דמי הבראה, ימי חופשה, ביטוח לאומי

מצב
הנושא נעול.

בנציק1

New member

האם בתשלום דמי ההבראה, ימי חופשה (שניתנים בכסף), ביטוח לאומי ופיצויי פיטורין המשולמים לעוזרת בית יש להכניס גם את התשלום על הנסיעות?

r66

New member
לא הבנתי../images/Emo4.gif

האם בתשלום דמי ההבראה, ימי חופשה (שניתנים בכסף), ביטוח לאומי ופיצויי פיטורין המשולמים לעוזרת בית יש להכניס גם את התשלום על הנסיעות?
לא הבנתי

אם הכוונה שזאת זכות שנצברת בסיום עבודה אז לא. נסיעות זה החזר הוצאות נסיעה בפועל. אם בחודש שאת/ה משלם את הנ"ל היא גם עבדה והיו לה הוצאות נסיעה אז בטח שצריך לשלם אותם כרגיל ובנוסף לשכר הרגיל.

בנציק1

New member
אז עכשיו תורי לא להבין ../images/Emo163.gif

לא הבנתי

אם הכוונה שזאת זכות שנצברת בסיום עבודה אז לא. נסיעות זה החזר הוצאות נסיעה בפועל. אם בחודש שאת/ה משלם את הנ"ל היא גם עבדה והיו לה הוצאות נסיעה אז בטח שצריך לשלם אותם כרגיל ובנוסף לשכר הרגיל.
אז עכשיו תורי לא להבין

אני משלמת כל חודש שכר רגיל + הוצאות נסיעה (הרבה יותר גבוהות ממה שמחוייב בחוק אבל זה בגלל שמאוד קשה להגיע אלינו וכך קבענו בתחילת החוזה) עכשיו, כאשר אני צריכה לשלם לדוגמא עבור יום חופש (אותו היא רוצה לפדות בכסף כלומר זה סכום שמתווסף על התשלום החודשי הרגיל שכולל כמובן נסיעות...) האם הסכום היומי (עבור אותו יום חופש) הוא הסכום החודשי כולל נסיעות מחולק נניח ל- 20 ימים (בהנחה שיש 20 ימי עבודה בחודש) או הסכום החודשי לא כולל נסיעות. לגבי ביטוח לאומי. פעם בחצי שנה אני משלמת עבורה ביטוח לאומי (אגב, לקחתי על עצמי לשלם את כל הסכום והיא לא מפרישה את 2 האחוז שלה...) השאלה אם הסכום אותו אני צריכה לחשב עבור התשלום לביטוח לאומי צריך לכלול גם את מרכיב הנסיעות? לגבי פיצויי פיטורין (לא שחס וחלילה אני רוצה לפטר אותה אבל אני מעוניינת לשמור בצד למקרה כזה ושזה לא יפול עלי ביום בהיר...) - שוב, גם כאן אני אמורה לשלם לפי חודש עבור כל שנת עבודה. האם התשלום עבור חודש כולל את הנסיעות או לא?

החישוב...

החישוב...
דמי ההבראה בכלל לא תלויים בגובה המשכורת, כך שהוצאות הנסיעה לא קשורים לשאלת דמי ההבראה. בחישוב של דמי החופשה ושל פיצויי הפיטורים, לא צריך להביא בחשבון את הוצאות הנסיעה (בתנאי שמדובר באמת בתשלום נפרד מהשכר ושחוץ מזה שולם שכר מינימום לפחות). בתשלום לביטוח לאומי, אני חושב שכן צריך לחשב גם את הוצאות הנסיעה כי הוצאות הנסיעה חייבות בתשלום דמי ביטוח (אבל אני לא בטוח).

בנציק1

New member
אופס לא ראיתי שכבר ענית לי

החישוב...
דמי ההבראה בכלל לא תלויים בגובה המשכורת, כך שהוצאות הנסיעה לא קשורים לשאלת דמי ההבראה. בחישוב של דמי החופשה ושל פיצויי הפיטורים, לא צריך להביא בחשבון את הוצאות הנסיעה (בתנאי שמדובר באמת בתשלום נפרד מהשכר ושחוץ מזה שולם שכר מינימום לפחות). בתשלום לביטוח לאומי, אני חושב שכן צריך לחשב גם את הוצאות הנסיעה כי הוצאות הנסיעה חייבות בתשלום דמי ביטוח (אבל אני לא בטוח).
אופס לא ראיתי שכבר ענית לי
תודה
לגבי ימי הבראה בדיוק אחרי ששלחתי את המסר נזכרתי שזה באמת לא תלוי בשכר...

בנציק1

New member
אגב...

החישוב...
אגב...
איך יודעים שמדובר באמת בתשלום נפרד מהשכר? (הרי אין לי תלוש משכורת...) מה שכן באמת מדובר בהוצאות נסיעה אמיתיות...

r66

New member
על הוצ' נסיעה משלמים ביטוח לאומי

אגב...
איך יודעים שמדובר באמת בתשלום נפרד מהשכר? (הרי אין לי תלוש משכורת...) מה שכן באמת מדובר בהוצאות נסיעה אמיתיות...
על הוצ' נסיעה משלמים ביטוח לאומי
על יום חופש משלמים תמורת חופש בלי נסיעות. אם קבעת סכום מסויים לי"ע/ש"ע זה הסכום שממנו מחשבים את ימי החופש/מחלה/פיצויים. צריך לנטרל את סכום הנסיעה מעלות יום העבודה.

שיר ורד

New member
איך יודעים , שאלה קשה

אגב...
איך יודעים , שאלה קשה
אם יש ביניכם חוזה בכתב בו כתוב במפורש הסכום המשולם בעד דמי נסיעה או שווי הסכום בהתאם לעלות בתחבורה ציבורית, זו ההוכחה. אם לא, אזי ניתן להסיק זאת על פי התשלום בפועל בימי חופשה וחגים (ולכן כדי שזה לאייחשב בעתיד גם לפיצויי פיטורים, חשוב להקפיד לא לשלם את שווי הנסיעות לימי חופשה, גם אם הם בסכום קטן יחסית).

מצב
הנושא נעול.
למעלה