אז, איך בוחרים את הסדרות שלכם?

didalf

Well-known member
מה, לא מה פתאום. רק בשאלון של הסיכום חודש לא מזמן הגענו למסקנה שכולם צעירים בנפש ;-)
*שכולנו תינוקות בנפש:-D

האם זה רמז שאני צריכה לצפות בשובר שורות? אני אעשה את זה מתישהו. מבטיחה.
ברור|מאוהב|
אם כבר אני שואלת את השאלה הרטורית הזו, אני אשמח אם תמליצו לי על סדרות שנחשבות איכותיות שנהניתם מהן (נניח שובר שורות). יש לי בקשה אחת, אם אפשר שהסדרות האלה לא יהיו מהעשור האחרון.
(לא חשוב לי ז'אנר, יכול להיות הכל מהכל)
למה בעצם את לא צופה בסדרות מהעשור האחרון?

כל ה"קלאסיקות" אני מניחה:
שובר שורות (ואח"כ סמוך על סול)
הסמויה
עמוק באדמה
אוז (אבל היא די אלימה וקשה)
אחים לנשק (ויש גם את הפסיפיק)

Lhuna3

Well-known member
וואו, האמת שאני די זוכרת את הטרנד של הכוכבי קולנוע מככבים בסדרות משלהן. את המקרה הפוך, אני פחות מכירה אבל ממש זכור לי שפתאום טלוויזיה נהייתה המדיום הכי חם ופתאום זה כבר היה יותר לגיטימי להמשיך בקריירה בטלוויזיה גם אם היית כוכב/ת קולנוע מופרסמ/ת.
מעניין שאת מדברת על דרמות כבתור הלהיט של השנים האחרונות, כי יש לי תחושה שהסיטקומים בעיקר שייכים לשנות ה-90 (אני לא בקיאה אם כמה יש כאלה שמצליחים בימינו). למרות שיש לי תחושה שמה מצליח היום זה יותר דרמדיות ופחות סיטקומים קלאסיים.
נכון, סיטקומים קלאסיים ירדו בפופולריות שלהם, למרות שנראה שממשיכים כל הזמן ליצור כאלה.
אבל כן מוערכים היום יותר סיטקומים בלי צחוקים מוקלטים, וגם קומדיות שלא נחשבות ממש סיטקומים (פחות פרוצדורליות), ודרמות-קומיות.
אבל עדיין הדרמות-דרמטיות נראה לי שבד"כ יותר בראש רשימת ה"נחשבות". (יש יוצאים מהכלל).
מתי התחלת לצפות בסדרות האלה? כשהן התחילו או כשהן היו באמצע?
בשובר שורות ממש מהתחלה, עוד לפני שנהייתה כזאת פופולרית, ואפילו ניסיתי לשכנע אנשים לצפות בה ואמרתי מההתחלה שהיא מעולה, ואח"כ קצת עיצבן אותי כשכולם התחילו להתלהב ממנה שהאנשים האלו לא נתנו לי קרדיט שאני זיהיתי את זה ראשונה |שפם|
בדקסטר אם אני זוכרת נכון התחלתי לצפות כשהיא הגיעה ליס, שזה היה אחרי שידור עונה 1 בארה"ב.
אני מניחה שראית את משפחת קוסבי בעבר?
כן, מאוד אהבתי אותה אז, היא היתה להיט ענק ומאוד מאוד הצחיקה. (אפילו שבכלל אני לא חושבת שעוד היתה לי מודעות לכמה שהיא היתה משמעותית בארה"ב בתור סיטקום "שחורים" ראשון שהצליח בגדול במיינסטרים, וייצג אותם לראשונה כבורגנים וכל זה.)
אני ממש תוהה אם היום היא היתה מצחיקה אותי.
אני תמיד מתלבטת אם כדאי לראות את הסדרה, בעיקר בגלל ביל קוסבי. למרות שכן ראיתי סמולוויל (והשחקנית של קלואי גייסה נשים לכת). אני לא יודעת למה במקרה אחד זה בסדר מבחינתי ובמקרה אחר פחות.
באותה מידה, אני בסדר עם באפי.
אני גם לא מתכוונת לוותר על באפי, זה מרגיש לי להעניש את עצמי על "פשע" של מישהו אחר.
אבל כל אחד עם איך שהוא מרגיש.
נכון! אבל התרגומים בעברית תמיד היו לא ממש טובים. אני מניחה שאת מכירה את Sliders (גולשים בזמן) והתרגום המוזר של השם של הסדרה?
לא מכירה את הסדרה, רק את השם שלה.
את מתכוונת שהתרגום מוזר רק כי הוא לא נכון כתרגום, או שזה גם כי בסדרה הם לא באמת "גולשים בזמן"?

כולם צריכים לצפות בשובר שורות |שוטר|
וגם בסמוך על סול |שוטר||שוטר|
אם כבר אני שואלת את השאלה הרטורית הזו, אני אשמח אם תמליצו לי על סדרות שנחשבות איכותיות שנהניתם מהן (נניח שובר שורות). יש לי בקשה אחת, אם אפשר שהסדרות האלה לא יהיו מהעשור האחרון.
(לא חשוב לי ז'אנר, יכול להיות הכל מהכל)
אבל למה לא מהעשור האחרון? יש דברים מעולים גם בעשור האחרון (יורשים, הנותרים, שיט'ס קריק ועוד).
אבל בסדר:
אוז (דרמה)
מראה שחורה (התחילה ב-2011) - זו אנתולוגיית מד"ב, שאפשר לראות בכל סדר שרוצים את הפרקים, וגם לא חייבים את כולם.
הבית הלבן (דרמה אבל גם קומית)
עמוק באדמה (דרמה)
פרייז'ר (סיטקום קלאסי, אבל כל כך אהבתי... ראיתי לא בזמן אמת אלא הרבה אחרי)
שרלוק
שיימלס (ארה"ב, קומדיה דרמטית)
משפחה מודרנית (סיטקום מודרני)
השמש תמיד זורחת בפילדלפיה (קומדיה פרועה)

didalf

Well-known member
מהההה זהההה תופעת ההודעות הנעלמות של ניק קוראת גם לי!!!!
כתבתי הודעה, אני רואה שאני האדם האחרון שהגיב, וכשאני נכנסת לשרשור היא לא מופיעה!!
אז שלחתי עכשיו סתם הודעה "בדיקה" ושתי ההודעות שלי צצו.
יצאתי ונכנסתי ושוב ההודעות שלי נעלמו!

גם אתמול עם הודעה של ניק זה קרה לי ראיתי שהוא הגיב ונכנסתי לשרשור ולא היה כלום, ורק אחרי איזה שעה ההודעה צצה.
מה קורה תפוז???

עריכה: עכשיו הכל מופיע|חבול|

dilia snake

Well-known member
קודם לפי ז'אנר
אני לא רואה בכלל קומדיות אז אם סידרה מוגדרת מראש כקומדיה או דרמה-קומית רוב הסיכויים שאני אפילו לא אתחיל לקרוא תקציר שלה,דרמות בית חולים אני גם לא אוהבת,אבל מאוד אוהבת סדרות משטרה.אחרי זה אני קוראת תקציר ורואה כמה עונות יש לה ומה האורך של כול עונה:אני לא אתחיל לראות סדרה שנמצאת עכשיו בעונה 6-7 ולכול עונה יש בממוצע 22 פרקים, מצד שני אני לא אתחיל סדרה שמראש אני יודעת שבוטלה אחרי עונה אחת אבל אין לי בעיה לתת צ'אנסים לסדרות חדשות.אחרי שאני מחליטה מה לראות אני מחליטה אם להמשיך או לא אחרי פרק אחד או שניים בד"כ.

ויש גם עיניין של גיוון מאחר וגם ככה אני נורא בררנית כדי שאני לא ארגיש אני רואה את אותו הדבר רק עם שחקנים ונופים אחרים אני לא אראה יותר מ-2-3 סדרות מאותו ז'אנר במקביל.
זה לא התיישן טוב |מובך|

Lion_Heart

Well-known member
אז, איך בוחרים את הסדרות שלכם?

ולא, זה לא שרשור של שאלה מה אני רואה עכשיו. לא חסר לי מה לראות.......

הכוונה שלי היא- איך אתם מחליטים שבא לכם לראות את הסדרה, ולמה.

ניקח את 'באנשי'- לא בגלל העירום שיש בכל פרק, אלא בגלל שהגיבור הראשי "מזייף" את השם שלו וקורא לעצמו לוקאס, שזה אחד השמות האהובים עליי אי פעם.

וכמובן- עוזר שיש בסדרה גם חתיכים.
ובכן...אם הסדרה עוסקת הנושאים האהובים עלי
אם אין בה יותר מדי CRINGE כי אני מתעב CRINGE
לרוב, אם סדרה ניראת לי מענינת , אני רואה פרק שניים ומחליט אם להמשיך או לעזוב

Lhuna3

Well-known member
כתבתי הודעה, אני רואה שאני האדם האחרון שהגיב, וכשאני נכנסת לשרשור היא לא מופיעה!!

גם אתמול עם הודעה של ניק זה קרה לי ראיתי שהוא הגיב ונכנסתי לשרשור ולא היה כלום, ורק אחרי איזה שעה ההודעה צצה.
מה קורה תפוז???

כן באמת לא הבנתי למה מופיע שכתבת הודעה אחרונה, אבל אין אותה בשרשור (גם חיפשתי אם בטעות שרשרת אותה לא נכון בעמוד קודם או משהו), אז חשבתי שכתבת ומחקת משהו.
ואחרי ששלחת "בדיקה" אז שתיהן הופיעו.
אולי הוגדרת כמנהלת או משהו.

didalf

Well-known member

מה קורה תפוז???

אה הבנתי מה קרה, זה בגלל שזה שרשור ישן עם שרשור עקום ודרך הניווט של תפוז החדש.
ההודעה שלי הייתה הודעה מספר 58#, אז הניווט של תפוז, שהולך לעמוד לפי מספר ההודעה, כלומר X/20 מעוגל כלפי מעלה. (למשל 58/20 זה 2.9 אז עמוד 3) הלך לעמוד 3. אבל בגלל שרשור עקום להודעות קודמות ההודעה כבר נדחפה לעמוד 4, אבל תפוז לא ידע להגיע לעמוד 4, ולכן הגיע רק לעמוד 3 ולא הראה את ההודעה.
רק כששלחתי את הודעה #61 הוא הצליח להגיע לעמוד 4 והכל חזר.
איזה טמטום|חבול|:-D

didalf

Well-known member
ההודעה שלי הייתה הודעה מספר 58#, אז הניווט של תפוז, שהולך לעמוד לפי מספר ההודעה, כלומר X/20 מעוגל כלפי מעלה. (למשל 58/20 זה 2.9 אז עמוד 3) הלך לעמוד 3. אבל בגלל שרשור עקום להודעות קודמות ההודעה כבר נדחפה לעמוד 4, אבל תפוז לא ידע להגיע לעמוד 4, ולכן הגיע רק לעמוד 3 ולא הראה את ההודעה.
זה אומר שזה הולך לקרות בשרשור הזה כל פעם שנתקרב לסוף עמוד|חבול|
אולי זה גם מסביר מה שקורה לניק עם ההודעות הנעלמות, בגלל שהוא רואה דברים מחוקים הניווט אצלו משובש.

It's Always Sunny

Well-known member
ובכן...אם הסדרה עוסקת הנושאים האהובים עלי
אם אין בה יותר מדי CRINGE כי אני מתעב CRINGE
לרוב, אם סדרה ניראת לי מענינת , אני רואה פרק שניים ומחליט אם להמשיך או לעזוב
ראית המשרד? (האמריקאית)

למה בעצם את לא צופה בסדרות מהעשור האחרון?
אבל למה לא מהעשור האחרון? יש דברים מעולים גם בעשור האחרון (יורשים, הנותרים, שיט'ס קריק ועוד).
כי יש יותר מדי דברים טובים בעשור האחרון |מזיע| והרבה שעדיין לא הסתיימו ואני מעדיפה (לרוב) לראות סדרה שהסתיימו.
בנוסף, עדיין לא עבר מספיק זמן בשביל מרבית הסדרות (אני לא מדברת על היוצאים מן הכלל כמו סמוך על סול) כדי לראות אם הן סדרות שיהיו מדוברות גם בעתיד.
ודבר אחרון, אני רוצה לראות הרבה דברים (גם ישנים) אז זה אומר שאני חייבת לסנן. זאת אומרת שאני בוחרת את הטופ שבטופ.

כל ה"קלאסיקות" אני מניחה:
שובר שורות (ואח"כ סמוך על סול)
הסמויה
עמוק באדמה
אוז (אבל היא די אלימה וקשה)
אחים לנשק (ויש גם את הפסיפיק)
אוז (דרמה)
מראה שחורה (התחילה ב-2011) - זו אנתולוגיית מד"ב, שאפשר לראות בכל סדר שרוצים את הפרקים, וגם לא חייבים את כולם.
הבית הלבן (דרמה אבל גם קומית)
עמוק באדמה (דרמה)
פרייז'ר (סיטקום קלאסי, אבל כל כך אהבתי... ראיתי לא בזמן אמת אלא הרבה אחרי)
שרלוק
שיימלס (ארה"ב, קומדיה דרמטית)
משפחה מודרנית (סיטקום מודרני)
השמש תמיד זורחת בפילדלפיה (קומדיה פרועה)
תודה רבה :-): בדיוק מה שחיפשתי.
אני יכולה לומר שמהרשימות האלה ראיתי את עמוק באדמה, אחים לנשק, הפסיפיק ושרלוק :-):

|חבול||חבול||חבול|

It's Always Sunny

Well-known member
בשובר שורות ממש מהתחלה, עוד לפני שנהייתה כזאת פופולרית, ואפילו ניסיתי לשכנע אנשים לצפות בה ואמרתי מההתחלה שהיא מעולה, ואח"כ קצת עיצבן אותי כשכולם התחילו להתלהב ממנה שהאנשים האלו לא נתנו לי קרדיט שאני זיהיתי את זה ראשונה |שפם|
וואו, איזה יופי. אז זה אומר שחיכית שסמוך על סול תצא?
את זוכרת איך גילית עליה?
ואיפה צפית בה?

בדקסטר אם אני זוכרת נכון התחלתי לצפות כשהיא הגיעה ליס, שזה היה אחרי שידור עונה 1 בארה"ב.
ובאותה תקופה כולם כבר חשבו שהיא טובה?

יאיי ראית אחים לנשק!! אני כל הזמן מנסה לספר לאנשים כאן כמה זאת סדרה מהדימה ולא מקשיבים לי.
אני צריכה לראות גם אותה שוב פעם |חבול| כמו שאמרתי בשרשור אחר על רומא, אלה סדרות שהייתי צריכה לראות במינונים יותר נמוכים ליום.

didalf

Well-known member

It's Always Sunny

Well-known member
אני גם רוצה לראות אותה שוב, וגם את הסמויה, אבל מתעצלת.
למה בעצם? כי הן כבדות?

רגע כמה פרקים ממנה ראית ביום??
עשיתי בינג' ובדיעבד אני מבינה שזה לא הכי חכם :-D|פנים|

רגע אור, מחלקת גנים ונוף ראית?
בטח :-):
הדברים הקלאסיים שראיתי שוב ושוב הם דוקטור הו, באפי וחוק וסדר: מדור מיוחד.
בתקופה האחרונה השלמתי את מחלקת גנים ונוף, קומיוניטי, המשרד (האמריקאית והבריטית), אבודים, עמוק באדמה, שרלוק ועוד הרבה שאני לא זוכרת כרגע (או לא רוצה לזכור ;-#)
למה את שואלת על הסדרה?

didalf

Well-known member
למה בעצם? כי הן כבדות?
גם, וגם כי קשה לי לבחור להתחיל דברים שכבר ראיתי. רוב הדברים שאני רואה שוב ושוב זה כי הם בש"חים ביס.

עשיתי בינג' ובדיעבד אני מבינה שזה לא הכי חכם :-D|פנים|
לסדרה הזאת? לגמרי לא:-D

יופי נרגעתי:-D
הדברים הקלאסיים שראיתי שוב ושוב הם דוקטור הו, באפי וחוק וסדר: מדור מיוחד.
בתקופה האחרונה השלמתי את מחלקת גנים ונוף, קומיוניטי, המשרד (האמריקאית והבריטית), אבודים, עמוק באדמה, שרלוק ועוד הרבה שאני לא זוכרת כרגע (או לא רוצה לזכור ;-#)
למה את שואלת על הסדרה?
למרות שזה היה לפני 5 דקות אני לא זוכרת למה היה לי דחוף לשאול:-D

Lhuna3

Well-known member
וואו, איזה יופי. אז זה אומר שחיכית שסמוך על סול תצא?
את זוכרת איך גילית עליה?
ואיפה צפית בה?
האמת היא שכשיצאה ההודעה שהולך להיות הספין אוף פריקוול הזה, על דמות כזאת משנית, זה היה נשמע כמו רעיון מוזר ודי חששתי שזה יהרוס את הזכרון הטוב שיש לנו משובר שורות.
אם נחפש כנראה נמצא גם הודעה ברוח זו שכתבתי בפורום הזה כשדיברנו על זה.
לא ידענו עדיין איזו הפתעה מופלאה מחכה לנו עם סדרה שבסוף היתה לא פחות טובה משובר שורות (לדעת חלק מהאנשים אפילו יותר, אישית אני לא יודעת להכריע).
צפיתי בה ב-YES, כי שודרה במקביל לארה"ב.
ובאותה תקופה כולם כבר חשבו שהיא טובה?
[דקסטר] כן, כבר היה עליה באז לא קטן, אז מאוד חיכיתי לה, ונזהרתי מאוד מספוילרים.

It's Always Sunny

Well-known member
גם, וגם כי קשה לי לבחור להתחיל דברים שכבר ראיתי. רוב הדברים שאני רואה שוב ושוב זה כי הם בש"חים ביס.
אז מה שאת רואה בש"ח זה בשביל מנוחה כשלא בא לך לראות כלום?
ואם הבנתי נכון, סדרות שכבר ראית בעבר (מלבד אולי שיימלס) רוב הסיכויים שלא תראי שוב?

יופי נרגעתי:-D

למרות שזה היה לפני 5 דקות אני לא זוכרת למה היה לי דחוף לשאול:-D
אולי עם כל החור בהשכלה שיש לי, רצית לוודא שצפיתי במחלקת גנים ונוף :-D

את זוכרת איך גילית עליה?
ואיפה צפית בה?
לא ידענו עדיין איזו הפתעה מופלאה מחכה לנו עם סדרה שבסוף היתה לא פחות טובה משובר שורות (לדעת חלק מהאנשים אפילו יותר, אישית אני לא יודעת להכריע).
צפיתי בה ב-YES, כי שודרה במקביל לארה"ב.
אני שמחה שבסוף נהנית מהסדרה :-):
אבל אני לא בטוחה אם אנחנו מדברות על אותו הדבר; כששאלתי איך גילית עליה ואיפה צפית בה? הייתי צריכה להבהיר שדיברתי על שובר שורות. אלא אם כן, התכוונת אליה בתגובה שלך ואז הייתה בנינו הבנה :-):

[דקסטר] כן, כבר היה עליה באז לא קטן, אז מאוד חיכיתי לה, ונזהרתי מאוד מספוילרים.
מצד אחד, אני חושבת שזה נחמד לראות סדרה מצליחה, מצד שני, זה בטח מבאס כשהסדרה מתדרדרת :-/

Lhuna3

Well-known member
אבל אני לא בטוחה אם אנחנו מדברות על אותו הדבר; כששאלתי איך גילית עליה ואיפה צפית בה? הייתי צריכה להבהיר שדיברתי על שובר שורות. אלא אם כן, התכוונת אליה בתגובה שלך ואז הייתה בנינו הבנה :-):
אה, אוקיי, אני באמת חשבתי שהתכוונת לסול.
בכל מקרה גם את שובר שורות ראיתי ביס, אבל כשהיא עלתה אף אחד עוד לא דיבר עליה. אני לא זוכרת מה גרם לי לצפות בפרק הראשון כשהוא שודר. יכול להיות שסתם במקריות החלטתי לנסות.
מצד אחד, אני חושבת שזה נחמד לראות סדרה מצליחה, מצד שני, זה בטח מבאס כשהסדרה מתדרדרת :-/
בהחלט, זה מבאס מאוד כשסדרה שאת ממש אוהבת מתדרדרת. וזה קורה הרבה פעמים כאשר מתחלפים היוצרים/כותבים המקוריים, וזה בדיוק מה שקרה בדקסטר. זה קרה גם במידה מסוימת גם בסדרה הבית הלבן, למרות שאותה אני המשכתי לאהוב מאוד עד הסוף.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
בהחלט
למה את לא רוצה סדרות מהעשור האחרון?
אה, אני רואה שענית:
כי יש יותר מדי דברים טובים בעשור האחרון |מזיע|
זה לא נשמע סיבה טובה
והרבה שעדיין לא הסתיימו ואני מעדיפה (לרוב) לראות סדרה שהסתיימו.
זאת סיבה טובה. אבל יש הרבה סדרות מהעשור האחרון שכן הסתיימו כבר
בנוסף, עדיין לא עבר מספיק זמן בשביל מרבית הסדרות (אני לא מדברת על היוצאים מן הכלל כמו סמוך על סול) כדי לראות אם הן סדרות שיהיו מדוברות גם בעתיד.
את זה אני יכול חלקית להבין. אבל זה לא שאת רואה רק סדרות ישנות שמדובר עליהן הרבה. למשל Journyman היא סדרה שדי נשכחה עוד לפני שהיא בוטלה אפילו. אף אחד לא חושב עליה. אז זה לא את כל כך מקפידה.
חוץ מזה סדרות שהסתיימו לפני 5 שנים ועדיין מדברים עליהן אז אפשר לדעת שהן מדוברות.
ודבר אחרון, אני רוצה לראות הרבה דברים (גם ישנים) אז זה אומר שאני חייבת לסנן. זאת אומרת שאני בוחרת את הטופ שבטופ.
אבל שוב, את לא ממש בוחרת רק את הטופ שבטופ (Journyman) ובכל מקרה את יכולה לבחור את הטופ מהטופ גם מהעשור האחרון.

*אבל אם כבר מדבירם על סדרות ישנות מעולות זה מזכיר לי את Northern Exposure משנות ה90 שהיא מעולה.

את מתכוונת שהתרגום מוזר רק כי הוא לא נכון כתרגום, או שזה גם כי בסדרה הם לא באמת "גולשים בזמן"?
הם גולשים בין יקומים מקבילים, זה לא מסע בזמן.
אם כי יש תירוץ לשם הסדרה שהבנתי רק לפני כמה שנים - כי בסדרה הם נתונים לחסדו של מכשיר שפועל על טיימר רנדומלי. ככה שהם תקועים בכל עולם מקביל כמות זמן מסויימת ואז אם הם רוצים לעזוב הם חייבים לעשות את זה בזמן. (מה שקורה בהמון מהפרקים זה שהם מפוצלים באיזשהו אופן ואז צריכים להתאמץ כדי להתאחד על מנת שכולם יספיקו לגלוש בזמן.
זה אומר שזה הולך לקרות בשרשור הזה כל פעם שנתקרב לסוף עמוד|חבול|
אולי זה גם מסביר מה שקורה לניק עם ההודעות הנעלמות, בגלל שהוא רואה דברים מחוקים הניווט אצלו משובש.
סוף סוף אתם מבינים את הכאב שלי

למעלה