בחירות לועד מחוז ירושלים פנייה של עו"ד חברוני

בחירות לועד מחוז ירושלים פנייה של עו"ד חברוני

חבריי למקצוע, עורכי הדין הנכבדים, אין זה סוד, שלאחר כרבע מאה במקצוע עריכת הדין החלטתי לחבור לעו"ד קובי קמר (ועו"ד טובים נוספים) ולהצטרף לרשימה ברשותו - "לשכה שלנו!" בבחירות הקרובות למוסדות לשכת עוה"ד. כבר שנים שאני מקבל פניות מעו"ד שונים המתמודדים לרשות ועד המחוז בבקשה לתמוך בהם ולהצטרף לרשימתם. לתמוך – תמיד הסכמתי, שכן – אינני מתבייש בדעותיי ואינני מסתירן. להצטרף – נמנעתי תמיד, שכן הפוליטיקה בכלל והפוליטיקה הסקטוריאלית בפרט, מעולם לא משכה אותי. בעקבות הצטרפותי לסיעת "לשכה שלנו!" קיבלתי פניות נרגשות רבות, אוהדות ותומכות. לא אכחיש, קיבלתי גם לא מעט פניות מחברים שהרימו גבה ושאלו "למה?" ו-"למה דווקא קובי קמר?" ואני מנצל הזדמנות זו עמ"נ להשיב לכל אותם פונים. "למה?" - כי הגיע הזמן! הגיע הזמן להביא לשינוי! שינוי ביחס הלשכה לחבריה: לא עוד התעניינות ממוקדת לקראת הבחירות, כי אם קשר ישיר ובלתי אמצעי בין הלשכה וחבריה, במשך כל השנה! לא עוד פעילות תרבותית מדוללת וחסרת תוכן, כי אם פעילות תרבותית עשירה ורצינית! (ראו, למשל הפעילות מעוררת הקינאה בוועד מחוז ת"א); לא עוד כיבודים למקורבים בלבד, כי אם חלוקה מלאה וצודקת של "העוגה" בין כל עורכי הדין במחוז!; לא עוד בזבוזים מיותרים, כי אם הקצאת משאבים לפי צרכי החברים!; לא עוד הסכמה לתנאי עבודה בלתי אנושיים בבתיהמ"ש, כי אם שיפור סביבת העבודה של עוה"ד בבתיהמ"ש ובמוסדות השלטון, כמו גם הקמת היכל משפט שיכבד את שופטי ישראל, עוה"ד והמתדיינים! האמינו לי - אינני עושה זאת לעצמי ולביתי; גם אם לא אבחר - אמשיך לעסוק במקצוע ולהיות עסוק מבקר עד ערב. הפעם - אנו חייבים זאת לעצמינו ולבאים אחרינו. "למה דווקא קובי קמר?" - האמת, שאף הרשימות האחרות מציגות פאנל מרשים של עו"ד ותומכים. גם אשר אקסלרוד, אדם נחמד כשלעצמו, ראוי לתפקיד ואם היה מתמודד יחיד ליו"ר ועד המחוז ייתכן שהייתי טורח לגרור עצמי ללשכה עמ"נ להצביע עבורו גם הפעם. כולם עו"ד מן השורה הראשונה, כולם ראויים, אך לדעתי - קובי קמר הוא הראוי מכולם: זהו האיש הנכון, בזמן הנכון ובמקום הנכון. ושלא תטעו - עד סמוך לשותפות לסיעה, לא הכרתי את קובי באופן אישי: איננו יוצאים לבילויים משותפים, איננו נוסעים לחו"ל ביחד, איננו משתתפים באותם אירועים ובאותן שמחות ואיננו מבקרים זה בביתו של זה, ולמעשה - כמעט שלא נפגשנו, אלא במסדרונות בתיהמ"ש ומכורח היותינו חברים למקצוע! הא ותו לא. יחד עם זאת, יש לי הערכה רבה למקצועיותו, ליושרו ולפועלו של קובי קמר. קובי הוא עו"ד שיודע לעמוד על שלו וכשהוא חושב שהדבר צודק ונכון עבור לקוחותיו, הוא אינו נרתע מלהתעמת אף מול המערכת, פעמים רבות תוך שהדבר פוגע בו עצמו. בטוחני כי באותה הדרך ובאותו הלהט ינהג קובי עמ"נ לקדם את מעמד עוה"ד בישראל ויפעל ללא ליאות עמ"נ להשיג את מטרות הסיעה, לקיים את הבטחותיה לבוחר ולהשיב עטרה ליושנה!!! המטרות שהצבנו לעצמינו בסיעה אינן ריקות מתוכן ואני משוכנע כי רק קובי קמר וסיעת "לשכה שלנו!" יובילו דרך חדשה וישיגו את התוצאות המיוחלות. אני פונה אליכם, חבריי למקצוע: אל תישארו אדישים לגורלנו; אל תקבלו את המצב כ"גזרה משמים"; אל תלכו שולל אחרי אלה שהבטיחו וכבר הכזיבו; אל תהססו לקחת חלק במאבק לשיפור מעמדינו; אל תעמדו מהצד, כי מחר כבר יהיה מאוחר; כי הפע"מ - רק "לשכה שלנו!" יגאל חברוני, עו"ד "לשכה שלנו!" בראשות עו"ד קובי קמר

למעלה