האם אנו לא יורים לעצמנו ברגל?

דיברגנט חדש

Well-known member
ממש אין ערובה שמצבנו יהיה טוב יותר. שוב, זו ספקולציה שלך. היחסים בין נתניהו לטראמפ אינם כפי שהיו בעבר, ועושה רושם שאולי טראמפ לא יגנה אותנו אם נפגיז את עזה חופשי, אבל מצד שני גם לא יתלהב לתת לנו כסף ותחמושת , ללא קשר לגבי השימוש בכך.
כון, אך זמנו של נתניהו קצוב.
חוץ מזה, אני סומך על נתניהו שיידע איך לגשת אליו.
אוקי, אז כל אחד מאיתנו חושב שהשני טועה.
אכן :)
:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
סלח לי אבל אם התכוונת ברצינות אז זה מתחיל להשימע נרקסיסטי.....
לא קשור לנרקיזם, אלא לכך שיש כאלו שזה תפקידם לעבור תכופות על כל מדיה שמתפרסמת ברשתות החברתיות.
באמת שאין לי מושג... נחכה ונראה. זה שישראל משחקת על זמן זה היה ידוע כבר מראש בהתאם לניסיון העבר.
אך היא צימצמה את זמן המריחה ברגע שהתייצבה.
יש דמיון בין המקרים ויש שוני. שאלת מה ההבדל והשבתי.
אכן, השבת ובכל זאת אני חושב שרב הדימיון על השוני.
לדעתי סיעור המוחות בשני המקרים כלל בין היתר מומחים למשפט בינלאומי. אני לא יודע אם אף אחד מאלה שציינת מומחה לעניין. גם לא כל שמאלני מומחה למשפט בינלאומי. ובכל זאת, שני הליכים משפטים שהתחילו תחת אותו ראש ממשלה והגיעו למסקנות שונות. בכל זאת, תן לנתניהו קצת קרדיט.
שניהם עורכי דין.

nothing but the truth

Well-known member
כון, אך זמנו של נתניהו קצוב.
חוץ מזה, אני סומך על נתניהו שיידע איך לגשת אליו.

שוב את מערבב משאלות לב וספקולציות. כולנו תקווה שכך יהיה - אין שום ערובה לכך ואי אפשר לבנות על זה. כרגע זה לא נראה שטראמפ יתלהב לסייע לנו, בין אם נתניהו בשלטון ובין אם לא.

נכון. רק שלעמדה שלי קל למצוא תימוכין
רק לדוגמה

ואפשר למצוא בקלות עוד כתבות המראות כי התמיכה של ביידן בישראל דווקא פוגעת בו, בניגוד גמור למה שטענת שבגלל הבחירות ביידן ירצה לתמוך בנו יותר.

לא קשור לנרקיזם, אלא לכך שיש כאלו שזה תפקידם לעבור תכופות על כל מדיה שמתפרסמת ברשתות החברתיות.

זה שאתה חושב שבעקבות מה שכתבת השתנתה המדיניות של ישראל מול בית המשפט הבינלאומי זה בהחלט נרקסיזם , או אולי מגלומניה - מה שתבחר.
אך היא צימצמה את זמן המריחה ברגע שהתייצבה.
אם כבר ההפך , כי אם לא היינו מתייצבים היה מוצא צו ביניים כבר בדיון הראשון (שגם היה מתקצר לאור זאת שלא הצגנו קו הגנה).

זאת ועוד, היה ניסיון להוציא צו מניעה לכניסה לרפיח - שלא הוצא.

אכן, השבת ובכל זאת אני חושב שרב הדימיון על השוני.

אז מסתבר שהמומחים לתחום כולל ראש הממשלה חושבים אחרת ממך .

שניהם עורכי דין.

צודק שניהם עורכי דין.
אז אני מניח שאם תצטרך צנתור תלך לרופא עור כי שניהם רופאים.

דיברגנט חדש

Well-known member
שוב את מערבב משאלות לב וספקולציות. כולנו תקווה שכך יהיה - אין שום ערובה לכך ואי אפשר לבנות על זה. כרגע זה לא נראה שטראמפ יתלהב לסייע לנו, בין אם נתניהו בשלטון ובין אם לא.
זה היגיון פשוט, לביידן כבר נגמר הסבלנות ואילו טראמפ יבוא עם אנרגיה.
נכון. רק שלעמדה שלי קל למצוא תימוכין
רק לדוגמה

ואפשר למצוא בקלות עוד כתבות המראות כי התמיכה של ביידן בישראל דווקא פוגעת בו, בניגוד גמור למה שטענת שבגלל הבחירות ביידן ירצה לתמוך בנו יותר.
תרשה לי לקחת בעירבון מוגבל את המפרסם בתשקורת.
זה שאתה חושב שבעקבות מה שכתבת השתנתה המדיניות של ישראל מול בית המשפט הבינלאומי זה בהחלט נרקסיזם , או אולי מגלומניה - מה שתבחר.
כל עוד אין לך הוכחה אחרת, זה בהחלט יכול להיות סצנריו.
אם כבר ההפך , כי אם לא היינו מתייצבים היה מוצא צו ביניים כבר בדיון הראשון (שגם היה מתקצר לאור זאת שלא הצגנו קו הגנה).

זאת ועוד, היה ניסיון להוציא צו מניעה לכניסה לרפיח - שלא הוצא.

בתור אחד שכל מילה שנייה שלי כותב שזוהי ספקולציה, אתה משתמש הרבה בספקולציה.
אז מסתבר שהמומחים לתחום כולל ראש הממשלה חושבים אחרת ממך .
ולא אחת, הסתבר שטעו.
לעתים, הילד בן ה-5 רואה יותר טוב מאשר כל השאר.
צודק שניהם עורכי דין.
אז אני מניח שאם תצטרך צנתור תלך לרופא עור כי שניהם רופאים.
אעדיף ללכת אילו מאשר אל סנדלר.

nothing but the truth

Well-known member
זה היגיון פשוט, לביידן כבר נגמר הסבלנות ואילו טראמפ יבוא עם אנרגיה.

נתחיל מזה שאני מוחמא שמשום מה לפוסטים שלי לוקח לך ימים להגיב כאשר מפוסטים אחרים זה נראה שאתה כן כותב בפורומים :)

לגופו של עניין - אין כאן שום הגיון, לא פשוט ולא מורכב. טראמפ בעצמו לא צעיר, וגם הוא יתחיל קדנציה שניה, וגם אם תהיה לו אנרגיה - אף אחד לא מבטיח שהיא תהיה חיובית כלפינו. כמו שאמרתי, זה לא שהוא בהכרח יגנה אותנו או ינזוף בנו, אלא פשוט יתעלם ולא יספק לנו את מה שאנחנו צריכים.

תרשה לי לקחת בעירבון מוגבל את המפרסם בתשקורת.

ברור, כי זה מחזק את הטענה שלי ומחליש את שלך. את מה שקרה במדינת מישגן תוכל לאמת ממספר מקורות.

כל עוד אין לך הוכחה אחרת, זה בהחלט יכול להיות סצנריו.

הכל יכול להיות סנצריו. סנצריו הזוי במקרה הזה. אבל אם אתה באמת מאמין שבעקבות הפוסטים שלך הממשלה משנה את המדיניות שלה בזירה הבינלאומית, אני באמת לא רואה סיבה להמשיך לדון בכך. תהנה מהליטוף העצמי לאגו.

בתור אחד שכל מילה שנייה שלי כותב שזוהי ספקולציה, אתה משתמש הרבה בספקולציה.

מודה שלפרשנות הזו (שלא אני מביא ) יש מרכיב ספקולטיבי מסויים. בכל מקרה היא דווקא נשמעת מאוד הגיונית ולא הצלחת להראות שההסבר שלך טוב יותר.

ולא אחת, הסתבר שטעו.
לעתים, הילד בן ה-5 רואה יותר טוב מאשר כל השאר.

רק שכאן לא הסתבר שטעו. אני יודע שזה מפתה אותך לחשוב שאתה יודע יותר מכולם, אבל עד עתה בכל הדיון לא הבאת לכך אפילו ראיה אחת.

אעדיף ללכת אילו מאשר אל סנדלר.

זו כבר תקיפת איש קש.
בעריכת דין יש התמחויות. המומחיות של טלי גוטליב היא להגן על אנסים, והמומחיות של בן גביר היא להגן על מתנחלים או אנשים המואשמים בפשעי שנאה - ושניהם פליליסטים למיטב ידיעתי. כמו שיש דיני עבודה, ודיני משפחה, ומשפט חוקתי, יש גם מומחיות במשפט בינלאומי.
זו לא המומחיות של בן גביר וגוטליב, בדיוק כמו שרופא עור הוא לא קרדיולוג.

דיברגנט חדש

Well-known member
נתחיל מזה שאני מוחמא שמשום מה לפוסטים שלי לוקח לך ימים להגיב כאשר מפוסטים אחרים זה נראה שאתה כן כותב בפורומים :)
אני תמיד נכנס לכמה שניות שיש לי גאפ פנוי, לכן לרוב מגיב לתגובות הראשונות בראש הדף וכשיש לי יותר זמן, מגיב לשאר.
מה שכן, משתדל תמיד להשיב גם אם לעתים זה לוקח מס' ימים.
לגופו של עניין - אין כאן שום הגיון, לא פשוט ולא מורכב. טראמפ בעצמו לא צעיר, וגם הוא יתחיל קדנציה שניה, וגם אם תהיה לו אנרגיה - אף אחד לא מבטיח שהיא תהיה חיובית כלפינו. כמו שאמרתי, זה לא שהוא בהכרח יגנה אותנו או ינזוף בנו, אלא פשוט יתעלם ולא יספק לנו את מה שאנחנו צריכים.
בשנים האלו, ההפרש ביניהם הוא מאוד משמעותי.
ברור, כי זה מחזק את הטענה שלי ומחליש את שלך. את מה שקרה במדינת מישגן תוכל לאמת ממספר מקורות.
ממתי מה שמפורסם בתשקורת זה מקור מהיימן, גם כאשר מתפרסם במס' מקומות?
הכל יכול להיות סנצריו. סנצריו הזוי במקרה הזה. אבל אם אתה באמת מאמין שבעקבות הפוסטים שלך הממשלה משנה את המדיניות שלה בזירה הבינלאומית, אני באמת לא רואה סיבה להמשיך לדון בכך. תהנה מהליטוף העצמי לאגו.
לא נראה לי שזאת רק דעתי וייתכן שעוד הוגים באותה דעה.
מודה שלפרשנות הזו (שלא אני מביא ) יש מרכיב ספקולטיבי מסויים. בכל מקרה היא דווקא נשמעת מאוד הגיונית ולא הצלחת להראות שההסבר שלך טוב יותר.
ההסבר ידוע לכולם שתשקורת, מציגה רק את האג'נדה שלה ואנו עדים לכך לא פעם אחת.
רק שכאן לא הסתבר שטעו. אני יודע שזה מפתה אותך לחשוב שאתה יודע יותר מכולם, אבל עד עתה בכל הדיון לא הבאת לכך אפילו ראיה אחת.
זהו אפקט הפרפר, אין לך מושג קלוש, מה היה קורה, אילולא נהגנו כפי שהצעתי.
זו כבר תקיפת איש קש.
בעריכת דין יש התמחויות. המומחיות של טלי גוטליב היא להגן על אנסים, והמומחיות של בן גביר היא להגן על מתנחלים או אנשים המואשמים בפשעי שנאה - ושניהם פליליסטים למיטב ידיעתי. כמו שיש דיני עבודה, ודיני משפחה, ומשפט חוקתי, יש גם מומחיות במשפט בינלאומי.
זו לא המומחיות של בן גביר וגוטליב, בדיוק כמו שרופא עור הוא לא קרדיולוג.
לא תקיפת שום איש קש, כל בוגר משפטים, לומד קורסי מבוא בדיוק כמו כל בוגר רפואה וברפואה זה עוד יותר מובהק כי את ה-MD מקבלים לפני התמחות ורק אחריה ישנה התמחות של 4-5 שנים.
האם 7 שנים לא שווים משהו?

nothing but the truth

Well-known member
אני תמיד נכנס לכמה שניות שיש לי גאפ פנוי, לכן לרוב מגיב לתגובות הראשונות בראש הדף וכשיש לי יותר זמן, מגיב לשאר.
מה שכן, משתדל תמיד להשיב גם אם לעתים זה לוקח מס' ימים.

כל הכבוד

בשנים האלו, ההפרש ביניהם הוא מאוד משמעותי.

הדבר היחיד שאני יכול לומר הוא - הלוואי ואתה צודק. אני מעוניין בשיפור היחסים עם ארה"ב ודאגה לאינטרס הישראלי. הרושם שלי שטראמפ כרגע מעוניין לדאוג לאינטרסים של ארה"ב , לכסף של ארה"ב ומדיניות חוץ פחות מעניינת אותו. אז הוא לא יגנה אותנו אבל גם לא יתלהב לספק לנו תחמושת / לתת לנו סיוע.

ממתי מה שמפורסם בתשקורת זה מקור מהיימן, גם כאשר מתפרסם במס' מקומות?

זו כבר טמינת ראש בחול. זה לא סוד מה קורה במדינת משיגן עקב כמות גדולה של מוסלמים.
זה התפשט גם למדינת מינסוטה עם השימוש ב uncommitted.
לא מתחשק לך להתייחס לנקודה הזו כי לא נוח לך, סבבה. רוצה להביא מקור שסותר - גם סבבה.
לא נראה לי שזאת רק דעתי וייתכן שעוד הוגים באותה דעה.

אז לשיטתך היועצים של נתניהו קראו מה שנינו כתבנו בפוסט על הרמאדן ואז נתניהו החליט לשמוע בקולי ? לשיטתך זה מה שקרה. לשיטתי , לא הייתה לי שום השפעה.
ההסבר ידוע לכולם שתשקורת, מציגה רק את האג'נדה שלה ואנו עדים לכך לא פעם אחת.

לפני 20 שנה הטיעון הזה יכול לתפוס. היום התקשורת היא לא רק מעוז השמאל. יש אמצעי תקשורת ימניים. אתה מוזמן להביא פרשנויות משם. אני אשמח, זה רק ישפר את הדיון, כי בינתיים אני מביא גיבויים ומקורות - וממך נאדה.

זהו אפקט הפרפר, אין לך מושג קלוש, מה היה קורה, אילולא נהגנו כפי שהצעתי.

זה טיעון טאוטולוגי. לעולם לא ניתן לדעת את ה counterfactual. אז את זה ניתן לומר על כל טענה של כל מנהיג (למעשה כל אדם) ולפי זה גם לא ניתן לבקר אף אחד ולומר שהוא קיבל החלטה שגויה. אבל דווקא מסיבה זו אין שום מקום לנחרצות שלך שאנו יורים לעצמנו ברגל. אמנם פתחת את הפוסט בסימן שאלה, אבל לפי שאר תגובותיך זה נראה שהחלטת שזו שגיאה, ועד עתה - ללא שום ראיה מגבה.

לא תקיפת שום איש קש, כל בוגר משפטים, לומד קורסי מבוא בדיוק כמו כל בוגר רפואה וברפואה זה עוד יותר מובהק כי את ה-MD מקבלים לפני התמחות ורק אחריה ישנה התמחות של 4-5 שנים.
האם 7 שנים לא שווים משהו?

וודאי שזו תקיפת איש קש. שאלתי אם תצטרך צנתור האם תעדיף קרדיולוג או רופא עור - אמרת שתעדיף רופא עור מאשר סנדלר. אבל הבחירה היא לא בין רופא עור לסנדלר. בדיוק כמו שהבחירה היא לא בן עו"ד פלילי להדיוט אלא בין עו"ד פלילי לעו"ד שהתמחותו היא משפט בינלאומי.
סתם לידיעה. ההתמחויות ברפואה הן לא 4-5 שנים , אלא 4 - 7.25 שנים (הארוכה ביותר כירורגיית לב חזה) כאשר אנו מדברים בהתמחות ראשונה. אם אנו רוצים התמחות על זה עוד 2-3 שנים כתלות בהתמחות. קרדיולוגיה למשל, היא תת התמחות של פנימית - כלומר 3 שנים תת התמחות קרדיולוגיה אחרי 4 שנים פנימית (יש גם אופציה למסלול משולב שמקצר בחצי שנה, אבל נניח לזה).
ולשאלתך - אם תבצע צנתור אצל רופא שזה עתה קיבל את ה MD , אז שאלוהים יעזור לך (אם אתה מאמין בו) :ROFLMAO:

הדבר היחיד שאני יכול לומר הוא - הלוואי ואתה צודק. אני מעוניין בשיפור היחסים עם ארה"ב ודאגה לאינטרס הישראלי. הרושם שלי שטראמפ כרגע מעוניין לדאוג לאינטרסים של ארה"ב , לכסף של ארה"ב ומדיניות חוץ פחות מעניינת אותו. אז הוא לא יגנה אותנו אבל גם לא יתלהב לספק לנו תחמושת / לתת לנו סיוע.
אני חושבת שאתה טועה בגדול, לאחר שייבחר שוב, הוא ימשיך לעשות עבורנו דברים שאף נשיא קודם לא העז לעשות וגם לא יהיה אכפת לו מדעת בוחריו כי זאת בין כה וכה הקדנציה האחרונה שלו.
לכל הפוחדים משנאתו לנתניהו היא בטלה בשישים מאהבתו לישראל בשל הייחוס המשפחתי של בנותיו וחתנו.

nothing but the truth

Well-known member
אני חושבת שאתה טועה בגדול, לאחר שייבחר שוב, הוא ימשיך לעשות עבורנו דברים שאף נשיא קודם לא העז לעשות וגם לא יהיה אכפת לו מדעת בוחריו כי זאת בין כה וכה הקדנציה האחרונה שלו.
לכל הפוחדים משנאתו לנתניהו היא בטלה בשישים מאהבתו לישראל בשל הייחוס המשפחתי של בנותיו וחתנו.

אני אשמח אם יסתבר שטעיתי בגדול. אך גם אם אני טועה, אסור שישראל כמדינה תשליך את יהבה על טראמפ ועלינו להערך למצב שבו מערכת היחסים עם ארה"ב תמשיך להדרדר.
לגבי אהבתו לישראל - טראמפ עושה רושם של טיפוס הפכפך שמונע בעיקר מאינטרסים. לא הייתי בונה גם על הייחוס המשפחתי. לא כל היהודים ציונים.

דיברגנט חדש

Well-known member
אני אשמח אם יסתבר שטעיתי בגדול. אך גם אם אני טועה, אסור שישראל כמדינה תשליך את יהבה על טראמפ ועלינו להערך למצב שבו מערכת היחסים עם ארה"ב תמשיך להדרדר.
לגבי אהבתו לישראל - טראמפ עושה רושם של טיפוס הפכפך שמונע בעיקר מאינטרסים. לא הייתי בונה גם על הייחוס המשפחתי. לא כל היהודים ציונים.
הנשיא לשעבר, שלאורך המלחמה לעג לנתניהו ולישראל בהזדמנויות שונות, תקף בריאיון את ביידן ואת מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט צ'אק שומר על הביקורת הקשה שהטיחו בראש הממשלה בשבועות האחרונים, לאחר שהאחרון אף קרא לבחירות בישראל בנאום חריג. "פתאום ביידן זורק את ישראל", מחה טראמפ. "הוא אומר שנתניהו צריך ללכת".

טראמפ אמר כי שומר "אולי שכח שישראל איבדה המון אנשים ב-7 באוקטובר. אנשים צריכים לזכור את זה. אולי שומר שכח את זה, אבל למעשה הוא לא שכח את זה באמת - כי הוא מסתכל איפה הוא יכול לקבל יותר קולות. הוא רואה את הפלסטינים ואת הצעדות הגדולות, והחליט ללכת לכיוון הזה במקום ישראל. אני לא יודע איך ישראל נשארת עם האנשים האלה. הוא רואה את כל ההפגנות, היה בשוק - ופתאום הוא זרק את ישראל".

לדבריו, ארה"ב לא צריכה להגיד לבעלת בריתה כיצד לנהל את הממשלה שלה: "אין שאלה לגבי זה", טען. "הדמוקרטים רעים מאוד לישראל, אבל ישראל דבקה בהם. ישראל נאמנה. ביידן כל כך רע לישראל. היא מעולם לא הייתה צריכה להיות מותקפת. אם ביידן היה טוב לישראל, עסקת הגרעין גם מעולם לא הייתה נחתמת, וישראל לא הייתה מותקפת".

הוא גם חזר על טענתו שישראל לא הייתה מותקפת אם הוא היה נשיא, בין היתר מאחר שאיראן תחת שלטונו "הייתה מרוששת ולא הייתה נותנת כסף לחיזבאללה".

דיברגנט חדש

Well-known member
נתניהו ייתן לו רגיעון של הדס ;) וביתו תכניס לו בינה :) היא בהחלט ציונית!

דיברגנט חדש

Well-known member
נראה לי בסיסי ביותר, כבוד אלמנטרי למי שהגיב לי
אתה מזלזל בכוח של בתו, השפעתה עליו רבה והיא לא תיתן לו לעשות את הסצנריו שלך, תוסיף לזה את מה שנוסטלגיה כתבה לך שזאת קדנציה אחרונה שלו והוא ישים זין על דעת העם ויפעל עפ"י רצונותיו בלבד, אלו של בתו :)
זו כבר טמינת ראש בחול. זה לא סוד מה קורה במדינת משיגן עקב כמות גדולה של מוסלמים.
זה התפשט גם למדינת מינסוטה עם השימוש ב uncommitted.
לא מתחשק לך להתייחס לנקודה הזו כי לא נוח לך, סבבה. רוצה להביא מקור שסותר - גם סבבה.
השאלה היא כמות השפעתם בבחירות המדינה (state).
אז לשיטתך היועצים של נתניהו קראו מה שנינו כתבנו בפוסט על הרמאדן ואז נתניהו החליט לשמוע בקולי ? לשיטתך זה מה שקרה. לשיטתי , לא הייתה לי שום השפעה.
לשיטתי, הם קוראים דיי הרבה ומביאים לו את כל המידע.
לפני 20 שנה הטיעון הזה יכול לתפוס. היום התקשורת היא לא רק מעוז השמאל. יש אמצעי תקשורת ימניים. אתה מוזמן להביא פרשנויות משם. אני אשמח, זה רק ישפר את הדיון, כי בינתיים אני מביא גיבויים ומקורות - וממך נאדה.
טוב, שיש כבר תקשורת גם ימנית, אך בכל זאת, פלח השוק שלה מאוד קטן.
קח לדוג' בארץ, כמה צופים על ערוץ 14 לעומת ערוץ 12 לרבות אצל הקהל הימני?
גם אני, בעיקר צופה (בפעמים המועטות שצופה :)) ב-12 ולא ב-14 וזאת מתוך הרגל.
זה טיעון טאוטולוגי. לעולם לא ניתן לדעת את ה counterfactual. אז את זה ניתן לומר על כל טענה של כל מנהיג (למעשה כל אדם) ולפי זה גם לא ניתן לבקר אף אחד ולומר שהוא קיבל החלטה שגויה. אבל דווקא מסיבה זו אין שום מקום לנחרצות שלך שאנו יורים לעצמנו ברגל. אמנם פתחת את הפוסט בסימן שאלה, אבל לפי שאר תגובותיך זה נראה שהחלטת שזו שגיאה, ועד עתה - ללא שום ראיה מגבה.
אכן פתחתי בסימן שאלה ודעתי דיי מוצקה, אך כן אפשר לשכנע אותי, אני לא מקובע.
וודאי שזו תקיפת איש קש. שאלתי אם תצטרך צנתור האם תעדיף קרדיולוג או רופא עור - אמרת שתעדיף רופא עור מאשר סנדלר. אבל הבחירה היא לא בין רופא עור לסנדלר. בדיוק כמו שהבחירה היא לא בן עו"ד פלילי להדיוט אלא בין עו"ד פלילי לעו"ד שהתמחותו היא משפט בינלאומי.
סתם לידיעה. ההתמחויות ברפואה הן לא 4-5 שנים , אלא 4 - 7.25 שנים (הארוכה ביותר כירורגיית לב חזה) כאשר אנו מדברים בהתמחות ראשונה. אם אנו רוצים התמחות על זה עוד 2-3 שנים כתלות בהתמחות. קרדיולוגיה למשל, היא תת התמחות של פנימית - כלומר 3 שנים תת התמחות קרדיולוגיה אחרי 4 שנים פנימית (יש גם אופציה למסלול משולב שמקצר בחצי שנה, אבל נניח לזה).
ולשאלתך - אם תבצע צנתור אצל רופא שזה עתה קיבל את ה MD , אז שאלוהים יעזור לך (אם אתה מאמין בו) :ROFLMAO:
כשאין ברירה, לוקחים את הכי טוב שיש לך מוצע. יש חטופה אחת שווטרינר ניתח אותה, כי הוא היה עדיף על מישהו חסר ידע בכלל ברפואה.
בן גביר, אומנם עו"ד פלילי, אך הוא עוסק בפוליטיקה המון שנים ואני משוכנע שכן יש לו ידע גם במשפט בינלאומי.

nothing but the truth

Well-known member
אתה מזלזל בכוח של בתו, השפעתה עליו רבה והיא לא תיתן לו לעשות את הסצנריו שלך, תוסיף לזה את מה שנוסטלגיה כתבה לך שזאת קדנציה אחרונה שלו והוא ישים זין על דעת העם ויפעל עפ"י רצונותיו בלבד, אלו של בתו :)

ייתכן שאני מפחית בהשפעה של ביתו וייתכן שאתה מפריז בהשפעה של ביתו. כך או כך - ל"בנות" על הבת של טראמפ או ג'ראלד קושנר לדעתי זו לא אסטרטגיה נבונה.
גם אם ביידן יזכה זו תהיה קדנציה אחרונה שלו, אבל לומר שנשיא בקדנציה האחרונה פשוט ישים זין על דעת העם ורק ינסה לרצות את הבת שלו זו אמירה קצת מרחיקה לכת. לאנשים שבוחרים ללכת לתפקיד כמו ראש מדינה בכלל, וראש מעצמה כגון ארה"ב בפרט - מאוד חשוב איזה חותם הם ישאירו אחריהם.
השאלה היא כמות השפעתם בבחירות המדינה (state).

אני מזכיר שכל העניין הזה התחיל מתגובה 22 שלך בה טענת שעקב שנת בחירות ביידן ימנע מפעולות שעלולות לפגוע בישראל (כמו הימנעות מהטלת וטו באו"ם). הראיתי לך שהמצב דווקא הפוך , וההשפעה של שנת בחירות עלולה לגרום לו לפעול בכיוון ההפוך. אנחנו שומעים את זה בשיח בין ארה"ב לישראל ובדעת הקהל בארה"ב.

לשיטתי, הם קוראים דיי הרבה ומביאים לו את כל המידע.

אז אני חוזר על שאלתי הפשוטה - האם אתה סבור שהם קראו את דברי, מסרו את זה לנתניהו ובעקבות זאת הוא החליט לא לאמץ את הקו של בן גביר בנוגע לרמאדן?
טוב, שיש כבר תקשורת גם ימנית, אך בכל זאת, פלח השוק שלה מאוד קטן.
קח לדוג' בארץ, כמה צופים על ערוץ 14 לעומת ערוץ 12 לרבות אצל הקהל הימני?
גם אני, בעיקר צופה (בפעמים המועטות שצופה :)) ב-12 ולא ב-14 וזאת מתוך הרגל.

נכון. טוב שיש גם תקשורת ימנית שתאזן. אז אתה מוזמן להביא פרשנויות / כתבות מאתרים ימניים שמגבים את הקו שלך. זה לא שייך להרגל , אתה יכול לבצע חיפוש במרשתת.

כשאין ברירה, לוקחים את הכי טוב שיש לך מוצע. יש חטופה אחת שווטרינר ניתח אותה, כי הוא היה עדיף על מישהו חסר ידע בכלל ברפואה.
בן גביר, אומנם עו"ד פלילי, אך הוא עוסק בפוליטיקה המון שנים ואני משוכנע שכן יש לו ידע גם במשפט בינלאומי.

אבל יש ברירה. יש בישראל גם משפטנים שתחום מומחיותם הוא משפט בינלאומי, בדיוק כפי שיש קרדיולוגים. ואתה יכול להיות בטוח שנועצו עם חלק מהם. והוחלט כן להתגונן בתביעה על רצח עם ולא להשיב על בקשת חוות הדעת שהכיבוש הוא פשע מלחמה. אז כנראה שיש הבדל. אני רק הצעתי מה עשויים להיות ההבדלים שגרמו להחלטה שונה (אני נטול כל השכלה משפטית).

אכן פתחתי בסימן שאלה ודעתי דיי מוצקה, אך כן אפשר לשכנע אותי, אני לא מקובע.

רק שאין לי שום כוונה לנסות לשכנע אותך. אני רק ניסיתי להציג את מורכבות העניין. כי הנושא ממש לא פשוט כפי שאתה מתיימר להציג אותו, ואנו כלל לא מודעים למכלול השיקולים. לכן, בניגוד אליך אין לי שום עמדה מוצקה. לכן ראיה דיכוטומית (טוב/רע) היא לא נכונה לדעתי, ולכן גם ישראל עלולה לנקוט עמדה שונה בשני תהליכים משפטיים. זה לא בהכרח זגזוג.
סתם דוגמה היפותטית - ייתכן שנשיא ארה"ב יצא בהצהרה מאוד לא אוהדת לישראל בנושא מסוים, אבל בחדרי חדרים בשיחות סגורות יעביר מסר שונה או מתון הרבה יותר. לחילופין , יכול בשיחות סגורות להעביר מסר זהה או אף חריף יותר.
בשני המקרים - אנחנו הציבור נראה אותו דבר, אך המשמעות היא שונה לגמרי, והממשלה שלנו בכל אחד מהמצבים תפעל אחרת, כאשר תמיד תהיה קבוצת אוכלוסיה שתטען שהממשלה מטומטמת ולא יודעת מה היא עושה (בכל פעם קבוצת אוכלוסייה אחרת כמובן ).

דיברגנט חדש

Well-known member
ייתכן שאני מפחית בהשפעה של ביתו וייתכן שאתה מפריז בהשפעה של ביתו. כך או כך - ל"בנות" על הבת של טראמפ או ג'ראלד קושנר לדעתי זו לא אסטרטגיה נבונה.
גם אם ביידן יזכה זו תהיה קדנציה אחרונה שלו, אבל לומר שנשיא בקדנציה האחרונה פשוט ישים זין על דעת העם ורק ינסה לרצות את הבת שלו זו אמירה קצת מרחיקה לכת. לאנשים שבוחרים ללכת לתפקיד כמו ראש מדינה בכלל, וראש מעצמה כגון ארה"ב בפרט - מאוד חשוב איזה חותם הם ישאירו אחריהם.
ביידן לא ירצה שהחותם שישאיר יהיה כמו של השחור משחור כשונא ישראל כאשר הוא מקפיד לשדר כמה אנו חשובים לו.
לגבי טראמפ, אין לך ברירה, הבת שלו היחידה שיכולה להוריד אותו מהעץ.
אני מזכיר שכל העניין הזה התחיל מתגובה 22 שלך בה טענת שעקב שנת בחירות ביידן ימנע מפעולות שעלולות לפגוע בישראל (כמו הימנעות מהטלת וטו באו"ם). הראיתי לך שהמצב דווקא הפוך , וההשפעה של שנת בחירות עלולה לגרום לו לפעול בכיוון ההפוך. אנחנו שומעים את זה בשיח בין ארה"ב לישראל ובדעת הקהל בארה"ב.
הסכמנו שלא להסכים על כך, שהתשקורת מציגה מצג שגוי כפי שעשתה בארץ.
אז אני חוזר על שאלתי הפשוטה - האם אתה סבור שהם קראו את דברי, מסרו את זה לנתניהו ובעקבות זאת הוא החליט לא לאמץ את הקו של בן גביר בנוגע לרמאדן?
אני לוקח את זה כאפשרות, אין לי מידע פנימי שיכול לאמת או לשלול זאת.
נכון. טוב שיש גם תקשורת ימנית שתאזן. אז אתה מוזמן להביא פרשנויות / כתבות מאתרים ימניים שמגבים את הקו שלך. זה לא שייך להרגל , אתה יכול לבצע חיפוש במרשתת.
|בבקשה|

אהדה לישראל או לפלסטינים? בארה"ב החלוקה פוליטית בלבד | סקר

אבל יש ברירה. יש בישראל גם משפטנים שתחום מומחיותם הוא משפט בינלאומי, בדיוק כפי שיש קרדיולוגים. ואתה יכול להיות בטוח שנועצו עם חלק מהם. והוחלט כן להתגונן בתביעה על רצח עם ולא להשיב על בקשת חוות הדעת שהכיבוש הוא פשע מלחמה. אז כנראה שיש הבדל. אני רק הצעתי מה עשויים להיות ההבדלים שגרמו להחלטה שונה (אני נטול כל השכלה משפטית).
בניגוד לקרדיולוגים, שהם מקצועיים נטו ולא נתונים למצב פוליטי, לפחות כך אני רוצה להאמין, משפטנים כן נתונים לאג'נדה וזה יכול לשבש על המקצועיות שלהם.
רק שאין לי שום כוונה לנסות לשכנע אותך. אני רק ניסיתי להציג את מורכבות העניין. כי הנושא ממש לא פשוט כפי שאתה מתיימר להציג אותו, ואנו כלל לא מודעים למכלול השיקולים. לכן, בניגוד אליך אין לי שום עמדה מוצקה. לכן ראיה דיכוטומית (טוב/רע) היא לא נכונה לדעתי, ולכן גם ישראל עלולה לנקוט עמדה שונה בשני תהליכים משפטיים. זה לא בהכרח זגזוג.
סתם דוגמה היפותטית - ייתכן שנשיא ארה"ב יצא בהצהרה מאוד לא אוהדת לישראל בנושא מסוים, אבל בחדרי חדרים בשיחות סגורות יעביר מסר שונה או מתון הרבה יותר. לחילופין , יכול בשיחות סגורות להעביר מסר זהה או אף חריף יותר.
בשני המקרים - אנחנו הציבור נראה אותו דבר, אך המשמעות היא שונה לגמרי, והממשלה שלנו בכל אחד מהמצבים תפעל אחרת, כאשר תמיד תהיה קבוצת אוכלוסיה שתטען שהממשלה מטומטמת ולא יודעת מה היא עושה (בכל פעם קבוצת אוכלוסייה אחרת כמובן ).
כאן אני מסכים עמך ב-100%, אין שחור ולבן, יש רמות אפור ואנו לא יודעים מה נאמר בחדרי חדרים.
נתניהו קיבל שם של שקרן, כי הוא מנוע מלהגיד את הדברים שנאמרים בחדרי חדרים והצלחתו בקישרי חוץ נותנת את הגושפנקה שהוא הולך בין הטיפות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
האם זה חכם מצד ישראל לצרף שופט מטעמה? האם זה לא יראה שהם מקבלים את הפסיקה העתידית הידועה מראש שתהיה נגדנו ע"י האנטישמיים האלו?
האם נתניהו מקבל עצת אחיטופל?
בוא מרק נסכם ש:
א. אחיתופל נתן דווקא עצה טובה למי שביקש את עצתו (אבשלום). העצה הייתה רעה עבור אביו של אבשלום, דהיינו דוד המלך. והוא אכן ביקש לסכלה.
ב. אחיתופל ב-ת' ולא ב-ט'. מי שהולך להיסמך על התנ"ך, ראוי שילמד לאיית נחון.

אבי בן 1231

Well-known member
בוא מרק נסכם ש:
א. אחיתופל נתן דווקא עצה טובה למי שביקש את עצתו (אבשלום). העצה הייתה רעה עבור אביו של אבשלום, דהיינו דוד המלך. והוא אכן ביקש לסכלה.
נחון או נכון?! :ROFLMAO: :ROFLMAO:

דיברגנט חדש

Well-known member
בוא מרק נסכם ש:
אכן, במקורות כתוב אחיתופל ב-'ת' אך זאת טעות לשונית כי העיצור t מתועתק בד"כ ב-'ט', לכן וטיקן ולא ותיקן.

אכן, במקורות כתוב אחיתופל ב-'ת' אך זאת טעות לשונית כי העיצור t מתועתק בד"כ ב-'ט', לכן וטיקן ולא ותיקן.
קשה לי להאמין שבמקור שמו של אחיתופל הגילוני נכתב ב t.

באנגלית נכתב ב th. להלן תעתוק th

דיברגנט חדש

Well-known member
קשה לי להאמין שבמקור שמו של אחיתופל הגילוני נכתב ב t.

באנגלית נכתב ב th. להלן תעתוק th

Ahitophel

לא הבנתי את הויכוח שמתנהל פה.
אם איני טועה התנ"כ במקור נכתב בעברית הוא תורגם לאנגלית, באנגלית אחיטופל נכתב עם th,
ועכשיו אנחנו צריכים להסתמך על ה - th, כיצד לכתוב, אחיטופל או אחיתופל בעברית|תוהה|
נעשה ניסיון להצדיק את הטעות של הכותב בתירוץ שזה התעתיק הנכון. מה שהראיתי זה שגם התירוץ לא באמת מחזיק מים...

למעלה