ברוכים הבאים!

hal767

New member
בהצלחה ותודה על היוזמה

אני צמחוני מטעמי צער בעלי חיים מזה 30 שנים. זמן קצר לאחר תחילת הדרך התברר לי שבצמחונות יש גם דרך בריאותית. למדתי דרך זאת במשך שנים רבות, תוך חיפוש הנוסחה הנכונה. התעמקתי בנושא גם מזוית מדעית. עבדתי עם אנשי מקצוע בתחום הריפוי הטבעוני במשך שנים רבות. התוצאות החיוביות של עבודתם בריפוי אנשים, והביסוס המדעי לדרך, שיכנעו אותי בנכונותה. עם הזמן זה הפך לעיסוקי העיקרי. אני מבסס את דרכי על שיטת ה"היגיינה הטבעית", אותה הפיץ בעולם ד"ר הרברט שלטון. אני צמחוני/טבעוני ואינני אוכל כלל מזון מהחי. יש לי הרבה רגש לבעלי חיים. אני מאכיל חתולי רחוב ומידי פעם מציל חיות פצועות למינייהן, בשיתוף עם וטרינר שגייסתי לצורך כך. אני מוכן לתרום מהידע והניסיון שלי לחברי הפורום, אם יהיה ביקוש לכך.

בוודאי שאפשר ../images/Emo13.gif ברוכה הבאה!

d a p h n a

New member
טוב, החלטתי גם להצטרף

אני דפנה, בת 24, עברתי לארה"ב לפני חודש לקראת התחלת לימודים לדוקטורט. אני צמחונית מגיל 11, וגם לפני זה גדלתי בבית שבו לא אכלו יותר מדי בשר (כלומר, אכלנו בשר בחוץ אבל לא היה בבית כי אמא שלי סלדה מבישול שלו). אני גם שמחה על האופציה שנפתחה כאן לפורום שיהיה פתוח וחופשי כי עד כה לא הצטרפת לשום פורום כזה מאחר ומצאתי את המיסיונריות והקיצוניות מעיקה (בין היתר כי אני נשואה לאוכל בשר, רחמנא לצלן מכינה לו אוכל מדי פעם, ולא רואה בזה סיבה לנידוי חברתי
). מבחינה תזונתית, אני סובלת מכמה בעיות בתור צמחונית, כשהעיקרית היא שאני לא אוהבת גם חלק גדול מהירקות, ובכלל זה את מה שאולי הוא "השילוש הקדוש" של הצמחונות - פטריות (אני גם אלרגית להן), חצילים, וקישואים. בנוסף, הסוגיה של "מה להכין לארוחת ערב" מסתבכת עוד יותר כי בעוד שבן זוגי הוא לא קרניבור מהזן של "אני חייב סטייק מדמם כל יום", הוא לא מוכן לאכול ירקות מבושלים/אפויים/מאודים כמעט בשום צורה (למעט רוטב עגבניות בפסטה או מוקפצים קלות באוכל סיני). עכשיו שבו ונסו לחשוב איך מתכננים תפריט יומי לזוג שהיא צמחונית והוא לא אוכל ירקות מבושלים, ובנוסף שניהם סובלים מעודף משקל ומנסים להמנע ממוצרים שמנים מדי.
זהו, מקווה שיהיה פה נחמד.

אוי, דפנה, גם את פה!

שתי הכותבות האינטליגנטיות ביותר מפורום סטודנטים הן צמחוניות... אפשר לערוך מחקר בנושא (-: רעיונות לדברים שאפשר להכין מירקות שהם לא "ירקות מבושלים": ירקות קלויים בתנור ("אנטיפסטי"), פירה (תפו"א, בטטות, שורשים), תבשילים הודיים למיניהם (אמנם ברובם הירקות מבושלים, אך התיבול, לדעתי, משנה את כל התמונה). כמובן שאפשר להכין פשטידות ולהחליף רכיבים משמינים ברכיבים אחרים.

d a p h n a

New member
לא הבנת

הוא לא מוכן לאכול ירק שעבר תהליך כלשהו של בישול, אפייה, קלייה או כל דבר כזה. הוא מוכן רוב הזמן לאכול רק ירקות טריים. כך שאנטיפסטי לא עובד. פירה הוא לא אוכל (למרות שתפוחי אדמה כן), בטטות הוא לא אוכל בכלל. כנ"ל דברים כמו דלעת וכד'. באוכל הודי על בסיס ירקות אין מצב שהוא ייגע. גם בפשטידות לא. אז רוב הזמן הפתרון הוא פשוט להכין משהו נפרד לי ולא, אבל לפעמים זה דווקא נחמד ששנינו יכולים לאכול אותו הדבר.
ו... תודה על המחמאות

diday

Member
וואו - ללא מיסיונריות וללא אלימות

בפורום העוסק בתזונה צמחונית - אחרית הימים ברכות לפתיחת הפורום, שיהיה בהצלחה!

beat surrender

New member
מזל טוב על הפורום החדש! ../images/Emo48.gif

חבל שיש אנשים רעים שמנסים להפחית מחשיבות הפורום. צמחונות היא בעיני, אם כבר, סוג של סלידה מאלימות ועל כן צמחונות מיליטנטית נראית בעיני סוג של אוקיסמורון שאני ממש לא רוצה להיות חלק ממנו. דרך הניהול שלך היא כמובן שלך וכל עוד את מגדירה את חוקי הפורום המשתתפים יכולים לבחור אם לשתף פעולה או פשוט לא להכנס לפורום. מי שנכנס לפורום כדי לעבור על הכללים שלו הוא בעיני טרול. לדעתי השיטה העדיפה בסיטואציה כזו היא זו שכדוגמתה ראיתי בפורומים אחרים - פתחי שרשור תלונות ותעבירי לשם (זה אפשרי טכנית, לא?) שרשורים שלא קשורים לתוכן הפורום. זה לא פורום "למה פתחתם פורום כזה" ולא פורום "בשר = רצח" אלא פורום "תזונה צמחונית" וחבל ששרשורים כמו זה על ירקות קפואים או סויה נדחקים לתחתית הפורום בגלל אנשים שלא מסוגלים לקבל את השונה מהם. בכל מקרה, בהצלחה לפורום הדנדש ומזל טוב

ברוכים הנמצאים. אני מוזמנת?

שלום וברוכים הנמצאים..
קראתי עליכם בפורום משוב והגעתי. התלונה בפורום משוב מראה שצדק מי שאמר שאין פרסום גרוע יש רק פרסום . אחרי שקראתי חלק מהויכוחים בפורום ובמשוב וקראתי את הודעת המנהלת יש לי הצעה. בהודעת המנהלת כתוב: מטרת הפורום לשמש מקום שיחה ושאילת שאלות לכל מי שהוא צמחוני או מתעניין בצמחונות. הדגש הוא מתן מקום לצמחונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע. כל מי שמגדיר עצמו צמחוני מוזמן להרגיש בבית ולהישאר. חשבתי שאם המנהלת היתה משנה את המשפט האחרון ל: "כל מי שמגדיר עצמו צמחוני, או מתעניין בצמחונות, מוזמן להרגיש בבית ולהישאר." כל הבעיות היו נפתרות. אי אפשר היה לומר בתפוז משוב שמטעים אנשים או לבקש שלפני הגלישה פה האנשים יעברו ועדת בדיקה שתבדוק אם אכלו פעם ארוחה בשרית, כמה "החלקות" הועדה מרשה כדי להקרא "צמחוני", ואם הם ראויים לתואר "צמחוני". אני לא אוהבת להגדיר את עצמי ושונאת שאנשים אחרים חוקרים אותי ומנסים להגדיר אותי לפי ההשקפות שלהם. בחינה של הגדרות מזכירה לי את העדה החרדית שבודקת אם מחמירים מספיק בדרישות שלה. יש שם "ועדת צניעות" ועוד ועדות שבודקות אם החרדי עומד בקריטריונים. אני לא רוצה שישאלו אותי אם ומתי אני אכלתי משהו שהיו בו ביצים או היה כתוב עליו לקטוז ואם בדקתי את כל מרכיבי הE. אני לא רוצה שיבקשו אותי להגדיר את עצמי. אני פה כי אני מתעניינת בצמחונות אם ירצו לקבל אותי. אם צריך הגדרות, אפילו הגדרה לא מחמירה כמו "צמחונית" אני חושבת שלא יהיה לי נוח. אצלי העניין הוא עקרוני!! אם היה פורום שהיה כתוב בו:"כל מי שמגדיר עצמו יהודי מוזמן להרגיש בבית ולהשאר" והפורום היה מדבר על הלכות השבת והיה בטוח שמי שנכנס אליו יהודי הייתי רוצה שיכתבו בו: "כל מי שמתעניין ביהדות מוזמן להרגיש בבית ולהשאר" ולא "כל מי שמגדיר את עצמו יהודי מוזמן להשאר ולהרגיש בבית." מפריע לי שמבקשים מאנשים להגדיר את עצמם. תמיד מגיעים אנשים ששמים את עצמם מלמעלה ומתחילים לשאול. "אתה יהודי? קיימת את כל המצוות? נולדת להורים הנכונים? מדוע אתה מגדיר עצמך כיהודי? אותו דבר ישאלו פה: אתה צמחוני? מה אתה אוכל? אכלת פעם משהו שמכיל מרכיב בשרי? מתי? אתה יודע שעשית חטא גדול? אתה מתחייב לא לאכול יותר ולבדוק את מרכיבי הE? אפשר להכנס לפורום ולנסות להרגיש בבית בלי הגדרות? מה את חושבת אלפקה? מזל טוב על הפורום ובהצלחה.

למעלה