אין שום צורך בועדת חקירה, הכל ברור

marabo

Well-known member
בתורה הקדושה (פרשת בחוקותי) כתוב שאם כולנו נלמד את התורה ונשמור אותה הקב"ה יתן שלום בארץ
אם נבזה את לימוד התורה והמצוות יבואו חרב ומלחמות ואף גלות.
אז אני לא מבין מה יש כאן לחקור.
אם כולנו היינו לומדים ושומרים את התורה והיה בא האסון של ה 7 לאוקטובר היה מקום לחקור היכן טעינו? מה פספסנו?
אבל אחרי שבשנה וחצי ביזו כאן את לומדי התורה ואת התורה ומצוותיה מה יש כאן לחקור? הכל ברור, מה הייתה הסיבה ומה הייתה התוצאה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
(y)
כל מילה בסלע
אם כולם יהיו חובבי החבר הדימיוני ויתעלקו על התרציבים שבכלל לא ייוותרו עבורם.. לא תמצא שום קידמה, הייטק ואיכות חיים כפי שיש כיום. אז אולי תגיד שתספיק עבורך עששית, פת לחם וביצה אחת ליום, אבל מי יסכים לחיות כך?

evglev1

Well-known member
מנהל
לא יודע מה אתה מקשקש.
הדברים היו ברורים ואין כאן מה לחקור
ברור מה הסיבה ומה התוצאה
הציבור זקוק להסבר האנושי. מי האנשים שקיבלו החלטות גרועות, מה הוביל אותם לכך. האדם החילוני מחפש טעויות אנוש או טעויות בטכנולוגיה, הוא לא יכול לקבל שהכול בא מלמעלה כעונש.

אגב לי ברור דבר אחר, לי ברור שהביביסטים חשבו שבין אבו מאזן ללפיד אבו מאזן הוא הרע במיעוטו ועדיף שישראל תושמד ונחיה תחת שלטון ערבי "פלסטיני" מאשר שלפיד יהיה ראש הממשלה. ולהיפך לרל"בניקים היה ברור שבין ביבי לאבו מאזן, אבו מאזן הוא הרע במיעוטו ועדיף שישראל תושמד ונחיה תחת שלטון ערבי "פלסטיני" מאשר שביבי יישאר ראש ממשלה לאורך זמן. אז הקדוש הברוך הוא היה צריך לפקוח את עינינו שלא מאבו מאזן ולא מאף מנהיג פלסטיני לא נקבל את מה שקיבלנו מצ'אלח א'ין או מהסוטלאן סולימאן והשבעה באוקטובר זה ספורט "פלסטיני" לאומי ובין שירצה ובין שלא ירצה לא אבו מאזן, לא ברגותי ואפילו לא פייאד לא יצליח להגן עלינו מהנוח'בות ואין אפשרות לחיות תחת שלטון ערבי כמו בתקופת היישוב הישן, כי אם הערבים יינצחו הם לא יסתפקו בהחזרת השלטון הפוליטי אלא יעשו לנו מה שהיטלר עשה באירופה ואולי אף יותר גרוע. וגם אם ביבי אשם בכל פרשות השחיתות והוא ראש הממשלה המושחת ביותר שהיה אי פעם הוא עדיף על כל מנהיג פלסטיני כולל אבו מאזן וגם אם לפיד ליצן חצר ויודע רק לדבר וחסר הבנה טוטאלי במדיניות הוא עדיף על אבו מאזן וכל מנהיג "פלסטיני" אחר. זה מה שהקדוש ברוך הוא היה צריך להראות לנו לפני שאנחנו מתחילים להרוג זה את זה במלחמת אחים/אזרחים ומאפשרים לערבים לנצח במסגרת שניים רבים, השלישי זוכה.

Harrington

Well-known member
מנהל
הציבור זקוק להסבר האנושי.
השאלה האם אלו (בציבור) שרוצים ועדת חקירה כזאת או אחרת, רוצים זאת כדי לקבל "הסבר אנושי" או כדי שיעופו ראשים.
אגב לי ברור דבר אחר, לי ברור שהביביסטים חשבו שבין אבו מאזן ללפיד אבו מאזן הוא הרע במיעוטו ועדיף שישראל תושמד ונחיה תחת שלטון ערבי "פלסטיני" מאשר שלפיד יהיה ראש הממשלה.
לא יודע אם היית רציני, אבל ספק אם יש ביביסט אחד (מה שזה לא יהיה) שסבור כך.
ולהיפך לרל"בניקים היה ברור שבין ביבי לאבו מאזן, אבו מאזן הוא הרע במיעוטו ועדיף שישראל תושמד ונחיה תחת שלטון ערבי "פלסטיני" מאשר שביבי יישאר ראש ממשלה לאורך זמן.
זה דווקא אני מאמין שיש :).
אז הקדוש הברוך הוא היה צריך לפקוח את עינינו שלא מאבו מאזן ולא מאף מנהיג פלסטיני לא נקבל את מה שקיבלנו מצ'אלח א'ין או מהסוטלאן סולימאן והשבעה באוקטובר זה ספורט "פלסטיני" לאומי ובין שירצה ובין שלא ירצה לא אבו מאזן, לא ברגותי ואפילו לא פייאד לא יצליח להגן עלינו מהנוח'בות ואין אפשרות לחיות תחת שלטון ערבי כמו בתקופת היישוב הישן, כי אם הערבים יינצחו הם לא יסתפקו בהחזרת השלטון הפוליטי אלא יעשו לנו מה שהיטלר עשה באירופה ואולי אף יותר גרוע.
בעיה אחת יש עם כל זה והיא שהקב"ה מזמן פקח את עינינו בעניין הזה. כלומר, הוא הגיש לנו את המציאות הזאת על מגש של כסף, של זהב אפילו. יותר מפעם אחת למעשה. זה שאנחנו מתעקשים שוב ושוב לעצום את עינינו מפני המציאות שהוא מראה לנו, בזה כבר לא ניתן להאשים אותו.
וגם אם ביבי אשם בכל פרשות השחיתות והוא ראש הממשלה המושחת ביותר שהיה אי פעם הוא עדיף על כל מנהיג פלסטיני כולל אבו מאזן וגם אם לפיד ליצן חצר ויודע רק לדבר וחסר הבנה טוטאלי במדיניות הוא עדיף על אבו מאזן וכל מנהיג "פלסטיני" אחר. זה מה שהקדוש ברוך הוא היה צריך להראות לנו לפני שאנחנו מתחילים להרוג זה את זה במלחמת אחים/אזרחים ומאפשרים לערבים לנצח במסגרת שניים רבים, השלישי זוכה.
כאמור, הקב"ה "הראה" לנו את זה זה מכבר. כבר בימי עראפת העליזים הוא הראה לנו את זה. ודאי כך בתקופת אבו מאזן, כשיש לנו ראש רש"פ שמדרבן לטרור ומממן טרור באופן הכי גלוי שרק אפשר, ועדיין יש אנשי בטחון שיושבים באולפנים וטוענים שהרש"פ מונעת טרור ושאבו מאזן מתנגד לטרור ושאר המצאות ממוחם הקודח.

לגבי מלחמת אחים, יש כאלו שיש להם חלומות רטובים שתהיה כאן מלחמה כזאת. הלכה למעשה הסיכוי לכך קלוש. רוב רובו של הציבור מצוי בדעה אחת ברוב הדברים והמחלוקות יחסית מינוריות, ודאי כמותית. הבעיה בעניין הזה שאלו שסבורים ורוצים אחרת, על אף שהם מיעוט קטן ובעיני זניח, יש להם תקציבים אדירים ומיקרופונים לרוב, באדיבות התקשורת הישראלית והאג'נדה שלה, כך שמתקבל הרושם שמדובר בחצי או בכל הציבור ולא כך.

שורה תחתונה, ראשית הקב"ה לא "צריך" לעשות שום דבר ע"פ דרישתנו. הוא לא חייב לנו מאומה. אם כבר, לפחות על-פי ההסכם בינינו, אנחנו חייבים לו. שנית גם מה שאתה בכל זאת דורש ממנו שיעשה (לא לגמרי ברור לאיזו מטרה), הוא עשה גם עשה. אז אפשר להמשיך להאשים אותו כמובן, אבל אפשר גם שפשוט ניקח אחריות על עצמנו.

evglev1

Well-known member
מנהל
השאלה האם אלו (בציבור) שרוצים ועדת חקירה כזאת או אחרת, רוצים זאת כדי לקבל "הסבר אנושי" או כדי שיעופו ראשים.

לא יודע אם היית רציני, אבל ספק אם יש ביביסט אחד (מה שזה לא יהיה) שסבור כך.

זה דווקא אני מאמין שיש :).

בעיה אחת יש עם כל זה והיא שהקב"ה מזמן פקח את עינינו בעניין הזה. כלומר, הוא הגיש לנו את המציאות הזאת על מגש של כסף, של זהב אפילו. יותר מפעם אחת למעשה. זה שאנחנו מתעקשים שוב ושוב לעצום את עינינו מפני המציאות שהוא מראה לנו, בזה כבר לא ניתן להאשים אותו.

כאמור, הקב"ה "הראה" לנו את זה זה מכבר. כבר בימי עראפת העליזים הוא הראה לנו את זה. ודאי כך בתקופת אבו מאזן, כשיש לנו ראש רש"פ שמדרבן לטרור ומממן טרור באופן הכי גלוי שרק אפשר, ועדיין יש אנשי בטחון שיושבים באולפנים וטוענים שהרש"פ מונעת טרור ושאבו מאזן מתנגד לטרור ושאר המצאות ממוחם הקודח.

לגבי מלחמת אחים, יש כאלו שיש להם חלומות רטובים שתהיה כאן מלחמה כזאת. הלכה למעשה הסיכוי לכך קלוש. רוב רובו של הציבור מצוי בדעה אחת ברוב הדברים והמחלוקות יחסית מינוריות, ודאי כמותית. הבעיה בעניין הזה שאלו שסבורים ורוצים אחרת, על אף שהם מיעוט קטן ובעיני זניח, יש להם תקציבים אדירים ומיקרופונים לרוב, באדיבות התקשורת הישראלית והאג'נדה שלה, כך שמתקבל הרושם שמדובר בחצי או בכל הציבור ולא כך.

שורה תחתונה, ראשית הקב"ה לא "צריך" לעשות שום דבר ע"פ דרישתנו. הוא לא חייב לנו מאומה. אם כבר, לפחות על-פי ההסכם בינינו, אנחנו חייבים לו. שנית גם מה שאתה בכל זאת דורש ממנו שיעשה (לא לגמרי ברור לאיזו מטרה), הוא עשה גם עשה. אז אפשר להמשיך להאשים אותו כמובן, אבל אפשר גם שפשוט ניקח אחריות על עצמנו.
דווקא כשמארבו טען שממשלת האנדרדוגיס לא יכולה להגיב צבאית בגלל מנסור עבאס, שאלתי אותו אם גם למבצע צבאי שאתם מטיפים לו לא תיתנו גיבוי מהאופוזיציה, מארבו השיב בחיוב וטען שהממשלה כל כך גרועה שגם בעת מלחמה יהיה יותר חשוב להפיל אותה מלתת גיבוי לצה"ל.

כמו כן מארבו הוא שציין שהבעיה היא הפרת החוזה עם הקדוש ברוך הוא ולא שום דבר אחר. לפיכך הבנתי מדבריו שמבחינתו הרשלנות הפושעת של הצבא נבעה מכך שאלוהים גרם להם לקבל את ההחלטות הכי גרועות כדי להעניש אותנו וקבלת החלטות לא הייתה בשליטתם. די דומה למקרה רחבעם שקשה להאמין שרחבעם בן שלמה היה כל כך טיפש שחשב שהמלצת הצעירים היא הטובה ותשרת אותו במשהו, כך גם אני מניח שמארבו טען שהמפקד של התצפיתניות לא הקשיב להן אם אלוהים מנע ממנו כי היינו חייבים לחוות אסון. אז בהתאם לכך, הגבתי שזה לא ילך כך ויערפו ראשים וגם אם יש יד אלוהית מאחורי הרשלנות הפושעת של הצבא, הם ייענשו על הרשלנות גם אם היא באמת לא הייתה בחירה שלהם ולא הייתה להם שליטה עליה.

אני לא דרשתי כלום, אני יודע שהוא אפשר את האסון, השאלה אם הייתה לכך מטרה טובה או שזה נבע מבחירה אנושית שהוא בחר לא להתערב בה, זה עניין אחר. אך ציינתי שאם הייתה מטרה טובה, אז כדי לפקוח את עיני אלה שהשחיזו סכינים למלחמת אחים כאילו אנחנו שוויץ.

Harrington

Well-known member
מנהל
דווקא כשמארבו טען שממשלת האנדרדוגיס לא יכולה להגיב צבאית בגלל מנסור עבאס, שאלתי אותו אם גם למבצע צבאי שאתם מטיפים לו לא תיתנו גיבוי מהאופוזיציה, מארבו השיב בחיוב וטען שהממשלה כל כך גרועה שגם בעת מלחמה יהיה יותר חשוב להפיל אותה מלתת גיבוי לצה"ל.

כמו כן מארבו הוא שציין שהבעיה היא הפרת החוזה עם הקדוש ברוך הוא ולא שום דבר אחר. לפיכך הבנתי מדבריו שמבחינתו הרשלנות הפושעת של הצבא נבעה מכך שאלוהים גרם להם לקבל את ההחלטות הכי גרועות כדי להעניש אותנו וקבלת החלטות לא הייתה בשליטתם. די דומה למקרה רחבעם שקשה להאמין שרחבעם בן שלמה היה כל כך טיפש שחשב שהמלצת הצעירים היא הטובה ותשרת אותו במשהו, כך גם אני מניח שמארבו טען שהמפקד של התצפיתניות לא הקשיב להן אם אלוהים מנע ממנו כי היינו חייבים לחוות אסון. אז בהתאם לכך, הגבתי שזה לא ילך כך ויערפו ראשים וגם אם יש יד אלוהית מאחורי הרשלנות הפושעת של הצבא, הם ייענשו על הרשלנות גם אם היא באמת לא הייתה בחירה שלהם ולא הייתה להם שליטה עליה.

אני לא דרשתי כלום, אני יודע שהוא אפשר את האסון, השאלה אם הייתה לכך מטרה טובה או שזה נבע מבחירה אנושית שהוא בחר לא להתערב בה, זה עניין אחר. אך ציינתי שאם הייתה מטרה טובה, אז כדי לפקוח את עיני אלה שהשחיזו סכינים למלחמת אחים כאילו אנחנו שוויץ.
טענות על דברי מארבו יש לבדוק מולו ידידי, לא מולי :).

evglev1

Well-known member
מנהל
בתורה הקדושה (פרשת בחוקותי) כתוב שאם כולנו נלמד את התורה ונשמור אותה הקב"ה יתן שלום בארץ
אם נבזה את לימוד התורה והמצוות יבואו חרב ומלחמות ואף גלות.
אז אני לא מבין מה יש כאן לחקור.
אם כולנו היינו לומדים ושומרים את התורה והיה בא האסון של ה 7 לאוקטובר היה מקום לחקור היכן טעינו? מה פספסנו?
אבל אחרי שבשנה וחצי ביזו כאן את לומדי התורה ואת התורה ומצוותיה מה יש כאן לחקור? הכל ברור, מה הייתה הסיבה ומה הייתה התוצאה.
ביש מזל שלא כולם מאמינים בקדוש ברוך הוא ואלה שהקדוש ברוך הוא עצם את עיניהם, אטם את אוזניהם וכבל את ידיהם כדי לגרום להם להתעלם מהסכנה ולהוביל את כל העם לאסון ישלמו את המחיר כאילו זאת הייתה ההחלטה שלהם עיניים להם ולא לראות, אוזניים להם ולא לשמוע.

למעלה