אז, איך בוחרים את הסדרות שלכם?

Zarniwoop

New member
אם

זו סדרה חדשה: לפי החברה שהיא משודרת בה. אני אקרא תקציר על הנושא ואז אחליט אם לתת לפיילוט צ'אנס.

אם זו סדרה שיצאה כבר: בעיקר ביקורות.

Y. Welis

New member
לפי הנושא; אח"כ לפי היוצרים; אח"כ לפי הקאסט

הנושא - בדיוני בד"כ. היוצרים - מוכרים מסדרות טובות שהיו (למשל JJ וצוותו); הקאסט - מוכרים מסדרות טובות.
אם כי כאן מאוד תלוי בבימוי. יש כאלה שיפתיעו לטובה ויש כאלה שיאכזבו.

נועזות כמו שהוזכרה היא בד"כ סימן לחולשה - שאין די תבונה ליוצרים איך להיות ריאליים או בוטים בלי זה.

Oukami Kun

New member
תקציר

אני שומע על סדרה חדשה, לרוב כשאני רואה את הצירוף S01E01 בכל מיני מקומות מפוקפקים, אני קורא קצת את התקציר ומסתכל על השחקנים. לפעמים גם המסביב- פרסומות, הפקה, רכילויות וכו'.
את 'גיבורים' למשל קלטתי בדיוק בשלב בחיי שממש אהבתי את דיוויד בואי, וזה צץ לי באיזה חיפוש וממש נדלקתי.
ואם זאת סדרת מד"ב/פנטזיה אז אני בטוח אראה, לפחות כמה פרקים ראשונים, כי זה הז'אנרים שאני אוהב.
אה ואם זה של ג'וס, או קשור לשחקנים של ג'וס, אני אתן הצצה. כנ"ל אם זה קשור לשחקנים של דוקטור הו (ברודצ'ר'ץ, פרנקי, ועוד).
ולפעמים גם סדרות שנגמרו ובדיעבד יש עליהן ביקורות ממש טובות- צ'אק, האוס, אלי מקביל.

nick at noon

New member
רגש, תקציר, יוצרים, שחקנים, רעיון

באז, דברים ששמעתי באינטרנט, דברים ששמעתי מאנשים, טריילר... זה שילוב של המון דברים.
למשל החלטתי להתחיל לראות The Fosters על זוג לסביות עם כמה ילדים (ביולוגיים, מאומצים, אומנה) ואני לא בטוח למה. אולי כי זוג לסבי נשוי נשמע לי מעניין, אולי כי מצב שבו אנשים שונים מצורפים למשפחה לא שגרתית נראה לי מעניין. ואולי כי הילד מהמכשפים מוויברלי פלייס גדל וגם זה מעניין.
justified התחלתי כי היה שם את שיין מהמגן וכי הכובע של הגיבור נראה לי מגניב - לא ידעתי כלום וגיליתי תוכנית מעולה.
הרבה פעמים פשוט אם זו סדרת מד"ב או פנטזיה אני אנסה לכמה פרקים.
קומדיות אני הרבה יותר מנסה, כמעט כל סדרה קומית שיוצאת. רואה כמה פרקים ואז את הרוב נוטש ונשאר עם מה שמצחיק אותי. במקרה של קומיוניטי נטשתי ואז חזרתי כי ראיתי במקרה פרק מצחיק מהמשך עונה 1.

spiceupmylife1

New member
באופן כללי

ובמיוחד על the fosters פרק הפיילוט היה נחמד מאוד
ואני מאוד אוהבת הסדרות של ABC family :)

einat162

New member
אלו הסינונים שאני מעבירה:

הסדרה מצליחה בארה"ב (ויש לפחות עונה אחת שלמה),
מספיק אנשים מדברים עליה בסביבה שלי / יש מספיק באזז ברשת,
אני קוראת קצת על העלילה של הסדרה באינטרנט,
מנסה להחזיק צפייה לפחות 2 פרקים לפני שמוותרת (אם זאת סדרה מצליחה מאוד- אז אפילו יותר).

אבל יש יוצאים מהכלל :
דקסטר למשל התחלתי לראות רק כשעונה 3 שודרה בארה"ב - ולפי מה שקראתי, לא חשבתי שאתלהב (טעיתי).
"מונלייט" - סדרת ערפדים שהתחלתי לראות ובוטלה אחרי 16 פרקים (עונה?), ממש אהבתי אותה !
הסופרנוס- לא מזמן נבחרה לסדרה מס' 1 בכל הזמנים (?!) ולא ראיתי אפילו פרק אחד... (כנ"ל לגבי סיינפלד)
אבודים- ראיתי פרק ראשון ועוד אחד באמצע שנתקלתי בזפזופ.

MotheRonit

New member
ז'אנר. קו עלילה. או שחקנים.

רוב הסיכוים שאם זה סוגה שאני אוהבת אז אתחבר (כמו למשל סדרות בתי חולים) יש סוג מסוים של סדרות שאני אוהבת לצפות עם אמא שלי ואנחנו צוחקות ביחד, ולבד זה פשוט לא זה ויש את צ'ינה ביץ' המעולה שהתחלתי לראות בגלל דיינה דלייני המעולה (אני אפילו לא זוכרת אם ומאיפה אהבתי אותה לפני או שהיא פשוט צדה את עיניי) ובכל 4 הפעמים הנוספות שראיתי את זה הסדרה זה גם בגללה וגם בגלל כל השאר. במגרש ביתי למשל סתם נפלתי על פרק מעניין ונתקעתי. נראה לי שזה היה ככה גם עם OC.

Y. Welis

New member
צריך לתקן ולהוסיף עוד קטגוריה - המלצה של

קרובים (שבזה גם נכלל צחוק שנשמע מהם בזמן צפיה בחדר אחר).

גםצופה

Member
מנהל
זה תלוי...

זה תלוי בלא מעט גורמים.
האם למשל הנושא מעניין אותי (בהוחלפו בלידתן מאד התחברתי לנושא החרשות שבארה"ב הטיפול הרבה יותר מפותח מאשר בארץ...) ולכן החלטתי לצפות בסדרה - וזה היה בסוף הימור טוב....

גם השחקנים - במידה והם מוכרים לי עוזרים לי בבחירת הסדרה (אם כי בטארה נחלתי אכזבה מרה.. שחקנים טובים בסדרה גרועה בעיני)
בהורים במשרה מלאה זה מאד עזר - הכרתי את לורן גרהם מבנות גילמור - ולמזלי זאת בהחלט סדרה נהדרת.

גם המלצות ומידע על הסדרה עוזר.
עכשיו למשל התחלתי את פרשיות סמויות וזה בעקבות ה'חוליה החלשה' זוגות
[זה בכלל מדהים שהסדרה התחילה במקביל לכך שהתחלתי את רעיון המשחק בפורום ערוצי הסדרות של יס...]

עד כמה היא נחשבת איכותית

החיים קצרים, המלאכה מרובה, ואם כבר משקיעים זמן בסדרה, שתהיה *באמת* טובה
בינתיים ראיתי את שתי הסדרות העכשוויות המהוללות ביותר (שובר שורות ומשחקי הכס) ועכשיו הגיע הזמן לעבור לישנות יותר (הסמויה, הסופרנוס).

גםצופה

Member
מנהל
אם אני זוכרת

טרה נחשבה לאיכותית - אבל בעיני (והבנתי שאני גם לא היחידה שחושבת ככה...) היא היתה גרועה מאד... אחרי 2 פרקים זנחתי אותה.

Y. Welis

New member
'טרה נובה'? היתה קיטש טהור

וחבל, כי היה לה פוטנציאל. אבל 'דיפאיינס' החדשה גם קיטשית.

גםצופה

Member
מנהל
אני מתכוונת לטרה או טארה

מישהי שסובלת מפיצול אישיות. הסדרה דווקא חודשה אבל אני מצאתי את עצמי שאני ממש לא סובלת אותה..

@יעל@

New member
גם אני לא אהבתי אותה.

לא אהבתי שעשו אותה דרמה קומית, הסדרה הייתה לא רצינית... .

nick at noon

New member
דוגמא לא טובה

אני אישית אהבתי את טארה, אבל אני מבין שיש אנשים שלא אהבו.
הסיבה שזו לא דוגמא טובה אבל היא שהיא אף פעם לא נחשבה לאיכותית ברמה שזה שמעל הזכיר. אני מאוד נהניתי ממנה אבל לא הייתי שם אותה באותה רמה כמו הסופרנוס.
תוכניות כמו הסופרנוס והסמויה (האחרונה לא ראיתי בכלל) ידועות כאיכותיות מאוד וגם שנים אחרי שנגמרו הן מופיעות בערך בכל רשימה של תוכניות טובות. לאחרונה פורסמה רשימה כזאת של 101 התוכניות הטובות ביותר והסופרנוס הגיעה מקום ראשון, הסמויה מקום 9 ושובר שורות מקום 13, טארה בכלל לא דורגה.

אבל כן יש מקרים גם שסדרות איכותיות מאוד שהרבה אנשים אוהבים ויש אנשים שממש א אוהבים אותם. אני מאוד אוהב מד מן (מקום 7 ברשימה הנ"ל) ולדעתי היא אולי התוכנית הכי איכותית שיש כרגע, אבל יש אנשים שהיא משעממת אותם.

גםצופה

Member
מנהל
אני אישית זוכרת

שיס 'פימפמו' את הסדרה כל הזמן בטענה שזאת הסדרה המדוברת בארה"ב ועוד כמה 'אימרות שפר'...
ברור לי שאם לא היתה על הסדרה פרסומת לא הייתי בכלל חושבת לראות אותה...

מה שכן למדתי כמו שבספרים 'רב מכר' לא אומר שהספר טוב בהכרח - כך כנראה בסדרות/סרטים

@יעל@

New member
אצלי:

אני קוראת את העלילה, אם היא מעניינת אראה פרק או שניים לראות אם אני מתחברת.. אני לא מסננת סדרות אם הן זוכות לעונה אחת בלבד או 9.
למשל טאצ', עם כמה שהיא לא הצליחה והיה לי רייטינג נמוך, מאוד אהבתי את הסדרה,

סדרות בית חולים אני אוהבת, מתח (שוב תלוי בעלילה), מד"ב (את גיבורים מאוד אהבתי וגם את 4400) אחרי קומדיות אין לי סבלנות לעקוב אבל רואה כשמזדמן.

מיכוש18

New member
בעיקר לפי הג'אנר

אבל אני גם מנסה לראות 2-3 פרקים אם אחריהם לא התחברת אז אפסיק
אבל הסגנון הזה כמעט וגרם לי להפסיד את אחת הסדרות המעולות ביותר שראיתי אי פעם: "האישה הטובה".

reasonforall

Active member
ז'אנר, תקציר ורזומה של היוצרים

או המלצה של חבר.
בזכות המלצה של חברים התחלתי לראות את דקסטר ושובר שורות, את שתיהן השלמתי כשכבר העונה הרביעית שודרה, ואין ספק בכלל שהיום שתיהן נמצאות אצלי בטופ.

וכמה עוד אפשר לחכות לעונות החדשות?!

Lhuna1

New member
בקרוב בקרוב...

דקסטר עוד שבועיים וחצי, שו"ש עוד חודשיים בדיוק.

למעלה