אז מי משלם בדייט ולמה פשוט לא להתחלק

אפשר הכל

אפשר גם לקבוע שכל העסק כולו לא רווחי. לא כלכלית, לא רגשית, ולא בכלל.
לא בעידן הנוכחי לפחות.

דווקא מסכימות על הכל :)

תודה לך, אנחנו מסכימות בהכל מסתבר :). ורד זו מחווה מקסימה שמראה על נתינה. מחשבה.

S h a r k 1 8

New member
ועדיין אם הבחור יביא ורד אבל לא ישלם את כל החשבון

הוא יוכתר כ"קמצן" והורד לא יעזור לו בשיט.
&nbsp

S h a r k 1 8

New member
אז מי משלם בדייט ולמה פשוט לא להתחלק

הי חברים,

יש משהו שאני פשוט מתקשה להבין. רוב הבנות לא ימשיכו לצאת עם בחור שלא שילם עליהן בדייט גם אם הדייט היה מעולה. הטיעון שרובן מעלות היא שזה מעיד על קמצנות.

אז אם הבחור באמת קמצן וזה החיסרון היחיד שלו, אני לא רואה בעיה לנהל איתו קשר. לרוב הנשים היום יש עבודה עם הכנסה קבועה והן בהחלט יכולות לבזבז על עצמן כמה שהן רוצות בלי להיות תלויות בנדבנות של הגבר. שהוא יהיה קמצן ואת תוציאי כסף על מה שבא לך.

מצד שני, מי בכלל אמר שאם הבחור לא משלם על הבחורה הוא קמצן? קמצן בעיני היה מישהו שנכנס למסעדה ומזמין רק כוס מים (כדי שהוא לא יצטרך לשלם). גם לא ברור לי איך אפשר לייחס תכונת אופי באופן כ"כ חד משמעי רק על סמך ארוע יחיד. אולי הבחור מנסה להראות שהוא חושב שהבחורה שווה לו מכל הבחינות ושהוא לא רואה אותה כאישה קטנה שלא יכולה לשלם על עצמה?!

הטיעון הבא הוא שמדובר בחוסר ג'נטלמניות. יש 1001 דרכים להביע ג'נטלמניות חוץ מלשלם על בחורה, למשל לשאול אותה לשלומה, לפתוח לה את הדלת, להביא לה פרחים. האם כל הגינונים האלה גם חשובים באותה מידה כמו נושא התשלום בדייט?

מצד שני, אני ממשיך לשמוע שוב ושוב את אותן טענות ש"נורא קשה למצוא מישהו" ו"שכולם לא רציניים" או "לא בשלים". אם ההיצע הוא כל כך נמוך, הייתי מצפה שבנות יפסלו בנים רק על דברים מאד מאד מהותיים, אז כנראה שזה נורא-נורא מהותי. השאלה היא למה.

ניסיוני הלא קטן כמי שיצאה 10 שנים לבלינדייטים

חייבת לציין בפניך שזו לא הבעיה.
תראה תמיד יהיו יוצאים מהכלל. הבעיה היא
- שמישהו מהצדדים מתחשבן - לא משנה אם זה הבחורה שמרגישה שכך חייבים או הגבר שמרגיש מנוצל כל אחד לחוד או שניהם יחד- עצם ההתחשבנות לא מאפשרת את החיבור כיוון שעסוקים בעניין אחר ולא במה שקורה בנינו.
- בעיה נוספת שהצד המשלם, ולפעמים הוא משלם לא מעט (למשל שהוא מציע לצאת לדייט ראשון למסעדה) מצפה שאם שילם יש חובה לצאת לדייט נוסף. גם כאן ההתעסקות היא בכסף/בהתחשבנות ולא במהות, בחיבור.

S h a r k 1 8

New member
זו ועוד איך הבעיה

הנורמה החברתית שאומרת שהגבר צריך לשלם בעצם מגדירה יחסי כוחות לפיהן הגבר הוא זה שצריך להתרפס בפני האישה ולהודות לה על שהיא הואילה בטובה לצאת איתו, בעוד שלאישה יש המון אופציות והגבר הוא כלום ושום דבר בעיניה.

כך שגם אם הגבר שילם והאישה הייתה מרוצה מזה, נקודת המוצא של הקשר הוא שהגבר צריך להוכיח את רצינותו בפני האישה, בעוד שהיא לא חייבת לו כלום. זאת בדיוק הסיבה שאני לא מפסיק לשמוע בנות שדורשות שיהיה להן מעמד של מלכה בקשר וממהרות להעיף על ימין ועל שמאל גברים שעמדו בדרישות שלהן רק ב 99%.

SupermanZW

Well-known member
בדייט ראשון הגבר, לאחר מכן לסירוגין או חצי חצי

נהוג ברוב החברות האנושיות שהגבר עושה את הג'סטה הראשונה אבל אז הדייט השני הוא מבחן, אם בדייט השני האישה לא מציעה לשלם או להתחלק זה סימן שהיא גולד דיגרית ואז אתה יכול להכריח אותה להתחלק ואחר כך לא לפגוש אותה יותר. יותר פשוט מלבקש מהאישה להתחלק בדייט ראשון (ומלכתחילה רובן לא רק שלא יסכימו אלא יפסלו אותך על זה מסיבות לא מוצדקות, תוך הנחה שאתה קמצן, אבל לא תשנה את העולם) וגם יותר יעיל, כי אז הדייט השני מספיק לך כדי לדעת עם מי יש לך עסק וממילא לא תרצה להיות עם אישה שלא מאמינה בשוויון.

בקיצור טענותיך צודקות אבל במציאות הצדק לא מנצח אלא הנוהג המקובל (כל עוד לא נוצר רוב שמעוניין לשנותו) ולכן אל תהיה צודק, היה חכם.

סלח לי

אני יכול לאמר לך מניסיוני האישי, העצה שלך לא עובדת והיא מטעה.
אף בחורה לא תסכים לרעיון שלך.
אתה מטעה.
הרעיון שלך לא צודק, וגם לא חכם וגם לא יעיל.

SupermanZW

Well-known member
כל בחורה שהמשכתי איתה מעבר לדייט שני הסכימה

אלה שלא הן אלה שאני יודע שטוב שלא הסכימו כי אני מעדיף להיות לבד מלהיות מנוצל. זה לא קל לבחור בדרך שלי אבל זה כדאי.
&nbsp
עם בת זוגי הנוכחית אני כבר 13 שנים וסביר להניח שנשאר ביחד עד הסוף. אם היא לא הייתה מסכימה לתנאי הזה לא היינו ביחד.
&nbsp
כבר כתבתי בשרשור אחר שלא כל הנשים גולד דיגריות, זה אומר שהרוב כן אבל חלק לא, צריך לבחור מאלה שלא.

S h a r k 1 8

New member
מצד שני, אם בדייט הראשון היא הציעה לשלם

והתעקשת לשלם את הכל, אני יכול להבין למה בדייט השני היא אפילו לא תציע.
היא קיבלה אישור שזה בסדר שאתה משלם עליה.

SupermanZW

Well-known member
לא בהכרח

אם היא מציעה לשלם או להתחלק בדייט הראשון אתה יכול גם להגיד "הפעם אני משלם, בפעם הבאה את" ולהסיר ספק.

זה יבריח אותה

במיוחד אם הגיעה לדייט מתלבטת / מהססת / שואפת למשהו אחר.

אי אפשר לעקוף את תאוות הבצע הנשית וגם לא להתמקח ולא להציב תנאים עתידיים.
חברה נשית עולה כסף.

אני לא מציע פיתרון מקורי, אלא מצביע על בעיה.
בקשר זוגי, הדבר האחרון שבחורה רוצה, זה שיוויון.
מה שהיא רוצה באמת, זה זכויות יתר, להרגיש כמו "מלכה".
לשלם בדייט, יגרום לכל אישה להרגיש כמו לוזרית.
תמיד יהיה מישהו אחר שירצה לפנק את הבחורה כפליים ושבעתיים מפותח השרשור ודומיו.

שכחתי להגיד- אם פותח השרשור ישאל אותה "למה את לא רוצה לצאת אתי לדייט שני?".
בת זוגתו תאמר משהו אחר. יש להן המון סיבות ותירוצים.... אבל הן לא ישרות בעניין נימוקי דחייה.

אי יושר בעניין נימוקי דחייה

אי יושר בעניין נימוקי דחייה, מובנה אצל המגדר הנשי.

לאישה בכלל קשה לפרט עניינים שהם "שליליים", בטח באוזניו של גבר.
זה קשור לטבע הנשי, וחסמים שקיימים אצל הטבע הנשי.
לעתים גם בינה לבין עצמה קשה לה לפרט עניינים שליליים באופן שמפרט אותם עד הסוף, באופן ברור.
מקסימום, כשאישה רוצה לפרט, זה תמיד "אמרתי לו ו הוא אמר לי.." ואתה צריך להבין מבין השורות מה בדיוק שלילי בסיפור הזה.

במקום זאת יש להן שלל של משפטים כמו "מגיע לך בחורה יותר טובה ממני", "אתה בחור מיוחד מאוד, ומגיע לך בחורה ייחודית", "אני לא סגורה על עצמי" וכיוב' יציאות נשיות.
נימוקי הדחייה האמתיים, הם מן "סוד".

אבל זהו טיבן של נשים... וגם הן סובלות.
הן לא יכולות להחליט משהו כמו "ממחר אני אחרת". הן שבויות של הטבע הנשי שלהן, והן חשות אכזבה, קיפוח, דחייה, בדידות, ממש כמו הגבר.

SupermanZW

Well-known member
ואתה תמיד ישר?

כל סיבה לגיטימית לדחייה כפי שכל סיבה לגיטימית לקבלה.

האם לא קרה לך אף פעם שעוד בתחילת הדייט הבנת שאתה לא נמשך לבחורה אבל המשכת את הדייט מנימוס ולא הסברת לה למה אתה לא מעוניין להמשיך את הקשר? היית אומר לבחורה בפנים "אני לא נמשך אלייך"? אם כן אתה יחיד במינך.

לא, אבל אצל גברים זה רק משיכה

אצל נשים מדובר ברשימה ארוכה במיוחד לדחיית בן הזוג.
&nbsp
אני לא זוכר שאי פעם עברתי תשאול לגבי למה אני לא ממשיך לדייט שני.
אני בכלל לא כ"כ בעל ניסיון בתחום הדייטים.
&nbsp
מה שאני אומר זה שנשים מתקשות לפרט באופן מילולי תיאורים שליליים, דיווח שלילי, פירוט שלילי, במיוחד באוזני גבר שהוא עצמו הגבר הדחוי.
&nbsp
האמת שאני כבר שנים לא יצאתי לדייט. כבר אמרתי שאני גמד מכוער.
מעט ההצלחות שהיו לי עם נשים, היו במילניום הקודם.

SupermanZW

Well-known member
תפסתי אותך בשקר

כתבת שחשוב לך שאישה לא תחיה על חשבונך ושלא תיגע בכסף שלך, משמע אפילו תהיה הכי יפה בעולם מבחינתך אם תבחין שהיא רוצה לנצל אותך תפסול אותה, על כן ברור שחוץ ממשיכה יש לך לפחות דרישה אחת נוספת. עוד קריטריון שכתבת שיש לך הוא שלא תיכנס לחדר שלך ושאם תגור עם מישהי יהיה לך חדר רק שלך שאליו היא לא תיכנס לעולם, זה קריטריון מאוד לא רגיל שטרם נתקלתי בו לפני שקראתי את ההודעה ההיא שכתבת.

אני לא מכיר אף גבר שהקריטריון היחיד שלו הוא משיכה, לכל אחד יש דברים נוספים שחשובים לו, אפילו לך.

אולי ה"רשימה" של הגברים (לשיטתך, מכיוון שאין רשימה אחידה) קצרה יותר מה"רשימה" של הנשים (גם כאן, רב השוני בין "רשימה" ל"רשימה"), אך ללא ספק לא מדובר בקריטריון יחיד.

צריך שתהיה גם כימיה

אבל אם אין כימיה, אולי יש סיכוי לעשות סיבוב עם הבחורה, לעשות איתה משהו מעניין.
אבל ( כאמור ) אני כבר שנים לא בענייני דייטים.
&nbsp
בתחילת הקשר, הגבר צריך משיכה, וצריך להרגיש כימיה לבחורה.
יתכן שאנו מדברים על שני דברים שונים.
אני מדבר על תחילת הקשר עם הבחורה. לא על הקשר לאחר שנים ארוכות.

SupermanZW

Well-known member
משיכה זה הכרחי אבל לא מספיק, יש עוד קריטריונים

גם בתחילת הקשר משיכה זה לא מספיק.

הקריטריונים משתנים מאדם לאדם (גם בין גברים וגם בין נשים).

יתכן שאתה באמת מציאה

לא ציני, יתכן שאתה באמת יפה ומוצלח וחתיך, ואולי בחורות מוכנות להיות איתך יותר פשרניות כדי להמשיך להחזיק אותך.
אולי זה שווה להן.
אבל לא כולנו מוצלחים....
לא כולנו יפים...

למעלה