בבניין של 16 דירות 65% חתמו על הסכמה.

RACHEL1962

New member
מילקי בברלין. אמא לא לימדה אותך שבחינם עולה ביוקר?

אין לי שמץ מי את או אתה שמתחבאים מאחורי שם שכזה אבל ברור שאין לך הורים קשישים..חולים..נכים..נצולי שואה
ואתה מהצד שמרוויח מכל ההליכים ההזויים האלו..רק מה..אל תשכח שמי שלא מכבד את הדור החכם הזקן והחולה הזה לא יזכה שיכבדו
אותו בזקנתו. כל טוב ותשאר בברלין.

PorFavor1

New member
בתיהמ"ש לא מגינים על החלשים

השופטים ובתי המשפט מעולם לא הגנו על החלשים, על אלו שגרים בשכונות מצוקה.

הנושא הזה כנראה לא שנוי במחלוקת משפטית, ו ( מסתבר ) שהנושא כבר נדון בביהמ"ש העליון והמגמה היא כפי שאתה אומר, וכפי שהרוב אומר. שהפרוייקט יוצא לדרך בכל תנאי ובכל מערכת של נסיבות.

יחד עם זאת- יש עדיין המון סימני שאלה לגבי זכות הקניין.
בתי המשפט עדיין לא נכנסו אל עובי הקורה ולא דנו לגופו של עניין בזכות הקניין של הדייר הסרבן.
זה לא רק דעתי, אלא גם דעתו של עו"ד ללום, שמפרט דעתו במאמר בקישור.
זכות הקניין, היא לא "עוד זכות", אלא זכות חוקתית, כלומר זכות גוברת על כל חוק אחר.
חוק רגיל, איננו יכול לגבור על זכות חוקתית. ככה זה.... קיים מדרג של חוקים ומדרג של זכויות.
איך זה באמת שהחוקים הרגילים של הכנסת, גוברים על זכות הקניין של הדייר הסרבן- כפי שציינתי- זה לא ברור.
הדרך שבה בתי המשפט הגיעו אל המסקנה שלך- איננה ברורה.
התוצאה ברורה, אך הדרך עדיין איננה ברורה בשום אופן.
גם לא ברור ( עדיין ) מהו בדיוק "סירוב סביר" של דייר סרבן, כזה שיעצור את הפרוייקט באופן מוחלט.
פשוט אין תשובות ואין וודאות.
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3640757,00.html

PorFavor1

New member
אם רק הייתה איזו מקבילה מחו"ל...

אם רק הייתה איזו מקבילה מאיזו מדינה מערבית אחרת שמכבדת את זכות הקניין, כמו בריטניה, ארה"ב, גרמניה, שוודיה, או נורווגיה. אבל אין... ככל שידוע לי- אין.
בכל פעם שאנשים קטנים ופשוטים מנסים לאמר משהו על זכות הקניין שלהם על הדירה שלהם, אז תמיד יש את האחר שמפנה אל תמ"א 38, ואל החקיקה המשלימה שמחזקת את מעמד התכנית הזאת, ואל הפסיקה שגם היא מחזקת את המגמה הזו של תמ"א 38.
וכך אנשים מוצאים את עצמם חייבים בנזיקין כלפי שכניהם, מבלי שהם גרמו לשום נזק פיזי או כספי, אלא רק גרמו לעצירת הפרויקט עצמו. אבל זה לא נזק. עצירת המיזם איננו נזק בכלל...

והיכן המקבילה מחו"ל ? אין...
איפה נשמע דבר כזה שאדם חייב בנזיקין כלפי שכניו, רק מפני שהוא עומד בסירובו לקבל מן שדרוג של הבניין המשותף שבו הוא גר בהיותו קשיש ?
איפה נשמע דבר כזה?
זה הרי מדלג מעל זכות הקניין, כאילו שהיא איננה קיימת בכלל.
וגם אין בזה שום נזק כלפי הסביבה.
זו שערורייה שאין לה שום מקבילה בעולם, בכל תבל.

"סירוב סביר" שאיננו מוכר בחוק ואיננו מוכר באף פסיקה בכל ערכאה משפטית מכל סוג... זה צחוק של ממש.
אז בשביל מה להיות בעלים של דירה?
מדינה שאיננה מכבדת את זכות הקניין של תושביה ואזרחיה, איננה ראויה לכינוי "מדינה".
זו לא "מדינה". זה משהו אחר.
היא יכולה לכנות את עצמה ככל שעולה על רוחה, אבל זה לא מדינה. זה משהו אחר.

PorFavor1

New member
זכות הקניין- איננה תלויה באף מדינה בעולם

מר מילקי, זה משהו שאתה פשוט מסרב להבין.... או לא מסוגל להבין.
זכות הקניין, זה משהו שאיננו תלוי בקיומה של המדינה...
&nbsp
זה שהמדינה דורסת אותי, זה לא אומר שהזכות שלי איננה קיימת.
זה אומר שהמדינה שבה אני נמצא, מסלפת ומעקמת חוקים אוניברסאליים.
&nbsp
לאפשר לרוב דיירי הבניין לפגוע בקניין הפרטי שלי, רק בגלל שכך רוצים רוב דיירי הבניין....
זה צעד אחד רחוק מדי....
החוק אולי שריר וקיים ונאכף בבתי המשפט, אבל זהו חוק נפשע.
זה חוק של משטר רשע.
אני לא צריך בכלל לנמק נימוקים בשביל לעצור את הפרויקט הזה, איך שלא קוראים לו.
&nbsp
אני הבעלים על הדירה שלי, ואני לא רוצה את קידום הפרוייקט.
למה אני וגם אחרים צריכים בכלל לעמוד בעין הסערה? איך זה קרה?
זוהי רעידת האדמה האדמה האמתית שעוברת ישראל, זו שמכנה עצמה "מדינה".

PorFavor1

New member
נכון בהחלט

בטח יש ביטוחים שונים שכוללים גם נזקי רעידת אדמה. אני משער שהם לא יקרים, בגלל הסבירות הנמוכה שזו תחול בכלל אי פעם.
החליטו שזה כ"כ חשוב... אבל הותירו את זה לוועד הבית להחליט אם זה באמת חשוב או לא.

אם זה באמת היה חשוב והכרחי כפי שצוות הוועדה לתכנון סבור, אז למה הם דילגו באופן גורף, למשל על גני ילדים, בתי ספר, מבנים ציבוריים ישנים, ו אוניברסיטאות ?
זה לא מעניין אותם בכלל, מפני שאי אפשר לבנות שם שום דבר לדיירים אחרים. אפילו לא מרפסת...
ככה דחפו לנו את האלמנט, דחפו לנו את המיגון לרעידת אדמה שמעולם לא קרתה, ולעולם לא תקרה, והכל חינם לחלוטין, תוך סינוור של הציבור תאוו הבצע והטיפש, שחי בצמצום מרחבי, ובבתים מוזנחים ללא מעלית.

ואם היזם בעצמו לא רוצה?
לא רוצה? לא צריך....
רק ליזם מותר לסרב מכל סיבה שהיא.
לדייר הסרבן, שמורה הזכות לסרב מטעם סביר, טעם סביר שטיבו נותר מסתורי עד לרגע זה ממש.

PorFavor1

New member
מה שקשור לביטוח- אני משאיר בידיך

חב' ביטוח וביטוחים... זה אופרה אחרת. ממילא הם עוסקים רק בכסף, ולא במניעת אסונות. אני לא מחפש ביטוח לנזקי רעידת אדמה.
&nbsp
עד כמה שאני יודע לפחות, אין שום סיכוי בעולם לחזות את העתיד.
גם אלף מהנדסים מדופלמים, שאומרים "בקרוב חייבת לחול רעידת אדמה", לא יכולים לנבא את העתיד.
וזו עובדה שעדיין אין שום רעידת אדמה. והמצב נמשך ללא שינוי.
&nbsp
אם רק היה לי גרוש על כל פעם ששמעתי את המילים "שבר סורי אפריקאי"... אבל בתולדות מדינת ישראל וגם קודם לכך, אין שום תיעוד לאף בניין שהתמוטט מרעידת אדמה. גם לא אחד.
&nbsp
רעידת אדמה יכולה לחול גם סמוך לקו החוף, ואז יחול צונאמי.
אז מה יעזור לי חיזוק יסודות המבנה במצב כזה? לא יעזור...
כמו שאני מכיר את הראש היהודי, כל המהנדסים של תמ"א 38, מיד יקפצו ויאמרו "אמרנו לכם".
כן, אבל אי אפשר להתגונן מפני צונאמי...
וחיזוק יסודות הבניין, לא מבטיח לי שהקירות *עצמם* יעמדו במקומם. הרי הקירות עצמם, ישנים ומיושנים.
כלומר שהקירות וכן התקרה מעליי, עלולים להתמוטט עליי עם כל שלל היסודות המחוזקים.
&nbsp
מה שאני מנסה לאמר- שחיזוק יסודות הבניין, לא באמת מבטיח לי שהבניין הישן שלנו יעמוד על תלו במקרה של רעידת אדמה אמתית.
אין שום דרך למנוע קריסת בניין מרעידת אדמה חזקה, אלא אם הוא נבנה מחומרים שנועדו לכך. בטח לא בלוקים ישנים משנות ה 50 שבקושי נשארו דבוקים אחד לשני. זה בטח שלא.

PorFavor1

New member
מילה קטנה על הרוב הדרוש

בתמ"א 38/1- מדובר אך ורק על חיזוק יסודות הבניין ותוספות בנייה.
בשביל החלטה לחיזוק יסודות הבניין ותוספות בנייה, צריך רוב של 2/3 מכלל בעלי הדירות בבניין.

בפועל- תמ"א 38/1, כרוך *גם* בתוספות בנייה עם זכויות לצדדים שלישיים ( היזם ).
לכן, היזם דורש את הסכמת כל הדיירים, אבל אין לזה שום קשר לרוב של שני שליש ( 66.6 אחוז ).

הרוב של שני שליש מתייחס *רק* לחיזוק יסודות הבניין ותוספות בנייה של הדיירים הקיימים, ולא לשום דבר אחר.
כשהיזם מציע תכנית של תוספות בנייה של דירות חדשות - נדרשת ( כנראה ) הסכמת *כל* הדיירים.
מה שמעלה את השאלה, למה הדיירים לא הולכים רק על חיזוק יסודות הבניין וזהו?
כי הם רוצים מתנות חינם....
הם לא רוצים להוציא גרוש מהכיס.
והם גם לא באמת מתעניינים בחיזוק יסודות הבניין.
הם מעוניינים במשהו אחר.

אכן נראה לי שהמילקי הזה זה מישהו שיש לו אינטרס אישי

ורווחי מתמ"א 38. וזאת ע"פ התגובות שלו לכותבים פה נגד התמ"א הזה.
לא רק אנשים מבוגרים לא רוצים שיעשו בבניין שלהם תמ"א 38,
לקחת חלק מהסלון כדי להתקין מעלית דרך הסלון זה שיפור ? זו השבחה?
לחיות באתר בנייה במשך שנתיים זה כיף ? הרס הגינה, הוספת דיירים ועוד בעיות רבות שנוצרות בעקבות תמ"א 38 שחלק פרטו כאן..........
לזה ייקרא השבחה ?!
יש חאפרים שמזלזלים ברצונות של דיירים וכל שני וחמישי באים לשכנע לעשות בבניין תמ"א 38
ומגייסים דיירים מסויימים לעבור בבתים ולהפעיל לחץ על דיירים שמסרבים בצדק ומהרבה סיבות מוצדקות.
היכן זכויות האדם ?!

PorFavor1

New member
אם זה באמת פיקוח נפש

איך את מסבירה שיש בתי ספר, גני ילדים ופעוטונים שאין להם ממ"ד וגם לא מקלט ?
למה דווקא הדירה הישנה והמתפוררת צריכה להוות דוגמא אישית להתמגנות?
האם אי אפשר לבנות ממ"ד ללא תמ"א 38 ?

dina199

New member
בבניין של 16 דירות 65% חתמו על הסכמה.

אני מניחה שזה11 דירות . נגד הנותרים ה'סרבנים' רוצים להתחיל הליך משפטי. אחת הבעיות הרציניות שם שכבר כרגע חסר חניות. ובמקום המחסנים המובטחים הקבלן רוצה לבנות בקומת העמודים (קרקע) שתי דירות גן (בנוסף לשמונה דירות למעלה). המעלית אמורה לקחת חלק מהסלון ז"א צריך בכל מקרה שיפוץ יסודי של הדירה הישנה (שזה הרי לא נכלל ב'חינם'). וההכרח לחיות שנתיים באתר בניה כשחלק מהסרבנים הם זוגות מעל גיל 80.
השאלה: האם יש סיבה לפחד מההליך המשפטי? האם זה חוקי לגעת בדירה פרטית שנקנתה בהרבה כסף פרטי?

PorFavor1

New member
אם תמצאי...

בינתיים הכנסת התפזרה.
&nbsp
אני לפעמים לא בטוח שהמחוקק האמתי של המדינה שלנו, זה הכנסת והרשויות.
לפעמים זה נראה כאילו יש כוחות אחרים שפועלים מאחורי הקלעים, ולאזרח התמים זה נראה כאילו החוק זה משהו שיוצא מהכנסת, או בתקנות של הממשלה. לא בטוח שזה באמת ככה.
&nbsp
קחי לדוגמא את הנושא של ת"ז ומאגר ביומטרי. זה נראה כאילו מדובר רק בשיגעון של ח"כ אחד שמנצח על התזמורת, אבל זה לא באמת ככה. מאחורי זה פועלים כוחות אינטרסנטיים אדירים שמשחקים גם בבתי המשפט שלנו.
בית המשפט העליון נתן לזה אישור ל"פיילוט" שאין לו שום מדדים להצלחה או כישלון.
זה בדיוק כמו "סירוב סביר" של הדייר הפשוט. יש לו זכות ל"סירוב סביר", אבל מהו אותו סירוב סביר תקף....? זו חידה של ממש... חידה מסתורית.
וזה עומד לצאת לדרך, בניגוד לדעתו של רוב הציבור.
אני לא מאמין שהישועה תגיע מאיזה חבר כנסת, ואם תגיע, הנזק עבורי ועבורך כבר עלול לתפוס במציאות.
&nbsp
עד היום אין שום חובה ( למשל ) להתקין חגורת בטיחות ברכב משנת 1969 ומטה. ככה זה...
לא יודע למה. אבל ככה זה. כ"כ דואגים לך... ?
&nbsp
אני חושד במידה רבה, שחברי הכנסת שתמכו בתכנית הזאת, הבינו את השלכותיה עד הסוף, אבל זה לא באמת עניין אותם ועדיין לא מעניין אותם.
גם את השופטים שלנו- זה לא מעניין.
יש מי שרואה בעניים- נתינים של משטר. גם אם הם קשישים ( אמא שלי בת 70 ).
אם היינו בעלי הון - לא היינו גרים בשכונות של בניינים תלת קומתיים.
&nbsp
כל זמן שיש לנו אחוזי בנייה- אנחנו בקבוצת היעד, קבוצת המטרה, או קבוצת הסיכון.
רק לקבלן מותר לסרב מכל סיבה שהיא. אפילו אם סתם לא בא לו.
הדייר? רשאי לסרב מטעם סביר שטיבו לא נודע עד לעצם היום הזה.
הוא בעצם "נתין" של משטר.
&nbsp

PorFavor1

New member
בשביל זה הוריי קנו את הדירה שלהם

אפילו לא ציינתי שמדי חודש בחודשו- הוריי ( אמא שלי ) משלמים דמי מנהל מקרקעי ישראל.
זאת מפני שכולנו חוכרים את האדמה ולא הבעלים של האדמה ( כך גם שכניי ).
לא להתבלבל... זה לא קשור לדיור ציבורי, ולא דמי מפתח, ולא ארנונה, ולא שום דבר כזה.
הדירה עצמה- בבעלותנו.
ועכשיו- רוצים גם לבנות לנו מעל הגג.

אני לא רוצה להתפזר ולהתלונן על כל הבלגאן שיש במדינה הזאת, אבל נראה לי שזה קשור.
לאחר ה"שידרוג" המאוד לא רצוי הזה, תעריף האדמה יתעדכן לתעריף גדול יותר.

אז הורי שילמו את כל מה שהיה להם, כולל מסים שונים ( מע"מ, מס רכוש וכו' ), והכל כדי להגיע לאיזו וודאות שתמו חיפושיהם. ועכשיו זה מתגלה כלא נכון....
ועוד שואלים אותי למה אני ואמא שלי באמת לא מעוניינים בשדרוג חינמי.

ידוע שמאחרי כל חבר כנסת

יש פוליטקיה, דילימים קומבינות וכו',,
אבל אני בכל זאת נוטה להאמין שאולי יש בכנסת עדין אנשים שכן אכפת להם, עכשיו בזמן בחירות זה זמן טוב למצוא אולי אחד כזה,
לי אישית אין בעיה עם תמ"א או פינוי בינוי, אבל יצא לי לראות מוקרבים שהיו להם בעיות עם הנושא, ולי כאישיות אכפתית מאוד כואב לראות
איך זכויות קניין של אדם מבוגר נרמסות, והוא מואלץ לחיות עד יומו האחרון במצב קשה בתוך אתר בניה.

PorFavor1

New member
גם לי עדיין אין בעיות ממשיות

אבל יש כאן כמה שכנים שמאוד נלהבים מהנושא. כי צפוף להם בבית.
צפוף להם, אז בשביל זה אני חייב לגור באתר בנייה, עם תוספות של דירות מעל הגג.
לי לא צפוף, וגם לאמא שלי לא צפוף.
אנו לא מעוניים בשום שיפור הצעות מאת הקבלן.
אנחנו לא סחטנים, ולא שום דבר אחר.
רק רוצים לגור כפי שהיה עד עכשיו.
אנחנו פשוט דואגים וגם מבינים שזה עלול לקלקל את היחסים עם היתר.
&nbsp
אני מאוד מקווה שהנושא איכשהו ידעך.

למעלה