דילמה...נסיעה משמאל לקו הפרדה רצוף

דילמה...נסיעה משמאל לקו הפרדה רצוף

במארב של המשטרה נתפסתי לכאורה כאשר אני נוסע משמאל לקו הפרדה רצוף בעקומה וזאת למרות שלמיטב זכרוני לא כך היה.

כך או כך ביקשתי מהשוטר להראות לי איפה בדיוק חציתי את הקו הפרדה ולראות תמונות או הוכחה שכך הדבר מכיוון שלמיטב זכרוני לא חציתי. השוטר היה מאוד גס רוח ולא רצה בכלל לשמוע אותי, ענה כי "אני לא חייב לך כלום וכי אביא את הכל לבית משפט".

שאלתי היא האם יש אפשרות לבקש לראות את הצילומים (אם בכלל קיימים) והאם הוא באמת לא חייב להראות לי איפה חציתי את הקו הפרדה?
 

ב ר ז י ל י

Member
מנהל
אז ככה

תלוי איך נאכף - בד"כ אין צילומים מעבירה כזאת.
ולהראות לך איפה עברת - אם עצר אותך במקום הוא יכול להצביע על הנקודה, רק שבד"כ בעבירה כזאת עוצרים במרחק ממקום העבירה והשוטר לא יסע איתך למקום העבירה כדי להראות לך - ואם אינך זוכר שעברת - אם הוא יסע ויראה לך אז תיזכר ?., בדו,ח שקיבלת נמצאת עדותו של השוטר, מצוין בה במפורש היכן בוצעה העבירה (מספר הכביש ואיזה קילומטר או שם הרחוב והמקום ברחוב - תוכל לנסוע לשם בעצמך ולראות, אם הקו שם מטושטש ובלתי נראה כדאי שתצלם
ואגב - כדאי שתלך להיבדק - אתה במצב מאד בעייתי אם אינך זוכר את הכביש זמן כה קצר לאחר שנסעת בו, אדם שמאבד זכרונו בכביש (ונתקלתי בכאלה) יכול להגיע למצבים מאד רעים.
שים לב שהשוטר חייב לרשום בדו,ח גם את דברי הנהג אז בהחלט יש להניח ששמע אותך ואף רשם את דברייך, לפחות את הרלוונטיים לארוע.
 

trilliane

Active member
מנהל
לטוב ולרע, עדות השוטר מספיקה

זו אחת הסיבות שרבים מתקינים כיום מצלמה ברכב (וכן, יש מקרים שבהם היא סותרת את עדות השוטר). אם אין לך הוכחה נגדית, זו מילה שלו מול מילה שלך, והמילה שלו שווה יותר...
 
למעלה