גביית תשלום נוסף לועד בית

yalyal2

Member
ראש ועד הבית החליטה על דעת עצמה שהיא מעלה את דמי הועד עבור בצ"ם (הוצאה בלתי צפויה מראש).
בררתי אם קיים יעוד מסויים לגבייה הנוספת והושב לי כי לא.התוספת נגבית ללא מטרה ספציפית,אלא לעבור משהו לא צפוי שלא ידוע עכשיו.
ראיתי הרבה התפלפלויות בנושא - חריג,לא חריג,תוספת משמעותית או תוספת סבירה ויצאתי מבולבל.
האם לפי התירור שנתתי הגבייה הנוספת שלא באסיפה כללית והסכמת הדיירים היא חוקית?
האם כשאומרים גבייה נוספת הכוונה היא לגבייה נוספת שוטפת או לגבייה נוספת חד-פעמית לתיקון הבצ"מ?
חברות ניהול מחשבות בצ"מ בתקציב שלהן וכך נמנע כאב הראש הזה.
אני תמיד בעד תוספת תשלום בצ"מ כשקורה מקרה ספציפי ויש לתקנו ללא דיחוי ולא פתיחה של "חברת ביטוח מבנים של ועד הבית".

שלום רב,

מתוך מה שאתה רשמת, ואני מתייחס בעיקר למילים "התוספת נגבית ללא מטרה ספציפית, אלא לעבור משהו לא צפוי שלא ידוע עכשיו" נשמע שהתוספת אינה יכולה להיות על דעת ועד הבית בלבד, אלא נדרשת הזמנה לאסיפת דיירים כדין והחלטה כדין
אני נוטה להסכים איתך, בלתי צפוי זה כאשר קורה מקרה בלתי צפוי ועל כן גם ההוצאה בלתי צפויה. נגיד נהרסה משאבת מים שאינה בביטוח הבניין, ועל כן יש לתקנה. רק כדוגמה
ואילו תוספת שאינה ידועה כעת וללא מטרה ספציפית, היא תוספת לדמי הועד ולא ל"בלתי צפוי". י
יש כאמור לדרוש זימון לישיבה כדין והחלטה כדין.
כמובן שגם חייבת להיות שקיפות מלאה בקשר לכל ההכנסות וההוצאות וביצוע גביה מלאה (או לפחות נסיון ממשי) מכלל הדיירים

אין לראות באמור לעיל משום יעוץ משפטי
ויש לבחון את הסוגיה לגופה על ידי עו"ד

למעלה