אנשים שויתרו על זוגיות

Berethor

New member
אלו שראיינו לכתבה ויתרו על זוגיות מסיבות שונות

היה להם זוגיות והם לא הרגישו שלהיות בזוגיות עושה להם טוב, ושלמעשה הם מעדיפים להיות לבד, בנוסף הם גם לא מעוניינים בילדים(מה שאומר שיש להם הרבה פחות סיבה לחפש קשר רציני מכתחילה). הם למעשה יודעים מניסיון(חוץ מבנושא הילדים כמובן) שהם מעדיפים להיות בלי זוגיות. אצל חסרי ניסיון "הויתור" הוא בדרך כלל בגלל שלא מצליחים למצוא ולא בגלל שלא מעוניינים למצוא, אם כי נכון שבכל מקרה זה מביא לכמעט אותה נקודה, של לחיות בתור רווקים. בכל מקרה אני מסכים עם אלו שאמרו בכתבה שעדיף שלא להיות מצוברחים בגלל שאין זוגיות, ושאפשר למצוא דברים משמחים בחיים גם בתור רווק.

cancer3009

New member
כן, בכתבה אכן מדובר בבעלי נסיון

וברור שהסיטאציה שונה ביחס לחסרי נסיון,
אך זה לא לגמרי נכון שויתרו על זוגיות כי היא לא עושה להם טוב, אלא החיפוש אחר זוגיות לא עושה להם טוב, כל הדייטים והמרדף המתמיד.
לדעתי זה די דומה לסיטואציה של חסרי נסיון, החיפוש המתמיד הזה אחר זוגיות, שלעיתים קרובות גורם לזה שנמאס לחפש ולנסות.

Berethor

New member
רועי אמר שהאקסית שלו עייפה אותו ויעל אמרה שהיא אוהבת את השקט

הם ציינו די בפרוש שהם לא ממש אוהבים להיות בזוגיות, יעל אף הגדילה לומר שהיא מעדיפה למצוא סטוצים דרך הטינדר מאשר יחסי מין בזוגיות. צריך לשים לב לפרטים "הקטנים". בכל מקרה אין באמת עניין של מרדף מתמיד, משום שברגע שמוצאים זוגיות אז המרדף נגמר, אלא אם כן זה מסוג שלא באמת מחפשים קשר לזמן רב, אלא עוברים מאחד לאחר כל הזמן, ובאופן די אירוני דווקא הבחורה שהתראיינה לכתבה נשמעת שם כמישהי פחות רצינית מהבחור, אפילו שבדרך כלל בחורות נוטות להיות יותר רומנטיות מגברים.

cancer3009

New member
לא לגמרי נכון ..

"רועי הוא אחד כזה. בגיל 47 כבר התעייף מהמרדף, והיום הוא מעדיף את הלבד שלו. הזוגיות האחרונה שלו הסתיימה לפני שמונה שנים ומאז הוא לבד מבחירה, ומבסוט מכך עד מאוד. "
זה שילוב של הדברים, אבל לדעתי בעיקר העניין של החיפוש המתמיד והעובדה שפשוט לא מוצאים משהו מתאים.

Berethor

New member
לדברים שרועי אמר בעצמו יש יותר משמעות מאשר לדברים שהמראיינת

כתבה עליו, והציטוט שלך הוא של מה שהמראיינת חושבת עליו, אבל זה מה שהוא אמר בעצמו.

"היינו יחד שמונה חודשים וזה נגמר כי הפער בינינו היה יותר מדי גדול, בלתי ניתן לגישור. אני דומיננטי והיא הייתה פאסיבית, וזה היה כמו לחזור מהעבודה לעוד עבודה. בסוף התעייפתי למרות שמאוד אהבתי אותה."

cancer3009

New member
הציטוט לא אומר הרבה

הכתבה היא על אנשים שויתרו על אפשרות לזוגיות, והציטוט מדבר על הקשר האחרון שלו, בשום מקום לא אמר שהסיבה שהוא מפסיק לחפש להיות בקשר היא בגלל שהיה לו קשר אחד רע לפני 8 שנים.
&nbsp

Berethor

New member
לדעתי זה די ברור מעליו שזאת אחת הסיבות העיקריות לכך

ועם הדברים שיעל אמרה זה אפילו יותר ברור. בסופו של דבר החיפוש הוא דבר שולי, השלב הכי חשוב זה איך מסתדרים בזוגיות עצמה, ואם ברור שזוגיות תהיה לא טובה, אז עדיף לא להיכנס עליה, לדעתי.

Som30ne

New member
כן.

כאשר מבינים/מניחים שהסיכוי שתמצא את מה שבאמת חשקה בו נפשך לא קיים,
או נדיר ברמה שהסיכוי שתמצא אותו קלוש.
ואם כבר היה איזה שהוא עניין, והחלטת לקחת "צ'אנס", תוך ידיעה של סיכוי גבוה שתהייה כאן פשרה בעניין כזה או אחר,
השקעת האנרגיות הפיסיות, ובעיקר הנפשיות, של לפנות למישהי ולקבל תגובות של זעזוע/דחיה/גועל,
או לצאת לדייט, ולהתאכזב,
או לצאת לדייט שני, ולאחריו הצד השני נעלם . . .
.
.
.
.
בקיצור - דיי.
כן.

cancer3009

New member

אבל אם כבר מוותרים לגמרי, לא עדיף להתפשר על משהו לא מושלם (בלשון המעטה)?
לדוגמה אני בשלב שאני בכלל לא מסתכל על בנות מסורתיות/ דתיות, אבל אולי יגיע השלב ש"אתפשר", ואהיה בזוגיות עם מישהי דתיה, אם זאת תהיה האופציה שתוצג בפניי.
&nbsp

Berethor

New member
מה הבעיה עם בחורות מסורתיות/ דתיות? לרוב מדובר בבחורות טובות

ובמיוחד בימנו עם כל ההוללות שיש בחברה החילונית, בחורות ששומרות על עצמן ראויות להערכה.

cancer3009

New member
ההגדרות שלנו לבחורה טובה די שונות

בכל מקרה, אני לא אדם מאמין, בלשון המעטה, ולא חושב שאוכל להנות מקשר עם מישהי שתשמור שבת / כשרות.

Berethor

New member
לשמור כשרות זה לא קשה, לשמור שבת זה יותר קשה, אבל עדיין

אם כבר החלקים הכי בעייתים ביהדות לדעתי, זה הטקסים המדממים, כמו זה שעושים לתינוקות ממין זכר בטקס המילה וזה שעושים לתרנגולות ביום כיפור.

שים לב

לרוב הציפיה (אם לא תמיד) במערכת יחסים בין חילוני לדתית (או דתי לחילונית) שהצד החילוני הוא זה שישתנה וילך לקראת הצד השני.
אין שום סיבה רציונאלית לכך. ערכים יש גם לחילונים ולא רק לדתיים.

בתור אחד שבצעירותו יצא לו להיות עם דתיות (בנות שירות לאומי), אין סיבה לפסול קשר כזה אם זה בשביל הכיף (תתפלא כמה מהן לא מקפידות על כל ענייני "הצניעות" כשזה נעשה באינטימיות - וזאת בניגוד למה שהמגיב שמעלי אמר לך).

לגבי קשר רציני זה מאוד בעייתי. לא רק בעניין של לא "תהנה מהקשר". הבעיה הרצינית היא חינוך הילדים ואיך לגדל אותם. אתה תצטרך לחיות את חייך בהצגה שקרית מתמשכת. לדעתי עדיף להתפשר על דברים אחרים לפני כן. אני אמנם לא בשלב הזה, אבל הייתי מעדיף להיות עם מישהי שממש לא הטעם שלי מבחינה חיצונית, מאשר להיות עם מישהי שיש ביננו פערים אידיאולוגים כאלה.

Berethor

New member
נכון, אבל יש גם עניין של סדר עדיפויות

יש דברים שאפשר להתפשר עליהם, בדרך כלל דברים שפחות חשובים עבורך, לא צריך לקחת כל מה שמוצאים, אבל עדיף שגם לא תצפה למצוא מישהי מושלמת, אם לא מצאת מישהי כזאת עד עכשיו סביר להניח שגם לא תמצא בהמשך. אבל זה נכון שזה יכול להיות מייאש, משום שזה די קשה למצוא מישהי מספיק טובה/מתאימה, ושהיה גם עניין הדדי איתה.

Som30ne

New member
אענה במשותף לשניכם

אמרו את זה כבר קודם, לפני :
https://www.youtube.com/watch?v=LW9elcPJmHY

וכל זאת מהסיבה המאוד פשוטה -
אם לא אהייה שלם עם הבחירה, סביר להניח שזה יגרום לי לכעוס או להיות בדיסוננס עם עצמי,
מה שבהכרח יוביל לרגש לא חיובי כלפי הצד השני,
כך שאהבה גדולה כנראה לא תהייה שם לאורך זמן,
ו . . .
(אבל - בהתחשב במה שכתבתי בהודעה הקודמת - זה דיון תיאורטי בעיקרו)

Berethor

New member
השיר יותר טוב כלום נכתב על ידי גבר שלא מעוניין בנשים לחלוטין

ככה שזה לא בעיה בשבילו לבחור בכלום, בעוד שעבור גבר סטרייט מדובר בבחירה קשה, בדרך כלל. בנוסף לכך כמה זוגות שחיים ביחד הרבה שנים, ויש אהבה גדולה בניהם אתה מכיר? המציאות שונה מסרטים רומנטיים.

"An admirer is putting the moves on someone who clearly has other plans. He rebuffs her advances by simply saying "Sorry, I'm gay", regardless of his true sexuality. This trope is meant to be gender-neutral but for some reason, "Sorry, I'm a lesbian" usually just doesn't work as well (not that "Sorry, I'm gay" works all of the time for men either). And saying "Sorry, I'm asexual" just gets confused stares."

[URL]http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/SorryImGay[/URL]

"Two characters who seem very comfortable with each other to the point that it seems like they have been married for a long time, though obviously it doesn't apply to couples who actually have been together for a long time. Usually it is done through constant arguments with each other, as only people who are so closely bonded can have such open communication between them (whether they will admit it or not). Someone is apt to comment that they behave just like a married couple."

[URL]http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/LikeAnOldMarriedCouple[/URL]

Som30ne

New member
איך זה שהוא לא מעוניין בנשים קשור

לכלום או לכמעט ?
ולמה נראה לך שלשכמותו צריך להיות קל יותר לבחור ב"כלום" ?

Berethor

New member
הכוונה שלי הייתה לכלום עם נשים, שהרי השיר הוא על אישה

וגם באופן כללי נראה לי שיותר קל לו להשלים עם הכלום, כי מראש הוא יודע שרוב האוכלוסייה היא סטרייטית, זאת אומרת שהסיכוי שלו למצוא מישהו הוא הרבה יותר נמוך, תיאורטית.

Som30ne

New member
המממ . . .

לא בטוח שזה שרוב האוכלוסייה סטרייטית (זה עוד נכון בימינו ?) אומר שהסיכוי שלו למצוא מישהו נמוך יותר.

אולי דוקא להיפך.
לפי מה שהבנתי (ואולי לא הבנתי נכון) דוקא למעוניינים/ות בבני/ות מינם/ן העיניינים "זורמים" יותר בקלות, ויותר מהר.
החל מהפניה הראשונית, ולאורך כל הדרך.
יש פחות משחקים, פחות "מגבלות" שנובעות מתפקידים/תפיסות היסטוריות חברתיות, וכדומה.

למעלה