ברוכים הבאים לפורום ציפורי לילה

ai27

Well-known member
מחיר הדירה C$250K נכון להיום
680 אלף שקל. ולפי הסטטיסטיקה של הליפקס - הבית הממוצע יקר שם פי 2
אז נפלת על אזור ממש זול.
הCondo Fees הם $310 לחודש.
850 שקל לחודש
אל תשכח גם שכאן יש שירותים שהם חובה שבישראל אין בהם צורך, למשל, פינוי שלג מהחניון הקרקעי, תחזוקת מערכת החימום של הבניין (בישראל אין צורך במערכות חימום בניינים), ניקוי חיצוני של החלונות (בישראל לא עושים את זה), וביקורת מערכות להתרעה וכיבוי אש (הבניין בנוי מעץ, בישראל לא בונים בניינים מעץ).
וזה עוד חיסרונות - אבל תסכים איתי שהפער בין 50 שקל לחודש ל850 הוא מאוד גדול - פי 17
וכפי שאמרתי - התועלת העיקרית שראיתי - זו הבריכה. בריכה במרחק הליכה זה יתרון משמעותי (אלא אם היא קפואה כל החורף).
אבל מנוי משפחתי (לא יחיד) לבריכה בארץ זה 100-150 שקל לחודש - עדיין הפער גדול
לגבי כמה אני חוסך, היעדים שלי, וכיו״ב, אני שומר לעצמי.
גם את מספר הילדים שלך - ואלו הפרטים המעניינים.
אם המחיר ששילמת על הגירה להליפקס זה חיי עקרות - המחיר גבוה מאוד.
כמו ב3%
אין סיבה שלא יהיה לי כוח לדברים שציינתי כשאפרוש, זה לא דורש מאמץ מיוחד.
שייט בים פתוח? (ובוודאי באוקיאנוס בחורף) מצריך כושר מעולה, אחרת עלול להוביל לאסון.
חמי בחור חזק, וגם אבא שלי היה בכושר כזה לפני עשור
עשור לאחר מכן, אבא שלי כבר פחות חזק.
תכנון פנסיה מחייב גם התחשבות בירידה בכושר

SupermanZW

Well-known member
680 אלף שקל. ולפי הסטטיסטיקה של הליפקס - הבית הממוצע יקר שם פי 2
אז נפלת על אזור ממש זול.

850 שקל לחודש

וזה עוד חיסרונות - אבל תסכים איתי שהפער בין 50 שקל לחודש ל850 הוא מאוד גדול - פי 17
וכפי שאמרתי - התועלת העיקרית שראיתי - זו הבריכה. בריכה במרחק הליכה זה יתרון משמעותי (אלא אם היא קפואה כל החורף).
אבל מנוי משפחתי (לא יחיד) לבריכה בארץ זה 100-150 שקל לחודש - עדיין הפער גדול

גם את מספר הילדים שלך - ואלו הפרטים המעניינים.
אם המחיר ששילמת על הגירה להליפקס זה חיי עקרות - המחיר גבוה מאוד.
כמו ב3%

שייט בים פתוח? (ובוודאי באוקיאנוס בחורף) מצריך כושר מעולה, אחרת עלול להוביל לאסון.
חמי בחור חזק, וגם אבא שלי היה בכושר כזה לפני עשור
עשור לאחר מכן, אבא שלי כבר פחות חזק.
תכנון פנסיה מחייב גם התחשבות בירידה בכושר
הבית הממוצע בהליפקס הוא צמוד קרקע ששטחו גדול כמעט פי 3 משטח הדירה שלי. אני לא גר באיזור זול, אני גר באיזור בו המחירים בינוניים פלוס, צמודי הקרקע בקרבת הבניין בו אני גר יקרים מהממוצע של הליפקס. באזורים הזולים של הליפקס יש בתים צמודי קרקע קטנים (ששטחם בערך זהה לשטח הדירה שלי) שעולים C$120K. אגב, הדירה שלי לא קטנה, שטחה 100 מ״ר. בHRM (אבל מחוץ לעיר הליפקס) יש מקומות שיש בהם בתים אפילו יותר קטנים (70 מ״ר) שמחירם C$70K, מחוץ לHRM, למשל בעיר North Sydney, אפשר למצוא בתים בשטח 200 מ״ר במחיר C$15K, בתים שלא גרו בהם כבר זמן רב, דורשים שיפוץ (או שהרוכש יהיה Handyman ויוכל לתקן בעצמו את הדורש תיקון) אבל יש מי שיקנו. זה לא מתאים לכל אחד, זה דורש אופי מיוחד, אבל מי שיש לו אותו, זה אידיאלי עבורו.

גם אני מאוד חזק. לא תהיה לי שום בעיה לשוט בים פתוח.

ai27

Well-known member
הבית הממוצע בהליפקס הוא צמוד קרקע ששטחו גדול כמעט פי 3 משטח הדירה שלי. אני לא גר באיזור זול, אני גר באיזור בו המחירים בינוניים פלוס, צמודי הקרקע בקרבת הבניין בו אני גר יקרים מהממוצע של הליפקס. באזורים הזולים של הליפקס יש בתים צמודי קרקע קטנים (ששטחם בערך זהה לשטח הדירה שלי) שעולים C$120K. אגב, הדירה שלי לא קטנה, שטחה 100 מ״ר.
100 מ"ר זה הממוצע בישראל (בדירות לא חדשות), לא גדול.

אז אולי זה לא קטן אלא ממוצע - אבל לרוב חלוקת החדרים בעייתית, ואמרת שגם אצלך זה ככה.
זה המצב בקנדה כולה כי לאנשים כמעט אין ילדים.
וזה מנציח את המצב - כי פשוט אין דירות מרובות-חדרים.
בHRM (אבל מחוץ לעיר הליפקס) יש מקומות שיש בהם בתים אפילו יותר קטנים (70 מ״ר) שמחירם C$70K, מחוץ לHRM, למשל בעיר North Sydney, אפשר למצוא בתים בשטח 200 מ״ר במחיר C$15K, בתים שלא גרו בהם כבר זמן רב, דורשים שיפוץ (או שהרוכש יהיה Handyman ויוכל לתקן בעצמו את הדורש תיקון) אבל יש מי שיקנו. זה לא מתאים לכל אחד, זה דורש אופי מיוחד, אבל מי שיש לו אותו, זה אידיאלי עבורו.
בבתים כאלה יש קטע של מכירה פומבית של דירות שלא שילמו עליהם מיסים.
לשפץ בית כזה אולי מצריך הנדימן שיתקן בשבתות את הנכס, אבל בהתחשב במחיר מכירה של דירות במצב תקין - לא עדיף לאסוף כאלו לשדרג ולמכור?
זו יכולה להיות הכנה טובה לפני מעבר לאזור נידח.
גם אני מאוד חזק. לא תהיה לי שום בעיה לשוט בים פתוח.
היום,
אבל לא בהכרח בגילאי פנסיה.

SupermanZW

Well-known member
100 מ"ר זה הממוצע בישראל (בדירות לא חדשות), לא גדול.

אז אולי זה לא קטן אלא ממוצע - אבל לרוב חלוקת החדרים בעייתית, ואמרת שגם אצלך זה ככה.
זה המצב בקנדה כולה כי לאנשים כמעט אין ילדים.
וזה מנציח את המצב - כי פשוט אין דירות מרובות-חדרים.

בבתים כאלה יש קטע של מכירה פומבית של דירות שלא שילמו עליהם מיסים.
לשפץ בית כזה אולי מצריך הנדימן שיתקן בשבתות את הנכס, אבל בהתחשב במחיר מכירה של דירות במצב תקין - לא עדיף לאסוף כאלו לשדרג ולמכור?
זו יכולה להיות הכנה טובה לפני מעבר לאזור נידח.

היום,
אבל לא בהכרח בגילאי פנסיה.
תיאורטית, הרעיון של לאסוף בתים הדורשים שיפוץ, לשפץ ולמכור - זה רעיון טוב, מעשית, במקומות כמו North Sydney זה רעיון טפשי, כי פער המחיר יהיה נמוך מעלות השיפוץ. או שאתה Handyman ויכול לשפץ בעצמך, ואז זה משתלם, או שאתה לא, ואז אם תצטרך לשלם לבעלי מקצוע שישפצו, אין סיכוי שתרוויח כלום, כי הבית במצב טוב יימכר ב$50K ועלות השיפוץ לבד עשויה להיות גבוהה יותר, אם אתה תוהה למה כל כך יקר, זה כי אף אחד לא יקנה בית משופץ ללא מרתף מגומר וגימור המרתף הוא יקר. אגב, קשה מאוד למכור בתים בNorth Sydney, כי זה לא אזור נידח, זו העיר הענייה ביותר בנובה סקושה, אין משרות פנויות, או שאתה עוסק זעיר או שאין לך מה לעשות שם, בSydney הסמוכה יש רק משרות ממשלתיות שהדרך היחידה להשיגן היא נפוטיזם, וזה מקום קשה מבחינת פרנסה בכל אופן מכיוון שרוב האוכלוסיה ענייה, כך שלעסקים שם יש מעט מאוד פרנסה. North Sydney זה מקום בשביל אנשים שהם גם Handymen גם מסתפקים במועט, גם אין להם שאיפות להתפתח מבחינה מקצועית וגם אין להם ילדים או שהילדים שלהם עברו את גיל בית ספר כי בתי הספר שם גרועים. גם לצאת שם לפנסיה לא כיף, אמנם עיר, אבל אין בה כמעט תרבות, רוב השירותים נמצאים בSydney הסמוכה, אין תחושת קהילה גם כי האוכלוסיה גדולה מדי בשביל זה וגם כי היא מתחלפת בתדירות יחסית גבוהה. בקיצור, ממש לא מקום אטרקטיבי.

ai27

Well-known member
תיאורטית, הרעיון של לאסוף בתים הדורשים שיפוץ, לשפץ ולמכור - זה רעיון טוב, מעשית, במקומות כמו North Sydney זה רעיון טפשי, כי פער המחיר יהיה נמוך מעלות השיפוץ.
אלא שדיברנו על הליפקס. עיר הבירה של נובה סקושיה,
רק עכשיו הבנתי שבכלל מדובר על כפר של 5 אלף איש הרחק בצפון הפרובינציה.

המציאות בקנדה - היא שמחירי הדירות בערים הגדולות מזנקים, בבועת מחירים היסטרית,
אבל הזינוק לא מחלחל לאזורים הנידחים (פשוט כי יש יותר מדי שטח ריק).
ועלות השיפוץ לבד עשויה להיות גבוהה יותר, אם אתה תוהה למה כל כך יקר, זה כי אף אחד לא יקנה בית משופץ ללא מרתף מגומר וגימור המרתף הוא יקר.
אז גם בתוך ה100 מטר שלך יש לא מעט מטרים של מרתף מגומר?
מה כ"כ חשוב בזה לקנדים?
אגב, קשה מאוד למכור בתים בNorth Sydney, כי זה לא אזור נידח, זו העיר הענייה ביותר בנובה סקושה, אין משרות פנויות, או שאתה עוסק זעיר או שאין לך מה לעשות שם, בSydney הסמוכה יש רק משרות ממשלתיות שהדרך היחידה להשיגן היא נפוטיזם, וזה מקום קשה מבחינת פרנסה בכל אופן מכיוון שרוב האוכלוסיה ענייה, כך שלעסקים שם יש מעט מאוד פרנסה.
זה כפר עם 5 אלף איש. בעבר הרחוק זה היה גם נמל קטן אבל עם 5 אלף איש באי עם 100 אלף איש - זה נמל לשום מקום,
הליפקס זה הנמל העיקרי של נובה סקושיה, ובכל הפרובינציה יש מליון איש.
North Sydney זה מקום בשביל אנשים שהם גם Handymen גם מסתפקים במועט, גם אין להם שאיפות להתפתח מבחינה מקצועית וגם אין להם ילדים או שהילדים שלהם עברו את גיל בית ספר כי בתי הספר שם גרועים. גם לצאת שם לפנסיה לא כיף, אמנם עיר, אבל אין בה כמעט תרבות, רוב השירותים נמצאים בSydney הסמוכה,
שבה יש 30 אלף איש. עיירה בגודל של שדרות או חריש.
הליפקס זו עיר, מבחינת אוכלוסיה בין חיפה לתל-אביב,
ובה מוצאים כמעט חצי מתושבי נובה סקושיה
אין תחושת קהילה גם כי האוכלוסיה גדולה מדי בשביל זה וגם כי היא מתחלפת בתדירות יחסית גבוהה. בקיצור, ממש לא מקום אטרקטיבי.
מה גודל הישוב שאתה תראה כנוח?

SupermanZW

Well-known member
אלא שדיברנו על הליפקס. עיר הבירה של נובה סקושיה,
רק עכשיו הבנתי שבכלל מדובר על כפר של 5 אלף איש הרחק בצפון הפרובינציה.

המציאות בקנדה - היא שמחירי הדירות בערים הגדולות מזנקים, בבועת מחירים היסטרית,
אבל הזינוק לא מחלחל לאזורים הנידחים (פשוט כי יש יותר מדי שטח ריק).

אז גם בתוך ה100 מטר שלך יש לא מעט מטרים של מרתף מגומר?
מה כ"כ חשוב בזה לקנדים?

זה כפר עם 5 אלף איש. בעבר הרחוק זה היה גם נמל קטן אבל עם 5 אלף איש באי עם 100 אלף איש - זה נמל לשום מקום,
הליפקס זה הנמל העיקרי של נובה סקושיה, ובכל הפרובינציה יש מליון איש.

שבה יש 30 אלף איש. עיירה בגודל של שדרות או חריש.
הליפקס זו עיר, מבחינת אוכלוסיה בין חיפה לתל-אביב,
ובה מוצאים כמעט חצי מתושבי נובה סקושיה

מה גודל הישוב שאתה תראה כנוח?
אתה מערבב דברים לא קשורים. אני גר בדירה, לדירות אין מרתף. בהליפקס לא מוכרים בתים הדורשים שיפוץ, בהליפקס בית שאינו במצב טוב לא ניתן למכור בכלל, רק באזורים מרוחקים מהליפקס אפשר למכור בתים הדורשים שיפוץ. בהליפקס אי אפשר אפילו למכור בית עם תריס שבור/עקום (התריסים הדקים שתולים מאחורי החלונות שפותחים וסוגרים באמצעות מקל פלסטיק שמסובבים ואפשר גם להרים ולהוריד את התריס באמצעות חוט המחובר אליו), אם הבית לא ״טיפ טופ״ הוא לא ימכר. אפילו להוריד במחיר לא יעזור, קונה פוטנציאלי (בהליפקס) יאמר לך ״רק אם תתקן/תחליף יש מה לדבר״, אין על זה מו״מ, או שהכל תקין או שאף אחד לא יקנה. ככל שמתרחקים מהליפקס יש יותר סיכוי שקונה יסכים לקנות בית עם בעיה תמורת הורדה במחיר (גם תריס שבור/עקום או אפילו חור ממסמר שהוצא נחשבים בעיה).

North Sydney היא עיר קטנה (אמורה הייתה להיות עיירה, אך מסיבות היסטוריות הוחלט שהיא עיר), לא כפר. כפר בהגדרה הוא ישוב חקלאי. אגב, North Sydney נמצאת במזרח Cape Breton ולא בצפון נובה סקושה. צפון נובה סקושה זה האזור הסמוך לגבול עם ניו בראנזוויק.

קנדים קונים או בית תקין במצבו המקורי או בית משופץ עם מרתף מגומר, לא קונים בית משופץ בלי מרתף מגומר כי זה נראה רע. הקטע האסתטי חשוב לקנדים.

הנמל של Cape Breton נמצא בSydney ולא בNorth Sydney והוא כמעט לא בשימוש.

גודל הישוב שאעבור אליו יהיה מאות אנשים, בין 100 ל500.

ai27

Well-known member
אתה מערבב דברים לא קשורים. אני גר בדירה, לדירות אין מרתף. בהליפקס לא מוכרים בתים הדורשים שיפוץ, בהליפקס בית שאינו במצב טוב לא ניתן למכור בכלל, רק באזורים מרוחקים מהליפקס אפשר למכור בתים הדורשים שיפוץ. בהליפקס אי אפשר אפילו למכור בית עם תריס שבור/עקום (התריסים הדקים שתולים מאחורי החלונות שפותחים וסוגרים באמצעות מקל פלסטיק שמסובבים ואפשר גם להרים ולהוריד את התריס באמצעות חוט המחובר אליו), אם הבית לא ״טיפ טופ״ הוא לא ימכר.
בהליפקס מוכרים בתים שלא שילמו מס במכירה פומבית. מן הסתם אלו לא בתים במצב מושלם, אלא בתים שהבעלים שלהם הגיע לרמת חוסר-תפקוד כלשהי.
חלון/תריס פגום בקנדה הקפואה זה בעיה - הבית יהיה קפוא, ומי שגר בו יחלה.
אפילו להוריד במחיר לא יעזור, קונה פוטנציאלי (בהליפקס) יאמר לך ״רק אם תתקן/תחליף יש מה לדבר״, אין על זה מו״מ, או שהכל תקין או שאף אחד לא יקנה. ככל שמתרחקים מהליפקס יש יותר סיכוי שקונה יסכים לקנות בית עם בעיה תמורת הורדה במחיר (גם תריס שבור/עקום או אפילו חור ממסמר שהוצא נחשבים בעיה).
אז אם אתה הקונה והמוכר עצלן - יש לך כח מיקוח עצום.
תחשוב כמו ישראלי - לא כמו קנדי...
North Sydney היא עיר קטנה (אמורה הייתה להיות עיירה, אך מסיבות היסטוריות הוחלט שהיא עיר), לא כפר. כפר בהגדרה הוא ישוב חקלאי. אגב, North Sydney נמצאת במזרח Cape Breton ולא בצפון נובה סקושה. צפון נובה סקושה זה האזור הסמוך לגבול עם ניו בראנזוויק.
קייפ ברטון נמצא קרוב לקצה הצפוני של נובה סקושיה.
אבל העניין של קייפ ברטון מעניין - כי כל הכפרים והעיירות שם די קרובים ומנוהלים כשכונות בעיר אחת CBRM (ששטחה בערך כמו גוש דן)
בכולם סך הכל 100 אלף איש אז למה לחלק אותם?
קנדים קונים או בית תקין במצבו המקורי או בית משופץ עם מרתף מגומר, לא קונים בית משופץ בלי מרתף מגומר כי זה נראה רע. הקטע האסתטי חשוב לקנדים.
אם בגלל מרתף שנראה רע אפשר לקבל הנחה של עשרות אחוזים במחיר - תעשה פליפינג:
קנה בית מקנדי עצלן, תקן את הפגמים ומכור ביוקר.
העיקרון של פליפינג הוא אפילו לא לשלם מחיר מלא - אלא רק חוזה מחייב ומקדמה - ובמצב האופטימלי לסיים את התיקון ולמכור (תוך כיסוי ההתחייבות) לפני התשלום האחרון.
גודל הישוב שאעבור אליו יהיה מאות אנשים, בין 100 ל500.
אז יישוב כ"כ קטן שאפילו אין בו בית ספר - כי גם ככה תהיה בפנסיה.
ביישובים כאלו כולם פנסיונרים/עקרים?
אם לא - איך הילדים מקבלים חינוך?

שמתי לב שעדיין לא ענית לגבי מספר הילדים

SupermanZW

Well-known member
בהליפקס מוכרים בתים שלא שילמו מס במכירה פומבית. מן הסתם אלו לא בתים במצב מושלם, אלא בתים שהבעלים שלהם הגיע לרמת חוסר-תפקוד כלשהי.
חלון/תריס פגום בקנדה הקפואה זה בעיה - הבית יהיה קפוא, ומי שגר בו יחלה.

אז אם אתה הקונה והמוכר עצלן - יש לך כח מיקוח עצום.
תחשוב כמו ישראלי - לא כמו קנדי...

קייפ ברטון נמצא קרוב לקצה הצפוני של נובה סקושיה.
אבל העניין של קייפ ברטון מעניין - כי כל הכפרים והעיירות שם די קרובים ומנוהלים כשכונות בעיר אחת CBRM (ששטחה בערך כמו גוש דן)
בכולם סך הכל 100 אלף איש אז למה לחלק אותם?

אם בגלל מרתף שנראה רע אפשר לקבל הנחה של עשרות אחוזים במחיר - תעשה פליפינג:
קנה בית מקנדי עצלן, תקן את הפגמים ומכור ביוקר.
העיקרון של פליפינג הוא אפילו לא לשלם מחיר מלא - אלא רק חוזה מחייב ומקדמה - ובמצב האופטימלי לסיים את התיקון ולמכור (תוך כיסוי ההתחייבות) לפני התשלום האחרון.

אז יישוב כ"כ קטן שאפילו אין בו בית ספר - כי גם ככה תהיה בפנסיה.
ביישובים כאלו כולם פנסיונרים/עקרים?
אם לא - איך הילדים מקבלים חינוך?

שמתי לב שעדיין לא ענית לגבי מספר הילדים
התריסים בקנדה לא דומים לתריסים בישראל, וכבר כתבתי לך מה זה תריס בקנדה. בקנדה התריסים מותקנים בתוך הבית מאחורי חלונות ולא במרפסת. גם מרפסות בקנדה הן לא כמו בישראל, למרפסות יש מעקה ואין תריסים, גם לא חלונות, יש דלת שמובילה מפנים הדירה למרפסת. מה שמגן מפני הקור הוא הבידוד של העץ (עץ הוא מבודד מצוין) והחלונות. התריסים נועדו אך ורק לשלוט בכמות האור הנכנס מהחלונות, הם לא נועדו לבודד או לשמור על החום בבית. חלון פגום זו בהחלט בעיה, אפילו חמורה, אבל תריס פגום זה רק לא אסתטי, זה לא יגרום לאף אחד לחלות.

אני לא יודע על איזה מפה הסתכלת, אבל Cape Breton נמצאת בצפון מזרח נובה סקושה ולא בצפונה. יש מפות שבהן סובבו את נובה סקושה נגד כיוון השעון ובהן נראה כאילו Cape Breton בצפון, אבל זה לא כך. הCBRM מנהל פחות מרבע משטח האי Cape Breton, שטח הCBRM הוא 2470 קמ״ר, שטח האי Cape Breton הוא 10311 קמ״ר. שטח גוש דן הוא 1516 קמ״ר.

בCape Breton אי אפשר למצוא עסקאות טובות לFlipping, היכן שאפשר, גם קשה להגיע לרווח והרווח יכול להיות מזערי במקרה הטוב ובשום אופן לא יצדיק את הטרחה. איזורים שבהם Flipping יכול להשתלם (כולל להצדיק את הטרחה) לא נמצאים בנובה סקושה, הכי סביר למצוא אזורים בהם Flipping משתלם באלברטה ובקוויבק, פעם גם באונטאריו היה אפשר, היום פועלות שם חברות שמאתרות הצעות כאלה במהירות וסוגרות עסקאות מהר לפני שללקוחות פרטיים יש צ׳אנס לדעת עליהן. אתה צריך לזכור שקנדה זה לא ישראל, זו מדינה ענקית, ולי אין את היכולת לטוס מתי שמתחשק לי וזה גם יקר, לא מתאים לי לנהל נכסים בפרובינציות אחרות ובשביל עסקאות כאלה אצטרך לטוס בלי סוף.

ילדים שגרים בישובים קטנים כאלה נוסעים בSchool bus לבית ספר שנמצא בעיירה גדולה יותר. אין דבר כזה ישוב בו כולם פנסיונרים או עקרים.

ai27

Well-known member
אני לא יודע על איזה מפה הסתכלת, אבל Cape Breton נמצאבצפון מזרח נובה סקושה ולא בצפונה. יש מפות שבהן סובבו את נובה סקושה נגד כיוון השעון ובהן נראה כאילו Cape Breton בצפון, אבל זה לא כך. הCBRM מנהל פחות מרבע משטח האי Cape Breton, שטח הCBRM הוא 2470 קמ״ר, שטח האי Cape Breton הוא 10311 קמ״ר. שטח גוש דן הוא 1516 קמ״ר.​
זניח

בCape Breton אי אפשר למצוא עסקאות טובות לFlipping, היכן שאפשר, גם קשה להגיע לרווח והרווח יכול להיות מזערי במקרה הטוב ובשום אופן לא יצדיק את הטרחה.​
לא מבין למה אני מדבר על אזור hrm ואתה מדבר על ברטון.
זה האזור שאתה מפנטז לעבור אליו?
איזורים שבהם Flipping יכול להשתלם (כולל להצדיק את הטרחה) לא נמצאים בנובה סקושה,​
מה לגבי אזור הליפקס?
זו העיר הסבירה היחידה אצלכם
ורק בה יש ביקוש גבוה והגירה
הכי סביר למצוא אזורים בהם Flipping משתלם באלברטה ובקוויבק, פעם גם באונטאריו היה אפשר, היום פועלות שם חברות שמאתרות הצעות כאלה במהירות וסוגרות עסקאות מהר לפני שללקוחות פרטיים יש צ׳אנס לדעת עליהן. אתה צריך לזכור שקנדה זה לא ישראל, זו מדינה ענקית, ולי אין את היכולת לטוס מתי שמתחשק לי וזה גם יקר, לא מתאים לי לנהל נכסים בפרובינציות אחרות ובשביל עסקאות כאלה אצטרך לטוס בלי סוף.​
כמו שלא דיברתי על הצד השני של נובה סקושיה
לא דיברתי על פרובינציות אחרות.
בנדלן מנצלים את היתרון הלוקלי בערים עם ביקוש
לא טסים לחפש דילים בססקצ'ואן
ילדים שגרים בישובים קטנים כאלה נוסעים בSchool bus לבית ספר שנמצא בעיירה גדולה יותר. אין דבר כזה ישוב בו כולם פנסיונרים או עקרים.​
כבר ביסודי?

ועדיין לא ענית על מספר הילדים שלך

SupermanZW

Well-known member
זניח

לא מבין למה אני מדבר על אזור hrm ואתה מדבר על ברטון.
זה האזור שאתה מפנטז לעבור אליו?

מה לגבי אזור הליפקס?
זו העיר הסבירה היחידה אצלכם
ורק בה יש ביקוש גבוה והגירה

כמו שלא דיברתי על הצד השני של נובה סקושיה
לא דיברתי על פרובינציות אחרות.
בנדלן מנצלים את היתרון הלוקלי בערים עם ביקוש
לא טסים לחפש דילים בססקצ'ואן

כבר ביסודי?

ועדיין לא ענית על מספר הילדים שלך
גם בהליפקס אין עסקאות flipping כדאיות, הרווח מזערי במקרה הטוב ולא מצדיק את הטרחה. אין בנובה סקושה אפשרות למצוא עסקאות flipping שמצדיקות את הטרחה.

אני דווקא לא מתכנן לעבור לCape Breton, אני שוקל את Annapolis Valley ואת Cape Sable Island, בשני האזורים יש ישובים מהסוג שאני מחפש עם אורח החיים שאני מחפש.

גם ביסודי, מכיתה ראשונה ילדים נוסעים בSchool bus.

ai27

Well-known member
גם בהליפקס אין עסקאות flipping כדאיות, הרווח מזערי במקרה הטוב ולא מצדיק את הטרחה. אין בנובה סקושה אפשרות למצוא עסקאות flipping שמצדיקות את הטרחה.​
מה לגבי property tax sale?
מה לגבי מה שאמרת לגבי חוסר יכולת למכור נכסים שאינם "מושלמים"?
אני דווקא לא מתכנן לעבור לCape Breton, אני שוקל את Annapolis Valley ואת Cape Sable Island, בשני האזורים יש ישובים מהסוג שאני מחפש עם אורח החיים שאני מחפש.​
אז במקום להעלות דוגמאות מופרכות מאזורים שלא מעניינים את שנינו
בו נתמקד בהליפקס ואזורים אלו
גם ביסודי, מכיתה ראשונה ילדים נוסעים בSchool bus.​
מלחיץ...
גני ילדים לפחות יש בכל ישוב או שגם הם מצטרפים לאוטובוסים האלה?

ai27

Well-known member
גם בהליפקס אין עסקאות flipping כדאיות, הרווח מזערי במקרה הטוב ולא מצדיק את הטרחה. אין בנובה סקושה אפשרות למצוא עסקאות flipping שמצדיקות את הטרחה.​
אני דווקא לא מתכנן לעבור לCape Breton, אני שוקל את Annapolis Valley ואת Cape Sable Island, בשני האזורים יש ישובים מהסוג שאני מחפש עם אורח החיים שאני מחפש.​
גם ביסודי, מכיתה ראשונה ילדים נוסעים בSchool bus.​
מלחיץ...

SupermanZW

Well-known member

מלחיץ...
property tax sales הרבה פחות נפוצים משאתה חושב. בהליפקס לא מוצעים למכירה נכסים שאינם ״מושלמים״ אלא לעיתים נדירות, ע״י מוכרים לא מודעים, ובנדירות אני מתכוון אחת לכמה שנים.

גן חובה, הקרוי בנובה סקושה כיתה P, נמצא לרוב בשטח של בי״ס יסודי וגם תלמידי כיתה P נוסעים בSchool bus. גנים לילדים קטנים יותר יש בכל ישוב, יש אפילו ישובים כל כך קטנים שכמות הילדים בגילאי 0 עד 5 בהם היא מספר חד ספרתי, גם אז יש גן בישוב. לרוב ילדים מתחת לגיל שנה לא הולכים לגן, אימהות יכולות לקחת חופשת לידה של שנה, אך חצי השנה האחרונה היא ללא תשלום. בישובים קטנים לרוב אי אפשר לשלוח לגן ילדים מתחת לגיל שנה, ויש שתי ״שכבות״ גיל, שנה עד שלוש, ושלוש עד חמש, בישובים גדולים יותר שכבה לכל שנתון. רבים מעדיפים גנים עם כמה שפחות ילדים, בגלל היחס האישי.

ברגע שאתה נותן למישהו אחר לחנך את ילדך, זה לא אותו דבר.
אין תחליף להורה שנמצא בקרבך ושום כסף לא יכול להחליף את זה.
יש גם וגם,אצל העשירים למשל יש גם בית ספר פרטי וגם זמן עם ההורים.

לא תמיד ההורים רוצים להיות "בתחת של הילדים" כל הזמן.

אין בעיה לבוא לגור עם ההורים כשאין כסף ולא לזה התייחסתי, אלא לזה שבאים בכדי לרשת את דירתם.
מי שאין לו כסף וההורה דורש טיפול...

אולי ההורה מעדיף במקרה זה לא לחלק שווה בשווה ולתת למי שעזר לו בסוף(תרתי משמע) את הדירה

יש חדשות. מעניין הפעם על מישהו חדש דנדש....
שיחק אותה הבלוג....

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
השליתי את עצמי שאפשר לעשות אתך עסקה כלשהי אבל אתה אימצת לעצמך את דרכי החמאס בתרועה שאינך מורתע.

אז לא מעניין אותי אם זה שעומד מאחורי אי מילוי בקשתי הוא אתה הסוטה או מגדל הילד שנמצא על הספקטרום. שניכם הלוא קורצתם מאותו חומר רע ואף הגעתם מאותה מזבלה. אז בוא. אני אמשיך להתעלל לך בפורום המצחין שלכם ואשחרר את אוסי תוך שאאפשר לו לרשום את רישומיו גם באקטואליה.כי שנינו הלוא יודעים: אתה קיבלת התראה מאבישי ואני לא. אז די לחכימא ברמיזא. הא?

הודעה דרמטית של מאור פז. מנהיג המהפכה נגד עבריין המרשתת, ההטרדות המיניות, האלימות המילולית, הוצאת הדיבה, חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, חופש הביטוי וההתעללות הסדיסטית בקשישים גוססים וחסרי ישע. לאחרונה העבריין נתקף טירוף פעם נוספת, כצפוי ממנו, והחל לחסום את המומחה לקנונית הסדר העולמי, גולש שאפילו לא כותב בפורום שלו שוב ושוב. במפלגת הליכוד, לא הייתה הסכמה לדבר, כי באיזו זכות המטורף חוסם כותב שלהם, שאינו כותב באקטואליה? אז כמובן שמנהל פורום מפלגת הליכוד, סבא של כיפה אדומה, שחרר את המומחה שוב ושוב.

בתגובה, טירופו של עבריין המרשתת, ההטרדות המיניות, האלימות המילולית, הוצאת הדיבה, חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, חופש הביטוי וההתעללות סדיסטית בקשישים גוססים וחסרי ישע, משה 53, גדל והתעצם, והוא החל לטבוח ברוב חברי מפלגת הליכוד ולחסום אותם לצמיתות שוב ושוב במשך ימים ארוכים, על לא עוול בכפם, תוך כדי שהוא אשכרה כותב להם בהודעת החסימה (אתם יושבים?) "הושעת מהפורום מהסיבה הבאה: 'חבל שאתה מגיב בפורום זה. כאן אתה עלול להיחסם כי בא לי. הבנת?" (תודה רבה למוטי חוף על השיתוף החשוב הזה של ההתעללות וההטרדה הבריונית, האלימה והפלילית של משה 53).

לאחר תרעומת רבה, ולאחר שאני עצמי לא הייתי בין הנחסמים, הגבתי לתגובה מסוימת של שחר, שכתב שהוא וסבא מתקשרים אל אבישי, המנהל הגדול של תפוז, ואומרים לו את הכול ומוסרים לו הכול בוואטסאפ, אמרתי לו שיצרף בבקשה גם את החומרים שאני הכנתי ואספתי, ושחר הבטיח לי שהוא וסבא אכן עושים זאת.

הדבר הבא שאני יודע, זה שהמטורף מתחיל לחסום גם אותי על לא עוול בכפי, כשם שהוא חוסם על לא עוול בכפם (ואף מודה בכך במילותיו שלו בהודעות החסימה ובהנאה סדיסטית) את כל שאר החברים. סבא שחרר אותי שוב ושוב, אבל העבריין המטורף לא חדל מהחסימות שלו אותי לצמיתות על לא עוול בכפי, אז הזהרתי אותו שיחדול מעבריינתו האינטרנטית הפלילית האסורה או שאני איענה לבקשתו של איציק5111 ואתן לאיציק את כל הפרטים שהוא צריך (ושהוא ביקש בפרהסיה מכל מי שרק מוכן לתת לו אותם) בשביל להתחיל לטפל במשה חוקית בעקבות פעילותו העבריינית הענפה כנגדו וכנגד שאר החברים.

העבריין לא חדל מפעילותו העבריינית כנגדי, והאיום מומש. בעיקרון, אסור לתת לאנשים אחרים פרטים אישיים של גולשים, אבל איך אני אנסח את זה?...כשמדובר בפרטים האישיים של עבריין מרשתת, הטרדות מיניות, אלימות מילולית, הוצאת דיבה, חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, חופש הביטוי והתעללות סדיסטית בקשישים גוססים וחסרי ישע, שהקורבנות שלו זקוקים להם בשביל לממש את זכותם החוקית ולפתוח כנגדו בהליכים, אז זה מותר ועוד איך מותר.

בעקבות עמידתי האיתנה לצידם של הקורבנות, והסיוע שלי לאחד הקורבנות להתגונן מפני העבריין המטורף משה 53 באמצעות מסירת הפרטים הרלוונטיים שאותם הוא ביקש על-מנת לפנות למשטרה, המטורף נתקף התקף טירוף מטורף במיוחד וחסם אתמול, קשה להעריך במדויק, אבל נראה לי שבערך שלושים חשבונות מתוך מאה חשבונותיי, ובכך השאיר אותי עם כשבעים חשבונות! חצוף!

בכל מקרה, המשכתי והזהרתי את העבריין שיחדול מפעילותו העבריינית המסוכנת ושאני לא הזונה שלו כמו מה שהוא חושב, ושבפעם הבאה שיחסום לי חשבון, אז הפעם, כל הפרטים שלו, שמו המלא, כתובתו, מספר הטלפון הראשון שלו, מספר הטלפון השני שלו, האימייל שלו, הפייסבוק שלו והתמונה שלו, כולם יעברו לקורבן נוסף שלו העלול להיות מעוניין בהגשת תלונה ופתיחת הליכים, הגולשת WYam.

העבריין לא נענה לאזהרה לחדול מפעילותו העבריינית הענפה כנגדי, והאיום מומש. אתמול ב-12:59 שוב פעם הוא חסם אותי על לא עוול בכפי, כשם שחסם אותי על לא עוול בכפי מספר פעמים קודמות וכשם שחסם על לא עוול בכפם את פורום מפלגת הליכוד שוב ושוב במשך ימים ארוכים. ב-13:04 שוחררתי. ב-13:11, ים קיבלה ממני את כל הפרטים הנ"ל אל תיבת ההודעות למקרה שתרצה לפתוח בהליכים כנגד העבריין על כל העבירות שהוא ביצע נגדה ונגד כל החברים שלה.

שוב פעם הזהרתי את העבריין המטורף משה 53 שיחדול מעבירותיו הפליליות הענפות כנגד הגולשים, ובהן ההטרדות המיניות, האלימות המילולית, הוצאת הדיבה, חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, חופש הביטוי וההתעללות סדיסטית בקשישים גוססים וחסרי ישע, והזהרתי אותו שאם ימשיך לעשות שטויות, אפנה אל המנהל הגדול של כל תפוז, אבישי עובדיה בכבודו ובעצמו, בטוויטר. העבריין המשיך בעבירותיו והוסיף וחסם אותי שוב פעם. בשעות הערב, האיום מומש, והעבריין נחשף בטוויטר במערומיו יחד עם הצגה כללית של כל סיפורי עבירותיו בפני המנהל הגדול של תפוז, כולל קישורים אל המקומות שבהם ניתן למצוא את הסיפורים המפורטים של כל העבירות האלו. הנה, תראו:

לכידת אינטרנט_17-12-2023_222858_twitter.com.jpeg
האמת שהתוכנית הייתה לשלוח את כל זה לאבישי עובדיה בטוויטר בהודעה פרטית, אבל מסתבר שבגלל שהוא מפורסם, הגדרות החשבון נבחרו כך שלא ניתן יהיה לשלוח לו הודעות פרטיות, אז פשוט פירסמתי את הכול על גבי דפי הפורומים הגלויים של טוויטר ובתגובה לאחד מהציוצים שלו, הנה, תראו בעצמכם :)

אבישי עובדיה on X: "גוגל כבר החליטה - יש שיווין וסימטריה בין ישראל לעזה - היא תורמת לארגוני סיוע אצלנו ושם באופן זהה, היא עשה הקבלה ביננו לבינם; ובשלב הבא שליטה על הכותרות - "מתקפת חמאס אכזרית עם 1,300 נרצחים ו-199 חטופים" או "4,000 נרצחים בעזה על רקע תקיפות של חיל האוויר הישראלי"? גוגל קובעת!" / X (twitter.com)

העבריין משה 53, בפעם הבאה שתחסום אותי, בחשבון הזה או בכל חשבון אחר, כבר היום אני אפנה בעיניינך אל כתובת פיזית חדשה ונוספת של אתר תפוז, לאחר שביקרתי בשלוש כתובות פיזיות שונות, הפעם כתובת חדשה נוספת שסיפק באדיבותו ai27 התותח על (ai27, תודה רבה, אתה גבר שבגברים, שלא כמו משה, שהוא...איך אמר אחד מקורבנותיו רק אתמול-שלשום? שטן? אז כן. זה.) ואתן להם דיסק-און-קיים המלאים בכל עבירותיך הפליליות המרובות.

עוד חשוב לציין, שתחילה לא היה לי שום "עיניין" או סכסוך עדכני עם משה, אפילו שהמשכתי לפעול כנגדו מאחורי הקלעים כל העת, אבל העיקר שהמומחה לקנוניית הסדר העולמי, כתב שאולי ההצהרות שלי לוחמניות, אבל כל עוד משה "עוזב אותי" אז לא מעניין אותי מה קורה עם השאר ואני לא באמת עושה כלום 😓

אם זה נכון, למה המשכתי לפעול כנגדו כל העת כאשר רק לאחרונה אמרתי לשחר לצרף את החומרים האישיים שלי לפניות שלו לאבישי, כאשר לא היה שום דבר עדכני מול משה, כך שמשה נטרף וחזר לחסום אותי על לא עוול בכפי כשם שחסם אותי על לא עוול בכפי פעמים כה מרובות בעבר? |פנים|

עוד טעות גסה ובוטה מבית היוצר של המומחה לכלום ושום דבר, "המומחה טעויות בע"מ, טועים בכל מה שאנחנו חושבים ואומרים מאז 1973".

עוד נקודה מעניינת לשים לב אליה, זה כמה טיפש משה, ועד כמה אין לו שום יכולת להבדיל עם מי כדאי להתעסק ועם מי לא כדאי להתעסק, ולכן הוא חוטף אינספור בומבות על הראש ללא הפסקה אחת אחרי השנייה, כי הוא טיפש מידי מכדי להיות חכם עם הבריונות שלו כפי מה שהייתה הבריונית סתוונית, שזה דבר שכתבתי עליו טקסט לא פחות ממעלף כבר לפני יותר מחודש:

1702867995662.png

בכל מקרה, למה שעכשיו לא נדבר על הבגידה של סבא?

מוקדם יותר היום, המומחה אמר לי שיש הסכם בין סבא למשה שמשה חוסם אותי לצמיתות וסבא עוזב את זה ונותן לו ושבתמורה משה מפסיק לחסום לסבא את כל הפורום:

1702868021931.png

קראתי את הדברים ולרגע לא היה לי ספק. שטויות במיץ. אין דבר כזה. המומחה בעוד אחת מאינספור הטעויות הטיפוסיות שלו בכל מה שהוא חושב ואומר.

שלסבא יהיה כזה הסכם וכזה סיכום עם משה? ושסבא יסכים לזרוק אותי ככה הצידה כאילו שאני כלום? כאשר אני המשתמש הכי אהוב ונערץ, והאור הכי גדול בפורום שלהם בפרט ובכל אתר תפוז בכלל? וכאשר הפורום שלהם היה שומם בלעדיי ורק בזכותי יש שם תנועה ואנשים כי אני הגעתי ורק בזכות כוח המשיכה המטורף שלי הגיעו כל השאר?

אני? אותי סבא ינטוש? בי הוא יבגוד? בשביל מי ובשביל מה? בשביל להגן על המומחה ומארס? שני מופרעי נפש שהאחד מהם סובל מהפרעת אישיות דלוזיונלית ומעלה שלל תיאוריות קונספירציה הזויות ומגוחכות והשני מעלה תמונות של עצמו בבגדי נשים ותמונות של התחת החשוף שלו ושמצבו כה חמור שאני אפילו לא יודע להגיד מה יש לו והאם הוא סכיזופרני, דו-קוטבי או גבולי?

זאת נשמעה לי כמו בדיחת השנה. "אין דבר כזה", אמרתי לעצמי.

אפילו הגדלתי לעשות וכתבתי לסבא איך שהעבריין המטורף השתגע לחלוטין, ושתכף אנחנו צריכים לפתוח בעבודת שחרור רצינית של שלושים החשבונות החסומים מתוך המאה.

לתדהמתי, הסתבר שהשמועה נכונה. אני, שאני הגולש הכי אהוב ואני האור הכי גדול בפורום מפלגת הליכוד, כמו גם כל הסיבה לכל העלייה בפופולאריות ובנוכחות של הפורום הזה מלכתחילה, נזרקתי הצידה כאילו אני כלום. ובשביל מה? לגונן על האנשים מפני חולה נפש שחסם אותם על לא עוול בכפם שוב ושוב ושלא היה צריך לעשות זאת מלכתחילה.

טעות חמורה. טעות חמורה מאוד. אני הגולש הכי חשוב ומעניין שם, כשם שזה מי שאני ומה שאני בכל פורום שאליו אני מגיע. כבר קרה בעבר שפורומים שלמים נסקו השמימה ואז התרסקו ארצה, הכול על בסיס נוכחותי או היעדרותי, ופורום הליכוד לא יהיה שונה.

אמנם זה נכון, אפילו עם בגידתו הכל-כך מגעילה ומכוערת של סבא, שאמר לי שאני כמו הבן שלו בשבילו (והנה אנחנו רואים מה זה שווה), עדיין יש לי 70 חשבונות פתוחים שייקח להם הרבה זמן להיגמר, עוד שלוש חברים מנהלים, פתיחת חשבון זה ארבע דקות וחמש עשרה חשבונות זה שעה עבודה וכן הלאה וכן הלאה, ואמנם זה נכון, אין שום כוח שבעולם שימנע ממני מלהיות פה, לגלוש פה, לכתוב פה וליהנות פה ככל שאחפוץ, כפי מה שכבר הוכח בעבר, עוד מלפני המאה חשבונות, ועוד מלפני החברים המנהלים החדשים, השלישי והרביעי מוקדם יותר השנה, והחברים המנהלים הראשון והשני, שהתיידדתי איתם עוד באוקטובר של 2022, כאשר חזרתי וכתבתי ככל העולה על רוחי, אבל אתם יודעים מה? הבגידה של סבא די מוציאה את החשק, ונראה לי שאפחית את נוכחותי כפי מה שכבר עשיתי בעבר, במיוחד בתקופות העבודות והמבחנים.

האמת שזה לא רק זה (הבגידה של סבא). זה שילוב של גורמים. אני לא יודע מי שם לב ומי לא, אבל בשבועות האחרונים צמצמתי את פעילותי באתר משמעותית, ואם לפני השבועות האחרונים כתבתי בין ארבע לשש שעות ביום (מה אני אגיד לכם? תפוז נורא ממכר כשנהנים ממנו), אז כבר שבועות שלמים, שלוש במספר אם לדייק, אני כותב שעתיים ביום בלחץ.

הדבר קשור בתחילתו של סמסטר חדש, וזאת מכיוון שאני סטודנט לתואר ראשון בפסיכולוגיה. כל פעם שיש לי סמסטרים, עבודות ומבחנים, אז נוכחותי כל-כך מידרדרת, שאני יכול לכתוב גם רק פעם בשבוע, או שבועיים, או שלוש שבועות, או חודש. זאת גם הסיבה להיעלמותי האחרונה מהאתר, למשך שלושה שבועות, לאורכו של רוב חודש ספטמבר:

1702868050522.png

אני יודע בוודאות שדיברגנט שם לב לצמצום הנוכחות שלי, והנה מה שכתב לי לפני ימים אחדים:

1702868067730.png

בעיקרון, גם הפעם הייתי אמור והתכוונתי להיעלם שוב לחלוטין, אבל בגלל שידעתי והבנתי מי אני ומה אני בשבילכם, ובפעם הקודמת שנעלמתי וכפי מה שניתן לראות באחת התמונות פה למעלה כולם זעקו בזעקת שבר "איפה הוא?!", אז גלגלתי עיניים (הנה, ככה: :rolleyes:) ועשיתי מאמצים להישאר, ורק ביקשתי שתעריכו:

1702868090168.png

לצערכם, וכפי מה שניתן לראות דרך סיפור בגידתו של הסבא, אתם לא מעריכים (סבא הוא אמנם רק בן-אדם אחד, אבל דווקא הוא היה אמור להיות החבר הכי טוב שלי והכי להעריך אותי, אז אם הוא שם עליי פס, מדובר באינדיקציה לעד כמה כל השאר מעריכים אותי).

משה הוא כלום. הוא תמיד היה ותמיד יהיה. היכולת שלו למנוע את נוכחותי היא אפס עגול. תמיד הייתה ותמיד תהיה. זאת עובדה שאין עליה עוררין. יחסום/לא יחסום זה לא הנושא בכלל וזה לא האישיו בכלל. אפילו את סבא אני לא צריך, עם כל החברים המנהלים האחרים ועם הקלות הנוראה של פתיחת אינספור חשבונות (שני דקות אימייל, שני דקות חשבון). התרומה של הנטישה של סבא לצמצום הקרוב בנוכחותי, זה לא על משהו פרקטי. זה עיניין של פרנציפ. גם כך כבר שבועות ארוכים שקשה לי להיות פה, אז אתם אפילו לא מעריכים, ואפילו לא רק זה, אלא אתה מתכוון לתת למשה לחסום אותי כי עד כדי כך אני כלום בשבילך, וכל-כך בקלות אתה זורק אותי כדי להציל את פורום הליכוד? אז אם כל-כך מזלזלים בי, למה שאטרח ואשוב עוד ועוד בשבעים החשבונות שעודם פתוחים? או אוציא הוראות שחרור למנהלים האחרים כשאתה עצמך, אני לא מספיק חשוב לך או מעניין אותך כדי לשחרר אותי בעצמך?

גם כך קשה לי לכתוב שעתיים ביום ואני עושה את זה בשבילכם כי אתם כל-כך נהנים ממני כי אני כל-כך נהדר. מה ביקשתי בתמורה לכל זה? קצת הערכה? ואפילו זה לא? אז לכו כולכם קיבינימט.

והכי דוחה ועלוב, זה שרשור כיסוי התחת של סבא של ההסבר המתרפס והעלוב של איך ולמה הוא נוטש אותי לגורלי כאילו שאני כלום (שאין לזה שום ערך ברמה הפרקטית כי אני צריך אותו בשביל שחרורים של חשבונות בשביל להיות פה בערך כמו מה שאני צריך שמשה לא יחסום אותי כדי שאני אהיה פה, אבל ברמה העקרונית זה עלבון מטורף):

1702868295362.png

כמובן שחוסר הלגיטימיות כביכול של חשיפת פרטיו האישיים של עבריין מרשתת, מין, אלימות מילולית, הוצאת דיבה, חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, חופש הביטוי והתעללות סדיסטית בקשישים גוססים וחסרי ישע, בפני מתי מעט מקורבנות עבירותיו הפליליות, לאחר שביקשו פרטים אלו, על-מנת לפתוח כנגדו בהליכים פליליים (טוב שנזכרתם, הגיע הזמן) היא בדיחה גרועה מאוד וזה היה הדבר הכי לגיטימי על כדור הארץ לעשות אותו בהתחשב במי זה האיש הזה, מה הוא עושה פה לאנשים ומהם התנאים שבגינם ובמסגרתם נאלצתי למסור פרטים אלו. מה שכמובן אומר, מראה ומוכיח עד כמה זה כיסוי תחת שכל מטרתו לאפשר לסבא לספר לעצמו כמה שהוא אדם טוב ומוסרי בשעה שהוא תוקע סכין בגב לחבר השני הכי טוב שלו אחרי שחר וזורק אותי לכלבים (מטאפורית ואלגורית, פרקטית ומעשית אני בלתי מנוצח וזאת עובדה מוכחת שאין עליה עוררין). זה וגם לאפשר לו למכור את הסיפור הזה של איך ולמה הוא נוטש אותי כדי להציל את הפורום שלו.

בכל הסיפור הקטן והיפה הזה, יש רק בעיה אחת. טוב, בעצם שתיים. הראשונה היא "אפקט הנוכחות של מאור". סליחה אם זה לא צנוע, אבל האמת הפשוטה, והעובדות הפשוטות, הן שאני האדם הכי חכם, מוכשר, מעניין, מוצלח, חתיך ופופולארי בכל האתר. אנשים נמשכים אליי ובגלל הדברים שאני מביא אל השולחן, יותר מאשר מה שהם נמשכים פה לכל אחד אחר ומה שהוא מביא אל השולחן, וכאמור, פורומים שלמים נסקו והתרסקו על בסיס נוכחותי. פורום הליכוד לא שונה, ולכן, כשאני עומד להפסיק לכתוב בו (ולצמצם משמעותית בכלל את כתיבתי בתפוז) כי אני מרגיש לא מוערך וכי אני צריך להתרכז בלימודים שלי, הוא עומד למות ולחזור אל השיממון שאיפיין אותו מלפני נוכחותי.

אתם חושבים שאני צוחק? כפרות שלי, אני עוד לא 24 שעות אינני וזה כבר התחיל:

1702868314184.png

כפי מה שאתם רואים, המומחה כתב שהוא מתחיל לחזור לאקטואליה, מה שיבוא על חשבון הנוכחות שלו במפלגת הליכוד, עד שלבסוף יחזור סופית אל אקטואליה וינטוש את הפורום של סבא. המומחה כותב שזה כדי להוכיח שהוא לא מפחד ממשה אך כמובן שמדובר בסיפור כיסוי לסיפור האמיתי-בלעדיי, פורום מפלגת הליכוד לא מעניין. הרי למה המומחה הגיע לשם מלכתחילה? כתוצאה מעלבון כי משה חסם אותו? לא. זאת רק הסיבה למה הוא עזב את אקטואליה. אבל למה הוא בחר במפלגת הליכוד בתור הבית החדש שלו? למה לא לדוגמה ציפורי לילה? כי אני הייתי במפלגת הליכוד. אמנם זה נכון, אני גם בציפורי לילה, אבל מזה זמן רב שאני כבר יותר במפלגת הליכוד. אני עוד לא 24 שעות נעדר והוא כבר מתחיל "לחזור הביתה" בגלל היעדרותי בעיקר, ובמידה מעט פחותה, כי הוא "מתגעגע הביתה" ואל האנשים שכותבים שם והדעות שלהם. ומה יקרה כתוצאה מזה? לאחר עזיבתו של המומחה, גם ים תעזוב, מכיוון שים במובהק הגיע לשם בשביל המומחה, שהגיע לשם בשבילי. מי יישאר? סבא, שחר ואיציק? אתם יודעים כמה ישעמם להם וכמה מהר זה יחזור אל השיממון שזה היה?

אני באמת לא יודע אם לצחוק או לבכות מעד כמה שאני הייתי החוליה המקשרת שהחזיקה את כל הדבר הזה ביחד, ויותר גרוע מזה, החוליה המקשרת שמחזיקה כל פורום שאני מגיע אליו, חוץ מאקטואליה וחורזים ששם יש מסה קריטית בלי קשר ובמקור.

האפקט של הפופולאריות שלי הוא מטורף. אפילו אני לא חשבתי שגסיסת פורום הליכוד בהיעדרי תתחיל כל-כך מהר. יש שיגידו שזה אפילו קומי.

הקטע הכי מצחיק זה שסבא אשכרה משלה את עצמו שהוא הציל את הפורום שלו על-ידי ה"הקרבה" שלי (לא הקרבה אמיתית שלו אותי כי אני לא צריך אותו בשביל להיות פה, אבל ברמה העקרונית אני מתכוון). ה"הקרבה" שלי, והנטישה שלי את פורום מפלגת הליכוד בעקבותה, כמו גם הצמצום שלי את כל הפעילות שלי בתפוז עקב כך כי אני לא אעשה מאמצים להיות פה למרות הלימודים כשאני לא כזה חשוב לאנשים ורק בשביל חורזים וכותבים ואקטואליה, המשמעות של זה, זה שסבא רצח את הפורום של עצמו במו ידיו. תוך שבוע אין לו פורום. פשוט ככה.

בת'כלס, הייתי צריך לדעת שזה מה שיהיה, מכיוון שסבא כבר הראה סימנים של חוסר נאמנות ואנוכיות בעבר, כאשר פניתי אליו וביקשתי ממנו מתישהו באגביות ונונשלנטיות לשחרר לי איזשהו חשבון מסוים שמשה חסם, ולתדהמתי הוא סירב בגלל הסכם עקר עם משה שמשה תיכף ומיד הפר אותו (רק תראה ותיזכר סבא מה שווים הסכמים עם משה ותראה עד כמה זרקת אותי למען כלום ושום דבר) שלפיו הם לא ישחררו חסימות זה של זה.

המום, נגעל ומזועזע, הפניתי את מלאכת השחרור למנהל אחר. ביום שאחרי, כי לא עבר יום מאז הדו-שיח ביני לסבא, משה כבר הפר את הסיכומים, וסבא כתב לי שהוא שחרר אותי.

כמובן ששאלתי אותו על מה לעזאזל הוא מדבר, בהתחשב בעצם כך שהחשבון המדובר כבר שוחרר על-ידי מנהל אחר, והוא הסביר לי שהוא פתח לי חשבון חסום אחר, שהיה חסום ולא הוריתי על שחרורו עוד קודם לכן כי לא הייתי צריך אותו, ולכן שחרורו של סבא אותו היה חסר תועלת וחסר ערך. ואני? אמרתי לו "תודה" והשתדלתי להישמע כאילו שאני מתכוון לזה.

כבר אז הייתי צריך לדעת מה סדר העדיפויות של האיש.

בכל מקרה, ומעבר ל"אפקט הנוכחות של מאור", האדם הפופולארי ביותר בתפוז, הבעיה השנייה עם תוכניתו של סבא להציל את הפורום שלו על-ידי עצם כך שיזרוק מתחת לגלגלים את הכוכב הגדול של כל הפורום שלו שהוא הדבק המאחד שהחזיק את כל הדבר הזה ביחד והנה כבר הכול מתחיל להתפרק לחתיכות בשנייה שאני נוטש בעקבות בגידתו של סבא (כל הכבוד סבא, תוכנית גאונית ממש |פנים|) הבעיה השנייה היא שמשה הוא בן-אדם דפוק בראש שאינו יציב נפשית ושנמצא בחוסר שקט ובחוסר מנוחה עם עצמו, כפי מה שכולם יוכלו לקרוא בקרוב בחוות הדעת שכתבתי עליו, ועל כן זה לא יחזיק, משה ישתגע בתוך זמן קצר ויתחיל להשתולל בטירופו המאפיין אותו ולחסום מכל הבא ליד בתואנה מגוחכת חדשה. ואלו החדשות הרעות. החדשות הטובות סבא זה שלא יהיה לזה שום אפקט, כי כל הפורום שלך יהיה מת עד אז. כפי מה שהוא היה עד שהגעתי, זוכר? |פנים|

לסיכום עד עכשיו-אני מתחיל לצמצם משמעותית את נוכחותי וכפי מה שעשיתי בתקופות הלימודים הקודמות ולמרות שבמקור תכננתי הפעם להתאמץ להעביר בתפוז שעתיים ביום כי אתם חולים לי על התחת ולא מסוגלים בלעדיי כפי מה שמותו הממשמש ובא של פורום מפלגת הליכוד עומד להוכיח (טוב, נו, אני מאור פז, זה לא כאילו שאני מאשים אותכם) כי א'. אני לא מוערך בפורום מפלגת הליכוד ולכן לא מגיע לכם אותי ואתם לא שווים אותי, ו-ב'. אולי באמת מוטב שאם התחיל סמסטר חדש אשקיע את הזמן בעוד לימודים במקום לכתוב בתפוז וכפי מה שעשיתי בפעמים הקודמות, כמו לדוגמה בספטמבר כשנעלמתי לשלוש שבועות וחייו של פורום הליכוד היו תלויים על חוט השערה, ואעלה את הממוצע כפי מה שהמליץ ai27 בתגובה לפוסט ההרואי שלי, שבו כתבתי שאני מוכן להקריב מעצמי ומזמני שעתיים ביום ולמרות תחילת הסמסטר החדש וכל השיעורים והעבודות והמבחנים, וזאת בניגוד לפעמים הקודמות שבהן נעלמתי לחלוטין, ושכל מה שאני מבקש בתמורה זה הערכה, שמעולם לא הגיעה כפי מה שראינו זה עתה:

1702868343911.png

אם יורשה לי, רק הייתי רוצה לתקן אותו ולהסביר שהממוצע שלי לא גרוע, הוא בינוני. אבל בעיקרון הוא צודק. אני צריך להתרכז בלימודים.

אבל זה לא הכול. יש סיבה שלישית להחלטתי לצמצם משמעותית את כתיבתי בתפוז. אני לא יודע אם אנשים שמו לב, אבל אני חושש שחלה ירידה מסוימת באיכות הפוסטים שלי. לא בהרבה אבל בקצת. הבעיה היא, שמתחילים להיגמר לי הרעיונות. "המעיין מתחיל להתייבש". ניסיתי להתעלם ולהמשיך במשך זמן מה, אבל ידעתי שאני בצרות אמיתיות כשאפילו המומחה, שבלי להעליב אבל הוא אידיוט, ידע לשים לב לירידה באיכות הפוסטים שלי:

1702868373737.png

בהתחלה התגובה האוטומטית שלי, ביני לבין עצמי וגם מולו הייתה להכחיש:

1702868872741.png

אבל החשש אכן קינן בי, אז בכל זאת בדקתי את העיניין והסתכלתי על הרשימה שלי של הרעיונות לשרשורים ודברים שאני רוצה לדבר עליהם. בין השרשורים הבאים שהיו אמורים להתפרסם: "רעיון גאוני: סרט רוחות רפאים, אבל במקום שהרוחות יפחידו את האנשים, האנשים מפחידים את הרוחות", "ביגפוט אמיתי. נקודה. סוף סיפור." ו-"אני מלך. תשתחוו", וזה היה הרגע שהבנתי שהמומחה צודק.

אז באיזשהו מקום, וואלה כן, מתחילים להיגמר הרעיונות והדברים להגיד, המעיין מתחיל להתרוקן, ואולי זה הזמן לעבור למתכונת יותר מצומצמת של פעילות, לא רק לתקופה של עד חיסולו של משה ו/או שיעבור העלבון שאני חש מהצד של סבא, אלא בכלל ולתמיד.

אולי זאת קריאת ההשכמה שלי. מה שהמומחה אמר או ההיטרפות החדשה של העבריין המטורף או שני הדברים ביחד. אולי זאת ההזדמנות שלי להבין שזה לא שווה את זה, לא צריך, ומה שנשאר לי להגיד לא באמת כזה חשוב.

מה שכן, ובלי קשר, אין לי שום כוונה לעצור את המלחמה במשה.

משה 53, אני אמרתי לך בעבר ואני אומר לך שוב: אתה לא תטריד אינטרנטית בריונית ופלילית גולשים חפים מפשע ותודה בגאון בהודעות החסימה ובצורה מתגרה שאתה חוסם אותם רק בשביל הכיף שלך, אתה לא תטריד פה מינית את הבחורות, אתהה לא תקלל אנשים בקללות נוראיות, אתה לא תאחל להם מוות מקורונה, אתה לא תפגע בכבוד האדם שלהם ובחירות שלהם, אתה לא תפגע בחופש הביטוי שלהם ואתה לא תתעלל בהם סדיסטית.

בנוגע לאיציק, אני מקווה שהוא לא ישתפן לי עכשיו או שידיו ירפו (אני אומר את זה נכון?) רק כי סוף סוף עזבת אותו לנפשו, עד הפעם הבאה, ואני מקווה שלאחר שכל-כך הצקת לו, הטרדת אותו והתבריינת עליו בצורה פלילית ואסורה, הוא יממש את תוכניותיו לפנות כנגדך לרשויות החוק בשביל שיטפלו בך אחת ולתמיד, אחרת בשביל מה הוא פנה בתחינה ובפומבי בפורום הליכוד לאנשים בבקשה לדעת את כל הפרטים האישיים שלך כדי לממש את זכותו החוקית להתגונן מפני העבירות שלך ולטפל בך חוקית?

בינתיים ולסיכום, ברכותיי, חלאה, רצחת עוד פורום. פורום ציפורי לילה, פורום אקטואליה, ועכשיו מפלגת הליכוד. מה הפורום הבא שעל הכוונת שלך, אפשר לדעת?

למעלה