איך נשארים שפויים בחופש הגדול?

סמאדי

New member
איך נשארים שפויים בחופש הגדול?

אני חדשה פה... וגם אמא לשני ילדים. האחד בן שלוש וחצי והשני בן שמונה חודשים. הקטן זקוק ליותר תשומת לב מבחינה פיזית. הוא זוחל בבית, וכמה שניסינו להפוך את הבית לבטיחותי, וניסינו, עדיין צריך לדאוג שהוא לא יפול כשהוא עומד ומחזיק את השולחן, להאכיל אותו (מבקבוק), ולהיות איתו באותו חדר, גם אם הוא בלול. (אם לא, הוא מרגיש בודד, או מפחד, ובוכה...), והגדול... רוצה את אמא!!! מה עושים בחופש כששניהם יחד והבעל בעבודה?

פלגיה

New member
שלום לך ../images/Emo140.gif

באמת באמת לא קל עם שניים בכאלה שלבי-התפתחות שונים.גיל שמונה חודשים הוא באמת גיל שצריך עיניים פקוחות עליו כל הזמן, וילד בן שלוש וחצי, צריך "הפעלות" וחברים. אז מה עושים? רעיון אחד הוא למצוא עוד אמא במצב דומה, ולהתארגן יחד. יום אחד בבית של אחת, ויום אחר בבית של השניה. כך יש יותר עיניים משגיחות וגם אפשר להתפנות ולהעסיק את הגדול (או הגדולים) עוד רעיון הוא להשיג עזרה מבחוץ. או קרובי משפחה, או בייביסיטר בתשלום. שהם ישמרו על התינוק ולך יהיה זמן להיות עם הגדול.אני לא יודעת עד כמה את ניידת, אבל אם כן - כדאי למצוא משחקיה. מקום מוצל וממוזג, שבו יש מתקני משחקים מתאימים הן לתינוק זוחל, והן ל"ילד גדול". עוד אפשרות של טיול היא לגן החיות. רעיונות נוספים תוכלי למצוא בפורום "חינוך לגיל הרך". בהצלחה

סמאדי

New member
תודה על התשובות...

ננסה לשרוד. נורא חשוב לי שלשניהם יהיה טוב. שיהיה להם כיף. אני מאמינה שכל חויה טובה נאגרת, גם אם זה בתת המודע, ומהוה משקולת שכנגד לחויות פחות נעימות. כמו על מאזניים... רוצה שיאספו להם זכרונות טובים. שילמדו לבטוח בחיים, וגם כשהם יתקלו בקשיים, הביטחון הזה, שהם מפתחים כתוצאה מחוויות מענגות יהיה גדול מהקושי ויעזור להם...

פלגיה

New member
החוויות לא נותנות בסיס לביטחון

לפחות לפי השקפתי. השגרה הקבועה והשלווה של האם זה מה שנותן את הביטחון לעתיד. חוויות זה טוב, אבל מה שנחקק בזיכרון זה הדברים הלא שגרתיים. אם תתני להם חוויות מרעישות מדי יום - הם לא יזכרו אותם לחיוב

סמאדי

New member
גם וגם...

אני לא חושבת על משהו גרנדיוזי. לא צריכים לעוף זיקוקים באויר בכדי שהילד יהיה מאושר ויאהב את החיים... בטח שאמא היא האדמה, וגם אבא, כמובן, אבל אני מאמינה שכל חוויה נפלאה, אם זה טיול בטבע או ציור על קופסת קרטון, עושה משהו קצת יותר מאשר טוב באותו הרגע... עניין של אמונה, אני מניחה...

סמאדי, בדיוק שאלתי את השאלה

הזאת גם בפורום שלי, אני רוצה לומר שהיום זה היום הראשון שהייתי עם שלושתם יחד, מפני שביום חמישי זה היה היום האחרון לקייטנות, אין לי מושג איך אני מעבירה איתם את ה-40 יום הנותרים לסוף החופש, אין לי איפה ללכת איתם בחום ובשרב הזה
אוטו יש לי רק בשעות הערב, כך שנותר רק להשתגע איתם בבית, אין לי בכלל רעיונות, הילדים מנסים להעסיק את עצמם במחשב, טלויזיה, משחקים, יצירות ובין לבין ויכוחים ומריבות. אוףףףףף.

פלגיה

New member
היה כאן שרשור לא מזמן ../images/Emo179.gif

וביקשתי רעיונות לפעילויות בחופש, להרבה ילדים, הרבה שעות, בבית ולא עולות הרבה כסף. מכל הרעיונות הרכבתי מאמר, והוא מצורף כאן. אפשר לבחור מפה מה שמתאים, וליהנות. יש עוד רעיון שלא כתבתי במאמר - להכין "טבלת ייאוש" גדולה כשהימים נספרים אחורה עד ל- 1 בספטמבר (הבת שלי הודיעה שאם אני אכין כזאת טבלה היא לא תדבר איתי יותר)

תודה, אני אקרא, מה שכן....

בשבוע הבא בעלי ילך לקנות להם כמה משחקי קופסה(יש לנו הנחה גדולה עליהם
) הבן שלי אוהב מאוד פאזלים.

פלגיה

New member
../images/Emo103.gif המלצות על משחקי קופסא

יש אתר בשם "בדוק" שנותן המלצות וביקורות על משחקי קופסא מכל החברות. כמה משחקים כאלה - ואתם מסודרים. אצלנו יש: שעת השיא ריסק מונופול חבילה הגיעה מספר ח"י שבץ נא הבעיה - רוצים לשחק עם אבא ואמא, ולא לבד...

ונוסיף את רמיקוב, sorry,

מונופול, מונופול, מונופול. פרוייקטים גרנדיוזיים של בניה. אצלנו יש רכבת הרים של קונקס, שלוקח 3 ימים לבנות. היא נפתחת רק בחופש הגדול. פרוייקטים גרנדזיוזיים של יצירה: שטיח קיר, אריגה בנול, עבודות בפסיפס, יצירת חול מגירים ומלח ואחר כך מילוי בקבוקים בהם, ציור בצבעי אקריליק על בד. וכמובן, המיון השנתי של החפצים שלהן. שעות של עלעול המזכרות ישנות. כבונוס גם נעשה קצת סדר.

פלגיה

New member
חשבתי שרכבת הרים זה משחק לאבא

יופי של רעיונות, אני אוסיף לרשימה

פלגיה

New member
גם אצלנו ../images/Emo8.gif

והחנות הכי טובה לרכבות והציוד שלהן, שהיתה לי ליד מקום העבודה, נסגרה.

אצלי הצעיר עדיין בקייטנה

בשעות אחר הצהריים אני מעסיקה אותו יופי. אם הילד לא נפגש עם חבר באותו יום, אני שולפת את הקרטון ביצוע וצבעי אקריל שקניתי, והוא מתחיל לצייר כאוות נפשו. יש לנו גם חלוקי נחל, אני שוטפת אותם היטב עם אקונומיקה (כדי שיהיו נקיים ולבנים), מורחת על כל האבן דבק מפיות ומדביקה מפית כשהוא גזורה מסביב. נרשמה התלהבות מצד הצעיר (הבכור לא רצה). מה גם שזה יוצא מאוד יפה ומקשט את הבית. אפשר להדביק מפיות על כל דבר. תקני תיקי ספריה בסביבות 3-5 שקלים בהכל בדולר, ותדביקו על זה מפיות. זה יוצא מ-ש-ג-ע. אפשר על זכוכיות או על עץ, מה שבא לכם.
מה עם בריכה? שווה להזמין מונית אם זה לא רחוק, לצאת כשעתיים שלוש לפני שהבעל חוזר מהעבודה ואז הוא יאסוף אתכם.
להזמין חברים או שהם ילכו לחברים (תבקשי שיבואו לאסוף כי הרכב אצל בעלך - לא להתבייש!). ולסמאדי - אפשר להפגיש עם חברים. אם יש לכם דשא או מקום להניח בריכה, תורידי להם צעצועים והם יהנו מאוד. אפשר להזמין גם חברים לבריכה ובכלל יהיה שמייח
בהצלחה!

פלגיה

New member
ובועות סבון

במרפסת, בחצר או באמבטיה ממלאים כלי גדול במי סבון ונושפים בעזרת קשיות אפשר לפתל חוט תיל בכל מיני צורות ולראות איזה בועות יוצאות.

g u r a

New member
אפשר גם בועות סבון

בגיגית..כי היא נמוכה וליצור בועות סבון ענקיות עם מחבט טניס של ילדים (זה עם המרובעים הקטנים. מגיע בדרך כלל עם כדור פלסטיק. בטח אפשר למצוא "בכפר השעשועים")

droli

New member
כשהן היו קטנות מה שהחזיק אותי

שפויה, זה ללכת לבריכה. כל בוקר לבריכה, ואז בצהריים הן היו נופלות לישון. ואם לא הלכתי בבוקר, אז אחה"צ ולוקחת איתי לבריכה ארוחת ערב. אחרת אני ודעתי היינו נפרדות לפני שנים.

למעלה