גיסתי ואני.

סיינט, לא יכולתי לבחור מילים יותר

טובות מאלה. את תיארת אחד לאחד תגובה בסגנון שאני הייתי רוצה להשיב לאיתמר. במיוחד "אהבתי" את זה שהוא מצטט איזה פסוק מהתורה... 'אפילו כתוב בתורה'.... ואו, באמת כל הכבוד לו שיודע לצטט... איתמר, קודם תדע להיות בן-אדם. זה הא'-ב' בחיים לדעתי. בלי שום קשר לכך באם אתה איש דתי או לא. אני מאד מקווה שתמצא מקום בליבך לאנשים שמצריכים עזרה כזו או אחרת במהלך החיים. ואם גיסתך באיזשהו משבר בחייה ו/או מעבר לכך, זה לא הזמן להפנות את הגב ולקטר כמה היא מפריעה לך בחיים. זכותך המלאה להרגיש זאת, אבל אני עוד יותר מתפלאת איך כמעט כולן כאן 'מבינות' לליבך... אני אישית, באמת הייתי מוותרת על ה'דאגה' שלך בלרצות לעזור לי, אם אתה היית גיסי... תראה איך אתה מתאר אותה בצורה כזו מזלזלת... ממש בושה!

פרצלה

New member
עזוב איתמר

כל הנשים שקופצות להגנת אישתך לו היה המצב אחר למשל משתתפת שהיתה מספרת פה איך גיסתה הרווקה כל הזמן מתקשרת אל אחיה (הבעל שלה) כל ערב מטרידה אותם שעות בטלפון,יש לה בעיותוהיא לא מוכנה לקבל עזרה,היית שומע כאן מוזיקה אחרת.

saint michel

New member
השאלה אם היא מנדנדת או במצוקה

כשמאבדים אויר ומגיעים לבי"ח ומקבלים שם זריקת הרגעה האישה הצעירה נמצאת במצוקה נוראה. אנשים רגילים לא מקבלים התקף לב או התקף פאניקה בגלל שיחה. לא צריך לשמוע אותה שעות בטלפון. צריך ללכת לפסיכולוג של קופ"ח או לרופא המשפחה ולהתיעץ מה עושים. הפסיכולוג יסביר מה אומרים לאחות באותן שיחות בטלפון. אם כבר משוחחים שעות בטלפון ורוצים לעזור יכולים לעשות את הכל נכון. יכולים להחליט החלטה מודעת ושקולה "לזרוק את האחות לכלבים". אפחד לא חייב לאפחד שום דבר בעולם. יכולים לעזוב ילד חולה אחרי גיל 21, יכולים לעזוב אמא או אבא חולים, אחים ואחיות חולים, יש גברים שהתגרשו מנשים שנכנסו למשבר נפשי, יש נשים שהתגרשו מגברים שנכנסו למשבר נפשי. יש גם הרבה אנשים שמתאבדים או מנסים להתאבד. הרבה גם ילדים בגיל תיכון. יש סימני מצוקה. האחות הזאת זועקת לפי הסיפור שלו אבל הוא לא חייב לה שום דבר. הוא אפילו לא קרוב משפחה שלה. אני אומרת שיודה בפני עצמו שהיא נמאסה עליו והוא לא רוצה לעזור לה. אם היא תמצא מישהו אחר שיעזור לה היא תשתקם ואם לא היא יכולה או להשתקם או שמצבה יורע. יש אנשים שמצבם נעשה יותר טוב מעצמו. מן אללה. לא יודעים איך אבל הם מצליחים להבריא.

אוסה

New member
פרצלה את משהו!

החלטת שמה שאת אומרת זה הדבר הנכון וזהו? ואת מבטלת את כל התשובות של הגולשים פה?

פרצלה

New member
איפה את רואה את זה בדיוק?

בלי עצבים אוסה. היו פה לא מעט הודעות של כלות שמאוד רגוזות על גיסותיהן שמיצקות לבעל שלהן בשעות מוזרות ולוקחות מתשומת ליבו. על כלות שהתרגזו על חמותן שבשעת מצוקה אמיתי או לא פנו אל הבן שלהן ושוב לקחו אותו מאישתו היקרה. וכו' וכו' ושוב אוסלה ממלה,רק להרגע והכל יהיה וורוד,שבת שלום מתוקונת. כנסי לקומונה לפעמים,אדום גם הולם לך

אוסה

New member
פרצלה פרצלה

אכן אדום הולם אותי "תודה" מזל שאת מאשרת לי כניסה.... ועצבים? חחחחח הצחקת אותי (איך אהיה עצבנית כשאת בסביבה?)

saint michel

New member
נתונים על התאבדות ואנשים במשבר

התנדבתי בעזרה לאנשים במשברים נפשיים. עזרתי לאנשים זרים לי ויחד איתי היו אנשים טובים אחרים. לפעמים המשפחה הקרובה זרקה אותם וכל המתנדבים בעולם לא עזרו כאשר הם הרגישו שהם נשארו בלי משפחה ובלי תקווה. בד"כ אנשים שמתאבדים מראים סימני מצוקה שהסביבה הקרובה לא מבינה. אנשים לא אומרים לאדם במשבר נפשי "לך תתאבד" כי לפעמים האדם הזה בסוף מתאבד. יש הרבה אנשים שהתאבדו. אפילו אחת המשוררות הידועות בישראל התאבדה והיתה בטיפולים חוזרים שעזרו לזמן קצר. העזרה הטובה ביותר היא של משפחה. הסיפור עם המקלחת נשמע כמו OCD קל. הפרעת התנהגות שכרגע לא גורמת להפרעה קשה בתפקוד. הפאניקה היתה פעם אחת ואם הרופאים בבי"ח לא דרשו ממנה ללכת לפסיכולוג והיא לא רוצה יש כמה אפשרויות: 1. עם עזרה מאחותה ומכל המשפחה האחות יכולה לצאת מהפאניקה ולהשתקם. 2.לזרוק אותה לכלבים כי אם יש לה בעיה שתסתדר לבד. מישהו חייב לה משהו? לא על חשבון המשפחה שלה והזמן היקר שלהם. בשביל זה יש מתנדבים במחלקות שעוזרות למתנדבים במצוקה ואם כמעט תמיד כשהמשפחה לא עוזרת האנשים האלה נופלים זאת הבעיה שלהם: שימותו כבר ולא יפריעו לאחרים. אם המשפחה קשת יום מי שהתחתנה עם בעל טוב לא צריכה לעזור למשפחה שלה. למשפחות קשות יום צריכים לעזור מתנדבים. במילים אחרות: קצת אנושיות לא הזיקה לאף אחד. במילים אחרות: אנשים בפאניקה שמשדרים מצוקה יכולים להתאבד. במילים אחרות: הצלחת אם אחותה שדיברה איתה אמרה לה שתרד ממנה כי היא מפריעה לה. אני לא מאחלת לאף אחד לראות מה שאני ראיתי בהתנדבות שלי עם אנשים בבעיות נפשיות. נתונים מיום הדכאון הבינלאומי: אחת מכל 3 נשים תסבול מדכאון בימי חייה. בין הגברים הנתון פחות גבוה אבל שיעור ההתאבדויות שמצליחות גבוה. הנטיה לדיכאון היא תורשתית. מצבי דיכאון לא חזקים יותר אצל אנשים ממשפחות קשות יום ואין קשר בין זה שהמשפחה של האחות קשת יום למשבר הנפשי שלה. כשאומרים לאנשים להתאבד הם לפעמים מתאבדים.

sugar lips16

New member
חחחחחח :D

חובה לציין שהצחקת אותי מן הסתם שזה מרגיז, צריך לדבר איתה לפניי שצועקים עלייה, תסביר לה את המצב את העניין, אם היא לא תבין תתלונן, עד אז אין לך כ"כ על מה כי לא ישבת איתה והסברת לה שהיא מתנהגת לא בסדר

נומלה

New member
אני עם פרצלה אבל מזוית שונה

לפעמים אנשים מסרבים לקבל טיפול כיוון שנוח להם המצב הקיים. כל המשפחה קופצת לדום כל פעם שהגיסה "לא נושמת" ומרעיפה תשומת לב עליה. אם זה המצב לטפל באחות "המסכנה כפי שהוצע כאן איננו דבר רצוי בכלל. אם זה המצב ואם לא אי אפשר לדעת מהמעט שאיתמר מספר. אז אני לא אהיה צדיקה ואומר לו כמה זה חשוב לטפל במסכני המשפחה אבל לדעתי יעוץ עם עובדת סוציאלית או פסיכולוג יכול להבהיר למשפחה איפה הם עומדים ומהו בדיוק המצב ואיך צריך להגיב והאם ההתנהגות של האחות דורשת תשומת לב מיוחדת או שהיא עושה מניפולציות על הקרובים לה.

אוסה

New member
אני חושבת שבשלב מסויים

אישתו של איתמר תלמד להבדיל בין מניפולציותיה של אחותה . אבל לפי מה שהיה כתוב זה לא משהו שקורה כל יום , זה קרה פעמיים שלוש?!

פרצלה

New member
זו לא זוית שונה

זו בדיוק דעתי. ולצערי אני גם מכירה מקרוב מקרה כזה. הבעיה נפתרה רק באמצעות מה שניקרא טאפ לאב,אהבה קשוחה אם תרצו בתרגום חופשי. שיתוף פעולה של המשפחה עם האחות רק יחמיר את המצב. אם הסימפטומים שהוא תאר הם המציאות רק טיפול אמיתי יועיל. וכן,אני יכולה להבין את התיסכול שלו. וכן,ראיתי פה הרבה מקרים שכאשר במקום אחות של האישה זו היתה אחות של הבעל שמתקשרת לאחיה ומציקה ומפריעה ועצובה ובוכה אז במקום לרחם עליה כמו פה,הפכו אותה לאויבת הציבור מספר אחת. הכל עניין של זוית ראיה בכל מקרה ציינתי שהוא הגזים עם המשטרה.

מיי22

New member
לא להגזים

לפי דעתי אתה קצת מגזים עם התגובה שלך. אתה צריך לתת לזמן לעשות את שלו, יש דברים לפעמים שלא מובנים בחיים ... יכול להיות שמבחינתך זה פוגע ביחסים שלך עם אישתך אבל אל תשכח שהיא אחות בשבילה היא לא את זה כך. קצת סבלנות היא עדיין ילדה , היא רוצה קצת תשומת לב וכך היא משיגה אותה אז סתם להתעצן ולהגיע לרמות כאלה מיותר, גם לך וגם לאישתך. סבלנות זה יעבור.. בהצלחה.

איתמר770

New member
עדכון קצר-

זה תהליך שנמשך כבר כמה שנים. בחצי שנה האחרונה הוא החמיר. וכאן נדלקה נורת אזהרה. ואם תחפשי בפורום- תמצאי את ההמשך "גיסתי ואני- 2".

למעלה