דחוף

מצב
הנושא נעול.
אתיקה בגישור

מצטערת-חלה עליך חובה כאזרח לדוח,על אחת
כמה וכמה כמגשר.ולא הייתי רוצה לחשוב כי מגשר ,במהלך גישור,נתקל בעבירה פלילית,וממשיך הגישור כאילו כלום,וללא דיווח. ולשמחתי-המשטרה תטפל גם אם אין סימנים,וזאת בוודאות ,ומידע אישי קרוב בנושא."נתפס על חם" או שלא-סליחה-ממש לא נכון. רוב מבצעי העבירות נתפסים אחרי עבודה קשה ומאומצת,,ולא "על חם".והייתי שם שנים רבות,מכירה את הנושא על כל היבטיו.אז-אנא! לנושא רווחה-על אנשי רווחה ,גננות מורות וכל האחראי על שלומו ובטחונו של אדם-חלה חובה חקוקה להודיע.
אתיקה בגישור
הנושא ששילה1 ואני חלוקים בו נוגע ,לדעתי, לנושא האתיקה בגישור שהוא נושא מרתק בפני עצמו. מתי צריך לדווח (להבדיל מחובת דיווח), מתי המגשר אומר "עד כאן", האם צריך לדווח רק באלימות או גם בהעלמות מס, לדוגמא, האם רק בפגיעה פיזית או גם בהתעללות נפשית? אשמח לשמוע דעות נוספות

שילה1

New member
גדי-אצמצם לך את "היריעה".

אתיקה בגישור
הנושא ששילה1 ואני חלוקים בו נוגע ,לדעתי, לנושא האתיקה בגישור שהוא נושא מרתק בפני עצמו. מתי צריך לדווח (להבדיל מחובת דיווח), מתי המגשר אומר "עד כאן", האם צריך לדווח רק באלימות או גם בהעלמות מס, לדוגמא, האם רק בפגיעה פיזית או גם בהתעללות נפשית? אשמח לשמוע דעות נוספות
אני מתכוונת רק לעבירות פליליות,הנגעות ישירות למתגשרים ולנושא הגישור. עבירות פליליות-המוזכרות בחוק העונשין. נראה לי שכך הדברים ברורים יותר.

השאלה שלי היתה כללית

אני מתכוונת רק לעבירות פליליות,הנגעות ישירות למתגשרים ולנושא הגישור. עבירות פליליות-המוזכרות בחוק העונשין. נראה לי שכך הדברים ברורים יותר.
השאלה שלי היתה כללית
ואין צורך לצמצמה. השאלה הנושא האתיקה עדיין עומדת

שילה1

New member
גדי-זו עמדתי,כמובן,בעקבות השאלה שנידונה.

השאלה שלי היתה כללית
ואין צורך לצמצמה. השאלה הנושא האתיקה עדיין עומדת
לנושא האתיקה-חסיון מוחלט כמובן,של כל ההליך ואובייקטיביות לגבי הצדדים. שני אלו נראים לי בסיס האתיקה.לנושא עבירות פליליות-הבהרתי את עמדתי.הייתי מצפה מעמותת המגשרים להקים ועדת אתיקה,כפי שקימת בלשכת עורכי הדין למשל.ועדה זו תקבע כללים אתיים שיחייבו את חברי העמותה.

יש ועדת אתיקה בעמותת מגשרי ישראל

לנושא האתיקה-חסיון מוחלט כמובן,של כל ההליך ואובייקטיביות לגבי הצדדים. שני אלו נראים לי בסיס האתיקה.לנושא עבירות פליליות-הבהרתי את עמדתי.הייתי מצפה מעמותת המגשרים להקים ועדת אתיקה,כפי שקימת בלשכת עורכי הדין למשל.ועדה זו תקבע כללים אתיים שיחייבו את חברי העמותה.
יש ועדת אתיקה בעמותת מגשרי ישראל

גישור אינו מכסה נושאים פליליים

אתיקה בגישור
גישור אינו מכסה נושאים פליליים
אם עניין פלילי כמו העלמות מס או אלימות, ייחקר ע"י המשטרה, תוכל היא לפנות למגשר ואז הוא כן יוכל להעיד על אותן עבירות פליליות. לא יודעת אם יעשה זאת, אולם הוא יוכל. אם מדובר בעבירת אלימות, כאשר, נאמר (לשם הדוגמא) כי הבעל מכה את אשתו, אזי אין שויון ביניהם, ידו של הגבר עליונה, בגלל כוחו הפיזי, ומכאן מצבה של האשה נחות יותר, היא גם שרוייה בפחד. במקרה כזה - סביר כי המגשר ידווח על כך. לא רק שזוהי חובתו (החוקית או המוסרית) אלא שבכך מציל הוא את החלש, אולי אפילו מציל ממוות. מה אתם אומרים בנוגע לעבירות מס?

קושדסי

New member
לצערי העדר הסבירות והאנושית בחוק - מונע גישור

גישור מבוסס על הסכמה
בהליך גישור, אם המגשר נתקל במקרים של אלימות, חובה עליו לדווח.כך שבכל מקרה, גם אם תלכו להליך גישור - שירותי הרווחה ידעו על מקרי האלימות.כך שאיןמזה מנוס. המגשר אינו מטפל, לא מטפל זוגי ולא מטפל אישי, ולכן, במקרה של בעלך, כדאי שיקבל עזרה חיצונית, פרט להליך גישור. גישור הגירושין, ידון בנושאים של ילדים (משמורת, הסדרי ראייה) חלוקת הרכוש ומזונות. הכל חייב להיות בהסכמה. אם הבעל אינו מוכן לשלם מזונות, ואינו מוכן לכל הסעיפים הבסייים, הכתובים, למעשה, בחוק - סביר ביותר שגם בהליך גישור הוא לא יסכים לכך ומכאן - שלא יהיה כל הסכם. לפני ההליכה להליך גישור, שכמובן, יעיל ומהיר יותר מפתיחת תיק בבית הדין או ברבנות, יש לוודא כי הצדדים מוכנים להתגרש, ומודעים למצבם המשפטי. אני מצעיה לך לקבל ייעוץ משפטי בנוגע למצבך, תנסי גם לשכנע איך שהוא את בעלך, (במידה וקיימת ביניכם התדברות, ואם לא - נסי דרך חברים) שגם כן יקבל ייעוץ משפטי. אחרי ייעוץ כזה, הוא ידע שחובה עליו לשלם מזונות ויהיה מודע לכל החוקים והתקנות. רק לאחר שיפנים זאת, תוכלו ללכת להליך גישור. כמובן, זה אינו בא במקום טיפול בנושא האלימות.
כאשר גבר נדרש לבטל את עצמו ואת הורותו כבן אדם עקב ה הדין עברי במזונות וחזקת הגיל הרך, נראה שהגישור הופך להיות להליך של סחטנות ואיומים. לא ברור כיצד במצב שהכל נקבע מראש ובדרך שאחד הצדדים הובס מראש ולשני כלי נשק רבים - אפשר בכלל לנהל הליך גישור ?

שילה1

New member
מבקשת ממך בכל לשון של בקשה-לתת את הכבוד הראוי

כאשר גבר נדרש לבטל את עצמו ואת הורותו כבן אדם עקב ה הדין עברי במזונות וחזקת הגיל הרך, נראה שהגישור הופך להיות להליך של סחטנות ואיומים. לא ברור כיצד במצב שהכל נקבע מראש ובדרך שאחד הצדדים הובס מראש ולשני כלי נשק רבים - אפשר בכלל לנהל הליך גישור ?
מבקשת ממך בכל לשון של בקשה-לתת את הכבוד הראוי
לפורום המקצועי שלנו. לא באו כאן להעביר ביקורת של חוקי המדינה או הדת,אלא לעשת מען מקצוענו. אם יש לך שאלות מקצועיות,נשמח לענות.אבל לנגח ולהתנגח? אנא,שמור ועזור לנו לשמור על מקום "נקי" מאלו!תודה. והמבין-יבין!

חגי סרי

New member
אתה צודק קושדסי אני מבין ובכל זאת מסתבר שאפשר

למעשה מהזווית הזאת שאתה מצביע עליה הדרך היחידה לנהל הליך שבו הורותך לא תשלל אוטומטית לא תעשק במזונות שיביאו אותך לחרפת רעב ולא תהיה נתון לסחיטה ואיומים בשל תלונות השווא על אלימות שיגלגלו אותך מבית מעצר אחד למשנהו ויגרמו לך לראות ילדים תחת פיקוח - זהו אך ורק תהליך הגישור. ותאמין לי שאני שעברתי הליך גישור וכיום אני אב בהורות משותפת יודע בדיוק שרק בזכות תהליך הגישור זכיתי לכך. אחרת הייתי אחד מאותם אלפים רבים שתארתי. ועל הילדים אפילו לא התחלתי לדבר. ובזכות ההבנה הזו נעשיתי מגשר.

שילה1

New member
מסכימה עם חגי.גם אני במהלך גרושיי

למעשה מהזווית הזאת שאתה מצביע עליה הדרך היחידה לנהל הליך שבו הורותך לא תשלל אוטומטית לא תעשק במזונות שיביאו אותך לחרפת רעב ולא תהיה נתון לסחיטה ואיומים בשל תלונות השווא על אלימות שיגלגלו אותך מבית מעצר אחד למשנהו ויגרמו לך לראות ילדים תחת פיקוח - זהו אך ורק תהליך הגישור. ותאמין לי שאני שעברתי הליך גישור וכיום אני אב בהורות משותפת יודע בדיוק שרק בזכות תהליך הגישור זכיתי לכך. אחרת הייתי אחד מאותם אלפים רבים שתארתי. ועל הילדים אפילו לא התחלתי לדבר. ובזכות ההבנה הזו נעשיתי מגשר.
מסכימה עם חגי.גם אני במהלך גרושיי
הליך שהיה ארוך כמעט כמו אורך הגלות,שלא באשמתי,רכשתי לי תובנות אותן מיישמת על עצמי,ומקווה מאוד שאצליח לגרום לאחרים לאמצן ככללי התנהגות יום יומיים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה