גירושין מכוערים

wie geht es

New member
עונה

לצערי איני יכולה לפרט בפורום כזה את תמצית חיי , אין ספק שלקורא מבחוץ זה נשמע מזעזע, לנטוש ככה באמצע בגלל בעיות נפשיות. אבל זה לא המצב וזה הרבה יותר חמור, וכשיש שלושה ילדים שרואים הכל, מבחינתי אעשה הכל קודם כל למענם! אבל תודה בכל מקרה על המחשבה והעיצה

wie geht es

New member
לרגע לא חשבתי

לנתק את הילדים מאבא שלהם, נהפכו הוא דווקא לא בדיוק מתפקד כאבא מאז שיצא מהבית. בקושי עושה שיחות טלפון או הודעות קוליות. אז אתה יודע.... גם לילדים עצמם יש רגשות והחלטות. אני לא נגד אבא בתמונה במיוחד שהוא בסך הכל אבא טוב עם פגמים כמו לכולנו

wie geht es

New member
גירושין מכוערים

נמצאים בסטואציה בעייתית ואשמח לקבל דיעות שונות מה עליי לעשות.
בעלי יצא מהבית בחודש האחרון עקב מריבות חוזרות ונשנות ובעיקר עקב ניסיון התאבדות שלא צלח (יותר ניסה להרתיע) מאחר ומצב זה הפחיד אותי מאוד דרשתי שאין חזרה לבית עד שלא יטפל בעצמו כמו שצריך לפחות כמה חודשים.
בינתיים לא רואה שום שינוי חוץ מהמון כעס, זעם והאשמות כלפיי ואני שהייתי אופטימית שאם ייקח את ההזמדנות שנתנה לו בשתי ידיים ויעשה שינוי אמיתי וילחם על הבית, על הילדים ועל הזוגיות הגעתי להחלטה שאין מצב שזה ישתנה ואני מעדיפה את הלבד והשקט והרוגע שנוצר כתוצאה מזה שאינו בבית על כל התנהגות שעלולה לחזור ביום מן הימים.
בשלב זה הוא לא עובד והמצב הכלכלי בבית לא מזהיר, אין לי שום תמיכה ממנו. מה עליי לעשות במידה והגירושין ילכו להליך מכוער ולא מוסכם באופן בוגר על ידי שני הצדדים?
מה כן יכול לעבוד לטובתי והאם אני יכולה לקבל סיוע כלשהו?

חודש אחד זה לא פרק זמן שמאפשר להסיק מסקנות

מציע לך לחכות קצת. הרבה אנשים עוברים תקופות קשות בחיים ויוצאים מזה.

לגבי התהליך הגירושין, אם וכאשר תגיעו לזה, הוא לא חייב להיות מכוער. ברוב המקרים הגירושין הם די פשוטים ואם משאירים אמוציות בצד, אז אפשר לעבור את זה בלי יותר מדי נזק היקפי לשני הצדדים.

wie geht es

New member
תודה על התשובה

לצערי התקופה ביננו כבר לא טובה למעלה משנה וחצי. ניסינו טיפול זוגי שלא צלח (בעיקר מצידו)\ הוא עשה טיפול פסיכולוגי (בשבילי) עירבנו גם משפחה כשכבר הרגשנו שאין סיכוי, בקיצור זה משהו שהמקרה האחרון היה הקש ששבר גב הגמל. בכל מקרה נושא הגירושין מבחינתי כבר לא שאלה, זה ברור שזה הכיון. השאלה מה כדאי לעשות במצב רגיש כזה כשיש ילדים קטנים בתמונה והוא גם לא יציב מבחינת עבודות

כמה דברים שעולים בראשי

אני מרשה לעצמי להניח שהוא לא מעוניין להתגרש ואת רוצה לכפות את הגירושין עליו. כל מה שנכתב בהמשך נכתב בהתבסס על הנחה זאת.

ראשית כדי להתגרש בארץ צריך לעבור ברבנות ואם הגבר לא רוצה להתגרש, צריך להציג לבית הדין סיבה להתגרש. סיבה המוכרת ע"י ההלכה. מן הסתם את תרצי לטעון שהוא מאוס עליך ו/או מסב לך צער רב. לא בקי בדקויות ומה ההבדל בין השניים אבל בשני המקרים זה דברים שאפשר להתווכח איתם.

דבר שני, יש חשיבות רבה לגילאי הילדים. עד ממש לאחרונה היה מקובל שהאב משלם מזונות עד שהילדים מגיעים לגיל 21 (עם הפחתה לשליש בגיל 18 או סוף תיכון, המאוחר מבין השניים). בית המשפט העליון שם לזה סוף בפסיקה מחודש יולי האחרון וקבע שמגיל 6 ומעלה שני ההורים מתחלקים במזונות ומדור הילדים ביחס שווה להכנסות שלהם והזמן שהילדים בחזקה הפיזית של כל אחד ההורים. כך שאם הילדים נמצאים אצלכם חצי-חצי מהזמן, המזונות יתחלקו עפ"י יחס ההכנסות.

המהלך הבא שלך צריך להיות לגשת לעו"ד המתמחה בדיני משפחה וגירושין על מנת לקבל יעוץ פרטני. קחי בחשבון שהדרך הכי טובה להתגרש זה בגישור. גם אם הוא מתנגד לגירושין תבהירי לו שמבחינתך זה סופי ואפשר לעשות את זה בדרך הקלה או בדרך הקשה. אחרי שיבין את זה ויעכל את המצב, ייתכן וירצה לשתף פעולה ולהגיע להסכם מחוץ לביהמ"ש.

בהצלחה.

בילי79

New member
קראתי את ההודעות שלך בפורומים השונים

כתבת בין היתר על ניסיון התאבדות די משמעותי של בעלך, ותכנים נוספים שבחרת לא לספר כאן.
באופן תאורטי הייתי מציעה לך או לבעלך טיפול אבל - לעיתים טיפולים יכולים לעשות נזק יותר מאשר תועלת, וכבר נפגעתם מטיפול זוגי..
צביאל רופא אגב כתב בבלוג שלו שהכיר מספר זוגות שהתגרשו לאחר שאחד מבני הזוג הלך לטיפול פסיכולוגי- והוא ביניהם. להלן הקישור. וכמו כן על מספר חברים שלו שהתאבדו במהלך טיפול.
לי אישית פסיכולוג סיפר על מטופל שלו שהתאבד והדבר שכיח יותר מהידוע.
אני לא בטוחה שבעלך מנסה "להרתיע" אותך, לי נשמע שיש לו יותר מסיבה אחת להיות מיואש. (כך מתבטא גם במיילים שלו).
את רוצה לעזוב אותו, הוא מתקשה בפרנסה - ובוודאי תצפי ממנו לשלם מזונות, הוא מתגעגע לילדים, מנסה להתאבד ואת חושבת שמדובר בפרובוקציה לקבלת תשומת לב (מאין לך הביטחון? רק כי הוא נכשל בעבר?) את מזמינה לו משטרה, מספרת למטפלת שלו על כך שאת פותחת לו מיילים והיא מספרת לו את זה..
נהוג לחשוב שמטפלים שומרים סודות ובכן - חלקם כנראה שכן, במקרה שלך קיבלתם טיפול שהחמיר את מצבכם הזוגי וכפי שאת ציינת לא בדיוק אתי ומקצועי.

אני לא בטוחה שגם אם בעלך היה רוצה יש לו את הכוח "להילחם על הבית" כדברייך
במקומך הייתי לוקחת בחשבון את האפשרות שבעלך אכן מיואש
והוא עלול לנסות להתאבד שוב
והוא גם עלול להצליח בפעם הבאה.

כמובן שכפי שכתבו לך ההחלטה היא שלך.
אבל אם לבעלך יקרה משהו - זה ישפיע כמובן גם על הילדים שלכם
מצד אחד את מתארת עובדה של 'מצב כלכלי לא מזהיר', ומצד שני את שוקלת להתגרש. ברוב המקרים כשמפרידים משקי בית פירושם הוצאות נוספות לכל אחד מהצדדים, ושנית גירושין עצמן בדרך כלל עולים כסף גם כשמדובר בגישור ובוודאי כשמדובר בקבלת יעוץ מעו"ד.

לגבי סיוע בפורום שביקשת,
את יכולה להתרם נפשית אם תרצי בפורום "תמיכה נפשית למבוגרים" שבתפוז בו גם אני כותבת מידי פעם.

בפורום הנ"ל אין ניהול על ידי איש מקצוע רשמי אם כי חלק מלהגולשים בו יש ניסיון כמטופלים, חלקם ממליצים או מביעים חוות דעת על תרופות פסיכיאטריות וכדומה,
אולי תוכלי לקבל שם מענה רגשי שיקל עליך.
בכל מקרה את מוזמנת - ואשמח לראות אותך בין הכותבים.
אני מאחלת לכם שבוע טוב

wie geht es

New member
אוקיי

לא ידעתי שאפשר לקרוא הודעות שונות שכתבתי ואני עדיין לא יודעת איך אפשר לקרוא אבל אם קראת אותם את מבינה את המצוקה והעקביות. כמובן שדברים שנכתבים בפורומים נכתבים בקפידה רבה ובכמה שפחות אינפורמציה על חיי וכמו כן גם הסיטואציות נבחרות במחשבה. אני בוחרת לא להמשיך להרחיב פה מאחר וזה מרגיש לי חשוף מאוד וגם אני לא מסכימה עם הרבה מאוד מהדברים שכתבת. אם תרצי נוכל לכתוב בפרטי לא לעיניי כל. תודה בכל מקרה שבחרת לענות ולהרחיב לפי דעתך

למעלה