ברכות על פתיחת הפורום + בעייה פרטית

ofik

New member
אתה יכול לדבר עם הוריך ולעזור להם

אחת הבעיות של הורים למתבגרים היא הרצון שיהיה לילד טוב שגורם לנו לותר להם במקומות שבגיל צעיר יותר היה ברור לנו שלא צריך לותר. הם כל כך אוהבים אותו ורוצים שיהיה להם טוב והמסר שעובר ממנו זה שחיבוק, שיחה ושאר דברים שעזרו בגיל צעיר יותר לא יועילו ואילו כסף וקניות ואי התערבות כן. אני יודעת שאני צריכה להזכיר לעצמי כל פעם שהילדה (15) לא מסכנה כי קניתי לה זה או אחר, ולא הכניעה שלי לדרישותיה תעשה אותה מאושרת. לי עוזר לשמוע את זה מדי פעם מאחינים בני גילך, אז כאן אתה יכול לעזור להוריך. אתה יכול להזכיר להם ומנקודת מבט של מי שהיה טיפש עשרה לא כל כך מזמן שלא הויתור והכסף יעשו את אחיך מאושר, ולפעמים להתעלם מהצגת המסכנות שלו רק עוזרת לו, ומצד שני אתה יכול לנסות לעשות איתו פעילויות (בילויים) שיחברו אותו אליך לגדולים כדי לצמצם את הרגשת התחרות אל התינוקת, ואולי אפילו לדבר איתו בנושא. בהצלחה עופיק

לדעתי הבעיה מתחילה מהעובדה

שההורים מספקים לאחיך את כל מה שהוא רוצה, אם הוא מבקש ואם לאו. הוא כנראה גם היה מאוד מפונק כי הוא הקטן בבית, ובואה של התינוקת עומד לערער על הפינוק והמעמד שלו במשפחה (כבר לא אח קטן). לדעתי יש לפנות לגורם מקצועי ואולי אפילו להשתתף בקורסים של מכון אדל"ר או ממ"ש, או ייעוץ משפחתי כולל. כמו כן, לבדוק עם מי הילד מסתובב, יכול להיות שהחברה משפיעה עליו והוא רואה את ההתנהגות הזו אצל חבריו והוא מחקה אותה. ולדעתי (בלבד), כן מתפקידך לעזור להוריך בנוגע לחינוך אחיך, שכן אתה האח הבכור בבית. בהצלחה ומזל טוב.

נטלי 100

New member
אז ככה בתור נערה בת 16..

אחיך נשמע כמו ילד מאוד מפונק, אין דבר כזה לזלזל בכבוד ההורים לפחות לא אצלנו! ההורים שלנו משקיעים בנו המון ויוותרו על החיים שלהם בשבילנו ואנחנו נתנהג כמו בהמות? ממש לא! אני מכירה משפחה עם בעיה דומה לשלך.. הילדה ממש מתחצפת להורים.. ואני לא מסכימה עם חלק מהדברים שאמרו לך פה שלא כדי לך להתערב זה בין ההורים שלך לבין אחיך,שההורים שלך אשמים במצב וכו' וכו' אני לא מבינה למה במקום לעזור לך כולם מציעים הצעות כאלה.. אני אומרת לך שכדי מאוד שתיקח את אחיך לשיחה קצרה בינו לבינך ותדבר איתו תסביר לו שכמה שההורים שלך אוהבים אותו הוא חייב להבין שיש עוד אנשים מלבדו בעולם הזה! ושההורים לא חייבים לעשות כל מה שהוא רוצה,וכו'.. וכו'.. וכו'.. אז בקשר לילדה הזו שהזכרתי מקודם.. דווקא שהיא מתחצפת ואחד מהאחים שלה בסביבה הוא אומר לה תרגעי איך את מדברת וכו' והיא שותקת.. וז עוזר.. לא להרבה זמן אבל אנחנו מקוות שזה יעבור לה.. גמ אנחנו מדברותא יתה על זה ואומרות לה איך את מדברת להורים שלך ואז היא קולטת שהיא דיברה לא בסדר(כי עכשיו זה לא אחים שלה או ההורים שלה.. זה החברות שלה!) והיא סותמת.. -דווקא להרבה זמן אתה חייב לדבר איתו תתחבר אליו אפילו שאתה לא בבית תרים ת'טלפון תשאל מה שלומו תהיו חברים טובים כי משפחה זה הכל בחיים! וברגע שהוא יקלוט שאתה לא סתם האח הגדול ומנוכר שלו אתה האח הכי טוב שלו והוא יקישב לך כי זה יהיה שיחה של אחים ולא של שני אנשים... טוב כבר כתבתי מגילה שלמה.. בהצלחה מקווה שהבנת משו.. ~נטלי~

פלגיה

New member
יופי של חתימה יש לך

ולעניין - גם אני בעד להרים אליו טלפון, להתעניין בשלומו, להתחבר אליו. אבל לדעתי הטפות (ועוד מאח) לא עוזרות, ועלולות רק לקלקל

האם זה קרה לאחר שהיא נכנסה להריון?

לאחר שנודע לו שהיא בהריון? תסתכל אחורה ותחשוב על זה. מפני שאם זה כך, אולי הוא דואג שהוא לא יקבל יותר צומת לב מהוריך, שהם יפסיקו לתת לו כסף וכך הוא בוחן אותם אולי אפילו שיפסיקו לאהוב אותו.. אינני יודעת כמה הוא בוגר אך הרגשות הללו בהחל יכולים לבוא לידי ביטוי גם בצעקות והעלבות אולי כדי לבדוק את הגבול, לבחון אותם כמה הם אוהבים אותו. הייתי מציעה שהם שלושתם ילכו לפסיכולוג אם הם רוצים להשיב את הסדר לתקנו או, לשנות משהו במשפחתיות בדרך ההתנלהות שלה כדי שגם הוא ישתנה.

למעלה