אל תכעסו עליי

inbal76

New member
אם טעם החיים היחיד עבור אישה

הוא ללדת ילדים בעינייך, אז צר לי לבשר לך שאת שבויה בהשקפות שוביניסטיות מיושנות, ושהעולם התקדם קצת, תודה לאל. אם הדרך היחידה לדעתך עבור אישה להגשים את עצמה היא לחיות למען אדם אחר, לטפל בו, לדאוג לכל צרכיו ולבטל את עצמה - שיהיה לך לבריאות. אבל תתפלאי לשמוע שיש היום נשים שיש להן דרכים אחרות להגשים את עצמן ולהיות מאושרות. ואני חוזרת לשאלתי הנצחית - ל מ ה ז ה מ פ ר י ע ל ך ??? אני לא יכולה להעלות על הדעת שום סיבה חוץ מ: א. את דתיה ב. את מקנאה ("אני סובלת שאז שכולן יסבלו!") ורק על תתני לי את התירוץ המפגר שאת מפחדת מהכחדות המין האנושי בגללנו...

inbal76

New member
תיקונים קטנים

*אני סובלת - אז שכולן יסבלו *ורק אל תתני לי את התירוץ...

ayelet i

New member
כמה מילים...

כבוד. זו מילת המפתח. כבוד לדיעות של אחרים, להחלטות של אחרים. לי יש ילדה. אני רוצה עוד ילדים. אני לא רואה את עצמי בלי ילדים. האושר, השמחה, האהבה שיש לי בלב אליה - לא הייתי מוכנה לוותר על כל אלה בעד שום הון שבעולם. יתרה מכך - אני לא מבינה אנשים שלא רוצים ילדים. בחיי - אני פשוט לא מצליחה להבין. אז מה? אז אני לא מבינה. זה אומר שאני צודקת ואחרים לא? לא! זכותם של אנשים לחשוב בצורה שונה ממני, לחיות אחרת - וזה שאני לא מבינה אותם לא הופך אותם לא צודקים או לא בסדר. ובכלל - מי מחליט מה נכון? אין אמת אחת. נקודה. מעולם לא חשבתי שמישהו חייב לי הסבר רק בגלל שהוא חושב אחרת ממני. האמת? אני גם לא חושבת שהדיעה שלי צריכה לעניין מישהו כאן, אלא שחלק מהדברים שקראתי כאן קוממו אותי כ"כ עד שהייתי חייבת לכתוב. לא מצליחה להבין מה גורם לאנשים לתקוף, לרחם, להאשים. זה מה שכל כך יפה בחברה - שאנשים שונים האחד מהשני, שיש כל מיני צורות של משפחות - לבד, זוג, הורים מאותו המין, הורה אחד וילדים בלי בני זוג, הורים לא נשואים וכו'... הרבה דברים שהיו מוקצים מחמת המיאוס בעבר הופכים יותר ויותר מקובלים היום - וזה נהדר. נהדר שיש מקום לכולם. נהדר שאנשים יכולים לחיות את חייהם כפי שמרגיש להם נכון - ולא מתוך הכרח ובשל לחץ חברתי ו/או כל סיבה אחרת. אם כולנו נכבד האחד את השני קצת יותר, נגלה סובלנות לדיעות שונות - העולם יראה אחרת. (וזה לא רעיון רע לקוות שהוא יראה אחרת - בצורה הנוכחית שלו הוא לא מי יודע מה...) כולי תקווה שאצליח להנחיל את הנ"ל לילדי.

inbal76

New member
../images/Emo45.gif

ואין לי ספק שתצליחי! (לגבי המשפט האחרון, כמובן) אשרי ילדייך שזכו לאמא נאורה, ואשריי כולנו שהנה, עוד כמה ילדים בעולמנו (ילדה אחת לפחות ואולי עוד) יקבלו חינוך נאור

למעלה