בומבמלה 07 - מתחם רגאיי

Ben Dor

New member
בוםבמלה..

טוב אז יש לי כמה ביקורות על הפסטיבל הזה... אני יחצנתי והייתי זכאית לקבל 2 כרטיסים חינם...כרטיס חינם אחד נתתי לחברה שנכנסה לפסטיבל ביום רביעי...ואני באתי ביום חמישי ב11 בבוקר בכדי לקבל את הכרטיס שאותו הייתי אמורה לקבל...ולצערי הרב אחרי צעקות קצת ריבים ובכי קיבלתי תכרטיס רק בשעה 6 בערב!!! כל הזמן הזה ישבתי בחוץ בתקווה לקבל את הכרטיס. מבחנתי ההנהלה פישלה ובגדול! למה אני ועוד יותר מ10 יחצנים צריכים לשבת בחוץ 6 7 (היו אפילו 8) שעות בכדי לקבל כרטיס שעבדו והתאמצנו בכדיי לקבלו?!.. לדעתי איך שבנו את הפסטיבל היה לא משהו בכלל...כלומר...היו הרבה פעמים שהייתי ברגאיי ולפתע קלטתי שאני בכלל רוקדת לפי קצב של טרנסים. הם היו (לדעתי) צריכים לעשות מרווחים יותר גדולים בין במה לבמה. מלבד זאת את המעברים הם היו צריכים לגדיל אם הם יודעים שהולכת להיות כמות של אנשים למה לעשות כאלה מרווחים קטנים שיוצרים "פקקים". בנוסף היתה איזה במה או שתיים שפשוט "נעלמו" לדוגמא במת מוזיקת עולם משהו כזה...לא ידעתי שקיימת כזאת במה ולא מצאתי אותה בנוסף. ועוד דבר שאמרו לי עליו עכשיו...היו אנשים שהיום (יום חמישי) נכנסו לים כשלא תרחו להודיע לנו שהכניסה למים לא מומלצת כשביוב מוזרם לחופי ניצנים. מלבד כל הדברים הללו שמנעו ממני הנאה מסויימת בפסטיבל היו גם דברים טובים. למשל שנה שעברה עשו את הפנקס הזה עם הכסף והשנה לא עשו אותו לשמחתנו הרבה. ההופעות היו טובות (*אהמ* התקווה 6 היו פשוט מעולים! לא נראלי שהיה מישהו בקהל שלא נהנה...הכרתי בהופעה 2 גרמנים שלא אהבו דאנסהול ולא ידעו מזה עד שסברתי להם מה זה שכל כך נהנו...). השירותים הכימיים היו נקיים (עד כמה ששירותים כימיים יכולים להיות נקיים),החוף היה יחסית נקי ובכללי הפסטיבל היה ממש טוב מבחינה של ניקיונות. וזהו סיימתי לבקר את הבוםבמלה! *זאת רק אני או שכמות הערסים ירדה במקצת!?*

eviaman

New member
בומבהקלאט

אוקיי אז ככה אני הגעתי יום חמישי אחה"צ לפסטיבל ... אישית באתי בשביל הלהקה שרובם חברים שלי שם BALADI VIBERATION שיחד עם סולג'המאן ניגנו שעתיים שירים של בוב מארלי "הופעת מחווה לבוב" מאוד נהנתי מהשילוב שלהם וגם באמצע עליתי וניגנתי ונתתי וויבז... בתאכלס כמעט ולא יצאתי מהמתחם של הרגאיי... ( גי אפיקומן ואריאל יסאיה אירגנו אותו יחד עם צוות REGGAE.CO.IL) סחטיין עליכום. מאוד נהנתי מהמתחם , היה מאוד מושקע... החיבור של הצ'אי שופ וצוות העובדים שם מול האומנים וההפקה של הבמה הייתה נהדרת . , יחס חם מתפשר ואוהב... כל הכבוד... פינת הצ'אי שופ הביאו עליי ועל הסובבים הרגשה של חמימות וקבלה...! ההופעות היו טובות אהבתי אם איאם שהיו תותחים ואת מונטי G ומיסטיקל רוטס שניגנו ביום שישי ב3 בצהריים ... ראיתי גם שהרבה מהאומנים ומהקהל התרשם מהאיכות הוואקלית של מונטי G וראובנייטס (הזמר השני מארה"ב) הם באמת מוכשרים... ( דרך אגב לפי מה שמונטי G סיפר לי הוא שלח דאבפלייטס לרודבוי סאונד...) רמי לא הספיק לראות אותו ... אבל מקווה שייצא לי לשמוע את החומר הנ"ל רמי עם אתה רואה את ההודעה תעדכן אותי. גיל שיידי ראנקס! כל הכבוד - אמרתי לך את זה כבר בפנים , אני אכתוב את זה כאן מעלי דפי הפורום... הלהקה שלך ושל חברייך טראבין שמה... הייתם נהדרים... משוחררים ומלאי שמחה ואנרגיות חיוביות , הקהל הרגיש וכך כולנו... עשיתם שמח ! כל הכבוד תמשיכו לנגן ולשרוף... KEEP DE FYA BLAZING ! אודליה ומיסטיק איי היו גדולים - אודליה זמרת מוכשרת והלהקה מהלווה אותה מצויין, פעם ראשונה שראיתי את הלהקה במופע , ובדיעבד חבל שלא הזמנו אותם לפסטיבל צאלים . שנה הבאה אינשאללה... האאא ובתיקלוטים... אריאל ידידי , אתה ורביד נתתם בראש ביום שישי נהנתי לאללה מהסט שהבאת משהו כמו שעתיים וחצי שעתיים, אבל הפגזתם והייתם נהדרים אחלה סלקשן BRADA ! מקווה שייצא לי להיות ביותר דאנסים שאתה מנגן... רביד אתה פשוט אוהב את ה-MIC הא?! RESPECT . ביום שישי בערך ב10 בלילה נטשו אותי כוחותיי והרגשתי שאני חייב ללכת מכל הפסטיבל הזה ... כן.. יכול להיות שההמוניות וכל ההמולה והרעש של הבאסים של הטראנס קצת עשו לי לא טוב.. (שנה הבאה חייבים להרחיק את המתחם של הרגאיי מהמתחם של הריקודים הגדול - זה פשוט התערבב לא טוב! ושמעו כל רחש .... היה מבאס.. אבל היה , לא נורא...) מצטער שלא אמרתי שלום למי שהיה צריך ככה מBACKSTAGE אבל אני פשוט נורא גרוע בפרידות , היה נעים להכיר ולשוחח איתכם ... (עם מי ששוחחתי , רביד נצ'י , סול ג'יי , גיל שיידי , RPG ...) מקווה לראות אותכם ואת כולם פה ב24 יחד עם קפלטון נשרוף את ההאנגר 11.... אוהב ומעריך ! אביה... BLESS

E i t a M a r

New member
אחי

בלאדי ויבריישן היו ממש ממש טובים.... אח"כ ראיתי את הזמר המגניב ההוא ששר (זה עם הראסטות) והוא ממש נחמד.... היה כזה טוב!!! ושהם שרו את "Everybody Like Bob Marley" (אם כתבתי את זה נגון) וזה היה כ"כ במקום!!!! יווו קיצר היה מזה מגניב בטריביוט....

eviaman

New member
נייס....

הבחור המוכשר והחביב מכונה סולג'ה מאן ! והוא בא מהדרום מב"ש... בתחילת דרכו היה הולך עם ד"ר רגאיי והיה עושה איתו MC , ניגן עם קטרודה וויבס תקופה קצרה, ועכשיו הוא מנגן יחד עם RASTA LION , BALADI וויברשיון אני יעדכן כאן על הופעות שלהם ומה מתקדם עם הלהקה ... BLESS אביה

DuBsYs

New member
../images/Emo45.gif

לדעתי אין הרבה מה להשוות, פסטיבל צאלים הוא פסטיבל רגאיי עם דגש על רוטס, לפסטיבל אין ספונסרים מסחריים גדולים ומגיעים אליו בסביבות ה2000 אנשים מכל הגילאים, כולם מחוברים למוסיה ולמסרים שלה בצורה זו או אחרת, לכן נוצר בו וייב מאוד חיובי שגם אני אישית מעדיף על מה שקורה בבומבמלה. בומבמלה זה פסטיבל מסחרי, אליו מגיעים בסביבות ה40,000 אנשים!!!, כל הפסטיבל מלא בחסויות מסחריות ופונה לקהל יעד צעיר יותר (בעיקר תיכוניסטים וחיילים), גם מבחינת התוכן הפסטיבל מציע המון במות במגוון סגנונות. מהסתובבות בשני הפסטיבלים הרגשתי שבצאלים המוסיקה והאוירה זה העיקר ובבומבמלה כולם מנסים לדפוק מכה ולהרוויח כמה שיותר. אני חייב להגיד כמה מילים טובות על מתחם הרגאיי בבומבמלה שנוהל ע"י אפיקומן, בשבילי המתחם הזה הייה אי של שפיות בתוך כל הבבילון שהלך בבומבמלה וגם הקהל שהייה במתחם הרגאיי הייה נפלא וממש הייה כיף להופיע מולו.

Ras Or

New member
צאלים איזה וויייבב

בוםבמלה שברתי את הסאגה השנה היה לי טעם טוב מידי בפה אחרי צאלים , טעם של גאנג'ה ורוטס :) אני מקבל צמרמורות בכל הגוף שאני נזכר, יאללה עוד פסטיבל! , צאלים לטיפולכם ראס! .

jema123

New member
מצאתי! זה גם היה בצאלים...

http://www.radioblogclub.com/open/133349/murder_she_wrote/chaka_demus_and_pliers-murder_she_wrote-spliff

bigwill

New member
היה היה.. שיר גדול =]

דווקא היה מפתיע לשמוע אותו בצאלים בלי קשר לכלום חח

nsr

New member
שמעי..

אחרי שהעברתי כמעט שלושה ימים במרפאה, אני יכול להגיד לך - שלא. כמות הערסים לא ירדה! והם נהיו יותר אלימים. הגיעו אלינו המון אנשים שסתם חטפו אגרוף או מוט ברזל לראש. ממש סתם. בשנים שעברו לא ראיתי דברים כאלה.

Dtiup

New member
באבילון באבילון

אבל כולם עדיין תורמים לזה ונותנים יד בזה שהם משלמים ונכנסים... יש כאלו שיגידו אני בא בשביל הראגי וכדומה... אבל עדיין הראגי נמצא בתוך המסחור הזה וכמה שאני חובב ראגיי אני לא אראה את עצמי שם בתוך כל זה.. כל הכבוד על העבודה והעמל הרב שהאחראים בארץ על הסצנה עושים שם ומקימים את המתחם הקטן בשביל האנשים הטובים אבל אחרי הכל זה עדיין נתינת יד ועזרה לבאבילוניה שמתרחשת סביבנו. שוב, אני לא מזלזל באלו שבאמת עושים את זה מהנשמה -אבל אנשים שאומרים באבילון היה מכות היה ככה וככה ועדיין היו שם וידעו זאת מראש(אחרי הכל זה ברור מאליו מה שמתרחש שם מבחינת ערסים) זה נשמע לי קצת פלצני. בנוסף שהפסטיבל אומר" אין ערסים כאן הסלקציה קשה( במילים אחרות). ממש לא נכון וזה בולשיט הם מנסים לתת לעצמם דימוי של אנשים טובים והכל שליו ורגוע אבל אחרי הכל זה בשביל הכסף והם צריכים ערסים כי ערסים צריכים בחורות שבחורות באות לשם- כמה שזה עצוב ככה זה בדיוק. אני אישית העדפתי להיות בטסטר ודיבאייסר- צמד הדיג'ייז שהגיעו לארץ בשביל לתת הרבה ג'אנגל! ONE LOVE

noa08128

New member
אני תמיד מסכימה

עם מה שמאור אומר.. וגם הפעם משקף בצורה ברורה את הדעה שלי. גם השנה היה לי כרטיס חינם ובחרתי לא ללכת אידואולגית.

למעלה