).

מוחמד5

New member
סופ חודש שביעי - נחשבת לגדולה.

אני מדבר על פגים שנולדים בשבועות 22-23 . מכיר מישהו מהצפון שנולד פג, 60 גרם , כיום בגובה יותר מ 1.90 וטייס. כמובן שהכל סטטיסטיקה. (אגב , תתכונן לפלישה של ישראלים בבסופשבוע הבא לעירך )

למעלה