בנות, חכו שתשמעו על זה!

מצב
הנושא נעול.
בוקר טוב,

בנות, חכו שתשמעו על זה!

הקשיבו הקשיבו:
ביום שני בבוקר יהיה אצלנו אירוח. יתארח אצלנו לא אחר מאשר פרופ' דניאל זיידמן, האיש והאגדה. פרופ' זיידמן הוא רופא בכיר ביחידת ה-IVF בתה"ש ובאסותא. אבל בעצם - יש כאן מישהי שלא מכירה אותו?... אז קדימה, בנות, תתחילו לשרשר את השאלות שלכן מ-ע-כ-ש-י-ו. כל המרבה הרי זה משובח! עתליה (~שמאוד מרוצה מעצמה לשם שינוי) נ.ב. צר לי לאכזב אתכן - אני לא בהריון (אבל עובדים על זה...) - ע.
בוקר טוב,
קודם כל תודה שאתה פה! ההיסטוריה הקצרה שלי- מחזור לא סדיר מגיל ההתבגרות, אבחון של שחלות פוליצסטיות, מיד אחרי שהתחתנתי (כשרצינו הריון...) לקחתי איקקלומין ונכנסתי להריון. (ואז הייתה הפלה אבל \זה כבר שאלה לפורום אחר) אחרי חצי שנה רצינו שוב הריון עשיתי בדיקות, והרופא שלח גם את בעלי לבדיקות, המורפולוגיה הייתה 4% תקינים, חוץ מזה הכל מעולה. שלחו אותנו להפריה. שבועיים אחרי שקיבלנו את ההפניה נכנסתי להריון ספונטני. (כיום יש לי ילד). האמת שהרופא לא האמין לי עד שראה עובר באולטרה סאונד.... השאלה היא מה הלאה? כשנרצה ילד נוסף, מה לעשות? ללכת ישר לרופא? לנסות ספונטני? מהם הסיכויים אחרי 2 הריונות ספונטניים להריון נוסף כזה במצב הנתון שלנו? האם מצב הזרע יכול להשתנות? המון המון תודה!

3 איב

New member
../images/Emo141.gif../images/Emo20.gif../images/Emo41.gifהריונות כימיים

בנות, חכו שתשמעו על זה!

הקשיבו הקשיבו:
ביום שני בבוקר יהיה אצלנו אירוח. יתארח אצלנו לא אחר מאשר פרופ' דניאל זיידמן, האיש והאגדה. פרופ' זיידמן הוא רופא בכיר ביחידת ה-IVF בתה"ש ובאסותא. אבל בעצם - יש כאן מישהי שלא מכירה אותו?... אז קדימה, בנות, תתחילו לשרשר את השאלות שלכן מ-ע-כ-ש-י-ו. כל המרבה הרי זה משובח! עתליה (~שמאוד מרוצה מעצמה לשם שינוי) נ.ב. צר לי לאכזב אתכן - אני לא בהריון (אבל עובדים על זה...) - ע.
הריונות כימיים
פרופסור זיידמן היקר! תודה על הביקור! שאלתי: אני בת 42 וחצי. כל הבדיקות תקינות לחלוטין. FSH בשנה שעברה - 9.5 רירית: 8-10 מ"מ זרע של בן הזוג - טוב מאוד. שנה של נסיונות להיכנס להריון, הזרעות + 2 הפריות מבחנה. 3 הריונות כימיים - אחד מהזרעה, אחד ספונטני ואחד מהפרייה שהוחזרו בא 3 עוברים יפים (2 של 8 תאים ו 1 של 4 תאים). מה דעתך? מדוע מתפתחים הריונות כימיים? מה אפשר לעשות כדי להשיג הריון שלם????? תודה!!!!!

פרופ' זיידמן שלום

הריונות כימיים
פרופסור זיידמן היקר! תודה על הביקור! שאלתי: אני בת 42 וחצי. כל הבדיקות תקינות לחלוטין. FSH בשנה שעברה - 9.5 רירית: 8-10 מ"מ זרע של בן הזוג - טוב מאוד. שנה של נסיונות להיכנס להריון, הזרעות + 2 הפריות מבחנה. 3 הריונות כימיים - אחד מהזרעה, אחד ספונטני ואחד מהפרייה שהוחזרו בא 3 עוברים יפים (2 של 8 תאים ו 1 של 4 תאים). מה דעתך? מדוע מתפתחים הריונות כימיים? מה אפשר לעשות כדי להשיג הריון שלם????? תודה!!!!!
פרופ' זיידמן שלום
אני בת 32 עם שחלות פוליציסטיות ובעלי עם בעית מורפולוגיה. ניסינו 3 מחזורי ivf - שניים עם פרוטוקול קצר ואחד עם פרוטוקול ארוך. בכולם נשאבה כמות ביציות גדולה. הפרוטוקול הארוך הניב מספר רב של עוברים שהוגדרו מושלמים ואפילו למעלה מ-5-% בלסטוציסטים. למרות זאת לא הושג הריון. מה יכול להסביר את העובדה שהריון לא נקלט למרות שהעוברים מתפתחים במעבדה? (לא ידועה בעיה מכנית שיכולה למנוע השתרשות). מה ניתן לעשות כדי להגדיל את הסיכויים? למרות שאני לוקחת אנדומטרין 3 פעמים ביום אני מקבלת מחזור מיד למחרת הפסקת התמיכה. האם הדבר מעיד על בעיה בספיגת התמיכה? האם זו עשויה להיות הסיבה לאי ההשתרשות? תודה!

תיקון- למעלה מ-50% בלסטוציסטים

פרופ' זיידמן שלום
אני בת 32 עם שחלות פוליציסטיות ובעלי עם בעית מורפולוגיה. ניסינו 3 מחזורי ivf - שניים עם פרוטוקול קצר ואחד עם פרוטוקול ארוך. בכולם נשאבה כמות ביציות גדולה. הפרוטוקול הארוך הניב מספר רב של עוברים שהוגדרו מושלמים ואפילו למעלה מ-5-% בלסטוציסטים. למרות זאת לא הושג הריון. מה יכול להסביר את העובדה שהריון לא נקלט למרות שהעוברים מתפתחים במעבדה? (לא ידועה בעיה מכנית שיכולה למנוע השתרשות). מה ניתן לעשות כדי להגדיל את הסיכויים? למרות שאני לוקחת אנדומטרין 3 פעמים ביום אני מקבלת מחזור מיד למחרת הפסקת התמיכה. האם הדבר מעיד על בעיה בספיגת התמיכה? האם זו עשויה להיות הסיבה לאי ההשתרשות? תודה!
תיקון- למעלה מ-50% בלסטוציסטים

Daniel Seidman

New member
אם הדימום מופיע רק לאחר הפסקת

פרופ' זיידמן שלום
אם הדימום מופיע רק לאחר הפסקת
התמיכה, היא כנראה מספיקה, ובכלל נדיר מאוד שכשלון של התמיכה יהווה גורם מרכזי לאי הצלחה בטיפול. אני מניח שעשית כבר היסטרוסקופיה שנמצאה תקינה. צריך לזכור שכשלון בשלושה טיפולים אינו מאוד חריג ובהחלט יכול להיות שבטיפול הרביעי כן יושג הריון.

הריונות כימיים ../images/Emo18.gif

הריונות כימיים
הריונות כימיים

שלום פרופ' זיידמן, בת 42 אוטוטו... בעלי בן 37 עם בעית זרע מורפולוגית 2%
(ניסינו פעם אחת את שיטת ברטוב..) בדיקות צילום רחם, והיסטרוסקופיה - ת-ק-י-נ-ו-ת
בדיקות קרישיות מורחבות - תקינות אף הן. FSH - 6.1, עובי רירית בין 10-13 מ"מ נמצאים בטיפולים שנתיים - 5 טיפולי IVF
בכל טיפול מתקבלים לפחות 10 עוברים יפיפיים (לפי דברי הרופאים והמעבדה) ואף מצליחים לגדל את חלקם לבלסטוציסטים
עברתי 3 הריונות כימיים פעמיים לאחר החזרת עוברים טריים, ופעם נוספת מבלסטוציסטים מוקפאים השאלה היא : מה לדעתך מונע את השתרשות העוברים
והאם יש דרך נוספת שכדאי לנו לנסותה

Daniel Seidman

New member
יש שיטות שונות שבהן ניתן לשפר את

הריונות כימיים

שלום פרופ' זיידמן, בת 42 אוטוטו... בעלי בן 37 עם בעית זרע מורפולוגית 2%
(ניסינו פעם אחת את שיטת ברטוב..) בדיקות צילום רחם, והיסטרוסקופיה - ת-ק-י-נ-ו-ת
בדיקות קרישיות מורחבות - תקינות אף הן. FSH - 6.1, עובי רירית בין 10-13 מ"מ נמצאים בטיפולים שנתיים - 5 טיפולי IVF
בכל טיפול מתקבלים לפחות 10 עוברים יפיפיים (לפי דברי הרופאים והמעבדה) ואף מצליחים לגדל את חלקם לבלסטוציסטים
עברתי 3 הריונות כימיים פעמיים לאחר החזרת עוברים טריים, ופעם נוספת מבלסטוציסטים מוקפאים השאלה היא : מה לדעתך מונע את השתרשות העוברים
והאם יש דרך נוספת שכדאי לנו לנסותה
יש שיטות שונות שבהן ניתן לשפר את
סיכויי ההיקלטות אך המפתח להצלחה הינו מציאת העובר המוצלח שימשיך להתפתח. סביר מאוד להניח שאם תמשיכי בטיפול זה רק עניין של זמן עד שתצליחי, מאחר וההריונות הכימיים מורים שלפחות התחילה השתרשות.

רינתי5

New member
שלום לך

בנות, חכו שתשמעו על זה!

הקשיבו הקשיבו:
שלום לך
אני בת 24 ובעלי 34 נשואים 4 שנים ללא ילדים עברנו מס ניסיונות של ביוץ בעזרת תרופות+2 פעמים הזרעות. כל הבדיקות מראות על תקינות אצלי... אך נראה כי בדיקת הזרע לא תקינה ווליום:1.7 3 מיליון בתנועה 42% + הרופא מצא opt או משהו כזה מה זה?? אנו מתחילים הפריה בינואר ב"ה האם הסיכוים הם טובים?? והאם הזרע יכול להשתנות במהלך השנים לטובה? תודה על תשובה

hagitsa2

New member
הפלות חוזרות

בנות, חכו שתשמעו על זה!

הקשיבו הקשיבו:
הפלות חוזרות
שלום פרו' זיידמן, אני אחרי 4 מחזורי IVF, בעיית זרע+פוליציסטית. 3 הריונות מאותה שאיבה (מחזור אחד טריים + 2 מחזורי מוקפאים). לצערי כל ההריונות נפלו בשליש ראשון להריון. כיום אני אחרי בירורים להפלות חוזרות ובדיקות הקרישיות יתר והקריוטיפ תקינות. מה עוד יכולה להיות הסיבה? האם יש לי עדיין סיכוי להריון תקין? האם יש עוד משהו לנסות מעבר ל-IVF + ICSI? תודה על עבודת הקודש!

מצב
הנושא נעול.
למעלה