דיוני סדרות #106

It's Always Sunny

Well-known member
לא סדרה, אבל סדרת סרטים
צפיתי בהם לראשונה.
כאילו, אני זוכר שהם היו משודרים בהוט פאן כשהייתי נער אבל אף פעם לא צפיתי-צפיתי בהם.
וזה נחמד לראות כזה את ההתחלה של כל הסרטים האלה, שעכשיו אני רואה חלק מהחדשים ומהסדרות כשזה כבר זיכיון ענק של דיסני ופעם זה היה כזה ממש התחלה של הימור של מארוול.
קיצר, אני מאוד רציתי לאהוב את פפר פוטס, ושהיא תהיה דמות מגניבה מעבר ל"האישה", אבל לצערי היא לא משהו בכלל הגברת. גווינית' פאלטרו אשה יפה מאוד מאוד אין ספק. אבל היא קנאית הפפר הזאת, ויורדת על כריסטין הכתבת כי היא שכבה עם טוני וגם על נטשה כי היא יפה וטוני מפלרטט איתה. יורדת בקטע מגעיל כאילו, עושה סלאט שיימינג לכריסטין. אבל בקטע פאסיב-אגרסיב כזה גם. פפר את כוסית על כפרה עלייך, ואת בכיף יכולה להיות עם טוני ואז הוא לא יהיה עם שום כריסטין. למה לקח לה שני סרטים. זה לא שהיא הייתה ביישנית במיוחד. אבל היא מאוד יפה ואסתטית. לא אבל היא חמודה סך הכל, פשוט רציתי שהיא תהיה יותר מגניבה.
וואלה זה מה שיש לי להגיד על הסרטים האלה. חיבבתי אותם סך הכל. אם אזכר בעוד דברים אז אערוך אותם פנימה לתגובה. עכשיו אני צופה בקפטן אמריקה הראשון בפעם הראשונה. נראה לי אעצור בקרוב אבל ואמשיך מחר. ברור לכם אבל שלמרות שזו הפעם הראשונה שאני צופה בסרט הזה, את הסצנה שסטיב נחשף לראשונה עם כל השרירים שלו ראיתי כבר אינספור פעמים ביוטיוב כן?
עשית לי נוסטלגיה לתקופה שצפיתי לראשונה ב-mcu :-]
למה בעצם החלטת לראות את איירון מן עכשיו? והאם אתה מתכוון לראות את שאר הסרטים?

It's Always Sunny

Well-known member
רציתי להמליץ למקרה שאת מחפשת סדרת בתי חולים
היא ברשימה שלי כבר הרבה זמן :-D אבל אם אני אצפה בה, אני רוצה שיהיה לי כיף, אז אני מחכה קצת ואני כשאני אתחיל, אני אראה פרק ביום.
אני מניחה שאם את ממליצה, זה אומר שאת אהבת את הסדרה? מה דעתך על האוס?

רציתי לציין , בסדרה סמוך על סול את הפרק בו ג'יימי (סול) רץ בין העבודות שירות שלו לצילומי הפרסומות שמהן הוא מתקיים, זו הייתה הצגה מדכאת מאוד על החיים בארצות הברית, פרק מאוד כבד לטעמי, היה לי דכאון אחריו, לסיום אמליץ למי שלא הגיעה לסדרה הזו, חובת צפייה

dory30

Well-known member
בפרק החמישי, מו ונדיה שממנה היה בנתק- מסייעים לסמיר שהסתבך בגניבת כסף מהקופה בעסק העוף שהוא קנה, במטרה לקנות בשר חלאל (כשר מוסלמי). במקביל, מו מנסה לסייע לאוסאמה, בנה של נדיה ואחיינו. הוא נותן לו עצות לגבי בייסבול, אבל אוסאמה מכה חזק מדי -ומסתבך בפשע שנאה נגד ילד יהודי.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
דבר אחר זה שמרגיש שהסדרה מנסה לרכוב חזק על נושא הגזענות במשטרה בארה"ב.
זה דבר שמרגיש כחלק אמיתי מהסיפור, אבל גם היה אפשר לא לציין אותו לחלוטין, בטח לא היו חייבים להפוך את זה לאחד הדברים המרכזיים בסדרה.
אז מאוד מרגיש שאם היו אותם אנשים יוצרים את הסדרה לפני עשר שנים אז היא הייתה נראית אחרת.
אתה רואה את זה כ"לרחוב", אני רואה את זה כ"לחקור" מצד אחד לא היה מניע גזעני ברצח, מצד שני אי אפשר להתעלם מזה שכמעט כל הקורבנות שלו שחורים. הסדרה יותר מראה את הבעיות החברתיות שאיששפרו לדאהמר להמשיך עם המעשים שלו בין היתר בגלל שהוא לבן.
הסתכלתי עכשיו חזרה על מה שכתבתי וקצת התאכזבתי כי רציתי לכתוב שזה באמת נושא מאוד מעניין ונראה לי באמת חשוב.
כלומר כמו שאמרתי כן היה אפשר לכתוב על הסיפור של דאהמר בלי להתייחס לזה, אבל אני כן חושב שזה נושא חשוב ובאמת מאוד משמעותי.
מה שקרה שם מבחינת אוזלת היד של המשטרה הוא מזעזע לחלוטין ומאוד מאוד קשור לגזענות.
אז אני כן שמח שזה שם וזה היה מעניין.
זה פשוט שמרגיש לי (ואולי זאת ראיה צינית שלי) שאם הנושא הזה של גזענות במשטרה לא היה כל כך חזק בתודעה בשנים האחרונות, אז היוצרים לא היו חוקרים את הנושא הזה עמוק בסדרה.
אגב
ברור שהבעיה העיקרית עם המשטרה היא זה שהם לא עקבו אחרי תלונות של תושבים שחורים ובשכונה שחורה ואולי במיוחד כשזה קשור לבחור לבן. וגם העניין שהשופט הקל מאוד בעונשו של דאהמר כשהוא הורשע במעשה מגונה בנער וזה ברור שזה בגלל שהוא לבן, ובטח לא עזר שהקורבן היה בן של מהגרים.
אבל מעניין מה באמת הסיבה שכל כך הרבה מהקורבנות של דאהמר היו שחורים. לפי הסדרה לא נראה שהוא היה גזען בכלל. אבל האם הוא בחר דווקא בהם כי אלו הבחורים שהיו בבארים בשכונה שבה הוא גר, או שהוא יותר נמשך לבחורים שחורים? או האם הוא היה מודע לכך שכל עוד הקורבנות שלו שחורים (ואסייתים) אז המשטרה פחות תתאמץ בלחפש אותם?
בכלל האם דאהמר ניצל באופן מודע את הגזענות של המערכת או שסתם התמזל לו?

keren or5

Well-known member
היא ברשימה שלי כבר הרבה זמן :-D אבל אם אני אצפה בה, אני רוצה שיהיה לי כיף, אז אני מחכה קצת ואני כשאני אתחיל, אני אראה פרק ביום.
אני מניחה שאם את ממליצה, זה אומר שאת אהבת את הסדרה? מה דעתך על האוס?
כן, ממליצה מן הסתם. היא אחת הקומדיות האהובות עלי אבר. את האוס מאוד אהבתי בזמנו, אבל אני קצת מסכימה עם אנשים שכנראה האוס היום היה מאוד מעצבן אותי. יוצא לי לתפוס פרקים של הסדרה וזה נחמד פעם ב לראות שוב פרק, אבל לא נראה לי שהיה לי כוח לראות את כל הסדרה שוב היום. פעם נורא אהבתי את הדמות מהסיגנון של האוס, הדוש הסרקסטי הגאון שהוא רע לכולם אבל הכל תמיד מצליח לו. בעצם, אני חושבת שיכול להיות שאני עדיין אוהב דמות כזאת היום, אבל רק אם יש לה קשת עלילתית ממש טובה והוא משתנה לאורך הסדרה.
סקראבס בעיני היא סדרה עם המון לב. היא קומדיה, אבל יש בה רגעים מאוד דרמטיים, אז כן המלצתי לאור מה שכתבת על האוס- זאת נראה לי סדרה שגם בין היתר עושה המון כייף היא נורא מצחיקה. יש כמה דמויות צת ציניות ואולי שאפשר לתייג כקצת רעות (לאחד מהם אפילו עשו רפרנס להאוס באיזה פרק), אבל הם לא הדמויות הראשיות, וגם להם לדעתי יש רגעים שרואים את האנושיות שלהם.
אני בטוחה שיש בסדרה בדיחות שלא התיישנו טוב, אבל זה נכון לכל סדרה שנגמרה לפני יותר מ-10 שנים. לדעתי היא עדיין תהיה מהנה לצפייה.
אבל מעניין מה באמת הסיבה שכל כך הרבה מהקורבנות של דאהמר היו שחורים. לפי הסדרה לא נראה שהוא היה גזען בכלל. אבל האם הוא בחר דווקא בהם כי אלו הבחורים שהיו בבארים בשכונה שבה הוא גר, או שהוא יותר נמשך לבחורים שחורים? או האם הוא היה מודע לכך שכל עוד הקורבנות שלו שחורים (ואסייתים) אז המשטרה פחות תתאמץ בלחפש אותם?
בכלל האם דאהמר ניצל באופן מודע את הגזענות של המערכת או שסתם התמזל לו?
מהסדרה, ומהמון סרטונים שראיתי אחר כך על המקרה האמיתי כולל ראיונות, נראה שהתשובה היא בערך המשפט האחרון שלך. זה אפילו לא נראה לי שהוא ממש עשה את זה במודע, אבל פשוט בחר קורבנות שהם בשוליים שבחברה כדי שלא יעשו הרבה רעש על זה כשהם יעלמו, ויצא קורלציה חזקה בין מה שהוא חיפש לבני מיעוטים הומואים, חלק כאלה שנזרקו מביתם ולאף אחד לא היה אכפת מהם, שבתמורה גרמה לזה שבאמת הגזענות המערכתית איפשרה לו להמשיך כי באמת לא מאוד היה אכפת למשטרה על הקורבנות שהיו רובם בני מיעוטים ו/או גייז. (וזה כמובן עזר לו שהוא היה בחור לבן, יחסית רהוט, לא נראה משוגע לגמרי, לכך שהמשטרה נטתה להאמין לו בכמה מקרים שהיו צריכים לחשוד יותר).

Aranel Nenharma

Well-known member
|תוף||תוף||תוף|
הודעה זו קשורה לשאלון החודשי (אוקטובר)
לא לקרוא אותה לפני שמתחילים את השאלון!

* אין להגיב או לשרשר להודעה זו, רק להעתיק לשרשור החודשי

🍋אילו שפות אתם יודעים? ואילו שפות הייתם רוצים לדעת?

נא לבחור המשך מסלול
🍈 שרשור: ⚡💗ת'ור 4: אהבה ורעם💗⚡ הודעה מספר 74
🍉 שרשור: דיוני סדרות #107 הודעה מספר 18 (משום מה הלינק מוביל להודעה #16)

נערך לאחרונה ב:
למעלה