אמממ, יש לי שאלה חשובה

הבהרה...

כמו שכתבתי, זמינות המחשבים דוברי העיברית שלי די לא שכיחה מה שעלול לגרום לי לענות אחרי הרבה זמן... התנצלות. וכמו שכתבו מתחתי, לא הבנת אותי נכון, יחסי-מין, מכל סוג, הם צורך חייתי שטבוע בנו מתוך הטבע של כל מין (Species) להתרבות. זה טבוע בנו עם או בלי קשר למצות "פרו ורבו". אז כדי שנהיה ברורים יותר, גם יחסי מין בין גבר לאישה הם צורך חייתי. כפי שציינתי, התורה לא אמרה לדכא את היצר הזה אלא להגביל אותו, ולממש את הצורך הזה בקדושה -קרי זוג נשוי בטהרה. (המצוה הזו היא ספציפית ליהודים, כאשר לגויים יש את ההגבלה של גילוי עריות). שאלה: מי קבע שיחסי מין היא הדרך היחידה להביע אהבה? אני מאוד אוהב את משפחתי, אחי ואחיותי, אבי ואימי ובכל זאת אנחנו לא שוכבים. גבר ואישה שמקיימים יחסי-מין לפני הנשואים זו גם עבירה. הסיבה שמתייחסים להומוסקסואלים בצורה חריגה היא בעיקר חברתית. מבחינת התורה יחסי מין בין גברים היא עבירה שיש עימה כרת כמו אכילת חמץ בפסח או חילול שבת. תרשי לי להודות: הקהילה הדתית היא סגורה. והסיבה לכך היא פשוטה: התורה לא תשתנה בעקבות נסיבות של חברה נוירוטית, והחברה שאנחנו חיים בה היא כזו. זו חברה שמשנה את העקרונות שלה ואת דרך החיים שלה כל כמה זמן ואם התורה הייתה משתנה בגלל זה לא הייתה נשארת תורה. ועוד דבר: הומוסקסואליות היא לא דבר חדש, זה דבר שתמיד היה קיים, יש תיעוד על כך מלפני אלפיים ושלושת אלפים שנה ויש טענה גם לראיות מלפני כן. מי זה "שאר עם ישראל" שהפך להיות "מודרני"? שוב אנחנו מדברים כאן על חברה נויירוטית שמשתנה מרגע לרגע, עקרונות לא משתנים וזו הסיבה שהם קיימים. התורה קיימת כבר יותר משלושת-אלפים שנה בגלל שלא היה שינויים. היא נקראת תורת חיים כי היא מתואמת עם החיים, ומתאימה לכל תקופה. בלי להשתנות. יהודים מתרחקים מהדת בדרך כלל בגלל שהם לא רוצים אותה. אם יש יהודי שמתרחק מהדת "בגלל הדתיים" אז לא מדובר באדם פתוח ש"זה מה שדחה אותו" אלא בילד קטן שבמקום לברר את הדברים הוא מעדיף להאחז הקטנות. הדת העברית אינה מדכאת אהבה, היא מגבילה אותה על מנת שהאהבה באמת תתמש בעולם הזה בטהרה. שוב, כל ההגבלים הסקסואלים, הם חלק מהרצון להגיע לקדושה. נניח שיש מישהו שאוהב מישהי בל נימי נפשו אבל מה -היא נשואה, או שהיא אחותו, אז מה הוא צריך לא לדכא את הרגש שטבוע בו ו"ללכת על זה"? בודאי שלא, כאן התורה נכנסת, על מנת למנוע פרצות שעלולות להיוצר בחברה נוירוטית. אני מקוה שלא התעייפת, זה יצא לי די ארוך, שלומות ואור, נתיב.

למעלה