איך בוחרים עו"ד/ מגשר?

איך בוחרים עו"ד/ מגשר?

היוש,
בצער רב מצטרפת אליכם.... הגעתי למסקנה שהכל אבוד, וחבל על כל יום נוסף של סבל הדדי. עדיף שכל אחד ילך לדרך שלו וינסה לזכות בחיים מאושרים וטובים כמו שמגיע לשנינו.

עכשיו נשארתי עם השאלות האופרטיביות...
התייעצתי כבר עם 3(!!) עורכות דין, ולא מצאתי עדיין אף אחת שנראית לי כמו מישהי שהתועלת שתביא תעלה על הנזק.
הראשונה- היתה מנומנמת כזו..... כולה בגישה של אולי שווה לתקן....
השניה, מנעמ"ת, המליצו לי ללכת אליהם לייעוץ לנשים- אבל אחרי פגישה קצרה (ו-280 ש"ח
) היא הבהירה לי שהמקרה שלנו מסובך מידי בשבליהם ואין להם ניסיון בדברים כאלו......
והשלישית, השם ירחם, אם אקח אותה, זה יהיה רק בשביל שהוא לא יקח אותה נגדי...
איזו כלבת גיהנום חסרת גבולות!!! (שבתכלס אני מבינה שלשכור אותה לעזור לי זה כמו בעצם להעביר את כל הרכוש שלנו מראש על שמה...)

אז איך בוחרים?
הגייד-ליינס אמורים להיות מישהו שמבין במקרים מורכבים יחסית (מעבר לרגיל בית וילדים, יש גם עסקים משותפים שצריך להפריד...), מישהו שבאמת יחלק בצורה הוגנת.... אני נורא רוצה להגיד חצי- חצי, אבל מרגישה שבכל זאת מגיע לי יותר (מכל מיני סיבות שלא אפרט...)
הוא ירצה משמורת משותפת, ואני לא.... וזה יהיה קרב גם על הילדים וגם על הכסף...

בקיצור, איך בוחרים מישהו שיעשה את זה קל וזול ולא יעמיק את הנזק שכבר בכל מקרה יש.... בכל זאת, יש לנו כמה ילדים ונצטרך אחכ להמשיך להיות בקשר ולשתף פעולה....

וגם..... כאילו בקטנה, אבל לא..... מאיפה מביאים את האומץ לממש את כל זה?!?

אז את רוצה גם וגם וגם

גם משמורת, גם רכוש וגם שהכל ילך בקלות... (ואת בטח גם רוצה שהגרוש שלך יודה לך על כל הטוב הזה שאת נותנת לו...). אם 3 עורכי דין רמזו לך שיש מצב שאת לא בכיוון, אז אולי... תלכי לעורך דין רביעי!

לא נראה לי שהבנת לגמרי...

3 עורכי דין הציגו גישות שונות לחלוטין.... אף אחד לא אמר שלא בכיוון.
אחת אמרה- תעשו שלום בית.
אחת אמרה- גדול עלי, לא יודעת לחלק משהו שהוא מעבר לדירת 3 חדרים עם משכנתא.
ואחת אמרה- תתלשי לו את הביצים ותתלי על עמוד חשמל בכיכר העיר, אה.. ותביאי את הילדים לראות את זה... זה חשוב שהם ידעו!

אז יש לך מישהו רביעי להמליץ לי?

ללא הסכם ממון שקובע אחרת, הרכוש יתחלק חצי-חצי

הוגן, לא הוגן, זה החוק. ובינינו, יש מעט מאד זוגות מתגרשים שאחד מבני הזוג לא חושב שמגיע לו/לה יותר מחצי. ויש כמובן זוגות ששני בני הזוג מאמינים שמגיע להם יותר מחצי.
אפשר לדון בגובה המזונות. פה יש יותר מרחב תמרון. אמנם לא קשור בחלוקת הרכוש אבל כדאי לבחור את הקרבות בתבונה. אם לא תבזבזי תחמושת על קרב אבוד מראש על חלוקת הרכוש, תוכלי להשיג (אולי) מזונות יותר גבוהים כל שבסיכום הכללי כן ייצא לך יותר כסף.

היות ויש לכם מורכבות של עסק משותף אז אני מציע לכם בחום לפנות לגישור ולא לבית משפט. בגישור יש לכם סיכוי הרבה יותר טוב לגמור עם פירוק העסק בצורה חכמה. לבית משפט ממילא תצטרכו להגיע עם הצעה מוסכמת על שניכם כי אם לא תהיה הסכמה, סיכוי רב שהשופט יגיד לכם למכור את העסק ולעשות חצי-חצי על הרווחים.

למעלה