אשכול חדש בענייני האח הגדול

יונתנסקי

Well-known member
יש משהו שנורא מטריד אותי עם קפה הבוקר:

יש להם שם מיחם?
פלטת שבת?
האם נגזר על הרבצן ("רבנית") יום שלם להיות ללא שתיה חמה ?

זכורתני טיסה אחת מטורונטו לנתב"ג, שבה הודיעו לנוסעים שמשהו במערכת לא עובד, ואין מים חמים לשתיה חמה.
גם אין אפשרות לחמם מים במיקרו.....
הציעו תחליפים לרוב, אלכוהולים יוקרתיים ושתיה קלה, וחלב קר ומיצים - הכל בכל, אבל לי שום דבר לא התאים.
רציתי קפה !!!
זאת היה טיסת סיוט, מה גם שהעישון היה בנבצרות, כרגיל במטוסים .
12 שעות של סבל.

לכן אני חושבת על דנה.

Aronsona

New member
בוקר טוב יונתנסקי

שמעתי את דנה אומרת אתמול בערב לבני, שהיא לא שותה שתיה חמה בשבת.
בני ניסה לאתגר אותה בכל מיני נושאים הקשורים בשבת. מעניין אותי אם הם לובשים את המיקרופונים.

יונתנסקי

Well-known member
אולי בשבת יש צלם ערבי? גוי של שבת מותר, לא?

?

אולי סתם
כדי לשעשע אותנו הצופים.

כל הדתיות שלהם מפוקפקת.....

הקיצר דתי אמיתי אין לו מה לחפש בבית האח הגדול

שפרה מעונה 1 אמרה את זה
היא בת שלך רב

אם אני לא טועה את הדתיה דנה לא שומעים בשבת
ואינה שותה חם.

יש ים של צלמים והפקה וכו..בטוח לא ערבי

יונתנסקי

Well-known member
שפרה היתה דתית לשעבר.

אתה לא זוכר את הריב שהיה לה עם אשר הטברייני, שהזיזה סיר מהאש והחזירה, ובזה פסלה את האפשרות שיאכל מזה, והוא אמר לה שהכי מרגיז אותו, שהיא יודעת את החוקים...ועושה להכעיס.
מבחינתה, החוקים האלה כבר היו מאחוריה.
אני כמוך חושבת שלדתי "אמיתי" אין מה לעשות שם......

שיעשו האח הגדול לדתיים.
רק.
בלי צילומים ומיק. בשבתות, בית כנסת, מקווה וכו'.
יכול להיות מעניין, וגם יהיה רייטינג.

דיבבלעס

New member
זהו ש..

לגבי הנושא של הדת הרבה פעמים כשאדם מקפיד במצווה קלה כחמורה אומרים שהוא מגזים, פאנט וכו'
לעומת זאת כשהוא מחפף במשהו אז אומרים הוא לא דתי אמיתי...
תנו לאנשים לחיות כפי שהם מבינים ורוצים

cundason

New member
שטויות

יש ספר הלכות.
יש כזה לאשכנזים, ויש כזה לספרדים.
ובכל מקרה של ספק או שאלה מיוחדת, שואלים את הרב.

כל דבר אחר זו התחכמות.
כמו שנאמר- כל אחד רשאי לעשות כרצונו, בדיוק בגלל זה ניתנה לנו הבחירה.
אבל שלא יעשו זאת בשם הדת.

cundason

New member
זה נכון מאוד מאוד

לאדם דתי אין מה לחפש בתוכנית הזו. נקודה.
ולא יעזור כלום, לא משנה איזו אג'נדה יש לו.
(והיה לי אפילו ויכוח עם דודי על זה, הוא טען שיניב לא היה צריך לספר ככה שהוא חזר בשאלה, ואני אמרתי שיותר גרועים חובשי הכיפות שם)

התוכנית נוגדת את הדת שלנו (היפה, לא זו של המכות בכותל) בכל כך הרבה אספקטים. אמנה כמה מהם:
(1) בראש ובראשנה, ניצב לו מעל כל שאר הסעיפים, כמובן , לשון הרע. התוכנית הזו מבוססת על לשון הרע. כולה נוטפת לשון הרע. ו"לא תלך רכיל בעמך" ו"בפני עיוור לא תשים מכשול" (למשל : משימה סודית, זו עברה על לא תשים בפני עיוור מכשול- אסור להכשיל אחרים בצורה שתגרום להם נזק, או הפסד). שלא נגלוש לדברים בסיסיים כמו "ואהבת לרעך כמוך" רחמנא ליצלן.
(2) בעיות הלכתיות: לא משנה איך יצבעו את זה. אי אפשר לשמור הלכה בבית. כמו שהוזכר כאן:אסור להיות עם המיקרופון בשבת. אסור להצטלם בשבת. יש בעיה עם המקלחת (כל הכבוד לדנה ששמרה על כך) יש בעיה גדולה מאוד עם זה שמי שעושה את הקידוש והוא אינו שומר שבת (וכל הכבוד לדנה, שוב. ואני חייב להדגיש- מדובר רק על מי ששומר שבת. כלומר אדם ששומר שבת- זה בעייתי אם ישתה מקידוש של אדם שאינו שומר שבת. אם אדם אינו שומר שבת- כל קידוש מבורך, וזה לא סותר את זה שהוא לא שומר שבת!)
(3) כשרות. הפרדה בין כלים. הפרדה בתנור. פירות וירקות- תולעים. אורז, קמח- צריך לנפות. אני לא מבין איך חובשי כיפות מסתדרים עם בעיות הכשרות.
(4) לבנים (חובשי כיפה)- תפילה במניין. כניסה לבית היא ויתור על תפילה במניין. שזה לא חובה. ואפילו אני לא תמיד מצליח. אבל בכל זאת, הסיבה צריכה להיות קצת שונה מתוכנית פריים טיים. זה לא מקדש את האמצעים. ומה עם קריאה בתורה בשבת? רק לחולה אנוס מותר לוותר על זה. מחר:שבועות. אנשים דתיים קוראים את כל התורה. מההתחלה ועד הסוף. לא ישנים בלילה. קשה לי להאמין שיעשו את זה בבית האח.
יש עוד הרבה, אבל זה העיקר. ומעל לכל הבעיות ההלכתיות שציינתי הכי חמור הוא הסעיף הראשון- שהתוכנית הזו מבוססת על לשון הרע פרופר. אז אם אתה, בתור אדם חובש כיפה, מול כל עם ישראל מרכל ומסכסך- זה חילול השם גדול.
וכל אדם שנכנס מ"אג'נדה" מסוימת (ע"ע ברי סימון) הגמרא קראה לזה בשם מיוחד : טובל ושרץ בידו. (נכנס למקווה כדי להטהר, אבל ביד יש לו שרץ)

אשכול חדש בענייני האח הגדול

אני רק רוצה לבקש, אם אפשר, כל מה שיש לנו להגיד על האח הגדול, כדאי לעשות זאת באשכול נפרד שאני אפתח כל יום.
והיום אני רוצה לצטט את עצמי, לאחר ששאלו אותי בפורום הגדול, מה כל כך מעניין בלבנה ואני עניתי כך:
אני לא יודעת בדיוק היכן לשים את הנקודה,
ולהסביר למה דווקא אותי היא מעניינת. לא. אני לא מצפה לראות איך היא מתנפלת על בחורה אחרת. חיי האהבה שלהם באח הגדול די מביכים אותי, אני מודה, לאחר הסצינות עם ליהיא, יצא לי כל החשק לראות "רומן" אצל האח הגדול.
היא מעניינת אותי כבן אדם. כדמות בשר ודם שעברה אי אילו דברים בחייה הקצרים. דווקא בגלל שהיא סיגלה לעצמה מראה וטון דיבור של ערס מצוי בניגוד למה שמשתקף מהעיניים שלה, זה מעורר את סקרנותי. אני אפילו לא מתייחסת לבריתות שהיא כורתת ועם מי היא מתחברת. גם ככה אני לא מסמסת ולא ממש מעניין אותי מי יגיע לגמר או מי יזכה בו. אני מסתכלת על בני האדם ולומדת להכיר אותם במהות שלהם.
לבנה, משדרת לי, מתחת לגסות ולערסיות ולצחוקים ולדחקות, משדרת לי חום של מעמקי הר געש. אני מחכה לראות מתי הלבה תפרוץ החוצה ותעכל את כל מה שסביבה. היא מעניינת אותי. אין מצב בחיים שאני אכיר מישהי כמו לבנה בסביבתי הקרובה. ואותי מעניינים אנשים כאלה יותר מהשכנים שלי.
חוץ מזה, בשעות הקטנות של הלילה, כשהיא עייפה ורגועה היא נראית למי ששם לב, כמו מרשמלו צהבהב כזה...

ותוספת קטנה שלי בעניינו של יניב, אני שמחה לראות אותו נצמד ללבנה. היא משדרת לו אותנטיות וחוזק שהוא צריך. אני מאמינה באנרגיות של בני האדם. יש אנשים שכשאני במחיצתם הם מעבירים אליי המון אנרגיות. אני חושבת שלבנה היא כזאת. כמו מגנט.

Aronsona

New member
בעיני לבנה, למרות מראה והתנהגות הבוצ'ה

לעתים, היא ממש נשמה טובה ולכן מאד מעניינת גם אותי.
יניב בינתיים די מתחת לרדאר ואני מחכה לו.
שלי, הקואצ'רית שלו, גם חמודה אלא שיש לה איזה דבק בדמות דני שמאד מעייף אותי. אני ממש מרגיש בשפת הגוף שלה לפעמים שהיא רוצה שחרור קצת ממנו.
אני עדיין לא סגור לגבי ענת.

למעלה