גל הירש - מפקד ולוחם צה"ל למופת.

סוהי99

New member
גל הירש - מפקד ולוחם צה"ל למופת.

אני מאחל לו הצלחה בתפקידו כמפכ"ל המשטרה........אני לא ממש בטוח שהוא מתאים אבל כבר היו הפתעות בעבר כגון אסף חפץ,יעקב טרנר ועוד........נקווה לטוב.

אולי מפקד למופת

ואולי מי שועדת וינוגרד קבעה לגביו מסקנות קשות.
&nbsp
אני חושש שזה הולך להיות עוד מינוי אומלל שבעוד מספר שבועות יבוטל.

itzi5

New member
גל הירש מפקד ראוי...

מי שלא עושה לא טועה...
בכל המלחמות היו טעויות אי אפשר להטיל
זאת על קצין אחד...

אני חושש שדו״ח וינוגרד די מפורט בעניין

מותר לטעות, רשלנות לעומת זאת, היא עילה לפיטורין. גם טעות יכולה להוות עילה לפיטורין, אגב.

itzi5

New member
גם שרון טעה והיה ראש ממשלה...

גם ברק טעה...
ויש עוד דוגמאות.

בדיעבד מסתבר שבשני המקרים זו היתה טעות

לאפשר לאנשים האלה להיות ראש ממשלה.
&nbsp
בכל אופן, אני מציע שתקרא את דו"ח וינוגרד. במקרה של גל הירש לא מיוחסת לו רק בעיה של 'טעות'.

itzi5

New member
אפשר שורה תחתונה, מה הוא עשה ?

שאתה פוסל אותו...

טעות שלי, לא ועדת וינוגרד אלא האלוף דורון אלמוג

מדובר בכשלים במהלכים שקדמו לחטיפת רגב וגולדווסר, כמו למשל שהם נעו על הציר ללר מיגון למרות ההתראות וכדומה. כמו כן היו טענות על הליך מסורבל שפגע ביכולת לבצע מרדף אחרי התוקפים.
&nbsp
ועדת וינוגרד קבעה שבהמשך הוא פעל היטב ואף מצאו לנכון לציינו לשבח.

סוהי99

New member
אז אם אתה כל כך מסתמך על השופט וינוגרד.....

בבקשה - "לפני כשלושה שבועות נחשף מכתב ששיגר וינוגרד לרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, שבו כתב כי הוא חש נקיפות מצפון לנוכח העוול שנגרם לדבריו להירש. "נקפני מצפוני כי לא יכולנו, כפי שהתכוונו, לכלול בדוח הוועדה המלצה חמה לכך שצה"ל יציע לגל הירש לחזור ולשרת בשורותיו כאיש קבע. אז חשבנו כי ראוי היה כי כך יקרה ועדיין אני בדעה כי חבל שהדבר לא נעשה עד כה", כתב השופט בדימוס"

להזכיר לך את מה שהשופט חשין אמר בנושא?.

טעות שלי, מדובר בדו״ח בדיקה של האלוף אלמוג

שבחן את אירועי חטיפת רגב וגולדווסר. על םי הדו״ח ההמלצה היתה לא לקדם אותו לתפקידי פיקוד, אלא תפקידי מטה בלבד והוא החליט לפרוש מצה״ל.

אלי.

New member
להצניח תא״ל - מוכשר ככל שיהיה - לתפקיד המפכ״ל

זו בהחלט חוכמה אדירה של מי שמחר יצניח תנ״צ במיל. לתפקיד הרמטכ״ל.
&nbsp
אבל אני מניח שבממשלה שבה דני דנון מתמנה לשגריר באו״ם אפשר למנות כל אדם לכל תפקיד. שיהיה לנו בהצלחה.

בסופו של דבר

אני חושש שהמינוי הזה ילך בדרך כל בשר, כמו המינויים ׳המקוריים׳ האחרים של ממשלת נתניהו.
&nbsp
למשל, הפארסה במהלך מינוי נגיד בנק ישראל...

אלי.

New member
זה לא נראה כך.

המינוי הזה כנראה יצא אל הפועל, אלא אם אדון הירש יבין את כסילותו של מינוי שחמישה מפכ"לים ועשרות ניצבים - כולם במיל., בלי שמץ של אינטרס - יוצאים מולו.
&nbsp
כרגע לא נראה שהוא מבין.

itzi5

New member
אם דנון יכול להיות שר החלל הירש יכול...

להיות מפכ"ל טוב...
המשטרה חלשה צריכה אנשים חדשים.

אלי.

New member
אם דנון יכול להיות שר החלל

הירש בהחלט יכול למלא את החלל. אם הוא ממלא טוב - זה כבר נראה ...

ולמרות הכל - מינוי לא מתאים! מסריח מפופוליזם!

אין ספק שהמשטרה זקוקה לניעור רציני. אין ספק שקשה כעת למצו מועמד ראוי בקרב קצונה בכירה של ארגון שכל כך הרבה מבכיריו נאלצו להתפטר או להיות תחת חקירה בשל התנהגות לא ראויה ואולי אף פלילית.
&nbsp
עם זאת, עם כל הכבוד, גל הירש הוא מועמד לא מתאים:
1.אין לו שום רקע בתחום אכיפת החוק, אין לו ניסיון בניהול מערכת מורכבת כמו המשטרה (אוגדה היא גוף מורכב אבל באופן שממש לא מתקרב לסדר הגודל של המורכבות של המשטרה).
2. דו״ח אלמוג מותיר סימני שאלה לגבי יכולתו לנהל.
3. איך אפשר לסמוך עליו שהוא ינהל ארגון שאמור לחקור כמה מבכירי הפוליטיקה הישראלית כשהתמיכה היחידה שהוא מקבל כרגע, מקורה בשר שמקורב מאוד לבכיריםהאלה.
&nbsp
רוצים למנות מפכ״ל מבחוץ? אדרבה! יש מספיק משפטנים בכירים, עם רקע משטרתי ופיקודי. יכולים למנות שופט בבית משפט מחוזי, או פרקליט בכיר ממשרד התובע הכללי. יש מספיק בכירים במערכת הציבורית, במערכת הרווחה ואפילו באקדמיה שיש להם את הרקע והניסיון להיכנס לתפקיד הזה.
&nbsp
אין מישהו מתאים בארץ? מה עם מינוי מחו״ל? אני בטוח שאפר למצוא קצין משטרה בכיר שיש לו ניסיון בניהול ובניעור של מערכת אכיפת חוק בעיר גדולה במדינה מערבית.
&nbsp
חייבים מישהו מהצבא? הרבה יותר מתאים מישהו שהיה קצין משטרה צבאית ראשי, ראש התביעה הצבאית ושיש לו כעת גם נסיון במערכת האזרחית.
&nbsp
גל הירש? מינוי פופוליסטי. מינוי שאני לא מתרשם שזה שעושה אותו מכין את הקרקע להצלחה של המינוי הזה. וזה עוד לפני הדיונים שהמינוי הזה יעבור בועדת טירקל.

itzi5

New member
מפקד בצבא זה לא ניסיון ?

יחידות עלית ?
צבא משטרה ביטחון...
משפטן
פקיד בכיר

ליצמן הכי מתאים...

למעלה