אני מתלבטת רבות

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כדאי שתב
לגבי השאלה,,ספק אם יש תשובה

קיום האדם עלי אדמות,,לשם מה נברא האדם??
מה תכליתו בעולם הזה??
כדאי שתביני: כל מה שקיים בעולמנו נועד לבלייה ולשחיקה. המים יכולים על האבן ואבן קורסת מרעידת אדמה. וכמו בהזמנה מיוחדת, האדם בא כדי לזרז את תהליכי ההרס על פני האדמה. הוא משתמש במחצביה ללא מעצורים והוא מזהם את האוויר, את המים ואת כל מה שטוב על פני האדמה.
האדם הוא המאיץ הגדול ביותר שנברא אי פעם, כדי לשחוק מהר יותר את פני האדמה. דן בראון מסביר זאת היטב בספרו "מקור" ולדעתי הוא אכן צודק - למרות טרחנותו הכתיבתית..

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא כתוב שזה היה תפוח דווקא, אבל כן, לפעמים מספיקה הפרת חוק אחת בשביל להרוס את כל האנושות.
יחד עם זאת לא בטוח שהיינו יותר מרוצים בגן עדן. אולי אלוהים חשב שיהיה לאדם נחמד להסתובב ערום ודביל בלי דאגות, אבל אני אישית מעדיף את החיים כמו שהם. נראה לי הרבה יותר מעניין ככה.
כל החיות נהנות מעירום ודביליות. למה שלא גם אנו?

SupermanZW

Well-known member
כל החיות נהנות מעירום ודביליות. למה שלא גם אנו?
החיות נהנות מעירום, אך הדביליות היא נחלת בני האדם דווקא. כישורי ההישרדות והחושים של החיות יותר מפותחים ולעומת זאת הרס עצמי קיים רק אצל בני אדם.

נעימה 5

Active member
כדאי שתב

כדאי שתביני: כל מה שקיים בעולמנו נועד לבלייה ולשחיקה. המים יכולים על האבן ואבן קורסת מרעידת אדמה. וכמו בהזמנה מיוחדת, האדם בא כדי לזרז את תהליכי ההרס על פני האדמה. הוא משתמש במחצביה ללא מעצורים והוא מזהם את האוויר, את המים ואת כל מה שטוב על פני האדמה.
האדם הוא המאיץ הגדול ביותר שנברא אי פעם, כדי לשחוק מהר יותר את פני האדמה. דן בראון מסביר זאת היטב בספרו "מקור" ולדעתי הוא אכן צודק - למרות טרחנותו הכתיבתית..
לשם מה הוא נברא לתקן את ההרס?? בשביל מה צריך עולם??

SupermanZW

Well-known member
זה החסרון שבדעת, בני אדם סובלים כי הם נבונים. וזו אחת המשמעויות של סיפור גן עדן. בני האדם רכשו דעת אבל הדבר הוביל אותם לחיי סבל.
הפוך, רוב בני האדם חושבים שהם נבונים אבל הם טפשים, הם סובלים בגלל טפשותם ומייחסים את סבלם לבינתם שנמצאת בדמיונם בלבד אך לא בשכלם. ככל שאדם חושב שהוא יותר חכם הןא יותר טיפש וככל שאדם באמת יותר חכם הוא מודע יותר לידע שחסר לו, לכן הוא עסוק בללמוד כמה שיותר. החכם לומד תמיד ולא חושב שהוא חכם כי הוא מודע לידע שחסר לו, הטיפש חושב שהוא חכם. לעולם לא תמצא אדם שאומר על עצמו שהוא טיפש, למעט אם הוא אומר זאת בסרקזם וסרקזם מאפיין בדרך כלל אנשים חכמים.

Harrington

Well-known member
מנהל
לגבי השאלה,,ספק אם יש תשובה

קיום האדם עלי אדמות,,לשם מה נברא האדם??
מה תכליתו בעולם הזה??
אגב את השאלה הזאת גם שאלתי בעבר, כאשר אני סבור שיש בעניין הבדל משמעותי בין אנשים מאמינים לשאינם כאלה. אלו שמאמינים יודעים לכאורה למצוא מענה למהות החיים, בעוד שאלה שאינם מאמינים, לכאורה חיים מכוח האנרגיה בלבד.

לצערי במקום לקבל תשובות או דיון, קיבלתי רק מתקפות על איך אני מעז בכלל לכתוב משהו כזה :).

נעימה 5

Active member
אגב את השאלה הזאת גם שאלתי בעבר, כאשר אני סבור שיש בעניין הבדל משמעותי בין אנשים מאמינים לשאינם כאלה. אלו שמאמינים יודעים לכאורה למצוא מענה למהות החיים, בעוד שאלה שאינם מאמינים, לכאורה חיים מכוח האנרגיה בלבד.

לצערי במקום לקבל תשובות או דיון, קיבלתי רק מתקפות על איך אני מעז בכלל לכתוב משהו כזה :).
כאן לא תקבל התקפות

למעלה