בצל הפרשה

שירקאן12

New member
על אדונים ומשרתים.

העובדים הזרים / הפליטים מסודן ואריתריאה. שני דברים שונים ,המשותף להם : העובדים הזרים באו באישור מדינת ישראל , וחברות כ"א. על מנת לעבוד בעבודות שאנו הישראלים לא נעבוד (על מה נלין). חלק מהעובדים הזרים מהפילפינים לעבוד בטיפול . וחלק מאפריקה . לאלה יש משפחות שנולדו להם גם ילדים כאן בארץ וגם עשו צבא (כתבה ששודרה בחדשות) קשה לומר לילד זו לא המדינה שלך. קום תעזוב לא הוגן. זו בעיה הומנית גדולה ,הפיתרון מי שהביא ונתן אישורים לכך לא יכול להיות אנוכי, קרי ממשלת ישרא,חברות כ"א. שהם ידאגו להם.ושיפסיקו להביא אחרים על מנת לא לאמלל גם אותם. הבעיה השניה זה הפליטים שניכנסו "ללא אישור" הסתתנו לישראל. מדובר בפליטים מסודאן ואריתריאה שני מדינות מוסלמיות מדוע מצרים לא קבלה אותם....?? זה לא פשוט כלל אחרי שהייה של הפליטים הללו הרגלי החיים שלהם ישתנו איך באמת אפשר לזרוק אותם לארץ מוכת גורל ועוני? הם לא יקבלו ת"ז או זכויות ביטוח לאומי כאן הם עובדים בדרג הכי נמוך שיכול להיות . ומי לקח אותם לעבוד בתי המלון באיזור ים המלח ( בשכר עבדות ) העיר ערד. קיבוצים .בעיניי זה ניצול מחפיר של אדם במצוקה . אותם פליטים חושבים שזהו סוף סוף יש להם מקום בטוח האומנם? לדעתי הכנסנו לכאן סוס טרוייאני שמקווה שלא יעמוד לנו על הרגליים האחוריות שלו וגם לא יבעט בנו.יום אחד. אגב בערד התושבים מתרעמים . מעניין למה בערד שמו אותם ולא למשל בזיכרון ,או גבעתיים, או בכרמל. הסבר שלי ערד זה הישוב הכי קרוב לבתי המלון ... שאלה תשובה כנה , מי היה רוצה אותם כשכנים שלו..? גם ליבי נכמר עליהם אבל הגלובוס זה לא רק ישראל . שבת שלום . לא יהיה יפה בלי לסיים בלא להקדיש לאותם אנשים מנוצלים שיר .Rain And Tears

ניקו 45

New member
בוקר אור (2) לך שירקאן ../images/Emo163.gif

אשמח להתייחס לדבריך כאן ואף באהדה רק באם תואיל בטובך לחזור בך ממשפט אחד : קיבוצים .בעיניי זה ניצול מחפיר של אדם במצוקה . כחבר קיבוץ לא אוכל לקבל ולהסכים למשפט הנ"ל . שבת של שלום

שירקאן12

New member
בוקר מצויין ניקו.

מדוע מקומם המשפט? הרי גם בעיתונות הכתובה דיווחו שהקבוצים לקחו אותם...? וציינתי שבעינייי זה ניצול.... אולי אצל אחר זה לא. אבל יש לי את חופש הביטוי לחוש ולומר את אשר אני חושב. אבל מאידך הייתי צריך להוסיף שמבחינתם של הפליטים ..אז עשו להם טובה גדולה שהקיבוצים לקחו אותם. וכעירוני כך אני חש. לא אוהב שמנצלים חלשים.זה לא הוגן. אגב גם לי יש משפחה בקיבוץ. דברים שיוצאים מהלב נכנסים אל הלב. ראשית לא ציינתי איזה קיבוץ. שנית גם בעיתונות זה היה כתוב. יום טוב לך ניקו. נ.ב. כל חברי הקיבוציםבארץ חשים אותו דבר או שיש גם דעות שונות.

שירקאן12

New member
כמעט באותה נשימה.

אין לי דבר וחצי דבר כנגד קיבוצים. נהפוך הוא. מעניין כמה מרויח סודאני בבתי מלון בים המלח...? או בקיבוצים.... אני סקרן מאוד...

ניקו 45

New member
זה עניין של ניסוח שירקאן

על אדונים ומשרתים. בזה פתחת את הודעתך והמשכת באותו משפט שציינתי לעי"ל . לידיעתי והבנתי התנועה הקיבוצית יצאה כאחד למען הפליטים מתוך אכפתיות ורחמים ולא בכוונת ניצול לטעמך . הקיבוץ שלי אוסף ובאופן יומי וקבוע חבילות על ציודן למען הפליטים . התנועה הקיבוצית הנחתה עם בקשה גדולה לעזור בקליטת פליטים ולספק להם צרכים בסיסיים וקיומיים ע"מ שייקלטו כאן בארץ כבני אנוש וכבני חורין מתוך כוונת מצווה ובטוח שלא מכוונת ניצול מחפיר כדבריך . על כן באם הניסוח שלך היה אחר ונאמן לאמת הייתי מרחיב את היריעה .

שירקאן12

New member
אוקי ניקו אולי הייתי חריף מידי

במשפט הנ"ל: בעיניי זה ניצול מחפיר של אדם במצוקה.. ולא לכך התכוונתי. אבל יש בארץ אנשים אומללים אשר כן מנוצלים. אבל האנשים הללו עדיין במצוקה . מקווה שכעת הכל בסדר. לא ארחיב בנושא הנ"ל יותר. מקווה שלא יהיה לנו לרועץ בעתיד רק אהבה ושלום.

ש ר ה לה

New member
התמונה שאני מעלה צולמה בפתח הכל בו של קיבוצי.

שעוזר לכ700 נפש להיקלט. עם מקורות מאוד מצומצמים. איפה הסוכנות איפה???
אני מאמינה שלו מרכז הקליטה הזה היה ממוקם בעיר, ההתקוממות נגדם היתה הרבה יותר נחרצת! כפי שציינתי קודם, ההרס והלכלוך בכל מקום הפכו לבלתי נעימים בעליל מאז השתכנו כאן העולים מאטיופיה. (פלאשמורה) אם שאלת שירקאן מי מוכן להיות שכן של אוכלוסיות מהעולם השלישי. אני עונה לך. כן אנחנו הקיבוצניקים הכנסנו אותם בצל קורתינו. יש עוד כמה קיבוצים כאלו... עכשיו בטוח הבנת למה ההכללה שלך של הקיבוצים, כמנצלי אוכלוסיות חלשות, הקפיצו אצלי כמה פיוזים....

שירקאן12

New member
ראשית שרה לה

אתיופיה ולא אטיופיה . שנית נסיתי לא לגעת בזה יותר . אבל כבר הספק להכיר אותי .שיש מצבים שאני חושב ואומר מה שאני חושב. אילו היית קוראת טוב לא ציינו כלל את האתיופים או הפלאשמורה ציינו עובדים זרים ,ופליטים., מסין תאיילנד ,אפריקה . פליטים מסודאן ואריתריאה. בכמה אחוזים קלטו הקבוצים את הזרים..? היכן מתגוררים הזרים בקיבוצים..? איזה משכורת ..אם בכלל הם מקבלים . בואי נהיה אמיתיים רוב העובדים הזרים זה בעיר . לא כפר ולא קיבוצים.. התמונה יפה כל הכבוד זו חלוציות לשמה. ונקודה חשובה שרה בשירשור הקודם שלי חזרתי בי ממה שציינתי אז לפני שאת משרשרת תבדקי עובדות . אולי שכחתי לצייו אבל זו מדינתי ואהבתי. ומרגיש כפטריוט .כי אין לי מדינה אחרת. אגב שכני אתיופים אנשים מקסימים . ומעריך אותם . ואת לא יותר פטריוטית ממני. גם לי יש לב ונשמה. אגב אני יודע של מי עוד היית מוכנה להיות שכנה...?

ש ר ה לה

New member
לצערי שוב אתה חוטא בלשונך שירקאן....

ואני מצטטת:" איזה משכורת .. אם בכלל הם מקבלים" תשובתי: הם גרים בדירות של אוכלוסית הרווקים. מקבלים משכורת הוגנת כמוני. מקבלים כתוספת שק אורז כל שבוע.... ובסופ'שים הם נוסעים למרכז לבלות עם חבריהם בעיר הגדולה... בוא לרגע נעזוב את האמירות.... כל הענין פה הוא קודם כל להימנע מהכללות גורפות, להיות יותר רגיש לזולתך.... שכניי האתיופים הם ממש לא אנשים מקסימים! העובדים הזרים שעובדים פה ואף גרים פה הם אנשים חביבים חברותיים, חרוצים ושקטים בניגוד גמור לאוכלוסיה האתיופית... אגב, אני אוהבת אדם הנני, כל עוד לא פגעו בי. ברור שאשנה את היחס למי שפוגע בי.... (שוב אני מתכוונת לאתיופים). היום אני בהחלט פחות נדיבה ופחות חייכנית כלפיהם
ראיתי שחזרת בך מדבריך ואני בהחלט מודה לך על כך
. אני מעריכה את מי שיודע אם צריך להודות בשגיאה ואפילו לבקש סליחה ...

ניקו 45

New member
שרל'ה ושירקאן תבואו פה ../images/Emo41.gif../images/Emo24.gif

לפני שיהיה "חורבן בית שלישי" בואו ונשכין קודם שלום ביננו . שירקאן חטא מעט בלשונו בהצהרת הציונות שלו אשר אליה גמני וגם את שרל'ה (אני מניח) מסכימים בחום . שירקאן חזר בו בדרכו שלו מאותן מילים אשר צרמו לעין ואוזן של בני/ות ההתישבות העובדת שלעולם לא תהיה אובדת . מסכים איתך שרל'ה שה"עליהום" שנעשה בשנים האחרונות על הקיבוצים יש בו יותר מאשר מלקומם . משקלה הסגולי של תנועת ההתישבות הקיבוצית מאז הקמתה ועד היום הינו רב . לא ניתן יהיה להקטין ול"גמד" את פועלה של התנועה המפוארת הזאת אשר בגופה ובדמה שרטטה את גבולות הארץ הזאת . מכפר גלעדי בצפון ועד כפר דרום . מדן , מנרה וברעם בצפון , עד יטבתה המיטיביה והטובה אשר בדרום . % המתגייסים בקרב התנועה הקיבוצית והמושבית הינו מהגבוהים ביותר . % ההרוגים במלחמת לבנון השניה ברובו הגדול היה מההתישבות העובדת למרות שחלקם היחסי באוכלוסיה הוא כ-5% . ואני יכול לכתוב ולמנות עד אור הבוקר את פועלה של התנועה המפוארת שלנו . ובטוחני שלא לכך כיוון דבריו שירקאן . כולנו מוזמנים לנהל וויכוח ציבורי על כל נושא שבעולם גם באם דעותנו חלוקות מצווה עלינו לנהל וויכוח תרבותי. לשמור על כבודו של דעת האחר ולהמנע מפגיעה ברגשותיו של האחר . יש לשמור על תרבות ונקיון לשון הוויכוח ועל כבוד האדם . ובטוחני שלזה כולנו נסכים . עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ואתם אמרו אמן

שירקאן12

New member
אני כאן ניקו.

ראשית רוצה לציין שאילו לא החלוציות הקיבוצית בראשית קום המדינה . והנופלים בה. למען תקום מדינה .היו אלה דאז..בני הקיבוצים. של אותה תקופה.

ניקו,ה' יעשה שלום במרום ואתה פה,

רבים יכנסו ויצאו לחיינו ,אך רק חברים אמיתיים ישאירו עקבותיהם בליבנו,

../images/Emo4.gif

אני ראיתי סביר להניח כמו רבים מכם את החדשות אתמול על העובדים הזרים לא נכנסת למי הביא אותם ואיך הם נכנסו כי על כך יש ממונים שהיו צריכים לתת את הדעת ואו את הדין. עכשיו אני מסתכלת על הפרצוף של המדינה שלי שעברה את השואה סבלה מגירושים כאלה ואחרים מכאבים וסבל במהלך השנים ועכשיו היא מגרשת ילדים ומשפחות, 'צטערת זה נראה רע, זה נשמע רע זה פשוט רע ואפילו מאד! אם הם נכנסו ולא מנעו מהם עכשיו צריך לתת להם אישורי עבודה ולהניח להם ולא לתת להם לגור בחורים ובתנאים של תת אדם לא מקבלת לא אקבל לא מוכנה ומתביישת כן כן מתביישת בשביל המדינה שלי! רק טוב!!!

jud1001

New member
ניקו ידידי..התמכרתי לפרשות ../images/Emo41.gif

השבועיות ולדרך פרשנותן.. אוסיף רק ואומר זכות גדולה זכינו להוולד בארצנו לנשום ולהתבשם מטוב הארץ.. זכות גדולה עוד יותר לחנך את דור ההמשך שלנו על ברכי אהבת המולדת... ואגב ניקו ידידי מתי תסופר פרשת המרגלים? אני לתומי סברתי שזה היום...

למעלה